Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość zebbra
witam ja mam urwanie glowy :( wisze na telefonie bo tata caly czs w szpitalu(cos z nerkami ale niewiedza dokladnie co ) ,a ponadto tak padalo ze nam bradford zalalo hihi :) ,naszczescie ja mieszkam na goze (prawie na szczycie) iu nas bylo ok .z wiasku z tata nie mam glowy do pisania ALE NIE ZAPOMNIAŁA O WAS KOCHANE :):) :) POZDRAWIAM WSZYSTKIE :) sisi1111 obiecuje ze niebawem bede ucaluj malutka w czulko od cioci zebbry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra rodzi juz niedlugo bo w czerwcu :/ mieszka w bishop storford, maja klopoty z mieszkaniem, wlasciciel chce zeby placili wiecej a oni nie moga wiecej, nie zwracal uwagi na to ze ona w ciazy, nie interesuje go ze dzidzia za chwile bedzie i chce zeby sie wyprowadzili :( smutno jej :( ja do niej lece 14 lipca..a imienia jeszcze nie maja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 78
Czesc mamy. Mam do was wielką probę. Chodzi mi o informacje o terminie skladania wnioskow o working tax credit Mamy z chlopakiem bardzo trudna sytuacje materialna,gdyz jestem w ciazy i nie moge pracowac.Zlozylismy podanie o working tax credit,niestety nikt nas nie poinformowal do kiedy trzeba zlozyc wniosek aby otrzymac pieniadze za rok 2005. Podobno jest to 5 kwiecien a my zanieslismy na poczte 4 kwietnia 2006. Jesli nie dostaniemy tego to nawet nie bedzie na ubranka dla dziecka. CZy ktos wie czy jeszcze sie zalapiemy na 2005? W polsce liczy sie data stepla pocztowego,ale nie wiem jak tutaj :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zebbra
witam :) z tata już lepiej choc jeszcze jest w szpitlu:( u nas po staremu tylko maly zasliniony ,marudny jednym slowem zeby (i wszystko jasne ) znikam POZDRAWIAM WSZYSTKIE SERDECZNIE :) urwanie glowy z tym malym bakiem z oczy do okoła głowy:) PA PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam panie Mam pytanie z innej beczki . Czy może miała któraś w czasie ciązy alergie na płyn lub zel pod prysznic. Co obiawia sie swedzeniem,pieczeniem w \"pochwie\" I co lekaze na to. jaki to ma wpływ na płud. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
odczyn w pochwie podczas ciazy ulega zmianie, staje sie ona bardziej wrazliwa i rozpulchniona , moze cie dopasc wiecej infekcji czy grzybek co sie dosyc czesto w ciazy zdarza i owszem wszelkie plyny i zele moga ci dodatkowo podrazniac pochwe wiec stosuj do mycia szczegolnie tcyh okolic cos delikatnego i neutralnego, ja caly czas stosuje plyn do higieny intymnej ziaji z macierzanka a jeszcze lepsze jest zwykle mydelko dla dzieci np. bambino ktore tez uzywam , bo zauwazylam ze jak nawet wydepiluje sie w tam - a mam taka maszynke od razu z nawilzaczem - momentalnie mam zaczerwienienie i pieczenie, kupilam sobie nawet masc dla dzieci rumiankowa i jak cos mnie tam podrazni to smaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Agata26 z jednej stronki wyczytałam ze moze to sie przeniesc na płud http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/2,51165,,,,37394234,P_MEDIMEDIA_CHOROBY.html i normalnie jestem cała w strachu.!! A do lekarza nie wiem kiedy będę mieć pierwsza wizytę. bo czekam na angielskie prawojazdy bo musialam zmienic aby dwa potwierdzenia adresu miec. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
:) ja mam jeszcze zapas zjaii z Polski ale wole stosowac bedac w ciazy zwykle mydelka dla dzieci - wybierz sobie jakies moze Jonsona one napewno nie zaszkodza ani tobie ani dzidziusiowi:) najlepiej takie dla niemowlat , ja teraz mam jeszzce mydelko niwea dla dzieci jeszzce z polksi i stosuje i do pupy i do buzi bo mi najlepiej sluzy i zaopatrzylam sie w tamtym tyg. w kremik dla dzieci Jonsona , smaruje nim buzie bo cos mi zaczelo wyskakiwac w ciazy zcego nie mialam wczesniej i ten kremik faktycznie dziala i pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
aaaa i jeszcze jedno , zaprzestalam kupowania wkladek zapachowych , mam teraz tylko z delikatnym wyciagiem z aloesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie ze masz czas Agata26 a czy rozmawiałas z lekarzem na temat alergi i czy cos mówieł na temat przeniesienia tego na płud. Strasznie sie boje ze moze byc cos nie tak to moja pierwsza ciaza i bardzo bym chciala aby wszystko było oki :| a patrzyłas ta stronke co ci link podalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
