Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość jak poszło?
Dnia 15.11.2017 o 02:30, Gość gość napisał:

w śląskim na pewno Wrocław na Fieldorfa. mam termin na styczen

I jak operacja? ja mam termin na lipiec 2019r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIa
Dnia 12.10.2018 o 00:01, gunia687 napisał:

Gość Al ja mam pytanie, ponieważ zamiast w Krakowie będę miała prawdopodobnie operację w Katowicach właśnie w tym samym szpitalu co Ty i również przez Panią Dr Michalską, napisz mi proszę jak to u Ciebie wyglądało. Ja niestety mam nadwagę więc kurcze nie wiem czy to będzie przeszkoda czy nie. Wprawdzie Pani doktor nic nie wspominała o wadze ale czytam, że dziewczyny o tym piszą. W poniedziałek się dowiem kiedy będę miała operację, może to być na przykład listopad (miałam mieć w 2016, i miałam przesuwane ze względu na ciążę ) teraz mam opinię od ortopedy, że wymagana operacja w trybie pilnym. Nie zdążę schudnąć w tak krótkim czasie :-( Napisz mi prosze jakie badania przechodziłaś, jak się trzeba przygotować itp. z góry dziękuję :)

Gunia Ty już pewnie po :) bo to ekspresem idzie a ja nie widziałam twojego postu. Daj znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hej dziewczyny mam pytanie: kiedy Wam wróciło czucie w sutkach po operacji długo to trwa czy może nie wróci już???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka

wróciło, ale z czasem, stopniowo. Miała redukcję robioną we Wrocławiu w szpitalu Orthos. Bardzo profesjonalne i przyjazne miejsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków wraca do kilku tygodni po operacji. Jednak bywają sytuacje, w których czucie wraca ale nie w takiej formie jak wcześniej. Jest mniejsze. Nie są to jednak rzadkie sytuacje. Polecam sie nie stresować bo brak czucia na początku operacji nie jest wcale taki dziwny.

Polecam zajrzeć sobie tutaj:

https://faktykrakowa.pl/20190212139573/zmniejszanie-piersi-gdy-duzy-rozmiar-jest-za-duzym-problemem

Na stronie jest opisany cały fakt zmniejszania piersi. Oraz jest opisana operacja. Sama niestety nie załapałam się na zmniejszanie piersi funduszowe oraz miałam wykonane prywatnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosssc

Witajcie.

Czucie w prawym skutku miałam chyba w miarę szybko. Natomiast w lewym ponad 2 lata po operacji. Jak zaszłam w ciaze. 

I dlatego mam pytanie do mam. Czy udało wam się karmić po zmniejszeniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ani a

Dziewczyny, które piszą, że wróciło im czucie w sutkach - miałyście robione na szypule czy sutki całkiem wycięte i potem przyszyte? Jestem ciekawa czy kiedy całkiem wycina się brodawki i w ogóle redukcja jest dość duża, to czy jest możliwe, że czucie w sutkach wróci? A jeśli tak, to jakie jest tego prawdopodobieństwo: nikłe, duże, łut szczęścia? I czy wtedy to jest tak jak przed operacją, czy nie do końca? Czy słyszałyscie o takiej ewentualności, że za dodatkową kasę chirurg podejmuje się odtworzenia połączeń nerwowych między sutkami a piersiami, żeby mieć gwarancję, że brodawki będą reagować i będzie czucie jak przed operacją? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

