Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Julii

Zycie we Wloszech

Polecane posty

Gość he_le_nka
jak z pracą dla opiekunek osób starszych , orientujecie się ? może ma ktoś namiary , moja ciocia potrzebuje pracy na zastępstwo na 2 / 3 miesiące , zna trochę włoski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos moglby polecic w jakim banku najlpeije zalozyc konto zeby moc wysylac kase do Polski na konto walutowe? I w jakiej sieci kupic telefon zeby moc dzwonic to krajow UE za darmo+ internet? Pytanie oczywiscie o pre paid. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mirable
Mirable, Czy to dobra kwota to zalezy od twojej obecnej pracy, pozycji, wieku wyksztalcenia, doswiadczenia zawodowego, ilosci znanych jezykow, itd. Jesli w kazdym razie nie chodzi o kierownicze stanowisko, i rozmawiamy o umowie o prace (a nie absolutnie o wolnym zawodzie!), na czas nieokreslony, to jest to dobra oferta. Zalezy rowniez od branzy i od tego czego od ciebie wymagaja, np. dyspozycyjnosci do podrozy sluzbowych, szczegolnej formy odpowiedzialnosci, itd.. Wez pod uwagejednak, ze we Wloszech jest ogromny kryzys (to znaczy, ze jesli stracilabys kiedys te prace, nie jest powiedziane ze uda ci sie znalezc inna), oraz ze to jest kraj absolutnie antyrodzinny, pod wzgledem organizacji dnia pracy (obowiazkowa przerwa obiadowa, ktorej nie da sie w zaden sposob ominac, i ktora zabiera ci z dnia spedzonego z dala od rodziny dodatkowe 1,5-2 godzin), kosztow szkolnictwa, itd., z takimi zarobkami (ponad srednia krajowa) bedziesz placic rowniez za wszelkie uslugi sluzby zdrowia (z wyjatkiem lekarza rodzinnego i hospitalizacji), nie dostaniesz rowniez zadnego znaczacego dodatku na dzieci, itd.. Nie wiem jak jest w Iralandii, czy lepiej czy gorzej. Ja z maja rodzina, z powyzszych wzgledow, zamierzamy sie przeprowadzic za kilka miesiecy do Francji. Istotne jest rowniez, co Ty uwazasz za wazne w zyciu, Wlochy to piekny kraj, o dobrym klimacie..Jesli dobrze trafisz to moze bedziesz miala rowniez fantastycznych kolegow w pracy i niezapomniane przyjaznie poza nia ..Dla mnie na przyklad to jest tak wazne jak zarobki, dwie oferty kilka lat temu odrzucilam wlasnie z powodu ludzi i atmosfery, ktora mi sie nie podobala. . Pozdrawiam i zycze podjecia slusznej decyzji! :-) anie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna///
z praca dla opiekunek jest ciężko. Wiem, bo też szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anie, Dzieki za info! Trudno mi powiedziec jaka atomosfera jest w pracy bo bylam tam tylko na jeden dzien, wydaje sie byc ok. Z przerwa obiadowa to licze ze uda mi sie porozumiec i nie bed emusiala jej brac. Dzieci nie mam wiec dodatki mnie nie obchodza. Poki co jestem pozytywnie nastawiona. mam dopiero 30 lat i pracuje od 5 w branzy medycznej ktorej kryzys raczej nie szkodzi a wrecz odwrotnie, pracy nie brakuje. Wzielam t epozycje bo to przede wszysktim dl amnie duzy awans zawodowy. Pieniadze nie sa wielkie ale to tylko tymczasowo bo moj docelowy kraj to Niemcy wiec mam nadzieje nie zbyt dlugo zasiedziec w Italli. raczej widze to jako dosiwadczenie zyciowe i poznanie nowego kraju i jezyka niz zarobienie fortuny. Dzieki jeszcze raz za wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna///
to nie jest tak, że bierzesz przerwę obiadowa lub nie. Od godziny 12 do 13 lub nawet 14 tam się NIE PRACUJE. Zamykają wszystko, wychodzą na obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy od tego czy Twoja praca jest powiazana z innymi czy nie, podczas rozmowy mi powiedzieli z emozna sie "dogadac" wiec mam nadzieje ze z godziny zrobie pol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie jedna///
Brescia? Też tam byłam. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Szukam opiekunki do 10 miesiecznego dziecka , jestesmy rodzina polsko-wloska , mieszkamy w mediolanie , placimy 500 euro , oferujemy spanie i jedzenie gdyby byl ktos zainteresowany prosimy o kontakt pod nr.3392162390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihc
Witam, 15 października rozpoczynamy z dziewczyną praktyki studenckie (prawo) w Parmie. Niestety nie możemy znaleźć mieszkania. Jak dotąd nikt nie odpowiedział na naszą ofertę na portalach z wynajmem. Czy ktoś z Państwa mógłby nam jakoś pomóc? Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mihc
dodam, że mieszkanie potrzebne na 3 mc, do 15 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liiiiliiiiiii
