Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Uwagi obrońcy węzła małżeńskiego są przesyłane. Publikacja akt to etap wcześniejszy sprawy. Obrońca węzła małżeńskiego przedstawia swoje uwagi po publikacji akt i ewentualnym głosie obrończym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Witam, może być też inaczej, w Krakowie: już podczas publikacji akt strony, ich pełnomocnicy, adwokaci mogą zapoznać się z uwagami O.W.M. Zależne jest to zatem od praktyki sądowej. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw. k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.bardzo.kiepski
do Prawnik Kanonista, do wszystkich... Myślę, że Prawnik Kanonista ma świętą rację. Kochani, my powinniśmy przede wszystkim ratować nasze małżeństwa. Nie szukać w nich usterek, elementów nieważności, ale nad nimi pracować i starać się je uważnić, nawet gdy mamy wiele problemów. Przyjrzę się swoim brakom, zacznę nad sobą pracować i przestanę szukać przyczyn niepowodzenia małżeńskiego w Bogu ducha winnej Halince. Właściwie to ta moja Halinka jest wspaniała. Pójdziemy razem na psychoterapię małżeńską, by ocalić nasz związek. Warto. Wszystkich pozdrawiam i życzę Wam jak najlepiej. Ferdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ferdek
myślę, że jak ktoś już decyduje się na nieprzyjemny proces w celu udowodnienia nieważności zawarcia małżeństwa - to już na pewno nie ma czego ratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedla
u mnie było najpierw otwarcie akt, a dopiero później dostałam uwagi obrońcy węzła małżeńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena M.
Witam Bylam z obecnym mezem okolo 6 lat z czego rok to narzeczenstwo.W tych czasach mial prace ktore rzucal czasem z powodu picia alkoholu lub niska stawka placy itp obiecywal ze po slubie dopieroo porzadna prace mial bedzie i klamal tak jak.przed zaczyna prace i konczy bierzw zwolnienia mowi ze nie ponizy sie do niegodnej stawki itp i tes pije alkohol czasem kilka dni drze sie w mieszkaniu i je demoluje ludzie nie wiem co juz mysla...zawsze gdy sie denerwuje siega po alkohol i czasem uda mu sie zakonczyc w jeden dzien a czasem trwa to tydzien wtedy robi sie w domu pieklo ...oczywiscie gdy trzezwieje przeprasza ze nigdy sie to nie powtorzy ale sie powtarza i to.coraz gorzej.Przed slubem byl na odwykach mowil ze ma problem z alkoholem ake gdy mu kazalam chodzic na AA mitingu albo ze nie moze pic to.robil awantury ze on jest zdrowy...jego rodzice ostrzegali ale mnie omamil na slub.Przed slubem tez bywal na przyjeciach i upijal sie zygal robil wstyd...Nawet w dzien naszego slubu byl pijany i na weselu dopil i poszedl spac kilka razy tylko zatanczyl bi wygladal jak wrak spruty na poprawinach juz nie byl !mialam wtedy uniewaznic nad ranem lecZ obiecak ze sie zmieni i.uwierzylam w to ale jest gorzej nie garnie sie do.pracy twierdzac ze w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z.jego.wyksztalceniem i pije Od slubu minelo 1,5 roku.Nie mamy dzieci.Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek.bardzo.kiepski
Do Przedmówczyni Mąż twierdzi, że w naszym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem. Czyli jest nas już dwóch. Współczuję Tobie Magdaleno, niczego w nim nie zmienisz. Możesz co najwyżej zmienić jego, i starać się o tę nieważność. Jeśli opisany przez Ciebie bieg wydarzeń tak właśnie wyglądał, są podstawy do napisania skargi powodowej. Podaj adres mailowy, pobierz książeczkę i działaj. Pozdrawiam. ferdek.bardzo.kiepski (ale chcę się poprawić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MAGDALENA M. Witam, Na prawdziwe ważnie zawarte małżeństwo składa się wiele elementów, bez których małżeństwo nie jest możliwe. Między innymi obie strony muszą być świadome obowiązków i praw wynikających z małżeństwa i być zdolne do stworzenia wspólnoty małżeńskiej. Często zdarza się, że strony pomimo dojrzałego wieku, długiego okresu spotykania czy narzeczeństwa nie są dojrzałe emocjonalnie, a tym samym niezdolne do podjęcia i wypełniania istotnych obowiązków małżeńskich lub brak im właściwego rozeznania co do praw i obowiązków małżeńskich. W sposób szczególny te braki uwidaczniają się często po zawarciu związku małżeńskiego. Niektóre małżeństwa podejmują próbę wypracowania trwałego związku i im się to udaje. Niektórym nie..... Z opisanej sytuacji wynika, że małżeństwo jeszcze trwa. Sugeruję na początek udanie się do miejscowego duszpasterza i odbycie wstępnej rozmowy, która ma na celu stwierdzenie czy są podstawy do stwierdzenia