Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość kacha112
Czesc dziewczyny! Jestem nowa:) Mieszkam w Anglii:) Mam 6 mies.coreczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta nie martw sie pewnie trzy czwarte polskich domow nie ma luster tak sie boi w nie patrzec . Mama E wlasnie takie mam informacje na temat urlopu wychowawczego ,ze jest to 13 tyg bezplatnego urlopu po urlopie macierzynskim platnym , ja osobiscie wracam do pracy . Asiulek ja mam macierzynski placony przez moja firme i normalnie jest doliczany do moich dochodow tak wiec na p60 beda te dochody ujete , nie pobieraja mi z smp tax-u ,tylko kwote na NI Ja tez Wam zycze Wesolych Swiat , wszystkiego najlepszego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______ Smacznego jajeczka i kruchego ciasteczka! Wesołego, rodzinnego świętowania i biesiadowania. Pozdrowienia serdeczne-świąteczne! Smacznego jajeczka Wielkanocnego, dużego zająca czekoladowego, Zdrowia niezawodnego, wielu radości i przez całe Święta samej wesołości. Zyczy Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba troche zrobilam zamieszania :/ prawdopodobnie nazwalam wychowawczym cos co wychowawczym nie jest. po macierzynskim moge wrocic do pracy ale nie musze. wtedy szef ma obowiazek zatrzymac moje stanowisko pracy dla mnie przez 2 lata. po uplywie tego czasu jak chce wrocic do pracy to szef nie moze mi zaoferowac gorszej pracy ani mniejszej stawki. ja to nazwalam wychowawczym, a pewnie nie powinnam. przepraszam za zamieszanie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby zdrówko dopisało By jajeczko smakowało By babeczka nie tuczyła Atmosfera była miła By zajączek uśmiechnięty Przyniósł radość w ten dzień święty 🌼🌼🌼🌼🌼 Zyczy Goska z rodzinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z świątecznego korzystam zwyczaju, By przesłać życzeń tyle, ile kwiecia w maju I życzyć wam naprawdę z całą serdecznością By święta napełniły wam duszę radością Czegóż jeszcze Wam życzę? Zdrowia i dostatku! Szóstki w Totka, a także ogromnego spadku! Siedmiomilowych butów i czapki niewidki, Spełniającej życzenia małej złotej rybki Kury ze złotym jajem, Lampy Aladyna, Sezamu Ali Baby i szczodrego dżina, Niebieskich koralików, zwierciadeł magicznych, Dywanów latających i talentów licznych. Samych miłych perspektyw, uwag błyskotliwych, Wielu ludzi przyjaznych, niewielu życzliwych. Masy sukcesów małych, wielkich, gigantycznych, Poklasku i uznania i awansów licznych. Mieszkania w Nowym Jorku, willi w Kopenhadze, Przytulnej garsoniery gdzieś tam w Czeskiej Pradze, Rezydencji we Włoszech, w Alpach małej chatki, A w południowych Indiach plantacji herbatki. Super rancho w Meksyku, pałacu w Pekinie I innego schronienia w wybranej krainie. Rejsu dookoła świata, gdzieś w nieznane wypraw, Ekscytujących doznań, smaku nowych przypraw. Może nagrody Nobla w jakiejś kategorii, I życia w stanie choćby lekkiej euforii. Do tego wiele zdrowia, kondycji, miłości, Dużo radości z życia i wiecznej młodości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
MILYCH I SPOKOJNYCH SWIAT WIELKANOCNYCH ORAZ WIELE RADOSCI I WIOSENNEGO OPTYMIZMU zycze wszyskim mama i rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego co najlepsze,wesolych swiat i mokrego dyngusa,aby maluszki rosly zdrowo a mamusie byly szczesliwe,dla waszych rodzin od mojej rodziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********@--@--@--@ ******@------------ @ ****@----------------- @ ***@-------------------- @­ **@---------------------- @­ **@-(\\(\\-----------/)/)-- @­­ **@-(=\':\')-------(\':\'=)-- @­ **@(..(\")(\")..(\")(\")..) @ ***@---------------------@ *****@----------------@ ******** @--@--@--@ Moc prezentów od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzymy jaja święconego i wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina81
