Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

A, Karinella, nie martw się, ja latam sama z trójką dzieci - z anią pierwszy raz kiedy miala 4 m-ce niecałe, i z dwójka starszych - 9 i 11 lat. Jest ok, można spokojnie sobie poradzić. Sporo pomagają ludzie, małej dzidzicyca do buziola przy starcie i lądowaniu i powinno pomóc :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja juz oficjalnie moge sie wpisac do forum Matek Polek, choc nie zmaierzam opuszczac tego ciazowego i zagladac tam do dziewczyn jak tylko czas pozwoli, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja gratuluje Ci Matki Polki - niezła w sumie nazwa ,jak myslisz Karolinah ;) A czy tu w ogóle kto bedzie jeszcze :D [zly} ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny za tydzien wybieram sie do Poski z moim 4 miesiecznym synkiem, lecimy Wizarem. potrzebuje wziasc wozek i fotelik samochodowy, nie wiem tylko jak to wyglada z foteikiem czy jest to wliczene jako bagaz i czy biorac wozek moge dodatkowo wziasc fotelik. moze ktoras z Was leciala tymi liniami i moze mi powiedziec jak to wyglada,a jescze co do bagazu, czy ja i maly mamy miec jeden bagaz duzy czy maly moze miec swoj dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia...wózek możesz mieć ze sobą aż do samych schodów do samolotu ,fotelik mozna wziąc ale jako dodatkowy bagaż i będzie sie on znajdował w luku bagazowym, co do bagażu to niestety ale zdecydowanie musicie miec tylko jeden poniewaz dziecku (chyba do 3 lat) nie przysługuje dodatkowy bagaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia..... Dokładnie tak jest jak \"inezhh\", przynajmniej jeżeli chodzi o Wizzair. Fotelik to już jest niestety dodatkowy bagaż za który trzeba zapłacić. Ale ja też latam z mym synkiem i zazwyczaj nie biorę fotelika bo pożyczam od rodziny lub znajomych w Polsce. Nie masz takiej możliwości by pozyczyć od kogoś fotelik na ten okres kiedy bedziesz w ojczyźnie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za informacje. Fotelik pozyczam od znajomych w kraju, tyle dobrze ze jest od kogo.teraz tylko sie spakowac heh... i to do jednej torby razem z malym...dobrze ze przynajmniej cieplo juz jest i nie trzeba cieplych rzeczy brac za wiele. pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje za informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro jestesmy przy locie samolotem. kiedys dostalam odpowiedz, ale nie moge jej teraz znalezc. bede leciala easyjest i pamietam ze wozek moge wlsanie miec do samych schodow, tylko nie wiem czy dobrze zapamietalam o lozeczku turystycznym, czy lozeczko przewoze za darmo??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camillee ze strony EasyJet ;) Pytanie Czy można zabrać na pokład samolotu wózek dziecięcy – spacerowy, głęboki lub łóżeczko podróżne? Odpowiedź Wózki spacerowe i łóżeczka podróżne można zabrać do schodów lub drzwi wejściowych do samolotu, po czym zostaną one odebrane przez pracowników obsługi i umieszczone w luku bagażowym. Wózki można również oddać do luku razem z bagażem rejestrowanym. Duże, nieskładające się wózki głębokie nie zostaną dopuszczone do przewozu. Wózki spacerowe, głębokie i łóżeczka podróżne nie są wliczane do dozwolonej ilości bagażu i ich przewóz jest bezpłatny. Tylko, ze ja bym sie na twoim m iejscu upewnila czy aby na pewno mozesz wziac i wozek i lozeczko czy tylko jedna z tych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewcyny ja tez w tym temacie bo niedlugo polece z mala jak jest z przewijaniem jest w toalecie przewijak ? Lece Wizzarem . Jak dzieci znosza podroz moja ma 7 miesicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leciałam Wizz-air\'em pod koniec kwietnia. Praktycznie wyglada to tak - wózek , jak i fotelik samochodowy przewoża bezpłatnie, tzn. wliczone jest to w ogóllne koszta, pytaja sie tylko czy wózek sklada sie z dwóch części - tzw. fotelika