:) nie martw sie tak bardzo :) jesli bedziesz dbala o siebie i uzywala delikatnych preparatow to nic sie nie powinno wydarzyc , czyms sie musimy myc:) i naprawde spruboj tego mydelka i owszem czytalam ale to bardziej pisza o infekcjach i stanach zapalnych , i jak cos cie zlapie to od razu do lekrza bo bywa to nie tyle niebezpieczne - choc grzybek az tak bardzo nie zaszkodzi dzidzi- co bardzo uciazliwe - tutaj to sie leczy preparatem co sie nazywa canestel - faktycznie pomaga i jest bezpieczny dla kobiet w ciazy z lekarzem nie rozmawialam na ten temat bo dla nich sa to blache rzeczy, musialo by ci sie cos faktcznie dziac wieliego zeby zareagowali , tak samo z polozna, ale naprawde nie martw sie bardzo:)) to tez moja pierwsza ciaza i sie martwie o wszystko , a ktory to miesiac? mi sie konczy trzeci i wesz , jakby cie cos swedzialo, pieklo , jakbys miala uplawy ale bardziej smiercdzace to idz do lekarza , da ci cos na to - podejrzewam ze canestel bo tym lecza tu raczej tylko kobiety w ciazy i ci minie :) a do zewnetrznych obszarow kup sobie cos do smarowania tez lagodnego dla dzieci - ja mam ta masc jak juz pisalam rumiankowa - zaczerwienienie mi przeszlo ale podejrzewam ze wlasnie od tej golarki z mydelkiem , pozatym do tej pory ani od plynu ziaji ani mydelka dla dzieci nie mialam zadnych alergii ani zaczerwienien i podraznien a czas mam bo tak wyszlo , choc zaraz biegne na miasto , jak cos to sie odezwe wieczorem buzka paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm12
mojej sostrze polozna powiedziala ,ze najlepsze sa kosmetyki i mydla bambino. Wyprobowala,stosuje sama. Juz piec lat ich uzywa a dzieci nie maja zadnych problemow ze skora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
owszem bambino jest bardzo dobre ale sa tez inne firmy jak jonsona rownie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Na chwilunie tylko, bo zaraz idziemy do miasta kupić Małej huśtawkę ogrodową z okazji Dnia Dziecka:) I z tejże właśnie okazji chciałam życzyć wszystkim kurczaczkom dużo zdrówka. Niech rosną pięknie i będą pociechą dla swych rodziców🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Agata 26 ja jestem dopiero w 2 miesiacu czyli gdzies w grudniu rodzesz Kiedys tez miałam takie cos od depilatora Veet w piance jak goliłam bikini albo od golarki z mydełkiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory ze sie wtracam do \"nie swojego topiku\"markowska.br to jest raczej zapalenie pochwy ktore jest czesta przypadloscia w ciazy bo ja tez mialam jak pojdziesz dol ekarza to mu o tym powiedz to powinien ci cos moze nato przepisacj amialam tabletki dopochwowe :)pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszle tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzatka26
mnie chyba dopadlo. piecze przy siusiniu, szcegolnie po kapieli, czesto swedzi. mam jakas masc, ale boje sie jej uzywac, bo jestem w ciazy, a ulotki jak zwykle informuja ze stosowanie w ciazy tyklo za zgoda lekarza i jesli korzysci przewyzszaja ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
ja mam wlasnie znow od lekarza canestel jak poprzednio wlasnie ten lek ktory stosuje sie u kobiet w ciazy na zapalenia i grzybka, 5 dni jest na 5 dni , po tym czasie mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja jak narazie używam tylko płynu do higieny intymnej kupionego tu w angli jedyny jaki znalazłam FEMFRESH mam tez chusteczki. niby antybakeryjne ale kto to wie :) Agata26 piszesz o leku ten lek jest na recepte czy nie i ile kosztował ?? Pozdrawiam Nie uwierzycie ma być ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula17
Witam, mam pytanie a nawet kilka więc może będziecie mogły mi pomóc, mój mąż pracuje w Anglii,a ja z 4 letnim synem i drugim ( 5 miesiąc ciąży) w drodze w Polsce. Myślałam o tym żeby pojechać do męża, ale nie wiem jak z porodem, czy mogę rodzić w Anglii? Czy wiąze się to z jakimiś kosztami? Jak w ogóle żyje się tam kiedy tylko druga połowa pracuje? Czy damy tam radę żyć z dwójką dzieci? Czy będzie mi łatwo znaleźć pracę (na parę godzin) kilka miesięcy po porodzie? Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Już wiem ile kosztuje krem bo tabletki są na receptę . Sprawdziłam ile kosztują w Polsce i wiem ze przepłaciłam bo w Polsce kosztują do 8zł… a w Londynie Az Ł6.50 i ekspedient w aptece powiedział ze do 6 miesiąca nie można przyjmować tabletek. A Ty Agata 26 masz tabletki? Jakie macie objawy ciąży ja gdybym nie zrobiła testów 3 :) to bym nie wiedziała ze jestem w ciąży. Bo tylko mam zgagę i szybciej się mecze. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Asiula 17 To zależy jak on zarabia ile na mieszkanie płaci bo na przeczycie to około 200-300 funtów wydaje się miesięcznie. Teraz dodać Matuszka pieluszki, i dodatkowe jedzenie dla niego a praca to coraz gorzej zależy gdzie mieszkacie bo w Londynie to wszystko drożej. Nawet mieszkanie.za kosztuje około 800Ł a w Londynie musisz zapłacić za tyle samo pokoi 2-3 razy drożej. Ja mieszkam na Wembley i to jest początek 4 strefy i tu za mieszkanie (4 podwójne pokoje, 1 pojedynczy ,2 toalety, 1 łazienka , kuchnia i ogród) płacimy 1150Ł miesięcznie. Plus opłaty gaz, prąd, wywóz śmieci , woda około 250Ł miesięcznie . Standardowo za pokój płaci się około 55Ł tygodniowo- za osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula - witamy! Zajrzyj na początek topiku - znajdziesz tam odpowiedzi na swoje pytania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
asiula na kazde dziecko dostaje sie kase ale w zaleznosci od zarobkow , wiec beda brac tez pod uwage ile zarabia twoj maz, jest tez dfinansowanie na mieszkanie jak sie ma dziecko, wiedzialam to zanim zaszlam w ciaze jeszcze bo kolezanka przyjechala z 5 letnim synkiem i wiem ze sie starali o to, i tak jak mowi sisi zajrzyj wczesniej bo jest troche o tym napisane ja nie wiem jak w Londynie , tutaj w Brughton gdzie mieszkam mieszkania sa tez drogie , flat czyli jedna sypialnia, salon , lazienka i kuchnia to koszt od 550 , 600, w zaleznosci gdzie sie tez znajduje , my tez szukamy mieszkania , na razie wynajmujemy jeden pokoj , moj facet tylko pracuje wiec tez nie za ciekawie z kasa , staram sie o benefity ale wciaz czekam na wiadomosci bo papiery poszly i troche to potrwa ale po urodzeniu dziecka kazda kobieta dostaje dofinansowanie a prace na kilka godzin napewno jakas znajdziesz , przewaznie sprzatanie nie martw sie tak bardzo, jakos to wszystko sie ulozy , najwazniejsze to dbaj o siebie i dzidzie :) nie wszystkim nam jest tu latow ale jakos dajemy rade a co do canestelu to ja mam krem z aplikatorem, wczesniej placilam za niego 6.50 funtow ale teraz juz mialam za free , tak jak inne leki na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula17
Bardzo wam dziękuję, poczytam, i przemyślę. Mąż mieszka w Huntingdon ( około 100 km od Londynu), więc mam nadzieję, że znajdzie coś do mieszkania dla nas jeśli się zdecyduję. Teraz mieszka w pokoju zagwarantowanym przez firmę za 70 tygodniowo. A jak z przedszkolem dla dziecka? Ile to kosztuje? Jak wygląda? Czy w ogóle przy zarobkach 1400 miesięcznie mogę myśleć o jakimś przedszkolu? Fajnie byłoby gdyby starszy łapał kontakt z rówieśnikami i język oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
Huntingdon to male fabryczne miasto kolo Cambridge, mialam tam pierwotnie wyjechac ale znalazlam sie niedaleko czyli wlasnie w Cambridge - naprawde sliczne miasto a przedszkola sa tu bezplatne , jesli poslesz dziecko do przedszkola jest mozliwosci przydzielenia mu polskiego nauczyciela ktory bedzie pomagal mu w nauce angielskiego co do szpitali i porodu to jest to oczywiscie za free , jest tez mozliwosc rodzenia w wodzie - na co sie decyduje a takze jak kobieta chce to w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
no i najgorsze i najbardziej niebezpieczne miesiace ciazy masz juz za soba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiula17
Tak,tak pięknie mówicie o porodach naturalnych a ja mam cykora, generalnie umieram już od bólu głowy, pierwszego rodziłam niecałą godzinę ( i tak za długo bo chyba cały oddział postawiłam na nogi tak mnie bolało) a skończyło się cesarką bo puls mu zanikał. I tak sobie myśłę, że chyba bum chciała drugą cesarkę. Głupia jestem co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, zapisuje sie do Was :) Mieszkam w Portsmouth, zapraszam nad morze :) Mam swietnego synka, Mieszka, 17 miesiecy, milo mi spotkac wszystkie mamy z okolicy i nie tylko. Sisi - z Southampton to tylko 20 mil!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula - ja CIe rozumiem - ja tez zakonczylam pierwszy porod cesarka, i teraz sie straszliwie boje, jestem w kolejnej ciazy, i znajac podejscie Angoli to bede zmuszana rodzic sn, a ja mam wizje pekajacej blizny i tragicznego konca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×