czesc dziewczyny!jestem nowa na forum,mieszkam w coventry i mam 4 miesiecznego synka,czy sa tu jakies dziewczyny z coventry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dzieki
za takie oferty najpierw wypelniasz oferte pozniej oczywiscie musisz sie ubezpieczyc wyslac maila d*** Jasio NIC ZA DARMO MOJE DROGIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dzieki
chodzi o DARMOWE PAMPERSY of course...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieZłośliwaPomarańczka
Hej dziewczyny, czy któraś z Was piła bąź pije tran z omega 3 i 6 karmiąć dziecko piersią jeśli tak to podajcie proszę jak się to nazywa, lub zażywa tabletki zawierające te kwasy? pozdrawiam i z góry dziekuję za ewentualną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieZłośliwaPomarańczka
Hej dziewczyny, teraz pytanie o kupki... mam 2 miesięcznego synka, przez kilka tyg z przerwami miał problemy z brzuszkiem myśleliśmy , że to kolka ale raczej nie, wszystkowskazuje na to że, to było/jest problem z wydalaniem gazów, piszę było/jest bo od wczoraj po podaniu gripe water maly nie płakał zrobił sam kupki, dziś rano też sporą, wcześniej tylko za pomocą termometra i wówczas, też pozbywal się gazów. Jednak te kupki wydają mi się nie takie jak BYĆ powinny , jest w nich dużo czegoś co przypomina śluz, wcześniej bywały żółto -zielone, lub były b. wodniste, zdarzało się też, że po włożeniu w pupkę termometra, "wychodziła' z małego piana!!! czy któreś z Was też miały takie problemy? czy u Waszych dzieciaczków(piszę przede wszystkim do dziewczyn, które maja dzieci w podobnym wieku)też zaobserwowałyscie to samo? no i na koniec pytanie o SSMG czy któraś z Was się starała i czy dostałyście ten grant? mam jeszcze jedno 16 miesieczne dziecko i nie jestem pewna czy mogę się starać czy nie. Income Support, income-based Jobseeker’s Allowance, Pension Credit, Working Tax Credit where a disability or severe disability element is included in the award or ...TO MNIE NIE DOTYCZY Child Tax Credit at a rate higher than the family element- TEGO NIE WIEM BO OD CZERWCA NIE MAMY DECYZJI W TEJ SPRAWIE JAK I WCT, CHOĆ dzwoniliśmy tam nie raz [Legislation (2)] and one of the following applies: You or your partner: are pregnant and expecting a baby within 11 weeks, have had a baby in the past 3 months, have a dependent child - TEN ZAPIS MNIE ZASTANAWIA, CZY MAJĄC JUZ JEDNO DZIECKO TERAZ MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ O TEN GRANT? or dependent young person who is pregnant and expecting a baby within 11 weeks or who has had a baby in the past 3 months, have adopted a baby who is under 12 months old, have, in certain circumstances, been granted a residence order by the courts in respect of a baby who is under 12 months old, or have been granted a parental order by the courts in respect of a surrogate birth. pozdrawiam i z góry dziekuję za ewentualną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pomaranczki.......
do nie zlosliwej pomaranczy- dziwne ze jeszcze nie poszlas z dzieckiem do lekarza w kale ABSOLUTNIE NIE POWINNO BYC ANI SLUZU A TYM BARDZIEJ PIANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Na poczatku moze sie tak zdarzyc bo dziecko wydala resztki z czasu kiedy bylo jeszcze w lonie matki ale napewno nie powinno byc tak po 2m-cach!!!!!!!!!!!!!!!!Poczytaj fachowa literaure na ten temat np "Pierwszy rok zycia dziecka" E.Murkoff tam jest wszystko napisane.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pomaranczki.......
