Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość agata26
szanta - ja nawiazalam kontakt z polskim ginekologiem w Margeit - nie wiem czy tak sie pisze, kawalek do niego ode mnie 3 godz kolejka ale gosciu moze spokojnie mnie prztjac w szpitalu za free tymbardziej ze nie ma prywatnej swojej praktyki , jak czyms sie niepokoje to dzwonie do niego ale zauwazylam ze ma juz myslenie lekko angielksie co do sluzby zdrowia jednakze jak trzeba bedzie sie wybrac to sie wybiore przynajmniej sama podroz tylko oplace ..ale to nie teraz jeszcze a ja jestem z okolic Tarnowa ;) wiec jestesmy prawie z tych samych terenow a do krakowa mam 65 km markowska - moze sie spotkamy jak bedziesz w Brighton? mam nadzieje ze juz bedzie wieksze ciepelko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co mnie najbardziej meczy ze jak będę brać ślub to będzie durzy brzuch bo to będzie 5 miesiąc. A jak wybierałam sukienkę na początku marca to jeszcze nie byłam w ciąży. http://www.mon-cheri.co.uk/bridals/16207.htm To jest taki fason tylko w pasie delikatny pasek i zdobienie na około po całości bo to tej samej firmy. I jak kupowałam to baba powiedziała ze to najnowszy model tylko nie mogę go znaleźć . Po prostu mnie oszukała. Bo ja lubie proste rzeczy. agata26 zobacz to miejsce co podałam link wcześniej. To blisko Brighton może byś miała chęci tam się przejechać. 25 w niedziele jak będzie ciepło ) miałyście duży brzuch w 5 miesiącu moja teściowa mówiła ze jak ona brała ślub to była w 6 i dopiero po ślubie jej „wywaliło” mieszkam to z tesciami ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata26 - urodzilam sie w Tarnowie :) Ale nie bede udawac ze duzo pamietam, bo szybko dosc moi rodzice sie wyprowadzili :) Ja w zasadzie nie mam az takich pretensji do lakarzy brytyjskich, chodzi mi bardziej o brak wszystkich badan - czy ten lekarz o ktorym piszesz kieruje na toxo/cytomegalie/proby watrobowe/itp? Ja i tak lece do Polski w 14 tyg i bede wszystkie badania hurtem tam robic, ale nie jestem pewna jak bedzie dalej w ciazy... Markowska - mnie brzuch wywalilo wczesnie, ale w 5 miesiacu byl jeszcze slodki i okraglutki, taki typowy \"sexy kobitka w ciazy\". Sama bylam druhna na weselu, i niczym sie nie przejmujac mialam kusa sukieneczke, gole ramiona no i wlasnie te kraglosci przed soba. Kumpela slubowala tez w 5, i nic nie bylo po niej widac - suknie miala piekna, ale dwuczesciowa, z gorsetem i spodnica - taki fason chyba najlepiej sie sprawdza, bo gorset fajnie wszystko moze zamaskowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szanta - masz typowe objawy jak? bo ja prawie nic nie mam. tylko maiłam bolące piersi bo juz słabnie bul. Zostały tylko „swędzące piersi” pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli moge sie wtracic to ja bralam slub w 6 miesiacu i mialam malutki brzuch sunia piekna:), mioeszkam w polsce ale bardzo bym chciala z tad sie ulotnic, otastnio mnie nabiera na Wlk. brytanie wlasnie tylko ze moj maz cos niebardzo sie ma do tego :( pasowalo by gop jakos przekonac bo tutaj jest coraz gorzej pozdrawiam wszystkie mausie przyszle i obecne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markowska - typowe objawy ciazy, jak sadze? No mam, niestety...Choc z drugiej strony to dobrze sluzy ciazy ze matka rzyga/zasypia na stojaco/jest ciagle nieprzytomna ze zmeczenia/brzuch jej rosnie/ma dziki apetyt na wszystko....Wiec zazdroszcze Ci ze nie masz troche:) A jak bedziesz w sierpniu w 5 mcu to widze ze jestesmy na podobny etapie - wiec ciesz sie ze Ci dobrze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam ślub w 7 miesiącu, tyle, że to był już 7 miesiąc Julki na tym świecie..heheh...Markowska - nic sie nie przejmuj Kochana i tak będziesz wyglądać cudnie na pewno:) Pozdrawiam papa 🖐️ www.sisi.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam ślub w 7 miesiącu, tyle, że to był już 7 miesiąc Julki na tym świecie..heheh...Markowska - nic sie nie przejmuj Kochana i tak będziesz wyglądać cudnie na pewno:) Pozdrawiam papa 🖐️ www.sisi.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
markowska ale nie mam wczesniej zadnego linku:( pozatym co zrobic zeby mi topik wyskakiwal normlny jak wczesniej bo teraz tak mam ze otwieram i musze przesuwac wszerz i tylko na tym , troche mnie to drazni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demiluna