samochodowego i wózka głównego i nie ma żadnego problemu. Jesli jednak jedziecie same, bez osoby,która wam pomoże trzeba się zastanowić nad wózkiem, czy nie oddać go czasami już przy odprawie bagażowej - na Luton nie ma wind przy stanowiskach do samolotów, trzeba zejśc kilka pieter na płytę lotniska, być może ktoś pomoże znieśc wózek, można i tak. Jeśli chodzi o bagaz , to przysługuje nadal na dorosłą osobę 20 kg i na dzieci od 2 roku życia, niemowlaki maja włąsnie jako swój bagaz liczony wózek z fotelikiem. Pod innymi względami jest tam ok - całkiem niezłe linie - nawet cena jest znośna. Teraz będę lecieć tez wizz-airem, ale biorę nosidełko, bo nie będę dzwigac wózorka potem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli fotelik jest czescia travel systemu/wozka to nie placi sie za niego. Za foteliki wieksze z tego co mi wiadomo placic trzeba ale wszystko zalezy od tego na jaka obluge sie trafi. Wracalam z Polski Wizzair\'em pod koniec marca tego roku z fotelikiem dla dziecka od 9-25kg (troche miejsca zajmuje). Bylam przygotowana na dodatkowa oplate nawet pieniadze mialam odliczone ale nikt o nie nie poprosil. Jako wlasciciel bagazu podany zostal moj synek (sprawdzalismy na naklejce i nie moglismy sie nadziwic bo przeciez dziecko ponizej lat 2 wlasnego bagazu miec nie powinno). Mysle jednak, ze my po prostu mielismy fuksa. Podejrzewam,ze w druga strone (z Anglii do Polski) to by nie przeszlo. Bede miala okazje sie przekonac za dwa miesiace. Z tego co wiem to toaleta z przewijakiem jest na pokladzie tylko jedna i zawsze na koncu samolotu po prawej stronie. Tak przynajmiej bylo za kazdym razem kiedy my lecielismy Wizzair\'em albo Ryanair\'em. Najlepiej zapytac przed startem ktoras ze stewardess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny . A tak na marginesie latacie do Katowic ? Fajna pogoda teraz , tak cieplo oby jak najdluzej tak bylo bo az przyjemnie wyjsc na spacer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efik 28
czesc dziewczynki!!!!!!!!!! kiedys tutaj zagladalam ale przestalam bo mam ostatnio spraw do zaatwienia ale postanowilam pisac do was mam pytank pewnie sie powtorze ale jak wyglada terazsprawa zalatwienia paszportu w uk dla dziecka urodzonego tutaj i czy odebrac trzeba osobiscie tez?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) mam prośbe czy mogłybyście mi coś doradzić na temat urodzinowych party dla dzieci, Jutro przychodzi do mojej córci kilkoro dzieci z jej szkoły nie chce popełnić jakieś gafy , może któraś z mam ma doświadczenie jak powinno wyglądać takie przyjęcie urodzinowe w angielskim wydaniu będę wdzięczna za wszystkie wskazówki Pozdrawiam serdecznie i życze miłego weekendu co do paszportu , to z tego co się orientuje paszport może zostać przesłany na adres domowy za dodatkową opłatą, nie trzeba wczesniej umawiac sie na wizyte w konsulacie a wymagane dokumenty to paszporty bądź dowody osobiste rodziców, akt urodzenia dziecka, odpis skrócony aktu małżeństwa i zdjęcia maluszka. Najlepiej jednak samemu wszystko sprawdzić na stronie konsulatu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leeds aga:) co do party to ja robilam dla Oli w takim pubie z bawialnia dla dzieci i maly posilek wraz z deserem i niespodzianka byl wliczony w koszty wiec niczym nie musialam sie martwic. Ale jesli robsz w domu to pamietaj , ze tutaj jest zwyczaj dawania goscia malego podarunku na koncu imprezy. Niby nic znaczacego ale oni maja taka tradycje:D Mozesz kupic jakies pierscionki, koraliki , cos do rysowania - dla dziewczynek a dla chlopcow np jakies samochodziki itp. Jak cos to pytaj na gg:):) efik- jesli mieszkasz dalej niz 150km od Londynu to napewno wysla ci paszport do domu- za dodatkowa oplata- tylko koniecznie musisz o tym powiedziec pani w okienku gdzie bedziesz skladala dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga- mozesz mi napisac gdzie w centrum Leeds jest jakies miejsce do przewijania i karmieia dzieci- chodzi mi o okolice Marketu i Primarku. pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, Halo!!! Co tu tak cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D:D:D wszystkie wygrzewaja sie na sloneczku ;) Magx, jak Alex? Evelyn przeszla, prawie bezbolesnie, przez ospe. Teraz czekamy tylko na wyjscie piatek. Ma poobdzierane kolana bo szaleje na placu zabaw i w ogrodzie. Mam malego lobuza!!!! Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki, Strasznie dlugo mnie tu niebylo, i troche mi wstyd. jak wiecie przeprowadzilismy sie jakis czas temu, no i co chyba mamy malego pecha bo za dwa tygodnie tez nas to czeka.....nasza landlordka wraca z zagranicy. W naszym miasteczku nie ma problemu z wynajeciem slicznych domkow, dlatego w ciagu tygodnia od zlej wiadomosci znalazlam nowy jeszcze fajniejszy. Wiecie kobitki z tym forum to tak jak z nalogiem (zerwalam z fajeczkami w listopadzie) ciagnie strasznie i nawet jak sie nie zaglada dlugo to i tak to jest silniejsze i za jakis czas sie tu zerka. Moja ksiezniczka chodzi dzielnie do szkoly i lapie jezyk szybko, ma kolezanki a jakis czas temu miala i nazeczonego ale sie odwidzial i stosowal konskie zalety... a to ja ugryzl to wywrocil i dostal zakaz zblizania sie do Oliwki i wiecie co ona potrafi wrzasnac mu do ucha nie lubie cie... Kobietki duze buziaki pozdrawiam wszystkie mamuski!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E... dziekuje, ze pytasz... Alexowi wkoncu wylazly te cholerne 3 i teraz rosna sobie pomalu. I tez nam tylko 5 brakuje. Od dwoch tygodni mamy nowe ulubione slowo \'NO\' i nawet jak ma byc \'YES\' to najpier jest \'NO\' :o Braga... fajnie, ze masz taka zaradna pannice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ znam dobrze ten okres \"NO\" - ale przejdzie, kiedys ;) moja natomiast ciagle biega i za nic nie da sie jej zlapac. Moze cos nareszcie zrzuce przy tej bieganinie ;) Braga, jak dobrze ze rzeczy sie wspaniale ulozyly :) z wynajmem to niestety tak jest, ale widac ze to byla okazja dla was na znalezienie czegos lepszego! Zaczelas juz pracowac? Trzymasz jeszcze ta wisniowke???? :D A dla coruni wielkie brawo bo jest dzielna i szybko sie przyzwyczaila do nowego srodowiska 😘 Ide popracowac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, Wiesz ma troche racji MamaE to przechodzi ale dopiero gdzies na dobre koklo 20. Jeszcze kilka lat przed toba kochanie, moja tylka ma krotkie okresy spokoju a i tak rogata jest strasznie. To nie to slysze tylko od kiedy zaczela mowic, czasem tylko sie objawy nasilaja....a wtedy trzy rogate stworzenia w naszym domu to za duzo na raz. Mamciu E wisnioweczka ..........uciekla sobie, ale ja nadal potrzymuje spotkanie gdzies posrodku albo u mnie. Pozdr.serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki:)ja tylko na chwilke bo pisze od kolezanki,ja niestety jeszcze nie mam internetu:(pisalam do was jakis rok temu jak bylam w ciazy ale niewiem czy pamietacie.Chcialam wam tylko napisac ze od lipca zeszlego roku mieszkam w Anglii,7 miesiecy temu urodzilam coreczke i normalnie niewiedzialam ze bycie mama jest takie cudowne.Niedlugo bede miala internet wiec odezwe sie czesciej.Pozdrawiam was goraco i sle buziaki dla waszych pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka80
czesc. jesli ktos mnie jeszcze tu pamieta t was serdecznei pozdrawiam. jak znajde chwile to napisze do was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatko 🖐️ tzn nieaktualny bo jestes o dwa lata starsza? ;) :P Gdzies sie podziewala? Karolcia 🖐️ tak, ja tez sie nie spodziewalam ze macierzynstwo przyniesie az tak duzo szczescia :) I kazdego dnia jest go jeszcze wiecej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
Dziewczyny co tu taka cisza topic nam umiera jak nic a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×