Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość Maja000000
fantastycznie obys już na Walentynki góra na Wielkanoc miała buzie uśmiechniętą od pozytywnego wyroku :)))) PS w głębi duszy zazdroszczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każda walentyna z innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JulAgata
Dzień dobry, bardzo chciałam prosić o przesłanie książki o Stwierdzeniu Nieważności autorstwa Sobczaka, (wiem, że były życzliwe osoby na tym forum, które podsyłały książkę) w formie pdf na adres mailowy: jul.julia@o2.pl. Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
Maja000000, oby tak było :) JulAgata, jak wrócę do domu to wyślę Ci książeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adka z góry baaardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bolo11
Mam pytanie odnośnie II Instancji. W pierwszej zapadł wyrok stwierdzający nieważność. Moja była sama zrezygnowała z udziału w I instancji (uprzejmie napisała, żeby jej nie wzywać i prosi o wyrok zaoczny). Akta poszły do W-wy do drugiej instancji. Przyszło standardowe powiadomienie z 3 pytaniami (czy akceptuję skład, czy wnoszę dowody, czy zgadzam się z wyrokiem). Odpowiedziałem, że nic nie wnoszę, akceptuję skład. Jaki może być kolejny krok? Kiedy mogę się go spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
Bolo11, ja też mam II instancję w W-wie. Pismo, o którym piszesz dostałam w lutym 2014 r. i do dzisiaj nic innego do mnie z W-wy nie przyszło. O postępach w sprawie dowiadywałam się telefonicznie. Ostatnio jak dzwoniłam dowiedziałam się, że zapadł wyrok i wydano dekret. Pocztą mają wysłać zawiadomienie z dekretem. Ale kiedy to będzie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
dziś moj partner dzwonił i co ? kazano zadzwonić kolejny raz już za tydzień eh II instanacja juz ponad roczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa pamięta może jaki był przedział czasu pomiędzy przesłuchaniem (strony powodowej) a przesłuchaniem świadków powoda? Właśnie jestem po przesłuchaniu i wiem, że moi świadkowie będą przesłuchiwani w swoich parafiach. Druga strona nie bierze udziału w procesie (nie odpowiada na żadne pisma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam przesłuchiwana w maju, a świadkowie (z jednej parafii) na jesień (październik/listopad) a z drugiej - 1 osoba w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli około 5-6 miesięcy, u mnie też podobnie chodzi o jedną parafię. Mam nadzieję, że może uda się do czerwca. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek83
Ja byłam przesłuchiwana we wrzesniu ,a świadkowie w pazdzierniku 2014, praktycznie jednoczesnie byli wezwani na przesłuchania w 3 parafiach. Co do drugiej strony nie mam pojęcia.. ale w styczyniu byłam już przesłuchiwana przez biegłego psychologa ,wiec musiało juz być po przesłuchaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja byłam przesłuchiwana we wrześniu a świadkowie od grudnia do kwietnia jakoś wiem że wszyscy świadkowie dostali naraz list do swoich parafii, tylko nie wszyscy księża od razu wzięli się za przesłuchanie świadków w parafii stąd taki rozrzut czasowy w czerwcu miałam już okazanie akt a dwa mies później listem dostałam wnioski obrońcy węzła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mam pytanie wyrok w I instancji był za unieważnieniem (niezdolność psychiczna pozwanego) mi nie udowodniono niezdolności. Teraz poszło do II instancji i toczy sie trybem zwykłym , gdyż pozwany uważa, że został pokrzywdzony i twierdzi, że wina jest nas obojga. I moje pytanie brzmi czy jak sąd II instancji wyda wyrok za unieważnieniem ale ze zdolności psychicznej obydwu stron, z winy obojga to co wtedy?? Małżeństwo jest nieważne i na tym koniec procesu czy jeszcze coś będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość, myślę, że pozytywny wyrok II instancji zakończy sprawę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strasznie mozolnie ciągną sie niektóre sprawy od obrońcy węzła do wyroku ile u Was czasu mineło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już na okazaniu akt miałam opinię obrońcy węzła, czy to potem jeszcze raz do niego 'idzie'? Bo różnie tu piszą... od mojego okazania minęły 2 m-ce, jakies 3 tyg.temu dostałam pismo, że zakończyło się postępowanie dowodowe. Też ciekawi mnie za ile m-cy mogę się spodziewać wyroku I inst. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAja00000
