Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Monia160284 U nas okazanie akt przyszło już po opinii obrońcy węzła który był za ważnością małżeństwa (ale to podobno normalne),po przeczytaniu wysłaliśmy pismo z czym się nie zgadzamy i po miesiącu przyszła decyzja o zamknięciu postępowania i informacja że niebawem zapadnie wyrok I Instancji. Musicie się przygotować na okazanie akt zabrać ze sobą papier do pisania i długopisy i na spokojnie przeczytać całe akta sprawy notować szczegółowo bo potem będziecie się do tego odnosić ,poświęćcie na to dużo czasu bo naprawdę warto.... Wiara nadzieja dzięki:) przyszła informacja, że II Instancja podtrzymuje wyrok I Instancji ,a dekret otrzymamy po wpłacie 200zł na konto Kurii!!!! Sprawa trafiła do II Instancji w czerwcu i nie dostaliśmy wcześniej żadnej informacji że przyjmują sprawę do rozpatrzenia tylko tą informację, że jest dekret i po wpłacie go nam prześlą. Ania 12 Trzymam kciuki będzie dobrze!!!Strasznie długą drogę przeszłaś ale na pewno wyrok będzie pozytywny. Będę się za Was modlić o takie wielkie szczęście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do liliasin, jeżeli przykładowo strona pozwana wnosi nowy tytuł, to winna podać dowody (świadków) na jego poparcie. To jedna z najbardziej spotykanych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylogizm
zakładając że karol nie jest prawnikiem, to info rybiwandy o nie korzystaniu z pomocy prawników jest prawdziwa ;) no nie Rybka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mogłam zapomnieć o POMOCY KAROLA!!!!Zakładając że nie jest prawnikiem....za to ma dobre serducho szkoda tylko że pojawiasz się Karolu pod różnymi postaciami może to by bardziej ułatwiło kontakt z Tobą bo pojawiasz się i znikasz i ostatnio Cię tutaj nie ma(a może jesteś jako daga lub ktoś inny) a szkoda bo takie naprowadzenie jak Twoje bardzo mi pomogło....A o nie korzystaniu z kancelarii miałam na myśli że składaliśmy wniosek samodzielnie i sprawa toczyła się sama....a to że na forum znalazłam dobrego ducha który pomógł mi bezinteresownie to chyba tylko znaczy że mój anioł czuwał :) Dziękuję Karolu!!! Pojaw się pod swoją postacią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.z waszych wypowiedzi wynika,ze to okazanie akt jest dla nas bardzo wazne.ale czy podczas tego całego okazania mamy tyle czsu ile chcemy?czy nikt nas nie popedza,nie ogranicza?czy jesteśmy przy tym sami?jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
do z piekła rodem:) a to wygląda różnie, trzeba zabrać pod uwagę, że na tą samą godz. może przyjść druga strona, która też ma prawo wglądu. To są jednak pewne szczególiki, ja nat. akcent położyłabym na fakt, iż do zamknięcia wglądu ma się prawo przedłożyć np. nowe dowody, a nawet, jak już wzmiankowałam, nową przyczynę. O wszystko pytać się w Sądzie, aby praktyka nie zaskoczyła. Moim zdaniem napisz na forum w jakim Sądzie masz sprawę, a wtedy może ktoś już po publikacji właśnie z tego Sądu da Ci znać: jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
A jak wygląda okazanie akt w Poznaniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
tylko długopis i kartka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby było śmiesznie
to nie mogę sobie przypomnieć hasła, po okresie odłogu. ale forum żyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszcę wam
nam II instancja nie potwierdziła wyroku z I, teraz skierowaliśmy sprawę III ale podobno III nie ma obowiązku wzięcia sprawy, robi to chyba wtedy kiedy ma podstawy, że wyrok może byćpozytywny, boję się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zazdroszczę wam... z tego co wiem to jeśli masz jeden wyrok pozytywny to już masz pół sukcesu do przekazywania sprawy do III instancji. Nie słyszałam nic na ten temat że III inst. może się za to nie zabrac. Wiem tylko tyle że wtedy sprawa sie przeciaga i często ludzie III inst. załatwiają w już bezpośrednio w Watykanie w związku z tym koszty są znacznie większe. Ale szczerze mówiąc gdybym