nieważności małżeństwa i od czego należy zacząć. Ewentualnie do poradni przy właściwym dla Pani Sądzie właściwym dla Pani diecezji. W przypadku pytań proszę o podanie kontaktu, służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Magdalena M. Witam, na innym forum już udzieliłam P. odp., jeszcze raz: proces w P. przypadku może przebiegać z tytułu niezdolności natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie mężczyzny; pojawia się też pytanie, czy p. Mąż w chwili składania przysięgi małż. być świadomy jej treści (kwestia braku używania rozumu). Nie wykluczam ew. innych przyczyn. Pozdrawiam dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam tytuły przytoczone przez Panią Arlettę. Jednak w celu właściwego ustalenia tytułu (tytułów) i poprawnego sporządzenia skargi powodowej polecam zasięgnąć opinii osób na co dzień zajmujących się sprawami z zakresu prawa kanonicznego (na początek może być proboszcz parafii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dylemat.czy.pisac.skarge
prawniku kanonisto z jakiej jestes miejscowosci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz
mamy dwóch prawników kanonistów. Czujemy się bezpiecznie i dziękujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petent
Witam, No rzeczywiste skorzystać z opinii proboszcza, który nie ma wykształcenia w prawie kanonicznym - no błędna rada!, podobnie korzystanie z pomocy sądu - zadajcie sobie pytanie czy sąd kościelny che stwierdzić nieważność małżeństwa?... nie doradzam się u osób przeciw którym w pewnym sensie występuje... tak samo Ci " doradcy prawni" na tym forum o jakości ich "porad" łatwo się przekonać dlaczego są na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fereferekuku
jednak sądy wydają też wyroki pozytywne, a wśród niektórych księży, nie zatrudnionych w Sądzie, też są znawcy kościelnego prawa małżeńskiego; a to, że doradcy są na tym forum, to plus dla nich, pomagają? Pomagają! A mogliby zamiast zaglądać na kafe leżeć d... w górę i się opalać. Przecież doradca to nie hipermarket - klienteli nie ma całą dobę, chyba w kapitaliźnie wiadomo, że prywaciarze też czekają na klientów, dot. to i taksówkarzy, lekarzy, grabarzy:) Myślenie nie boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dylemat.czy.pisac.skarge
ja z Bydgoszczy ale wybieram sie do sadu biskupiego , juz w sumie rok bo ciagle wydaje mi sie ze dam rade przetrzymac wszystko ale watpliwosci ciagle mam odnosnie waznosci malzenstwa napisalam juz wstepnie skarge, ale nie wiem czy spelnia wszystkie wymogi, czy dobrze wszystko opisalam mam 27 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dylemat. czy pisać. skargę. Witam, Mogę zerknąć na nią jeżeli jest taka potrzeba. Oczywiście NIEODPŁATNIE:) Proszę o podanie kontaktu - odpiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petent
kto z normalnej kancelarii prawnej wypowiada się na tym forum ci " doradcy" , macie kancelarie ??? nip i regon ? czy oszukujecie innych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do Przedmówcy, jak najbardziej, można sprawdzić czy kancelaria jest zarejestrowana, przynajmniej moja! Nie jest to trudne (odp. na to Urząd Miasta). Dodatkowo można sprawdzić strony oficjalne sądowe, na którym są moje dane! http://www.drs.de/index.php?id=2584 Jedna z wielu stron, służę podaniem innych! Można zamailować do Oficjalatu z zapytaniem! Pozdrawiam dr A. Bolesta adwokat kościelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO PETENT Witam, Jeżeli chodzi o mnie również jak najbardziej służę swoimi danymi rejestrowymi oraz wszelkimi dokumentami potwierdzającymi moje kompetencje. Wszystkie dokumenty dotyczące moje osoby zawsze przedstawiam w przypadku podjęcia się doradztwa w danej sprawie. Jednakże dla "petentów", po których wypowiedziach: "...czy sąd kościelny chce stwierdzić nieważność małżeństwa?...nie doradzam się u osób przeciw którym w pewnym sensie występuję" nie mam w zakresie usług nic do zaproponowania. I podejrzewam, że żaden szanujący się prawnik kanonista nie podejmie się doradztwa w przypadku osoby, która oczekuję od prawnika kanonisty uzyskania satysfakcjonującego do wyroku bez względu na to czy są ku temu przesłanki czy jest ich brak. Przed zamieszczeniem swoich wypowiedzi na forum bardzo proszę o zapoznanie się z istotą procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa oraz celom jakim on służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petent
