Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Czy ktoras z was robila tutaj prawo jazdy? Jak tu wyglada przygotowanie do egzaminu i sam egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie z tego co slyszalam to wymagaja 5 letniego pobytu ale moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Agnieszka, ja nie zdawalam tu egz na prawo jazdy, ale pobralam 2 godz lekcji jazdy z instruktorem dla oswojenia sie z ruchem lewostronnym. Zaplacilam total - 50L, czyli 1 godz 25L :-( Nie pamietam ile godz nauki teorii i praktyki wymagaja ale wydatek na pewno spory. Facet powiedzial, ze egzaminy sa tu trudne i mam szczescie ze odkad weszlismy do UE, UK honoruje polskie prawo jazdy. Ulus - 5 lat, 3 jezeli weszlabys w zwiazek malzenski z brytyjcz. Nie ma znaczenia gdzie dziecko sie rodzi (zasada prawa krwi a nie ziemi) Madzik - osobiscie, do wyboru mielismy 2 tyg normalnym trybem albo 2 dni za podwojna oplata. Co masz na mysli piszac, ze pepek nie jest szczelnie zamkniety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mielismy mala przeprawe z pepuszkiem bo krwawil i sie papral. Dostalismy proszek z antybiotykiem, pozniej krem i jakos sie zasklepil. Ale ostatnio jak kapalam Malego to zauwazylam ze gdy naciagne skore pod pepkiem to on sie delikatnie otwiera. Nie wiem czy mam pedzic z tym lekarza czy moze to poczekac do srody kiedy bede sie widziec z health visitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedze i czekam az sie rosol ugotuje to moze cos do was naskrobie bo dawno mnie tu nie bylo ;) Zaprowadzilam dzis Mysz do fryzjera, no i wyglada jak chlopczyk!!! Ale to moja wina bo poprosilam o sciecie na krociutko tego siana co jej sie porobilo z tylu. Chociaz teraz jakos oczka jej sie jeszcze powiekszyly ;) a wlosy i tak odrosna. Ja tez bede sie starala o paszport brytyjski dla mnie no i automatycznie dla Myszki - Lukasz zdecydowal ze polskiego jej nie potrzeba. Tylko ze ja bedac len, jeszcze sie do tego nie zabralam a z tego co kiedys nadmienila FlyFly to biurokracja niemala i duzo sie czeka na ta naturalizacje. Ulus, nawet jesli dziecko sie urodzilo w UK to nie otrzymuje automatycznie obywatelstwa angielskiego. Dostaje obywatelstwo matki i, w drugim miejscu jesli nie takie same, ojca. Czyli jesli jeden z was jest obywatelem UK to mozecie sie starac dla Jeremiego o paszport angielski. mmmmm rosolek zaczyna ladnie pachniec :D ide poprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Dziewczyny, macie jeszcze w pamieci widok swojego dziecka zaraz po urodzeniu, kiedy polozna polozyla malenstwo na wasz brzuch? Nie do wiary, jak czas leci, a dzieci rosna.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 £ powiadasz :O. Ale sobie slono licza. Ja znowu slyszalam ze egz sa bardzo latwe i prawie wszyscy zdaja (nie tak jak w Polsce ze z grupy 20-osobowej tylko 4 dostaja papier). W tescie teoretycznym odpowiadasz tylko \"tak\" lub \"nie\" a pozniej godzinka jazdy po miescie. Mamo E rosolek mmmmmmm...ale sie rozmarzylam. Ucaluj Ewelinke :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
hmmmm Madzik, groznie to opisalas, ale moze to zludzenie ze sie otwiera, moze zebralo sie troche stare4j krwi w szczelinie miedzy pepkiem a skora wokol? Ale jak masz watpliwosci, lepiej przejsc sie do GP w poniedzialek, po co sie martwic? A ja mam kilka porcji rosolku zamrozone. Moj luby kocha nie tyle rosol, co makaron z niego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamietam, ze podnioslam glowe zeby zobaczyc czy wszystko ok a Sean sie na mnie spojrzal takimi wystraszonymi oczkami. Uspokoil sie jak polozyli go na mnie. To jest niesamowite jak szybko rosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Wiecie co, widac ze to topic mlodych matek, kto inny w sobotnia noc siedzialby przed komp.????????????????? Ide popatrzec na Alexa jak spi. Gubi smoka gdy usmiecha sie przez sen. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie juz nie ma krwi, krwawil tylko na poczatku. Moze masz racje zeby lepiej GP to obejrzal. Tylko pewnie wizyte nam umowia dopiero na wtorek lub srode :O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosol nawet niezly wyszedl :) tylko troszke tlustawy bo te kury tutaj.... my tez czesto mrozimy no i teraz tez zamroze bo w Srode wylatujemy z mala do moich rodzicow to Lukasz bedzie juz mial podstawe na jakies tam te swoje zupy (on swietnie gotuje, ostatnio zacza specjalizowac sie w przysmakach kuchni hiszpanskiej). A ja spadam bo jutro dzien pelny - babyshow! No i juz slusze ze sie nie wyspie bo Lukasz ma atak kaszlu! I na dodatek chrapie nawet jak spi na brzuchu! oj wybralam se chlopa.... ;) Buzka kobitki! Madzik dzieki za caluski i odwzajemniamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia 64
Mamo M- pisalam ostatno pree postow do ciebie ale chyba nie czytalas- na poprzednich stronach . Co tak malo sie ostatnio odzywasz tu i na drugim topiku. pozdrawiam:)(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedziele... Co do prawka jazdy - to moge co nieco powiedziec, bo moj maz wlasnie sobie tutaj robi:) Wyjezdzac godzin w ogole nie musisz - jak umiesz jezdzic mozesz isc prosto na egz. :D Najpierw zdajesz teoretyczny - taki prosty nie jest, ale jak sie poczyta Highway code - to jest banalny. Dopiero jak zdasz teoretyczny to mozesz sie umowic na praktyczny - troche sie czeka na termin... (ale pewnie zalezy, od tego gdzie sie zdaje). Co do praktycznego to nie wiem jaki jest, bo maz bedzie dopiero zdawal... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile dobrze pamietam to egz. teor. jest za ok. 20 funtow, praktyczny cos kolo 50 (40 i pare) :) Szanto - moge zadac ci pytanie ;) mianowicie chodzi mi o childmindera - w jakim wieku zaczelas posylac mieszka do niego? i czemu uwazasz taka opieke za lepsza niz nursery czy preschool? Co do twojej pracy - to tak wlasnie pamietalam,ze jestes naukowcem :) ale nie sadzilam,ze pracujesz w NHS :) Ja studiowalam biologie w polsce i chce tu skonczyc, a potem szukac jakiejs pracy w labie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Myslalam ze robienie prawa jazdy w tutaj jest drozsze. Tzn jazdy sa drogie ale egzaminy przyjemnie tanie :) Doswiadczone mamuski powiedzcie mi prosze czy ktoras z Was miala przygody z nadzerka i jak ja leczyla. Moze wiecie jak to wyglada w UK? Kurcze nie wiedzilam ze z pepuszkiem moga sie dziac takie nieprzyjemne rzeczy. Biedne maluszki - moze to i dobrze ze nie pamietaja tego wszystkiego. Ja z porodu najwspanialsze co pamietam to chwila kiedy dotknelam czubka rodzacej sie malutkiej gloweczki- to bylo dla mnie niesamowite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /lączenie tematów/
Temat: do dziewczyn w ciazy mieszkajacych w Anglii! 21:11 hejohoplalakla jestescie w ciazy z rodowitymi Polakami ? czy facetami z innych krajow ?? pytam z ciekawosci mieszkam w Anglii od 3 lat, mieszkam w Stoke Poges pozdrowka 21:18 irenka 25 ja jestem w ciazy z murzynem z Afryki Poludniowej, bedzie chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Hej mamusie!!! Madzik24-masz racje mioala problemy z pempuszkiem ale nie takie jak ty!!!poprostu dluzej sie goil i tyle!Moje synus nie mial antybiotyku!!!teraz to juz z niego kawla chlopa:))wazy 5700 i ma 58cm kochany bulinek!!!caly czas karmie piersia,spi mi dobrze bo w nocy nawet 4 do 5 godzin, prawie wogole nie placze i lubi bardzo spacery-teraz obecnie jest na etapie glosnego smiania sie i gaworzenia(ku zdziewieniu)najchetniej rozmawia z moim mezem jak przyjdzie z pracy wtedy tak sie rozkreca ze az czkawki dostaje-gadula!!!ja czuje sie dobrze tylko nadal