ja z partnerem jestem na tym samym momencie co TY tylko II inst. i wierz mi ze to horrror troszke non stop mowia ze jest wyrokowanie od 2 mies :) Trzymam na Nas kciuki bo zapewne w tym samym czasie dostaniemy odp :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ...od dawna czytam forum i obserwuję ten temat...mój narzeczony stara się o unieważnienie ślubu kościelnego. Obecnie jesteśmy na etapie wyrokowania I instancji trwa to już 1 rok i 4 m-ce ... czekamy na wyrok 4 miesiąc. Zauważyłam kiedyś wpis " pierscioneczek " czy Twoja sprawa w I instancji toczyła się w Sandomierzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysia1977
Witam, jestem tutaj "nowa" ..moj partner 18 lutego dostał pismo z Kurii o przyjęciu sprawy, czy ktoś składał skarge w e Wrocławiu? jak to długo tam trwa ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę jedynie napisać ogólnie jak to długo trwa u nas. Pismo zostało złożone we jesienią 2013 roku (dokładnie to wrzesień) do Sądu diecezjalnego później wiosną nastąpiło przesłuchanie mojego narzeczonego, który to złożył pierwszy pismo, w tym samym dniu była przesłuchiwana jego ex. Jakiś m-c później zostali przesłuchani świadkowie a następnie jesienią rok później było badanie psychologa. W listopadzie 2014 roku przyszło pismo od obrońcy węzła małżeńskiego i do dnia dzisiejszego czekamy na kolejny krok jakim jest wyrok I Instancji.... W sumie do chwili obecnej jak we wcześniejszym wątku napisałam I instancja trwa 16m-cy. My a w zasadzie mój narzeczony ma I instancję w Sandomierzu prowadzoną. Z wolą Boga może jakoś przetrwamy i doczekamy się upragnionego ślubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
Mój ex zadzwonił dzisiaj do mnie z informacją, że dostała dekret potwierdzający wyrok I instancji - małżeństwo zawarte nieważnie :) Mam nadzieję, że u mnie w skrzynce już czeka awizo :) Podsumowując: - skarga w I instancji złożona 27 lutego 2013 roku - wyrok I instancji - styczeń 2014 roku, - dekret II instancji - luty 2015 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adka75 - serdecznie gratuluję!!! I zazdroszczę .. ;) ja skargę składałam we wrześniu 2012 a tu jeszcze nawet wyroku I inst. nie ma :((( W jakim mieście miałaś sprawy? I czy mieliście adwokatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquarious85, serdecznie Wam współczuję, bo wiem ile to całe czekanie kosztuje nas stresu. I instancję miałam w Lublinie, a II w Warszawie. Nie korzystałam z pomocy adwokatów. Trzymam kciuki za szybkie zakończenie Waszej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annabeata
Adka75 gratuluję Tobie serdecznie! Możesz zaczynać nowe życie! Wiele szczęścia życzę Tobie i wszelkiej pomyślności! Zaglądaj do nas tu na forum. Przyda się Dobry Duch, który już jest "po drugiej stronie lustra":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do adka75 Bo ja też mam proces w Lublinie. Czy idzie tam sprawnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do adka75 Zapomniałam pogratulować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adka75
Będę tu zaglądać, mam już to we krwi :) do gość, w Lublinie z tego co wiem działają sprawnie, starają się dotrzymać terminu i zakończyć sprawę w ciągu roku. Ja najdłużej, bo aż 5 m-cy czekałam na opinię biegłego, a później to już poszło z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutasek83
Adka75 serdeczne gratulacje :) I takie momenty dodawają siły, pomimo braku już cierpliwości.. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×