Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Szanta gotowanie z woda tez guzik da - sluchaj swojego prywatnego doradcy:))) myjki sa naprawde super - zadnego mocnego szorowania, troche tylko reszta rozpuszcza sie - garnki sie nie niszcza, dobre te myjki zwlaszcza do stalowych i nablyszczaja jeszcze:))) ja je zawsze w domu mam bo czesto jak gotuje hinduskiie a zwlaszcza lentilsy rozne to sie okropnie przypala:) a bez multitaskingu ani rusz , raz ze przydatny a dwa ze mniej nudno:))) Zuzanna porady darmowe jako bonus na razie;))))) potem zaczniemy kasowac;) fajnie ze spacerek udany i maly spi - not to bedzie milutki wieczor i tak trzymac:))) ja zaraz ide do mojego sie pousmiechac bo ja go za pare dni zostawiam na 2 dni hahah:))) dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za gratulacje... jestem z siebie naprawde dumna... Tak sie balam bo moj angielski jest naprawde kiepski a tu taki sukces i to za pierwszym podejsciem. Jazde mam dopiero na 4 lipca, ciekawe jak mi pojdzie... Niby maz mowi, ze jezdze dobrze i ze sobie poradze ale wiadomo nerwy moga mnie zjesc i obleje, no zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj biedna Sztefciu trzymaj sie dzielnie i mam nadzieje ze uda ci sie chociaz troche przespac moze razem z Oleczkiem? szkoda ze nie mieszkasz gdzies blisko moglabym troche z malym posiedziec trzymaj sie cieplo, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka ❤️ trzymaj sie biedactwo :( mam nadzieje ze Maly da Ci sie choc troche przespac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny potrzebuje pomocy.... nie wiem co sie dzieje jak karmie malego cycem to zwraca cale mleko....a po tym z butelki nic sie mu nie dzieje.... nie wiem co robic.... pilnuje dokladnie teog co jem, nic nie powinno mu zaszkodzic.... zalezy mi na tym zeby choc troche zjadal tego mojego mleka :( sztefka: zdrowiej nam szybko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- a nie jest przejedzony? PIersia latwo przekarmic, nawet jak Ci sie wydaje ze nie masz duzo, bo nie wiesz ile je...Sprobuj go nakarmic po np dwoch godzinach niejedzenia i przestac karmic jak tylko po raz pierwszy przestanie jesc, i zobacz czy wtedy tez zwroci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spal 3 godziny... dalam mu cyca.... jak przestal to sie mu odbilo... i chcial jeszcze.... potem znowu sie mu odbija.... i nie chce wiecej... tylko lezy i podziwia swiat.... potem sie mu zwraca i znowu jest glodny... a jak sie go nakarmi butelka to zasypia i nic sie nie dzieje... jeszcze wczesniej spal chyba ze 4 godzinyy i bylo to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztefka, trzymamy kciuki za Ciebie aneczka, a spróbuj nie kłaść malutkiego na płasko po jedzeniu, a może pieluszkę ma za ciasno zapiętą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieluszka jest ok, pempowina juz odpadla wiec nic go nie gniecie..... zreszta po butli nic sie mu nie dzieje.... wiec to mnie dziwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko modyfikowane jest bardziej geste od kobiecego i dlatego mniej się ulewa moze najlepiej powiedz o tym lekarzowi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byla dzisiaj polozna mowilam jej a ona mowi ze musi sie mu odbic i ze to tylko od tego.... ale przeciez ja doskonale wiem ze sie mu ma odbic.... i pilnuje tego .... kazala mi go dalej karmic piersia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ważyłaś Malutkiego?? bo jesli ładnie przybiera na wadze to moze po prostu ulewa ten nadmiar i mu to nie szkodzi czasem to są małe łakomczuszki-zjadają wiecej niż mają miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