krwawie i nie wiem czy to nie za dlugo i czy nie isc do lekarza bo to juz 7 tyg, bedzie!!!:( Jesli chodzi o moment ktory najbardziej pamietam z porodu(mialam cesarke)to moment w ktorym po przebudzeniu moja mama powiedzial "zobacz jakiego masz pieknego synusia"ja spojrzala na niego a on lezal kolo mnie grzecznie i patrzyl mi sie prosto w oczy-to bylo slodkie!!!poza tym caly MOJ POROD TO DLUGA NIEZBYT MILA HISTORIA-ALE NASZCZESCIE ZE SZCZESLIWYM ZAKONCZENIEM-opisany na "ciezarne polki w anglii" daty nie pamietam ale cos po 20.01.2007(Jeremi caly i zdrowy)!!! jezeli nie mozecie wejsc na www.jeremis.bobasy.pl to wejdzcie na www.bobasy.pl i w chlopcach poszukajcie Jeremiego z Warmińsko-Mazurskiego wojewodztwa urodzonego 18.01.2007!!! pozdrawiam buziaki!!!DOBRANOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po weekendzie :) Moja mala miala wczoraj super apetyt i udalo mi sie jej zaproponowac warzywka - zjadla az pol sloiczka :D Wczesniej na widok lyzki bronila dostepu do buzki...a wczoraj to ja otwierala :P A tak w ogole, to w piatek skonczyla 5 miesiecy....ach, jak ten czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj leci leci moj maluch tez juz lyzeczka wcina zupki. Juz codziennie jest solidny obiadek. W koncu juz prawie pol roku ma. Ale nam te dzieciaki rosna Mamam E czy TWoja Myszka stawia juz pierwsze kroki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicity - jak milo spotkac kolezanke biolog :) A w jakim zakresie chcesz sie specjalizowac? Co do childminder :) Wyslalismy Malego jak mial 17 mcy, bo nie mielismy innego wyjscia, jako ze polskie nianie nas wystawily do wiatru. A stwierdzilam, ze bezpieczniej bedzie sie czul w rodzinnym srodowisku, niz w zlobku, bo on byl wtedy straszny dzikus, mama i mama, zadnych dzieci nie znal innych, no i jezyka tez nie. Teraz bym juz go widziala w przedszkolu, ale od wrzesnia ma isc do pre-school, wiec juz nie chce kombinowac. Poza tym, jakos wydaje mi sie lepszy sie ma kontakt z childminder, i jest to prawie 2x tansze... Na stronie CHAT maja dokladnie wypisane za i przeciw, poszukam tego i wkleje w wolnej chwili. Sztefka - ja tu zdawalam na prawko ( i nie zdalam :)) - teoretyczny luzik, pytania idealnie z highway code, do tego mozesz sobie np w tesco kupic plytke ze wszystkimi pytaniami - taki mock test. potem byl road hazard test, symulacja komputerowa sytuacji na drodze i to jak szybko zareagujesz, tez jest na tej plytce do nauki, dlatego warto ja miec. A praktyczny - w sumie nie jest problemem go zdac jak sie umie, i nie spanikuje czlowiek :D, chwila jazdy, manewry ( tu jest inaczej bo manewry na ulicach nie na placu), pare pytan technicznych (gdzie jest chlodnica np). Mozna zdawac na aucie ktorym sie robilo jazdy. I jeszcze jedno -- jak masz provisional drivig licence, a musisz je miec zeby roic jazdy, to mozesz jezdzic autem z jakimkolwiek doswiadczonym kierowca (>21 lat, 3 lata pelne prawo jazdy, moze byc EU). Mnie takie jezdzenie najwiecej dalo, nie lekcje. Mama E - jak tam show???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanto - co do specjalizacji....ja najbardziej sie interesowalam immunologia, a jeszcze dokladniej wirusologia..ale nie wiem czy w tym kierunku konkretnie znajde tu zatrudnienie - szczegolnie ciezko jest pewnie znalezc cos akurat w miejscu gdzie sie mieszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mateczki! po prostu jestem padnieta!!!!! Tak zmeczona to juz dawno nie bylam, ostatni co pamietam raz to po 16 godzinnej wspinaczce w szkockich gorach! No ale to przeciez nie do porownania, tlum matek z dziecmi w roznym wieku z gorami! Tlum matek gorszy do przedarcia sie ;) Show byl duzy ;) glosny i naprawde trudno bylo sie poruszac bo prawie wszyscy byli z wozkami (kto z mniejszym kto z wiekszym). Kupilam fajnego polara