hej szukam przewoznika paczek RZYM-ANGLIA czy ma ktos mooze jakies informacje na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 34535636363
Czy autorka o nicku Donna invisibile pojawia się tu jeszcze? :) Bardzo proszę o kontakt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek i Beata
Witam Szukamy mieszkania lub pokoju do wynajęcia w okolicach Neapolu. Chcemy przeprowadzić się do Włoch. Będziemy wdzięczni za każdą podpowiedź osób, które są na miejscu. z góry dziękujemy Darek i Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek i Beata
w zasadzie mogą być również okolice Rzymu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość induna
Po roku na Islandii, wyjechalam do Turcji, gdzie spotkalam Wlocha, ktory tak bardzo sie zakochal, ze zaprosil mnie na miesiac do Rzymu *od razu mowie zaden bogacz, ani zaden wykorzystywacz ,bardzo dobry czlowiek* po tym czasie przez cztery miesiace bylismy w zwiazku na odleglosc ale spedzajac ze soba bardzo wiele czasu , gdyz zadne z nas nie mialo pracy. Wszystko zmieilo sie teraz bowiem on znalazl prace w Rzymie, gdzie sie przeprowadzil, a ja dostalam u siebie w Gdansku. Tzn zaczynam od lutego. On pracuje 12 godzin, a jako ,ze oboje dopiero zaczynamy bedzie problem z widywaniem sie. Jestesmy zareczeni. I niestety musze wybrac czy zostac tutaj i kontynulowac przez kilka miesiecy na odleglosc i pod koniec roku sie przeprowadzic po kursie wloskiego*w tej chwili duzo rozumiem i troche umiem powiedziec, znam angielski perfekt. Czy po prostu rzucic wszystko i jechac tam- tylko na pewno nie znajde pracy od razu. Mam 25 lat on ma 30. Bardzo sie kochamy. Spedzilam duzo czasu we Wloszech i podoba mi sie ten kraj, jednak nie chcialabym siedziec calymi dniami w domu przez kilka miesiecy. Zreszta wiem jak to jest mieszkac za granica, nie zawsze latwo. Plus sa niektore rzeczy, ktore nie podobaja mi sie w ich stylu zycia. A bynajmniej mojego narzeczonego, ktory ejst dobrym czlowiekiem, ale jaj estem podejrzliwa *tak z takim charakterem sie juz urodzilam* Tam sa bardzo glebokie wiezi rodzinne i mnostwo przyjaciol i przyjaciolek*oj tak nie za bardzo mi sie to podoba*. NIe mniej jednak nie znamy sie dlugo ale niektorzy znaja sie po 20 lat i sie rozstaja. Spedzilismy ze soba duzo czasu i wiem ,ze to osoba szczera. Jednak boje sie ryzykowac. Nie prosze nikogo o podjecia decyzji za mnie, bo ja musze ja podjac ,ale o wasze rady opinie. Czy przeprowadzilibyscie sie od razu czy po jakims czasie. I czy taki zwiazek na odleglosc ma szanse? Czy w ogole mam szanse na jakas prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indusia: ja mysle ze zwiazek ma szanse na odleglosc jak wiadomo kiedy bedzi ejego koniec. Jak poczytasz wczesniej, przeprowadzilam sie 4 miesiace temu do Wloch z Irlandii. Znam tez angielski, wloskiego 0. Chodze na bardzo intensywny kurs 1:1 z nauczycielem wloskiego. Duzo rozumiem i umiem poprowadzic prosta rozmowe po tych 4 miesiacach. ALe znam jeszcze bardzo dobrze hiszpanski wiec mi to duzo pomaga. Na Twoim miejscu zaczekalabym jednak z decyzja. Przede wszystkim skupila na wloskim. Z samym angielskim prace bedzie ciezko znalesc. Ja jestem na polnocy ale z tego co wiem to na poludniu ciezko rpzetrwac. Wloski to trudny jezyk i potrzeba troche czasu zeby sie go nauczyc. Jak bys znalal niemiecki to jest duzo pracy ale na polnocy. Na Twoim miejscu wzielabym prace w pl i zaczekala na rozwoj sytuacji. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indua
Wiem powinna zostac na te 5 -6 miesiecy ,ale trudno mi jest kazdego dnia tesknie coraz bardziej i mimo,ze do siebie codziennie dzwonimy to jest trudno. Gdyby nie bylo problemu finansowego, to pewnie od razu bym sie przeprowadzila,ale niestety moje islandzkie oszczednosci juz dawno sie skonczyly. Chociaz z drugiej strony bedzie ciezko nam sie widywac bo ceny lotow nie sa zbytnio korzystne. ach zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da Roma
Niestety dobra znajomowsc angielskiego nie jest wystarczajaca we Wloszech, a w szczególnosci jesli chodzi o Rzym. Sama sie o tym przekonalam wiec lepiej poswiecic te kilka miesiecy na nauke wloskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość induna
jest nastepny problem poniewaz w mojej nowej pracy w Pl bede zarabiala 5 tysiecy ale musze przynajmniej przepracowac dwa-trzy lata co mam zrobic nie jestem z kamienia pierwszy raz w zyciu kogos kocham :((( zycie est do dupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala123