U mnie czucie wróciło właśnie niedawno po około 2 miesiącach od operacji, nie wiem czy to szybko ale balam się. Piersi robiłam u dr Boligłowy w Krakowie i zapewniał mnie że to normalne. Widzę że niektóre dziewczyny piszą że po 2 latach, czyli to zależy od organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Witam mam termin do łęcznej na 15 kwiecień. Rozmiar 80K wiec duży.... czekałam 2,5 roku na NFZ. Mam pytanie ponieważ do szpitala idę tydzień przed świetami jakie macie doświadczenia po ilu dniach wypisali was do domu bo dostałam informacje ze mogę noe wyjść na święta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Może Ci moja odpowiedź coś podpowie ja jestem niecały miesiąc już po operacji w Łęcznej też czekałam ponad dwa lata ale BYŁO WARTO 🙂🙂 Ale najpierw chcę podziękować bo to dzięki temu forum i znajdującym się tu osobom dowiedziałam się że w ogóle jest taka operacja możliwa na NFZ a wszystkie formalności przed konsultacją zajęły mi dosłownie 1,5 miesiąca. To jak teraz się czuje a dokładniej jak mój kręgosłup się czuje można określić tylko jako rewelacja 🙂 Więc Wielkie Duże Dziękuję dla Was Dziewczyny 🙂 Ja miałam rozmiar 85 K czyli podobnie jak Ty, teraz mam 85 D czyli jak widać 7 rozmiarów mniej 🙂 W szpitalu spędziłam równe 7 dni więc na święta możesz niestety nie wyjść a to jest standardowy czas jaki się tam spędza raczej nie wypuszczają wcześniej chyba że nie było przeszczepu całkowitego a zakładam że przy twoim rozmiarze tak wlasnie będzie. Szpital i ludzie którzy tam  pracują zasługują tylko na pochwałę sympatyczni, uprzejmi, konkretni i zawsze chętni do pomocy czy odpowiedzi na wszelkie pytania 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Aga dziekuje za odpowiedz mam pytanie czy po 85K teraz 85D nie wydaje ci się malutkie? Co znaczy przeszczep całkowity? I jeszcze po ilu dniach od przyjęcia miałaś operacje? Ja mam by w poniedziałek na 8 rano.... jeździłaś na konsultacje po operacji? Po jakim czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Przyjęta byłam w poniedziałek tzn. najpierw idziesz na SOR też byłam na 8, zgłaszasz się że jesteś, pielęgniarki wszystko powiedzą, czekasz na lekarza który Cię poprosi do gabinetu tam zada kilka pytań ewentualnie zrobi zdjęcie i zbada same piersi jeśli jest wszystko ok zostajesz przyjęta i zabrania na oddział. Tam pobiorą krew i wypełnisz trochę formularzy, dostaniesz pokój (dwuosobowe z łazienką) a sam zabieg jest na drugi dzień zazwyczaj z rana po obchodzie. Co do rozmiaru pytają jaki chcesz (przynajmniej mnie pytali) ja mam zwyrodnienia na kregoslupie i guzy więc zależało mi aby go odciążyć ale powiem Ci że pierwszy widok po operacji to nie tyle szok co zaskoczenie jak zmienia się cała sylwetka 🙂że tak to ujmę "w głowie" musiałam się przyzwyczaić do mniejszego biustu ale to trwało może jeden dzień bo gdy kręgosłup nie boli podczas chodzenia i nie myślę non stop aby się wyprostować a nie garbić to wtedy wiem że wszystko jest ok 🙂 z przeszczepem chodziło mi o to iż w moim przypadku przy tak dużym biuście i dużej redukcji nie jest możliwe przeniesienie sutka na tzw. szypule tylko calkowite wycięcie uformowanie i przyszycie w innym (wyższym ) miejscu w karcie informacyjnej jest to określone mianem przeszczepu. Jestem na razie po pierwszej wizycie kontrolnej która byla dokładnie 16 dni po zabiegu kolejną mam pod koniec kwietnia. Pytaj jeśli chcesz jeszcze coś wiedzieć z chęcią odpowiem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

