Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosiakkk

Rzeczoznawca majątkowy!!!

Polecane posty

Gość abcdefhhijklmnoprst
spis aktów prawnych znajdziesz na stronie ministerstwa infrastruktury www mi gov pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy na takiej praktyce pracuje się przez te 18 miesięcy całkowicie za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha_79
Praktyki trwają minimum 12 miesięcy. Ja od października zaczynam swoje, które będą trwały 15miesięcy. Wychodzi 1miesąc na operat. Nie słyszałam też żeby ktokolwiek odbył praktyki za darmo. Jestem z dolnego śląska i tutaj ceny kształtują się od 4tys (w Legnicy) w górę. Nie słyszałam żeby były problemy z praktykami - trzeba się po prostu porozglądać i popytać. Natomiast strasznie trudno jest załapać się na stanowisko asystenta rzeczoznawcy jeżeli kogoś taka posada interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcdefhhijklmnoprst
Praktykę wykonujesz u rzeczoznawcy i nie polega ona na tym że siedzisz w biurze codziennie po 8 godzin. Musisz poprostu wykonać 15 operatów i dajesz je do sprawdzenia rzeczoznawcy, za co on kasuje Cię około 5 tysięcy. Nie pracuje się w tym czasie dla rzeczoznawcy, tylko wykonujesz operaty (nawet w domu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość insoLent
witam. chciałbym Was prosić o wyjaśnienie kilku kwestii dotyczących egzaminu na rzeczoznawcę: 1) czy etap I postępowania kwalifikacyjnego to jest tylko weryfikacja kandydatów z formalnego punktu widzenia? (np. czy jest mgr, podyplomówka itd.) 2) czy etap II można zdawać np 2 lub 3 razy w ciągu jednego roku? pytam się, bo na stronie ministerstwa jest kilka terminów egzaminów. czy jest raczej tak, że oblewając pisemny trzeba czekać cały rok na drugie podejście? 3) czy można zdawać ustny nie zdając pisemnego? 4) czy w przypadku oblania na pisemnym i nie podejścia do ustnego zwracana jest część opłaty dot. ustnego? Będę bardzo wdzięczny za info. dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polinokostora
1) czy etap I postępowania kwalifikacyjnego to jest tylko weryfikacja kandydatów z formalnego punktu widzenia? (np. czy jest mgr, podyplomówka itd.) Tak 2) czy etap II można zdawać np 2 lub 3 razy w ciągu jednego roku? pytam się, bo na stronie ministerstwa jest kilka terminów egzaminów. czy jest raczej tak, że oblewając pisemny trzeba czekać cały rok na drugie podejście? Nie wiem, ale wydaje mi się że można w ciągu jednego roku zdawać kilka razy 3) czy można zdawać ustny nie zdając pisemnego? Najpierw trzeba zdać pisemny, żeby móc przystąpić do ustnego 4) czy w przypadku oblania na pisemnym i nie podejścia do ustnego zwracana jest część opłaty dot. ustnego? Niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONGGGGGGGA
2) czy etap II można zdawać np 2 lub 3 razy w ciągu jednego roku? pytam się, bo na stronie ministerstwa jest kilka terminów egzaminów. czy jest raczej tak, że oblewając pisemny trzeba czekać cały rok na drugie podejście? MOZNA KILKA RAZY/EGZAMIN PRZYPADA RAZ NA 1 LUB 2 MIESIĄCE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina456
Hej! Czy wiecie może, czy praktykę na rzeczoznawcę można zacząć na drugim roku magisterki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina456
Ponawiam pytanie. Czy wie ktoś czy praktykę można zacząć podczas studiów magisterskich po ukończonych studiach podyplomowych lub może zna kogoś kto mógłby wiedzieć. Dzwoniłam do MI ale nie otrzymałam konkretnej odpowiedzi. Bardzo mi zależy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praktykant
Praktykę można rozpocząć po ukończonych studiach podyplomowych z wyceny lub studiach magisterskich spełniających min. programowe MI dla kandydatów na RzM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyrek
Cześć, czy trudne są studia? Czy praktyki również można również odbyć w banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina456
Praktyki można odbyć u rzeczoznawcy, który pracuje w zawodzie conajmniej 5 lat lub w stowarzyszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataChlebowska
Czy któraś z Pań przystąpiła do egzaminu w grudniu? i może się podzielić wrażeniami? Jakie było zadanie, a może pamiętacie pytania, lub ich zakres? najbardziej boję się pytań z rachunkowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terrii
wie może ktoś czy trudno się dostać na praktyki w krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boba_32
Ja zdawałam w grudniu. I do przodu za 1szym razem, więc nie jest tak strasznie ;-) Zadanie trochę podchwytliwe z opłaty planistycznej, ale dało się przejść. Bardzo polecam stronkę www.wyceniacze.org, bo dużo zaoszczędziłam czasu podczas nauki, bo tam są i testy i zadania, a także dzięki nim po części przeszłam przez pisemny. Na ustnym to już moje dobrze zrobione operaty zaważyły (miałam dobrego rzeczoznawcę, u którego robiłam praktyki), choc na wyceniacze.org są też przykładowe pytania z ustnego i to też było dość pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boba_32
