Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość tos_ka
Panie Michale! Jestem już po odpowiedzi na uwagi OWM (październik 2012) i z tego, co zrozumiałam teraz ma zapaść wyrok. Druga strona nie uczestniczy w procesie, nie odpowiedziała na żadne pismo z sądu. Nie wiem nic na temat równoległych spraw. Dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajny termin
sprawy wpadkowe, ale on dotyczy innych spraw niż unieważnień:) czyli nie używać słów jak się ich nie zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wiem, że po raz kolejny zadaje to samo pytanie ale czy ktoś mi jest w stanie podpowiedzieć co mam odpisać na zadane przez II instancję sądu metropolitalnego "Czy strona popiera sprawę w drugiej instancji" ? Najchętniej odpowiedziałbym, że nie popieram bo zgadzam się z wyrokiem I instancji ale nie wiem czy to dobra odpowiedź !? 1 instancja orzekła winę strony przeciwnej (mnie uniewinniła) lecz strona przeciwna się odwołała do 2 instancji i sprawa będzie toczyć się na nowo. Ja zgadam się z pierwszym wyrokiem no ale 2 instancja po zapoznaniu się z apelacja powódki oraz zastrzeżeniami obrońcy węzła postanowiła wrócić do treści całego wniosku łącznie z udowodnieniem mojej winy. Mając na uwadze powyższe nie wiem jak mam odpowiedzieć na w/w pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk.ewa
loginnk88 może ty pójdź do sądu biskupiego osobiście i tam wytłumacz sytuację i myślę że uzyskasz pewną odpowiedź. Bo wydaje mi się to dokładnym rozwiązaniem akurat w tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Inox721
z tej strony Prinzeska - chciałam się dowiedzieć co u Ciebie? Z tego co pamiętam nasze sprawy toczyły się niemal równocześnie. Na jakim jesteś etapie, jest już wyrok? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
do loginnk88 Ja na Twoim miejscu odpowiedziałabym że nie zgadzam sie z wyrokiem I instancji i uzasadniłabym dlaczego sie nie zgadzasz, ze wyrok I instancji jest dla Ciebie krzywdzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia160284
do loginnk88 Przepraszam troszeczke namieszałam w poprzedniej odpowiedzi ja napisałabym ze zgadzam sie z wyrokiem I instancji i uzasadniłabym dlaczego. W razie pytań pisz ja już teraz czekam na wyrok II instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Prinzeska. W czerwcu 2011 wysłałem skargę która została przyjęta w listopadzie 2012 !! Przez ten czas kompletna cisza. Może proces rozpocznie się w maju. Taką mam ostatnią informację. Więc jak łatwo policzyć za chwilę będą dwa lata. Nawet nie chcę myśleć, ile to może trwać :-). Gratuluję sukcesu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pik12
prinzeska gratuluję , teraz macie już tylko z górki. dziękuję, że o mnie pamiętałaś :-) złożyłem apelację, dostalem już z II pisemko o składzie, kosztach itp. pozdrawiam serdecznie Igor i kciuki trzymam za Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich! po roku dostałam wezwanie na przesłuchanie do Katowic... strasznie się boję i już się stresuję, czy ktoś może mi napisać jak to wyglada? najlepiej ktoś kto miał proces w kurii katowickiej... z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam czy ktos moze mi powiedziec od pocztaku jak wyglada uniewaznienie i jakie sa koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@daria507 Podaj maila to wyślę Ci książeczkę, którą prawie każdy tutaj przeczytał. Myślę, że na początku sporo Ci wyjaśni :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola1110
czy ja tez moge prosic taka ksiazeczke na adres: carolina1110@wp.pl, wlasnie otrzymałam wezwanie zawiadomienie w celu ustalenia przedmiotu sporu, i co teraz co dalej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co teraz dalej
dalej to będzie jak przed związkiem: jaki był, byleby był, a że bił i pił, no tu z procesikiem tak samo: jakoś samo poleci, co się przejmujesz, pełny luzik, samo się załatwi, ksieża zajmą się owieczkami, jak same nie umieją się zatroszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carola1110