A jak u Ciebie z waga? Bo ja niestety mam nadwagę szczególnie brzuch jestem po 4 ciążach co do kręgosłupa to u mnie masakra przepuklina wypukliny jakieś zwyrodnienia i ucisk na nerw łokciowy a co za tym idzie problemy z ręka:(  brałaś cosszczegolnego do szpitala? Miałaś jakieś wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Do szpitala zabrałam tylko aktualne usg piersi i to co miałam do konsultacji dwa lata wcześniej nic poza tym ode mnie nie wymagali, pytają tylko czy było się szczepionym na żółtaczkę i kiedy to miało miejsce nawet grupę krwi wykonują sami. Jeśli chodzi o wagę to przy wzroście 170 cm waze 80 kg czyli też mam nadwagę ale nie było z tym najmniejszego problemu 🙂 Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala to standardowo piżama lub bluzka i leginsy-sprawdzają się gdy trzeba gdzieś włożyć pojemniki z drenow  (kilka sztuk na przebranie) co kto woli, szlafrok, jakaś bluza na zamek, kapcie, bielizna, kosmetyki, ręcznik, kubek choć tego nawet nie trzeba bo Panie salowe dają wszystko przy posiłkach, 2 zł na telewizor a nawet jeśli czegoś Ci zabraknie na dole jest sklepik, apteka, mini bar więc można dokupić bez problemu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Dziekuje ci bardzo za wszystkie podpowiedzi ja niestety nadwagi mam trochę więcej.... chciałabym żeby już było po.... boje się okropnie i te 2 tyg będą okropnie się wlokły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Wszystko będzie ok nawet nie zauważysz a będzie już po wszystkim 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Dziekuje Ci bardzo. Odezwe się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70H

Pytanie mam czy niezbędne jest na konsultacje usg? Bo bardzo szybko mi dali termin i nie zdążę zrobić, no i powiedzcie mi co z plackowatym biustem, w rozmiarze H, który przy wadze 85 kg był dużo większy, a teraz po zrzuceniu kg wiadomo że nie wygląda na wielki, bo dostałam skierowanie, że problemy z kręgosłupem, ale zastanawiam się czy zostanę zakwalifikowana, bo o ile długość od mostka do brodawki jest ok.30 cm o tyle nie wyglądam na kobietę-teraz po zrzuceniu 20 kg -z monstrualnym jak wcześniej biustem. Ale to chyba tak ma większość jak muszą zrzucić przed operacją 20kg to i biust się zmniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70H

Oczywiście od obojczyka do brodawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia

Myślę że usg to jest podstawowe badanie do konsultacji, nie sądzę że lekarz zakwalifikuje nie wiedząc czy wszystko jest ok. A co do wielkości to myślę sobie że owszem zmniejszył Ci się po schudnieciu biust (gratuluję i zazdroszczę rezultatu 20 kg) ale straciłaś tkankę tłuszczową a długość z tego co piszesz kwalifikuje Cię na tym bazuje badanie, na odległośći od obojczyka do sutka jeśli do tego masz jeszcze problemy z kręgosłupem to nie powinno być problemu. Ale jak to w życiu czasem bywa wszystko zależy od lekarza jeden Cię zakwalifikuje a drugi nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Jak długo po zabiegu wróciłyście do tabletek antykoncepcyjnych? Trzy miesiące przed musiałam odstawić i teraz zastanawiam się kiedy można do nich wrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
Dnia 10.03.2019 o 22:04, Gość Gość napisał:

Hej dziewczyny mam pytanie: kiedy Wam wróciło czucie w sutkach po operacji długo to trwa czy może nie wróci już???