Ja zdawałam w grudniu. I do przodu za 1szym razem, więc nie jest tak strasznie ;-) Zadanie trochę podchwytliwe z opłaty planistycznej, ale dało się przejść. Bardzo polecam stronkę www.wyceniacze.org, bo dużo zaoszczędziłam czasu podczas nauki, bo tam są i testy i zadania, a także dzięki nim po części przeszłam przez pisemny. Na ustnym to już moje dobrze zrobione operaty zaważyły (miałam dobrego rzeczoznawcę, u którego robiłam praktyki), choc na wyceniacze.org są też przykładowe pytania z ustnego i to też było dość pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boba32
Ja zdawałam w grudniu. I do przodu za 1szym razem, więc nie jest tak strasznie ;-) Zadanie trochę podchwytliwe z opłaty planistycznej, ale dało się przejść. Bardzo polecam stronkę www.wyceniacze.org, bo dużo zaoszczędziłam czasu podczas nauki, bo tam są i testy i zadania, a także dzięki nim po części przeszłam przez pisemny. Na ustnym to już moje dobrze zrobione operaty zaważyły (miałam dobrego rzeczoznawcę, u którego robiłam praktyki), choc na wyceniacze.org są też przykładowe pytania z ustnego i to też było dość pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boba32
Ja zdawałam w grudniu. I do przodu za 1szym razem, więc nie jest tak strasznie ;-) Zadanie trochę podchwytliwe z opłaty planistycznej, ale dało się przejść. Bardzo polecam stronkę www.wyceniacze.org, bo dużo zaoszczędziłam czasu podczas nauki, bo tam są i testy i zadania, a także dzięki nim po części przeszłam przez pisemny. Na ustnym to już moje dobrze zrobione operaty zaważyły (miałam dobrego rzeczoznawcę, u którego robiłam praktyki), choc na wyceniacze.org są też przykładowe pytania z ustnego i to też było dość pomocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukam kontaktu z praktykantami lub osobami które skończyły praktyki w Śląskim Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach. Mam kilka pytań i ewentualną propozycję współpracy. Proszę pisać na maila lukasz_tg@poczta.onet.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakil
Witam wszystkich praktykantów :) Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc w napisaniu kilku operatów na praktyki. Oczywiście odpłatnie! Praktyki już mam skończone (dwa lata temu) ale jeszcze brakuje mi kilku operatów do oddania i potrzebuje w tym zakresie pomocy :) Zapraszam chętnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gandalf Brunatny
Lakil wyrazam chec wspołpracy! Pisz prywatnie o jakie operaty ci chodzi a porazmawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gandalf Brunatny
lakil poprawny email to half_21@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy ktoś dysponuje wiedzą na temat kursów przygotowawczych do egzaminu na licencję rzeczoznawcy? A drugie pytanie to takie, czy jest jakiś termin aktualności operatów sporządzonych podczas praktyki? Tzn, czy jeżeli robilam praktyki w 2007r. czy mogę z takimi operatami przystąpić do egzaminu? Będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaaaaaa28k
tak mozesz-beda zadawane pytania do operatów na stan z roku 2007, ale musisz wiedziec w jakich ustawach zaszły zmiany....bo na 100%padnie pytanie"jakby Pani wyceniła dana nieruchomosc dzisiaj i jakie zastosowałaby Pani przepisy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość di_anna
A czy specjalizacja Rynek Nieruchomości na SGHu wystarczy, że podjąć ewentualną praktykę? Czy są jakieś wymagania na przyjęcie na praktyki poza uiszczeniem opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ciężko jest z praktykami w tym zawodzie... i z tego co słyszałam, egzamin jest trudny i drogi w dodatku :(Ale jednak mam nadzieje, że się uda. Ostatnio czytałam o prawniczce, która musiała zapłacić milion złotych za popełniony błąd. Ubezpieczyciel pokrył tylko część 1 milion, a drugi powinna zapłacić biedna pani... U rzeczoznawców też się zdarzają takie sytuacje? Jak jest z tym ubezpieczeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bokis
U rzeczoznawców za "poważny błąd" co najwyżej możesz stracić uprawnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bokis
do di_anna- to zależy czy Twój kierunek spełnia minimalny program studiów podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości, jesli miałas takie przedmioty zwiazane z wyceną-to bardzo mozliwe, że ominiesz podyplomówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siennag
Witam! Mam takie pytanie.. Czy po licencjacie Bankowość i Usługi Finansowe następnie magisterka Gospodarka Nieruchomosciami no i w koncu podyplomowe Wycena Nieruchomosci można iść w kierunku rzeczoznawcy? Jeśli sie nie uda, albo zabraknie już sił to można znaleść prace w banku np. w dziale kredytów?? Proszę o odpowiedź:) Bardzo mi na tym zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×