dziewczyny,mam pytanie,czy wasze dzieciaczki mialy jakies objawy uboczne po BCG?moj maly mial szczepienie przedwczoaj i dzis daje popalic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wazony byl przedwczoraj.... waga byla taka sama jak przy porodzie wiec prawidlowa..... jeszcze raz go zwaza w sobote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jeśli waga jest ok to raczej jest tak jak trzeba przede wszystkim się nie zamartwiaj początki zawsze są trudne ale na pewno świetnie sobie dacie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akira
Aneczka-czy masz duzo pokarmu?jesli tak to dzidzia bardzo szybko przepelnia sobie brzuszek,bo pokarm wrecz tryska, z butelki ssie wolniej i wiesz ile zjada,dajac piers nie wiesz,zoladek noworodka jest malutki,wystarczy mu doslownie kilka kropel zeby sie nasycil,jesli masz duo pokarmu to przed podaniem piersi odciagnij troche pokarmu tak aby przestal tryskac,powinno pomoc,ja tez tak mialam.powodzenia,dasz rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Aneczka 21, niusiek3d ma rację , spróbuj kłaść malca na materacu w łóżeczku pod kątem 30 stopni, tak by główka malca była wyżej brzuszka.Możesz położyc książki pod nogi łóżka lub poduszkę pod materac, ale nie układaj dziecka na poduszce. Gdy dziecku się odbije , połóż je na boczku z pieluchą pod głową- nie zachłyśnie się ulanym mlekiem i nie zmoczy materaca. Nie wolno kłaść malca na brzuszku bezpośrednio po posiłku- nacisk spowoduje ulanie mleka. Przy przewijaniu delikatnie uność pupke maluszka , możesz np obracać go na bok i podłożyć pieluchę.Nie zakładaj zbyt ciasnych ubranek. jeszcze wyczytałam, że ulewanie może byc oznaką alergii pokarmowej, np na białka mleka krowiego.Może reagować alergią na przetwory mleczne i mleko , które ty jesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie dziewczyny... napewno wyprobuje wasze rady... dam znac czy pomoglo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - ja mysle tak jak Akira - ze go \"zalewasz\" mleczkiem. Kladzenie z glowka wyzej na pewno pomoze, a to ze chce jesc dalej po tym odbiciu to mysle bardziej z lakomstwa. Ja mialam tak, ze wydawalo mi sie ze mam za malo pokarmu, wiec dawalam wiecej, i wiecej i wiecej, i dopiero uwierzylam ze dzidzius ma dosc jak chlusnal takim pawiem jakiego jeszcze nie widzialam. Moze po karmieniu (tym pierwszym) cos mu jesczez po brzuszku chodzi? Bo jak je bola jelitka to tez chca ssac (a niekoniecznie jesc). w zasadzie jak im sie cokolwiek dzieje (albo i nie) to chca ssac, wiec jak podajesz piers to bardzo latwo \"przepelnic\". Mozesz jak najbardziej na wszelki wypadek na chwile zrezygnowac z jedzenia nabialu, a przynajmniej surowego mleka, ale mysle ze jesl podajesz standardowa mieszanke i nie ma tej reakcji to raczej nie alergia. I polozna ma racje - na pewno warto karmic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC MAMUSIE!!!🌼 Mam chwile wiec pisze do was!❤️ Dzies mielismy ostatnie jak narazie szczepienie i musze przyznac ze mam dzielnego synusia plakal jak mu wbijaly igle a potem nie nawet sie smial tylko teraz byl marudny placzliwy ale zjadl i zmeczony padl jak mucha!!! Aneczka21-moj tez tak ulewal a raczej wymiotowal i healt visitor powiedziala ze \"jakis otworek\" w bbrzuszku mu sie nie zamykal i dlatego tak.poprostu kazala mi go dluzej potrzymac po karmieniu nie podnosic do odbicia odrazu tylko odczekac ok. 5 minutek az wszystko sie pozamyka w zoladeczu czy gdzies tam i po uplywie 5 minut podnies do odbicia!!!teraz juz nie ma tych problemow chyba ze sie przeje!!! Uwazam ze Akira i inne kobietki tez maja dobre sposoby-nie zaszkodzi sprobowac!