ja nie pytam o urząd miasta a o regon , chciałbym aby na tym forum pojawili się specjaliści od prawa kanonicznego , osoby której kompetencje można potwierdzić, wiem , że prawnicy na to nie mają czasu a za darmo jeszcze... no cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petent
do Arletty Proszę podać numer regon lub adres strony kancelarii no i te strony ... Pani doktor teologi reklamuje swoje usługi na każdym forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO PETENT, Witam, Może to będzie dla Przedmówcy dziwne, ale regon nie świadczy o kompetencji prawników oferujących w swoich kancelariach usługi z zakresu prawa kanonicznego. Jeżeli Pan/Pani poszukuje kompetentnej osoby w celu zasięgnięcia porady podaję kilka wskazówek: 1. Przy każdym sądzie działają BEZPŁATNE (a jednak to możliwe) poradnie, w których można uzyskać informacje na temat prowadzenia procesu o nieważność małżeństwa. Nie rzadko przyjmują w nich prawnicy, którzy a co dzień prowadzą profesjonalne kancelarie prawa kanonicznego; 2. W poszukiwaniach przez internet proszę zwrócić uwagę na to czy kancelaria oferuję udział w procesie jako pełnomocnik (może w tym charakterze występować nawet cywilista) czy jako adwokat kościelny (wymagany dekret biskupa danej diecezji). 3. Proszę nie sugerować się wyłącznie nr NIP czy REGON kancelarii. Proszę o sprawdzenie czy prawnik oferujący usługę posiada nie tylko dyplom czy licencjat z prawa kanonicznego, ale również dekret biskupa uprawniający go do udziału w procesie. Dekret wydawany jest na określony czas np. 3 lata lub ad causam do danej sprawy. Odnośnie porad bezpłatnych na forum. Osobiście na forum oferuję pomoc nie usługę, a to subtelna różnica. A proboszczowie - osobiście znam kilku, którzy poza byciem proboszczem pełnią urząd sędziego w sadach diecezjalnych (więc nie do końca są niekompetentni). A ci którzy nie czują się biegli w prawie kanonicznym na pewno podadzą kontakt do sprawdzonej poradni przy sądzie a może nawet adwokata kościelnego. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań kancelarii prawa kanonicznego spełniającej wszelkie pożądane wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do petent
Co jakiś czas, pojawia się na forum, taki ktoś, jak Ty. Jak Ci nie pasuje to forum, to tu nie pisz, nie czytaj. Nikt Cię do tego nie zmusza. Forum dotyczy procesu kościelnego, a nie wieszania psów na prawnikach. Wyobraź sobie, że Pani A. została mi polecona w moim mieście przez adwokata cywilnego, zanim tu trafiłam. Została mi polecona, bo ma "wygrane" na swoim koncie... A Ty jak chcesz Nam pomóc, to podziel się swoim doświadczeniem w Sądzie Biskupim, a nie zacietrzewiaj do konfliktu. Aha i na pewno czekasz na jakąś jatkę, wiedz że, nie będziemy Cię karmić petencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arletta Bolesta
Do petent, jedną stronę podałam, ale proszę jeszcze raz: Sąd w Rottenburg a/N http://www.drs.de/index.php?id=2584 Sąd w Kolonii: http://www.erzbistum-koeln.de/erzbistum/offizialat/ebokoeln/listanw.html Sąd w Eichstaett: http://offizialat.bistum-eichstaett.de/unser-gericht/anwaelte/ Sąd w Limburgii: http://offizialat.bistumlimburg.de/index.php?p=de:anwaelte:4f58530d76dfe3f055c7810fe64f84f6 Nt. pracy lic.: http://www.filozofia.upjp2.edu.pl/index.php/tekstowa/887/ Nt. pracy doktorskiej można zapytać na UPJPII Co do NIP-a i REGONU-u - jak pisałam każdy UM udziela takowej inf. Proszę też tel. do Sądu Metropolitalnego w Częstochowie, Krakowie jak i Diecezjalnego w Rzeszowie odnośnie mojej osoby. Artykuły (przykładowe): http://wieszjak.pl/eksperci/915,dr-Aletta-Bolesta.html Zgadzam się z Przedmówcami. Dziękuję też za rekomendację. Co do moich "reklam" w internecie - nie jest to zabronione, polecam też zamiast jałowej dyskusji - pomoc dla Zadających tu pytania! Cenną rzeczą jest oferowanie takiej pomocy (np. Prawnik Kanonista) Pozdrawiam! dr A. Bolesta adw.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to jest prawda
że ślub zawarty z powodu ciąży kobiety ma podstawy do jego unieważnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fereferekuku
hi petent, orgasmus podobno odpręża, spróbuj! siebie i innych zadowolisz, nie obniżaj lotów tego forum i rób wyjazd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość petent
właśnie na takim poziomie jest forum ...w takim jak przedmówca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fereferekuku
no co nie obrażaj się, ja tylko zniżam się do twojego lotu, uwaga bo potrącimy mrówki, ok. a teraz czas na powrót do przeszłości, no nie anonimus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×