a o ssmg mozesz sie starac tak czy inaczej najwyzej przysla odp odmowna ja wg wszelkich prawidel nie powinnam dostac ale na wszelki wypelnilam i... juz zapomnialam ze mialam jakies pieniazki..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NieZłośliwaPomarańczka
nie poszłam bo to i tak by nic nie dało....przynajmniej tu w Anglii, przestałam chodzić, bo to i tak nie ma sensu , moje starsze dziecko ma czerwone policzki i chrostki na calym ciele...podejrzewałam skaze białkową zmieniłam mleko ma sma dla dzieci z nietolerancja ale specjalnie nic to nie dało, chrostek jest raz wiecej raz mniej, mówiłam lekarza jedni specjalnie sie tym nie przejeli , nawet nic nie powiedzieli na zmianę mleka tylko jeden sprawdził chrostki pod ...lupą i stwierdził że jak skonczy 2 latka to jej przejdzie....HV jak jej powiedziałam, że starsza ma od kilku tyg problemy z brzuszkiem,(zaczeło się w polsce, bylismy ulekarza)biegunka, śluz , poiwiedziała zeby poczekać jeszcze 2 tyg!!!! jak nie przejdzie pojsc do GP, mała miała wtedy 10 miesięcy.Jak kaszlała tak , że się w nocy dusiła ,nie mogła spać, to po sprawdzeniu płuc i stwierdzeniu , że czyste, mowili, że jest okey, zeby kupić syropek na kaszel !!!(tak było 2-3, za każdym razem szłam do innego GP)...DLATEGO WOLE NAPISAĆ TU NA FORUM bo więcej się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane nie wiem czy mnie ktoś pamięta,ale chciałam sie Wam pochwalić że wkońcu mi się udało!!!! w zeszłym tygodniu na tesciku ujrzałam dwie tłuste wyrazne kropy!!!:) Teraz oby wszystko dobrze bylo,ale cieszę się strasznie po dwóch latach niepowodzeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dzieweczki :) mam pytanko, mam coreczke 5,5 miesieczna, karmie ja piersia ale nie wiem czy powinnam jej urozmaicic juz czyms innym diete? daje jej rozne owocki te z hippa w sloiczkach, zjada az jej sie uszy trzesa :) probowalam marchewek i innych takich tam ale tego juz nie chce jesc. Nie wiem co mam jej dawac, powiedzcie jak to jest u Was? dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i mam jeszcze jedno pytanie, jak to jest z kolejnym dzieckiem? tzn w lipcu konczy mi sie te 9 miesiecy maciezynskiego, chcialabym w sierpniu/wrzesniu zajsc znow w ciaze, jak to jest z SMP? czy moge isc znow na platne 9 miesiecy maciezynskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczki. sluz w kupce moze oznaczac nietolerancje jakiegos skladnika w jedzeniu/ uczulenie. jesli karmisz piersia to moze cos zjadlas a dziecku to nie odpowiada. moze podaj dziecku infakol kilka razy i zobacz czy jest poprawa. nie pozwalaj robic kupki zbyt czesto za pomoca termometu bo sie przyzwyczai i bedzie problem ze zrobieniem bez! jesli u starszego dziecka podejrzewasz skaze bialkowa, to nie powinnas mu podawac zadnych produktow zawierajacych nawet najmniejsze ilosci mleka!! o ssmg mozesz sie starac dopoki dziecko nie skonczy 3 miesiac, pozniej jest juz chyba za pozno. omega3 jest dostepna w kazdej aptece i hipermarkecie, bez recepty. dawkowanie powinno byc na ulotce/opakowaniu. anibas82, moja polozna, a raczej 3 polozne z mojej przychodni mowily zeby wstrzymac sie z wprowadzaniem pokarmow az do 6 miesiaca, ale w polsce pediatra pozwala wprowadzac nowe jedzenie juz po4 miesiacu (dla dzieci karmionych butla). ja ostatnio sie zastanawialam co moglabym gotowac mojej malej, w tym celu przeszlam sie w sklepie do polki ze sloiczkami i poczytalam co w nich jest. jak chcesz zrobic ciekawa mieszanke to poczytaj zawartosc sloiczkow :) ja odkrylam kilka smakow (moze 9), wymieszane byly rozne warzywa i troche mieska, kalafior, marchewka, ziemniak... oczywiscie nie wszystko razem, kilka skladnikow (2-4) w jednym sloiczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazjo, ja cie pamietam :) GRATULACJE!!!!! Nareszcie ❤️ trzymam kciuki za 9 jak najzdrowszych miesiecy!!!! 😘🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 m-cy SMP
wydaje mi sie ze musisz przepracowac kolejne 26tyg zeby dotac SMP ale nie wiem czy nie ma mozliwosci w tym przypadku pobierania MA? Niech inne dziewczyny to potwierdza bo nie chce wprowadzac w blad....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pomaranczki.......
