Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emigrant_24

Co warto zabrać ze sobą do Anglii?

Polecane posty

Gość ////...../////...../////
Witam, MAM pytanko. Czy potrzebny jest paszport? czy styknie tylko dowodzik osobisty? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to troche zalezy... jak do wyjazdu to styknie - mozna spokojnie przekraczac granice na dowod. jak chcesz mieszkac i zyc, to wlasciwie tez powinien wystarczyc, ale: 1. niektore urzedy chca dwoch ID - wtedy moze byc tez prawo jazdy oczywiscie, ale juz raczej brytyjskie (nie ma problemu z wymiana, 38 funtow to kosztuje i nie czeka sie bardzo dlugo) 2. jak potrzeba gdzies wyslac ID (np. do wymiany prawo jazdy albo do Home Office), to warto miec drugi dokument - ale tez moze byc prawo jazdy oczywiscie. aha - czasem sie przyczepiaja, ze musi byc paszport (np. niektore urzedy, albo bank), ale to nie prawda. wystarczy im powiedziec, ze ty wiesz, ze wystarczy i oni to musza sprawdzic. my mamy umowe ze stara unia i prawo jest takie, ze nie mozna odmowic przyjecia naszego dowodu jako ID. no i oczywiscie mowimy o NOWYM dowodzie, nie starym. wielka brytania sobie to zastrzegla, bo stary jest bardzo latwy do podrobienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astral
Wszyscy narzekaja na angielskie jedzenie, a ja tam nie zmienilam sposobu jedzenia. Moze wszyscy kupuja najtansze produkty z Tesco i dlatego im nie smakuja :( A tu mozna znalezc produkty z calego swiata, takze polskie, jedynie chleb jest oczywiscie gorszy, ale mozna tez kupowac bochenki zblizone do polskiego chleba, albo bagietki, bulki, wloskie ciabatty, nie trzeba jesc chleba tostowego. W barach i restauracjach tez mi jedzenie smakuje, takze to narodowe angielskie, wiec nie wiem skad to narzekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menina bonita
england,a Ty to znasz angielski?Bo wydaje mi sie,ze sie dopiero zaczelas/oles go uczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicia_Net
Powiem jedno.Jak ja wyjeżdżam do Anglii to przedewszystkim biorę polskie jadło: wędzonki,ogonówkę,właśnie sery,perówki Berlinki i szynkę bo (szczerze mówiąc) angielskie mięso mi nie smakuje. Jedynie drób mają dobry,ale i tak jedynie dobre są z farm,w których kury spacerują 24 h/7 dni w tygodniu po podwórzu.Takie chłopskie zamiłowania.Sera nie brać,mają dobre.Osobiście polecam ten jakby twaróg,ale jednak smakuje po połowie jak żółty serek :) Pozdrowienia z Trójmiasta! :) P.s. Jedzie ktoś niedługo do Londynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam tez nie narzekam na tutejsze jedzenie chce ktos sprobowac czegos innego polecam polke continental w tesco sainsbury czy innym - jest np salami wloskie sery zolte z holandii czy francji plesniowe mascarpone - dla mnie bomba ja tu mam prawie wszystko co chce - sklep polski tez mamy wiec nie jest zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w miescie jest zawsze w sobote :) sa owoce warzywa mieso od rzeznika i swieze owoce morza, chleb i ogolnie pieczywo od francuza :) zalezy wiec od miejsca jak trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbynaa
8 czerwca wybieram sie do portsmouth. zna ktos to miejsce? moze cos powiecie, jak tam jest z jedzeniem, tymi hinduskimi straganami, polskimi sklepami? a z praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja czesto jezdze
do anglii w odwiedziny na 2-4 tyg.i jedzenie tam mi nawet smakuje. a zwlaszcza najtanszy chleb z tesco! naprawde! zawsze tam tyje 1 kg, na tydzien. az sie boje pomyslec co byloby gdybym zostala tam na dluzej. moi znajomi to najczesciej biora do anglii przyprawy i takie zupy i sosy w proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera97
widzialam jedna z wypowiedzi "england"... prosze cie czlowieku, zacznij pisac po polsku na polskiej str, a jezeli juz chcesz tak bardzo pisac po angielsku, to sie go dobrze naucz, bo robisz bledy!!! jezeli chodzi o polski sklepy to, moj znajomy ma sklep w camberley(kolo main square shops centre), (odp na pyt "czy ktos wie, gdzie sa pol sklepy w camberley itd...") mozna w nim kupic doslownie wszystko, musze tez zaznaczyc, ze wszystko jest tanie! rowniez w tesco jest "polska polka" z polskim jedzeniem. jest rowniez polski sklep w aldershot, reading i mozna by tu duzo wymieniac.... ja tylko podpowiadam, gdzie jest pol sklep w camberley :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavllik
Dzięki bardzo za info na pewno przydatne :-) samolot już czeka na mnie 30 maja wylot :-) Może jakieś małe spotkanie :-) może meczyk w piłkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdff
na początku brałam dużo bo wszystko wydawało sie takie drogie i nie mogłam się jakoś odnaleźć... ale teraz wiozę już tylko leki,tabletki przeciwbólowe (nie paracetamol:)) i jakieś zupki.Polskich sklepów i polskich produktów a ang sklepach jest coraz więcej więc następnym razem nie biorę żadnego jedzenia.Tylko mama zawsze chce mi coś wcisnąć,"chociaż pętko kiełbaski"hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxrt
ja tez lece 30 maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfhjd
a mi smakuje jedzenie w Anglii co prawda jestem juz w PL ale tesknie za tym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Birmingham
jest ktos z birmingham?wiecie moze dzie tam sa jakies p[olskie sklepy? tez planuje tam leciec i panicznie boje sie ze rzytyje od tego jedzenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Birminghamp
A ja bym prosił o jakieś informacje odnośnie cen połączeń do polski chociazby tego o2 o ktorym ktos pisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupota
jak nie ma bazarkow kazda dzielnica je ma ludzie zlitujcie sie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pavllik
xxxxxxrt: a gdzie lecisz ?? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxrt
do Londynu a Ty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
Hello z Birmingham to do Birminghamph, polskich sklepów jest tu kilka, m.in. na Acoks Green, na Handsworth, Erdington, Centrum, Smetwick, Hall Green itd. ceny są dosyć wysokie, ale są sklepy z polskimi półkami np. Zebs, Tesco, Somerfield, Asda, więc nie ma problemu, ja kupuję zarówno u Polaków jak i u Anglików, więc...nie martw się, nie przytyjesz...pieczywa tu do wyboru do koloru, ew. możesz jeść krakersy (mniej tuczą)albo sucharki....polski kościół masz w centrum (mszy w sob. i n-le)Polaków tu bardzo dużo, najwięcej na Ackoks Green, Yardley, Handsworth i West Bromwich (acha i tam jest polski sklep)są i polskie fryzjerki....Polcy są różni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Birmingham
yardleyka od jak dawna jestes w Birmingham? m,asz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Birmingham
??????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
hello, od prawie roku jestem, dzieci mam... - dwójkę:) pytaj o co chcesz, Birmingam...(h):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Napiszcie mi proszę czy w Tesco lub innym sklepie mozna kupic mleko modyfikowane Nan Active??? Bede mieszkała w Liverpoolu i musze poszukać sklepu z tym mleczkiem. inne nie wchodzi w gre bo moja córka dostaje biegunki po innych mleczkach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się, żeby w Anglii w ogóle było mleko NAN, chyba raczej bedziesz musiała poszukać jakiegoś tutejszego odpowiednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Birmingham
yardleyka dzięki:) i jak Ci sie tam podoba? jak sobie radzisz z nowym otoczeniem? znasz dobrze Angielski? ja sie obawiam ze nie bede miala do kogo tam geby otworzyc w sensie jakies kolezanki znajome,ale ogolnie jak bylam to mi sie podobalo. moze moglabys mi napisac co Tobie sie tam podoba a co wedlug Ciebie jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Wiem ze sa w sklepach mleczka Nan, Nan Junior ale nie wiem czy dostane Nan Active :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yardleyka
do Birmingam... angielskiego wciąż się uczę, jego znajomośc to podstawa tutejszej egzystencji, koleżanek Polek (zresztą i Angielek)mam KILKA, gdyby nie kilka rzeczy to byłoby o kay, samo miasto mi się nie podoba, wolałabym w malutkim miasteczku zamieszkać, ludzie są dosyc mili, nie martw się, przed przyjazdem tutaj dziewczyna przez internet mi trochę nakreśliła zycie i realia, potem się poznaliśmy z Jej rodziną (obecnie nie mamy kontaktu:()a innych jakoś w trakcie poznałam..., jest jeszcze kolega Męża...itd... Ty masz rodzinę, dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Birmingham
nie jak na razie nie mam ani meza ani dzieci ale moze juz wkrotce. chcialabym tam zalozyc rodzine i jakos sie ustatkowac najbardziej martwie sie tym ze nie bede miala z kim pogadac.wiadomo jest chlopak ale czasem brakuje rozmow z kolezankami i tego sie najbardziej boje,ze sie nie odnajde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×