a jak odesle teraz to zawiadomienie do sadu to teraz na co bede czekac i ile???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Do Pana Michała Poczmańskiego: Panie Michale, moj narzeczony stara się o stwierdzenie nieważności małżeństwa w Lublinie. Był juz porzesłuchiwany. Jego była żona nie chce uczestniczyć w procesie. Stwierdzila, ze ja to nie interesuje. Nie stawiła sie na przesłuchanie. Ostatnio jednak zadzwonil do niej proboszcz z jej parafii, twierdzac ze chce sie z nia umowic na rozmowe. Czy to moze dotyczyc procesu i czy moze ją proboszcz namawiac do brania udzialu w nim? O co moze chodzic? I jakie konsekwencje bedzie mialo jej nieuczestniczenie w calej sprawie? czy moje to wplynać negatywnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisneka
Witam. Proszę was bardzo o przesłanie tej waszej słynnej książki na adres wisneka18-87@o2.pl Czekam ze zniecierpliwieniem :) Bardzo mi potrzebna. Z góry dziękuję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój też
nie chciał brac udziału został nawet zaproszony na taką rozmowę ale chodziło o opinię o nim, warszawka, kolęda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój też
aha jeszcze coś potem ten co mówi że małżeństwo ważne napisał że nie brał udziału ale wyrok był pozytywny bo był alkoholikiem takim na stówę:( teraz sąd 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
A gdzie miałaś swoją sprawę? A Twój ex stawił się na ta rozmowę z proboszczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
A jak jest w ogole odbierane to, że pozwana strona nie wyraża chęci brania udziału w procesie? Przemawiać to bedzie za ważnościa małżeństwa? Ex mojego narzeczonego wypisuje mu smsy, ze jej to nie interesuje, żeby on jej nie mieszał w tę sprawę, bo ona ma to ,,gdzieś''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
moja sprawa toczy sie w Pelplinie i mi ksiadz z tego sadu mowil ze lepiej dla sprawy jak druga strona bierze udzial mowil mi ze jak nie bedzie brakludzialu to wezwa moich tesciow :/ i swiadkow ze slubu chyba ze przedstawie niezbite dowody (nie chodzi o zeznania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
do Małee W mojej sprawie druga strona nie uczestniczy w procesie. Dlatego tez sprawa ciągnie się już długo, I instancja była negatywna, ponieważ miałam za mało świadków z jego strony. II instancja pozytywna, gdyż dodałam więcej świadków ze strony pozwanego. Pozwany w dalszym ciągu nie uczestniczy w procesie. Czekam na III instancje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
Witam. Mam pytanie, może ktoś wie jak długo trwa wyznaczanie II instancji przez sygnaturę apostolską. Złożyłam prośbę o wyznaczenie sadu III instancji w Polsce. I instancja: udowodniono ważność małżeństwa, II : nieważność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Do ona_59: A gdzie toczy się Twoja sprawa? Mojego narzeczonego w Lublinie. Ksiądz, który go przesłuchiwał powiedział, że jeżeli pozwana nie stawi się na wezwanie, zostanie po prostu uznana za nieobecną i wukluczona z procesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_59
do Małee I instancja toczyła sie w Gnieźnie, II w Poznaniu. Pozwany też jest nie obency w procesie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Do ona_59: Nie dziękuję. Też życzę powodzenia i wytrwałości. Mam nadzieję, że nam się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
malee mi tez ksiadz to powiedzial ale oprocz tego dodal ze to bedzie na niekorzysc dla mnie bo beda musieli powolac wiecej swiadkow, zwlaszcza z jego strony typu tesciowie, rodzenstwo, ewentualnie swiadkowie slubu mi dano do zrozumienia jasno ze lepiej aby druga strona brala udzial i co najwazniejsze dala sie przebadac jezeli proces toczy sie z kanonu gdzie potrzebny bedzie biegly (a moj sie wlasnie z takiego toczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małee
Taka.jedna.ja A u Ciebie druga strona bierze udział? U mnie jako jeden ze świadków już teraz jest podany świadek ze ślubu. Ex mojego narzeczonego w poniedziałek ma mieć rozmowe z ksiedzem ze swojej parafii, ale powiedziala ze tez nie pojdzie. Ma to jednym słowem ,,gdzies''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×