🌼 Agnieszka26-czesc kolezanko.dawno Cie nie bylo!!!Ale Emily urosla a niedawno nasz dzieci byly takie male i pamietam jak nie moglysmy sie ich doczekac a tu 18.05 beda mialy 4 miesiace(Jeremi o 1:16 a Emily o 1:18)-JAK TEN CZAS SZYBKO LECI!!!🌼 SZTEFCIU❤️-trzymaj sie!!!Polepszenia samopoczucia🌼 Pozdrawiam!!! P.S A CO Z NASZYM SPOTKANIEM BO ZNOWU UCICHLO????????? DOBRANOC!!!😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was od rana wlasnie zbieram sie na angielski u nas ciagle pada .... pozdrawiam i zycze milego dnia odezwe sie póxniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
dziendoberek kochane ! dzis moj Tygrys skonczyl miesiac jak ten czas szybko leci jeszcze niedawno lezalam na porodowce i pocilam sie choc przyznam juz nie pamietam jak to bolalo i dobrze bo bolalo bardzo a teraz juz minal miesiac niemozliwe u nas pogoda tez do kitu pada caly czas pada i to tak juz od prawie dowoch tygodni moze jednak uda nam sie wyskoczyc chocby na chwilke bo ja musze do sklepu konieczni emusze kupic powidla sliwkowe moj Tygrys ostatnio ma jakies problemy z koopka rozbi jedna na dzien albo i wcale jakies rady ? pomocy ? widze jak sie meczy ] prezy i stek a anic nie wychodzi i nie wiem jak mu pomoc ktos mial podobny problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mieszkam w Anglii, nie jestem matka, ale planuje nia kiedys zostac, o ile przelamie strach przed porodem. nie pasjonuja mnie (wybaczcie) przynajmniej na razie tematy zwiazane z bobaskami, ale mam jedno pytanie: czy w Anglii zawsze dostaje sie znieczulenie podczas porodu? mam nadzieje ze ktos mi odpowie dzieki i pozdrowienia dla wszystkich mam i maluchow 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kohanah - ja swojemu daje INFACOL - to takie kropelki daje sie dziecku przed jedzeniem.... u nas skutkuja... a co do kupki to polozna mowi ze jak dziecko jest na butli to moze nie zrobic kupki nawet kilka dni i to jest ok (ja tam w to dokonca nie wierze no ale coz) a po mleku z cyca powinno jakos raz dziennie zrobic kupke w kazdym razie ten infacol jest calkiem dobry i kupisz go wszedzie bez recepty ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki wielkie za pomoc !!!!! udalo mi sie go tak nakarmic ze nie ulewa.... po jedzeniu lezy sobie u mnie na kolanach .... glowke ma wyzej.... a jak zasnie to go klade do wozka (w wozku spi lepiej i jest tak wyprofilowany ze nie lezy na plasko) na boczku i spi jak aniolek :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, Kokahna dziecko butelkowe powinno robic codziennie kupe .Dziecko na piersi wcale nie musi codzieniie . Szanta zastosuj sie do rad Szanty lub podawaj przegotowana wode do picia to rozluznia stolce.:):) Szanta moze ktoregos dnia sie przeprowadzimy do Waliii tylko powybijaj walijczykom zeby ,zebym z glodu nie zginela:):) Mamy rodzine w Walii maja olbrzymia farme i tam zawsze jezdzimy co roku ,mam nadzieje ,ze uda nam sie wyskoczyc w tym tez chociaz plany na co innego. Chociaz jezyk nie do przeskoczenia,,,,,,chociaz moze jedego dnia nigdy nie wiadomo.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ,ale uwalilam Sznta nie musisz stosowac sie do swoich rad proponuje teraz kokhanny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×