Gratuluje wyjscia z zalozenia ze na topicu dowiesz sie wiecej niz od lekarza :) jaki by on nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja osobiscie ze sluze w kupce a tym bardziej z piana od razu poszlabym do lekarza to jest niebezpieczne dla zdrowia maluszka,nie czekaj tylo idz do lekarza!Moze jestem przewraliwiona bo mojej kolezance ostatnio umarl synek na sepse w szpitalu mial 6 tyg,straszne! nie wyobrazam sobie jakby cos sie stalo mojej vici! do anastazji- WIELKIE GRATULACJE-wiem co to znaczy tak dlugo czekac na dzidziusia, dbaj o siebie i o malenstwo,odplaci ci taka sama miloscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
mam pytanie pobieram SMP i chcialabm sie rozliczyc w tym roku z podatku dochodowego czy i ajk moge uwzglednic SMPw rozliczeniu podatkowym i czy rozliczam sie na tych samych zasadach przy prawidlowym tax code czyli 522L? dzieki welkie nie moge znalezc nic na ten temat w necie poradzcie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
czesc dziwczyny!!!! czy ktoras z was dostaje maternity allowance jak tak to najpozniej do kiedy mozna skladac formularz do jobcenter...ja jestem w takiej sytuacji iz jestem samozatrudniona i jeszcze nie dostalam zadnego potwierdzenia od revenue o samozatrudnieniu,czy mozna skladac formularze wczesniej a potem doniesc potwierdzenie....zna sie ktos na tym.....dziekuje u zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
to jeszcze raz ja.....prosze o pomoc w rozliczeniu podatkowym moze ktoras z dziewczym jest ksiegowa albo zna sie na tym....musze sie rozliczyc z p45 z poprzedniej fabryki i z dzialalnosci nie wiem jak to zrobic moze jest ktos z okolic sheffield,rotherham kto mi pomoze oczywiscie nie za darmo.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 monika- ja skladalam dokumenty na 4 tyg przed odejsciem z pracy i nie mialam zadnych problemow, wrecz przeciwnie wrocilam do pracy a dalej mi placa co prawda musze to oddac ale spoko tylko sie nie zdziw jak dostaniesz z 2 tygodniowym opoznieniem bo maja balagan, a gdzie dokladnie mieszkasz? no w rozliczeniu ci nie pomoge bo za mnie to robi zaklad pracy,ale sa biura ktore sie tym zajmuja. pozdrawiam serdecznie!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 23-monika2008
do agi 2-27 dzieki AGA...ale mi sie nie nalezy macierzynskie od pracodawcy chce sie starac z job center ale nie wiem czy mi przyznaja bo czekam jeszcze z revenue az mi przysla rozliczenie z samozatrudnienia....moze sie orientujesz czy mozna zlozyc formularz a potem doniesc potwierdzenie czy trzeba wszystko za jednym razem....boje sie ze nie zdaze zlozyc i mi przepadniei a wtedy tylko bedzie musialo nam starczyc 200£ na tydzien troche lipa....jak chcesz odpisz na priva....aha ja jestem z okolic Sheffield blisko tez mam do Doncaster a ty skad jestes moze z moich okolic fajnie by bylo...:) :) :) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×