Cześć! Od stycznia mieszkam we Włoszech, w Polsce poznałam "podstawy podstaw" jeśli chodzi o język. Aktualnie dwa razy w tygodniu mam lekcje 1:1 z nauczycielem Włochem. Ile czasu zajęła Wam nauka języka włoskiego? Chodzi mi o swobodne porozumiewanie się. Ja o pierdołach mogę coś tam pogadać, ale w poważną konwersację niestety nie jestem w stanie się wdać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NATALIA1977
Witam was wszystkich,przypadkowo znalazlam sie na waszej stronie.od najmlodszych lat bardzo chcialam zamieszkac we wloszech ale jakos mi sie krzyzowaly drogi.znam obyczaje we wloszech,jezyk i dwa razy mieszkalam w tym cudownym kraju i czesto jedzilam jako turystka.ale niestety nie zamieszkalam.zakochalam sie i urodzilam dwojke dzieci i obecnie jastem uziemiona w domu.moze gdybym byla sama teraz to bym moze wyjechala do wloch.ale jest zbyt pozno tym bardziej ze zaczelismy w polsce budowac sie.mam obecnie 36latek i bardzo chetnie wspominam wloskie klimat,wiec piszcie jak wam sie powodzi we wloszech i czy jestescie zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do natalia 1977 na nic nie jest nigdy za pozno, ja mieszkam obecnie z rodzina w irlandii, i tak jak ty kiedys bywałam we wloszech, mimo ze jestem tutaj juz ponad 7 lat i jestem juz ustawiona ( prowadze salon kosmetyczny) chce wracac do mojej kochanej italii, w irlandii nie czuje sie jak u siebie :) stary powiedział ze jestem nakrecony wariat ale jest za by sie przeprowadzic, bo po co mam mieszkac gdzies gdzie czuje sie obco, ja mam rok mniej od ciebie i wiem ze zaryzykuje, ale najpierw musze wypytac tych wspaniałych ludzi tu na forum o pare szczegółów. natalia, moze kiedys bedzie ci dane zamieszkac w italii (czego ci zycze ) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie jak wyglada sytuacja salonów kosmetycznych dla kobiet i mężczyzn !( polskich salonów ) w torino, mediolan , verona, czy jest ich duzo, a moze wrecz przeciwnie, czy polki i wloszki wolą chodzic do włoskich salonów? bo tu w irlandii gdzie obecnie mieszkam irlandki nie sa dobre w tym co robia a pozatym sa drogie dlatego chodza do polskich dziewczyn no i salony otwieraja sie jak grzyby po deszczu :) jeszcze jedna sprawa czy zna moze ktos jakaś strone www. gdzie mozna wynajac mieszkania no i lokal na działalnosc, bo jakos nic nie moge znależć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciao Tutti! Czy jest tu moze jakas osoba z polskim dyplomem higienistki dentystycznej i pracuje w tym zawodzie we Wloszech?! Jak wyglada uznawanie polskich dyplomow? Bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgosiaM
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyjazdem do Włoch. Interesuje mnie praca jako nauczyciel języka angielskiego, kształcę się w tym kierunku, ale nie mam doświadczenia. Włoskiego znam jedynie podstawy. Mam w związku z tym pytanie. Jaka jest szansa na znalezienie pracy jako nauczyciel angielskiego? Czy za pensję nauczyciela mam szansę utrzymać siebie i dziecko? Dodam, że chcę wyjechać z dzieckiem, które tam zaczęłoby szkołę. Nie mam partnera ani pomocy ze strony znajomych we Włoszech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radek_cns
Witam serdecznie, Pracuję nad projektem, którego zadaniem jest gromadzenie cen podstawowych produktów spożywczych ze świata. Baza cen powiększa się każdego dnia, jednak są państwa, do których jak dotąd internauci dodali bardzo mało cen. Takim państwem są Włochy - http://www.cenynaswiecie.pl/ceny-we-wloszech,226/ Zależy mi, aby mieszkańcy Polski mieli możliwość poznania bliżej tego kraju. Znajomość tamtejszych cen na pewno przyda się każdemu, kto będzie planować tam podróż. Przy okazji mieszkańcy Włoch będą mogli porównać ceny ze swoich miejscowości do tych, które obowiązują w Polsce. Aby dodać ceny, wystarczy wejść na stronę, kliknąć przycisk "Dodaj ceny", a następnie wybrać odpowiednie państwo. Czy mogę liczyć na członków forum, że dodadzą kilka cen, które znają? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbimagi
Zaczynam studiować medycynę,czy mogę kontynuować tam naukę nie znając języka? I jak z praca gdybym np zdecydowała sie wyjechać dopiero po studiach? Czy ze znajomością języka angielskiego i niemieckiehgo mam szanse na zatrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbimagi7282929
Zaczynam studiować medycynę,czy mogę kontynuować tam naukę nie znając języka? I jak z praca gdybym np zdecydowała sie wyjechać dopiero po studiach? Czy ze znajomością języka angielskiego i niemieckiehgo mam szanse na zatrudnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×