Spokojnie wróci, ale może to trwać nawet kilka tygodni. Ważne jest, by stosować się do zaleceń. Nie bez znaczenia jest też wybór lekarza. Ja jechałam specjalnie do spzitala Orthos pod Wrocław, do dr. Drozda. Jestem bardzo zadowolona. To jest nowa jakość życia! Nie wiem, czemu tak późno się zdecydowałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

A mi nikt noe kazał robić usg dostałam info ze wszystko będzie na miejscu w szpitalu i o wagę tez mnie nikt nie pytał.... czy mogą odrzucić ze względu na nadwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Z tego co słyszałam w Lecznej raczej nie odrzucają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70H
Dnia 4.04.2019 o 09:05, Gość Zosia napisał:

Myślę że usg to jest podstawowe badanie do konsultacji, nie sądzę że lekarz zakwalifikuje nie wiedząc czy wszystko jest ok. A co do wielkości to myślę sobie że owszem zmniejszył Ci się po schudnieciu biust (gratuluję i zazdroszczę rezultatu 20 kg) ale straciłaś tkankę tłuszczową a długość z tego co piszesz kwalifikuje Cię na tym bazuje badanie, na odległośći od obojczyka do sutka jeśli do tego masz jeszcze problemy z kręgosłupem to nie powinno być problemu. Ale jak to w życiu czasem bywa wszystko zależy od lekarza jeden Cię zakwalifikuje a drugi nie

Dzięki, zobaczymy mam skierowanie od orto i nic mi kobieta z rejestracji jak się umawiałam na konsultacje o badaniu USG nie wspomniała, tylko wyczytałam na forum, a terminy operacji zapisują prawie za 4 lata(też wyczytane na forum) więc nie wiem czy w tym momencie usg jest niezbędne skoro przez 4 lata może się wiele zmienić chorobowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Gość 70H napisał:

Dzięki, zobaczymy mam skierowanie od orto i nic mi kobieta z rejestracji jak się umawiałam na konsultacje o badaniu USG nie wspomniała, tylko wyczytałam na forum, a terminy operacji zapisują prawie za 4 lata(też wyczytane na forum) więc nie wiem czy w tym momencie usg jest niezbędne skoro przez 4 lata może się wiele zmienić chorobowo?

Jeśli w Łęcznej to raczej bez usg nie zakwalifikuja. Radzę zrobić przed konsultacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70H
19 godzin temu, agnzbe napisał:

Jeśli w Łęcznej to raczej bez usg nie zakwalifikuja. Radzę zrobić przed konsultacja

Tak w Łęcznej, to w takim razie coś oprócz skierowania i usg piersi potrzeba więcej? Szkoda byłoby jeździć 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 70H
Dnia 4.04.2019 o 12:38, Gość Iwona napisał:

A mi nikt noe kazał robić usg dostałam info ze wszystko będzie na miejscu w szpitalu i o wagę tez mnie nikt nie pytał.... czy mogą odrzucić ze względu na nadwagę?

Ja wyczytałam, że dziewczyny przed operacją miały schudnąć, mnie też nikt nie pytał ani nie informował o niczym. Póki co idę na konsultacje za 2 tygodnie zobaczę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona

Tylko ze ja konsultacje miałam 2,5 roku temu teraz idę już na operacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Jeśli chodzi o Łęczną to do samej konsultacji przy założenie że nie choruje się na coś przewlekle(nie mówię tu o kręgosłupie tylko i innych schorzeniach) jest potrzebne oczywiscie skierowanie, usg piersi i jeśli istnieją problem z wyżej wymienionym kręgosłupem to jakiś opis schorzenia (ja miałam RTG z dokładnym opisem) i tyle. A jeśli chodzi o wagę to na konsultacji pytają jaka jest obecnie i lekarz przelicza bmi które wpisze w kartę informacyjną jeśli jest poniżej 30 to nie ma problemu natomiast jeśli jest dużo wyżej to może być problem i wtedy każe schudnąć. Przy konsultacji lekarz nie wykonuje żadnych badań (oczywiście oprócz obejrzenia i mierzenia piersi) więc usg trzeba mieć że sobą nawet jeśli nikt o nim nie wspomniał bo jest to podstawowe badanie do kwalifikacji a skoro go tam nie wykonują to podczas wizyty to pasuje to mieć. Szkoda byłoby jeździć dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×