Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Wpłacił jak pisałam wcześniej w listopadzie(na początku)odrazu całą sumę i do dzisiaj jest cisza!więc to chyba nie jest uzależnione od kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno nie zalezy od pieniędzy, tam nawet w ratach mozna spałacac a jak ktos nie ma to nawet umarzają. mam nadzieje,że niedługo coś u was ruszy.Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wiki27 bardzo mi pomogłaś!teraz już cierpliwie czekam,ale tak naprawdę to oni w ogóle nie liczą się z tym,że człowiek popełnił błąd i chciałby ułożyć sobie życie na nowe,a tu trzeba czekać latai!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patricia86 masz racje,że długo sie czeka, ale weź pod uwagę to,że oni maja setki takich spraw a każda sparawa jest inna. Rzeczywiście troche długo to u was trwa, ale być może w tym czasie jes przeporowadzany wywiad srodowiskowy. Wiem ze u mojego znajomego było cos wysyłane do proboszcza jego parafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strasznie ciekawa jestem jaki bedzie finał tego unieważnienie mojego znajomego. Chłopak widac bardzo to przeżywa no i ja razem z nim bo rozmawiamy o tym. To czekanie jest straszne,ciekawe ile jeszcze?!?! :( Jestem przerazona wypowiedziamy tych osób, które pisza,że w ich przypadku twało to parę lat:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczę na to,że u Twojego znajomego też wszystko skończy się pomyślnie,oby naprawdę ta cierpliwość została wynagrodzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten wywiad środowiskowy dotczy każdej sprawy?na czym polega?zbierają informację tylko od proboszcza?czy gdzieś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patricia gdzie jeszcze zbierają informacje tego nie wiem. U niego na pewno było wysyłane pismo do proboszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
U mnie bylo tak: Zlozenie wniosku - styczen 2004 przesluchanie stron: listopad 2004, rozmowa z psychologiem: luty 2005, publikacja akt - marzec 2005, wyrok I instancji- kwiecien 2006, wyrok II instancji kwiecien 2007.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu a ile lat byliście małżeństwem? Ja tez nie generalizuje bo każda sprawa jest inna i wymaga poświecenia czasu. A w jakim mieście składałas dokumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Malezenstwem bylismy niecaly rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocny link
mam nadzieję, ze się przyda! Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Miasta wolalabym nie wymieniac, niewielkie miasto w woj mazowieckim . Tak, dla mnie sprawa zakonczyla sie pozytywnie, moge wziac slub koscielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może źle zapytałam, chodziło mi w którym sądzie składałaś dokumenty, czy w Warszawie czy nie, ale jeśli tego nie chcesz powiedzieć czy nie mozesz to ja to rozumiem. A moge zapytać ile masz lat? Ciesze sie,że masz już to za sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Nie, nie w Warszawie a mam 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Jakby co to sluze pomoca :) Moj mailowy adres jest gdzies wczesniej w tym watku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia a Twoj ex nie może wziąć
ślubu? Coś gdzieś kiedyś czytałam że jak facet nie może to może się zgłosić do kogoś tam o jakieś pozwolenie;/ Tylko nie wiem do kogo dokładnie bo już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Tak, moj byly malzonek nie moze wziac slubu koscielnego. Wiem ze to nie jest klauzula nalozona na niego do konca zycia. Moze kiedys tam probowac udawadniac ze nie jest juz uzalezniony od rodzicow, bo taka byla przyczyna uznania malzenstwa za niewazne. Wwtedy bedzie mial nowa sprawe i biegli beda to badali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze to sie konczy tak ze
ktoras ze str nie moze ponownie wziąć ślubu kościelnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu a co następuje po przesłuchaniu jego ex, świadków i jego? Jaka jest dalsza procedura? Z tego co napiałaś to długo to u Ciebie trwało. Mam nadzieje,że mojemu znajomemu pójdzie szybciej ale tego niestety nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Z tego co wiem to moze byc roznie. Albo malzenstwo uznane jest waznym albo niewaznym i jedna ze stron ma zakaz wstepu w ponowny zwiazek malzenski albo dwie strony maja taki zakaz. Kazdy przypadek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. A wy mieliście dzieci? Mój znajomy tez był niecały rok w małżeństwie ale nie mają dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Na popczatku jest przesluchanie stron, potem swiadkow a potem rozmowa z psychologiem. Nastepnie sa dni otwarte czyli takie gdzie dwie strony moga przeczytac cale akta, cos od siebie dodac. I nastepuje czekanie na decyzje I Instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Nie, nie mielismy dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×