była w twojej sytuacji to skorzystałabym z pomocy jakiś doradców ktorzy się tu ogłaszają żeby załatwic to dobrze. A może warto również dołączyc jakieś dodatkowe dokumenty lub świadków które przekonają sędziów o tym że wyrok z I inst. był tym właściwym?? No naprawdę bardzo ci współczuję gdyż ja właśnie czekam na wyrok z II inst. i wiem jakie byłoby dla mnie przykre gdyby przyszedł inny niż z I inst. Pozdrawiam cię gorąco i trzymam kciuki za ciebie ..no i za siebie też :) oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Rybkawanda... A tak z ciekawości ..kiedy ślub? :) Serio niewiesz jak to dalej wygląda - sama jestem ciekawa co dalej sie załatwia..czy tak juz od razu do księdza i tyle czy trzeba jakis czas odczekac..jakies uprawomocnienie albo cos? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga b
Można prosić Sygnaturę Apostolską o wyznaczenie Trybunału III Intsancji w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszczę wam
tak właśnie napisałam, że proszę o wyznaczenie jakiegoś sądu w polsce ale ja się już bardzo boję o to wszystko, nie rozumiem dlaczego tak jest, ksiądz który widział wszystkie te nasze dokumenty powiedział, że dla niego to jest oczywiste, że małżeństwo jest nieważne i nie rozumie wyroku II instancji, ten ksiądz jest też sędzią ale w innym sądzie, on napisał to pismo z prośbą o wyznaczenie sądu w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze wam... No to z tego co widze wszystko załatwiłaś jak najlepiej mogłaś... teraz tylko czekanie .... ale myslę ze skoro miałaś takie informacje od księdza który jest sędzią to napewno ci sie uda..trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszczę wam
wiara nadzieja życzę pozytywnego drugego wyroku, to na prawdę okropne uczucie zobaczyć negatywny tym bardziej, że pierwszy był pozytywny, ten ksiądz pocieszał nas, że dwa różne wyroki zdażają się raz na 100 spraw no i oczywiście my, wiesz jak jest ten stwierdził, że powinien być poytyw ale co sąd to inaczej więc ja już w nic nie wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze wam... no ja tez tak troszkę z dystansem do tego podchodzę...wszyscy mówią że raczej II inst. potwierdza I int, ale słyszałam o takich przypadkach jak twój kilka razy... Więc wolę się nie nastawiać zbytnio poztywnie bo będę rozczarowana... Ja zauwazyłam na forum a przeczytałam tego trochę...że każda sprawa jest inna ... jedni czekają rok na wszystko inni po 8 latach dostaja I inst... więc nie można wszystkiego generalizować ..trzeba czekac, modlić sie i mieć nadzieję że to wszystko zmierza w dobrym kierunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
Gratulacje -Rybko Wando. Pozdrawiam Kasiako 80 i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pik12 dziękuję za pamięć :) Dzwoniłam właśnie do sądu w POznaniu (II instancja) kazano mi uzbroić się w cierpliwość. Czekam od maja 2010, Pan powiedział, że może to potrwać jeszcze maksymalnie pół roku - trochę długo porównując to wyroku, który miała wydany Rybka Wanda... ale cóż widac gdzieś to leży i czeka na swoją kolej :-/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszczę wam
ja przestaję wierzyć, że się uda, ten nasz wyrok to był według tego księdza pewnik, nie mogło być inaczej a jednak ... co sąd to inaczej, boję się tego bardzo, czekamy już parę lkat, wpłaciliśmy pełno kasy, dużo sił w to włożyliśmy i co, i nic :( smutno mi dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zazdroszczę wam:
a gdzie toczyła się Twoja sprawa? ja czekam na II, w Krakowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszczę wam
II toczyła się w katowicach właśnie ale wiara nadzieja jak kraków dał pozytywny to katowice też dadzą zobaczysz, kraków jest podobno bardziej restrykcyjny niż katowice więc większa część sukcesu za wami :) ja już nie wierzę w nic, niby miał być pewnik i co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazdroszczę wam
ostatnie zdanie było oczywiście o mnie nie o was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×