Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Już nie raz tutaj było pisane,że nie ma rozwodów w Kościele. Jest tylko stwierdzenie nieważności zawartego małżeństwa a jak widze to nowe osoby piszą tutaj o rozwodzie!!Bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JUTKAAME
chciałabym pogadać O ROZWODZIE PO CYWILNYM.JESTEM ZIELONA W TYM TEMACIE.pomóżcie MI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coolezanka
wiki ale ja napisalam wyraznie uniewaznienie sakramentu malzenstwa - nie napisalam ani slowa o rozwodzie koscielnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, u mojego znajomego cos się ruszyło. Dostał zawiadomienie,że 3 grudnia będzie miał ujawnienie akt. Trochę się cieszę, bo bedzie juz bliżej do wyroku ale kiedy to nastąpi to nikt nie wie. Mam pytanie do Ewy 33 i Kasi 1234 bo akurat Wy jesteście już po całym procesie, powiedzcie czy wyrok dostałyście tez pisemnie czy jeszce trzeba było się zgłaszac do Sądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam pocztą zawiadomienie o wyroku, i informację, że akt unieważnienia małżeństwa mogę dostać (po wniesieniu opłaty 100 zł kilka lat temu) na pisemny wniosek skierowany do kurii w Warszawie. Nie pisałam o ten akt, bo nie jest mi do niczego potrzebny (w razie kolejnego ślubu trzeba go pokazać) i szkoda mi kasy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, dzięki za informację. Mysle,ze ta opłata nie bedzie dużo wyższa choć na pewno wyższa niz pare lat temu. To zostanie w sumie tylko czekanie na wyroki. Mam nadzieje,że w przyszłym roku wszystko wyjasni sie i będa II instancje ale czas i tak pokaże jak bedzie baprawde. Dzieki jeszcze raz za szybka odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :) Zawsze zaglądam, jak temat jest na pierwszej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia12345
Jestesmy malzenstwem od 5 lat.Mamy dziecko.Przed uplywem roku moj maz znlazl sobie inna kobiete, mezatke, matke dwojga dzieci, 9 lat strsza od niego.Od ponad 4 lat pozostaja w stalym zwiazku, ktorego owocem jest dziecko (o miesiac starsze od naszego wspolnego dziecka).Dowiedzialam sie o tym niedwano.Chcialabym starac sie o stwierdzenie niewaznosci tego malzenstwa. Czy koniecznym jest uzyskanie rozwodu cywilnego z jego winy czy wystarczy sam po prostu wyrok rozwodowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozwód cywilny nie ma wpływu na unieważnienie małżeństwa kościelnego zdrada nie jest przesłanką do unieważnienia małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia12345
a notoryczne zycie w klamstwie i niedojrzalosc emocjonalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważne jest to, co działo się przed ślubem - niedojrzałość do przyjęcia obowiązków małzeńskich jest podstawą, ale to trzeba udowodnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama będę
Wnosiła pozew o unieważnienie mego małżeństwa. Chodzi mi oczywiście o "rozwód" kościelny. Zastanawia mnie jednak pare kwestii. Kogo wziąć na świadka? I jakiego typu pytania mogę usłyszeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu juz nic nie pomogę, bo nie wnosiłam skargi i nie brałam udziału w postępowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama będę
Mam nadzieję, że któraś Pani odpowie mi na te pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może ktoś Ci podpowie pytania, ale musisz wiedziec,że ten ktoś kto na nie odpowidał mówił pod przysięgą więc pisząc tutaj pytania coś jednak zdradza. Ja nie jestem w tej sytuacji tylko mój znajomy i tez nie wiem o co jego pytali. Po prostu nie powiedział a ja nie dopytywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przysięga nakazuje mówić prawdę a nie zachowac tajemnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama będę
więc mogę podać meila i nie będzie tak publicznie ;) sunshine16@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No oczywiscie,że przysiega nakazuje mówic prawde ale nie powinno sie tego rozpowiadac innym skoro to jest tajemnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego znajomego tak było, pod przysiegą i że nikomu nie powie. Ja nie byłam przesłuchiwana i nie chciałabym być ale wiem tylko z tego co wiem od niego i innych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Jeśli chodzi o tą przysięgę, to obowiązuje ona w trakcie trwania procesu!! Nie powiem, czy tak jest na 100% ale z tego co mi wiadomo, to właśnie tak jest!! Sprawdzę to jeszcze i napiszę tu na forum!! Ale raczej jest tak jak napisałam!!A co do świadków, to muszą to być ludzie, którzy znali obie strony, bo pamiętaj, że obie strony mają prawo wnieść wniosek, że nie zgadzają się na któregoś ze świadków, jeśli uważają, że On nie może powiedzieć nic obiektywnie na temat narzeczeństwa, czy też później małżeństwa!! Pozdrawiam!! P.S. Jeśli to kogoś interesuje, to jest w internecie w Księgarni Mateusza dostępna książka o unieważnieniu małżeństwa, kosztuje 7zł i jest wysyłana w formie PDF!! Książka dla mnie i mojego chłopaka okazała się bardzo pomocna, jest w niej zarys zasad i reguł obowiązujących podczas procesu, zawiera wiele cennych informacji, które często gęsto nie są zamieszczone na forach ponieważ mało kto o nich wie!! Polecam!! Oto link do strony z książką: http://www.kmt.pl/pozycja.asp?DZ=&KsID=4969&kstr=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do świadków - ja jednego świadka mojego eks na oczy nie widziałam i ta osoba zeznawała na procesie unieważniającym czyli przepisy sobie a praktyka sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem Ewa masz rację co do tych przepisów, ale ten świadek zeznawał, bo Ty nie złożyłaś wniosku, że się na Niego nie zgadzasz!! Gdybyś złożyła taki wniosek i podała konkretne argumenty dlaczego twierdzisz, że ten świadek nie powinien zeznawać, to zapewne zostałby wykluczony!! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki. Mam pytanko do tych, które są już po wszystkim. Ile trwał cały proces od Waszych zeznań do zakończenia, mam na uwadze I instancje. Mój facet złożył pozew/skarge w sierpniu, dopiero w grudniu będzie zeznawał. Ciekawa jestem ile to się wlecze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak w sierpniu słożył i ma zeznawać w grudniu to i tak szybko. Mój znajomy składał a raczej jego ex w lipcu ubiegłego roku a na przesłuchaniu on był dopiero w maju. A gdzie składał Twój facet dokumenty? Chodzi mi o miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaczech, napisałaś powyżej, że świadkowie muszą znać obie strony a ja napisałam, że świadek mojego eks nie znał mnie - czyli świadkowie nie muszą wcale znac obu stron. I tylko tyle chciałam powiedzieć na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radom. Złożył pod koniec sierpnia, we wrześniu skarga została oficjalnie przyjęta, jego ex miała się ustosunkować. Potem On odpowiedział na jej wniosek i ustalono termin na 4 grudnia. Napiszcie mi proszę co jest dalej? Potem przesłuchują ex czy świadków? Wiem, że musiał ze trzy razy poprawiać skarge, trzeba przyznać, że tam trochę pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesłuchanie stron, przesłuchanie świadków, rozmowa z psychologiem, ujawnienie akt, I instancja, II instancja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×