zeby zastapic footmuff, papucki bo u mojej mamy podlogi marmurowe i kilka innych \"niezbednosci\" a ze byly znizki to i lepiej sie kupowalo ;) Z ogladaniem wozkow bylo troszke gorzej, raz ze tyle ludzi przy kazdym stoisku, po drugie wszyscy jakos wystawiali tylko quinny, stokke i boogaboo.... ble! Co prawda stokke zaczynaja mi sie podobac, chyba chora jestem :o Czyli zdecydowalam ze spacerowke zakupimy w spokoju sklepu i jak Mysz zacznie powaznie chodzic! Bo teraz to sobie \"chodzi\" dookola kojca podtrzymujac sie o szeble albo z mamusia ale to jeszcze nie to! Acha, najwazniejsza rzecz - pierwszy zab nam idzie!!!!! jeszcze go nie widac ale dzis rano go poczulam i potem stuknelam lyzeczka i JEST!!! Oh, moja dziewczyna bedzie gryzla! Najlepsza rzecz z Shoe to Gymbaree papmpersow, taka pol godziny zabawy z piosenkami itp. Mysz byla w swoim zywiole i nigdy nie widzialam jej az tak duzo raczkowac! Pozatym bardzo ciagnie do innych dzieci z czego jestem zadowolona bo juz sie balam ze dzikus bedzie ;) ok spadam narazie bo Mysz jesc musi a potem idziemy na hustawki! Tutaj wiosna w pelni!!!! 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicyty a na jakiej uczelni zamierzasz sie doksztalcac? Pytam z ciekawosci bo tez mam takie plany. Tylko mi to sie marzy master degree z biotechnologii, ale tak jak napisalam MARZY sie. Mam tylko polskiego licencjata ale honorowanego przez tutejsze uniwersytety (nie zawsze przez pracodawcow niestety) wiec zostaje rok nauki (i 3 tys funtow do zaoszczedenia ;-) ).A jaki jest poziom na angielskich uniwerkach? Ktos wie czy jest ciezko, bo nie bylo mi jeszcze dane byc mamusia-studentem i troche sie boje ze nie podolam. Co do pracy w immunologii to na pewno znajdziesz. Jak przegladalam oferty pracy to widzialam sporo... Zegarkiem w reku 30 minut i sie obudzil , uciekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
No i tak jak myslalam - szczepienie TB koliduje z innymi, musi byc conajmniej 14 dni odstepu - pojechalam dzisiaj do szpitala na marne. Mama E i Felicity - jak to sie stalo ze lekarze powiedzieli wam co innego? Zastanawiam sie czy przy przyjeciu na univerek nie wymagaja GCSE z angielskiego np A level. Szanta - skoro tu uczylas sie jezdzic to pewnie nie masz zadnego problemu z biegami po lewej stronie - ja po 10 latach jazdy na polskich drogach nie moge sie przestawic - odkad tu jestem kupuje tylko automaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno - wiesz - u nas przeciw TB bylo w pierwszej dobie zycia - wiec duuuzo wczesniej przed normalnymi szczepieniami - wiec moze dlatego powiedzieli,ze nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna - dokladnie, problem to ja mam w Polsce, zwlaszcza ze i drogi gorsze i kierowcy mniej uprzejmi...(pomaranczki na strazy ???),, tu moge i z biegami po lewej i po prawej jezdzic:) A prawko mam zrobione o ironio, w Polsce, i choc wcale tam nie jezdzilam, liczy mi sie te 10+ lat do ubezpieczenia :D Felicity, no prosze i to immunolog :D ja co prawda imm. nowotworow, ale i tak blisko :D. Wiesz, z praca jest roznie, ale ogolnie jak poszukasz, to znajdziesz na pewno cos co ci bedzie odpowiadac. polecam www.jobs.ac.uk A wiesz ze tu do zaczecia PhD masters nir sa potrzebne? licencjat na luzie wystarcza! I wlasnie, Madzik, zemu chcesz robic MSc? Zeby honorowali tu Twoje wyksztalcenie? Nie mam pojecia czy tu jest na stdiach lzej czy ciezej niz Polsce, pewnie zalezy od kirunku/uczelni... No wlasnie Mama E, ja sie tlumow oje, dlaego targow unikam...szkoda ze mimo poswwiecenia nie znalazlas wozka... jedna rada - mimo ze ewelinka bedzie juz chodzic, koniecznie kup spacerowke z rozkladanymi plecami!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Szanta, co to jest PhD? Cos z farmacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×