Witajcie. Już w Lipcu wyjeżdżam do Anglii_Littlehampton west sussex. Mąż już tam pracuje ,na kontrakcie.Jestem mamą 2 letniej dziewczynki też jestem pełna obaw w związku z tą rewolucją w zyciu.Obawiam się tego jak mała zniesie taką zmianę. Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna - nie martw sie, Mala poradzi sobie na pewno znakomicie - najwazniejsze ze Ty bedziesz z nia - no i szczesliwa bo z mezem :) Moj synek ma 17 miesiecy, ostatnie 8 spedzilismy tu, i jest bardzo szczesliwy. Teraz zaczelam go zostawiac u angielskiej child minder, i mimo bariery jezykowej jest bardzo zadowolony! Ostatnio nawet poplakiwal jak go zabieralam stamtad po poludniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość demiluna
SZANTA dziękuje za słowa otuchy. Mam wielką nadzieję że będzie tak jak mówisz. Będę tu jeszcze zaglądać, a jak już będziemy w Anglii to się napewno odezwę i podzielę sie wrażeniami ,mam nadzieję że samymi pozytywnymi, a z tego co piszecie nie powinno być tak żle. Byłam już w Anglii i jak narazie mam same dobre wrażenia, ale pobyt tam przez kilka dni to nie to samo co życie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc to znowu j amam pytanie do mam w UK mozecie mi powiedziec jak to jest ztymi pieniazka ktore dostajecie na dzieci ?? bo znajoma wlasnie wyjechala do angli i prosila zebym sie dowiedziala od was jesli mozeci epowiedziec :) jakies warunki trzeba spelniac czy cos takiego BARDZO prosze o odpowiedz:):):) pozdrawiam wszystkie mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
kazda kobieta dostaje pieniadze na dziecko , sa to child tax credit i child benefit , jedno to jakies 17 funtow na tydzien a drugie troche wiecej, pozatym niezaleznie od matki ojciec tez moze sie starac o to samo ai tez mozna dostac dofinansowanie na mieszkanie ja bede sie starac o mieszkanie socjalne jako singiel moge go dostac nawet szybko, a te dwa benefity to dopiero wtedy sie dostaje jak sie dziecko urodzi, trzeba je od razu zarejestrowac i wtedy zlozyc te wnioski - o to niech pyta w job center jest tez tzw. becikowe - nawet spore jak sie dowiadywalam w job center ale ja go nie dostane gdyz nie mam przepracowanych ciaglych 12 miesiecy, mimo ze pracuje juz tutaj prawie dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te pieniadze na dziecko zaleza od tego ile zarazbia sie (wspolnie z mezem) - i na working tax credit i na child benefit sa limity, rozne, mozna miec przyznane jedno a drugiego nie. to becikowe o ktorym pisala Agata to child trust found, i nie jest to dokladnie becikowe, tylko voucher na zalaozenie konta dla dziecka - nie mozna z tych pieniedzy (250L) skorzystac, trzeba otworzyc cos w rodzaju funduszu dla malucha, i do 18 roku zycia teo konto jest nieruszalne- mozna doplacac tam pieniadze, ale wyjac sie nie da, ani dziecko ani zalozyciel. Wiecej na te tematy mozna znalezc na stronie Inland Revenue, albo przejsc sie do biura IR i pozabierac ulotki. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
szanta ja wiem tyle co mi powiedzieli w job center dokladnie kilka dni temu a takze moj facet rozmawial z polska prawciczka ktora tymi sprawami tutaj zajmuje sie juz ponad 20 lat , obydwa te benefity dostane o ktorych pisalam ale po urodzeniu dziecka, takze macierzysnkie juz 11 tyg przed urodzeniem dziecka tez dostane bo od ktoregos do ktoregos musze miec 11 peislipow - nie wiem jak to sie pisze dokladnie , moglabym rowniez dostawac juz 3 miesiace przed porodem tez 100 ponad futnow tygodniowo ale musialabym na przelomie 2003/04 oraz 2004/05 placic podatki a ja placilamje dopiero od 2004 kiedy to przyjechalam tutaj , wiec zostaja mi tylko te trzy benefity ktore kobieta powiedziala mi ze dostane tak samo jak juz wspomnialam ojciec tez moze niezaleznie od matki starac sie o to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
no i jeszcze znalazlam cos takiego: 19. Co to jest Child Benefit i komu przysługuje? Child Benefit to wolne od podatku świadczenie, które otrzymuje matka lub inna osoba opiekująca się dzieckiem mieszkającym w Wielkiej Brytanii do osiągnięcia przez nie wieku co najmniej 16 lat. Wynosi ok. 17,5 Ł tygodniowo na pierwsze dziecko i ok. 11,5 Ł na kolejne. Obywatele państw Unii Europejskiej mieszkający w Wielkiej Brytanii mają takie same prawa do ubiegania się o Child Benefit, jak Brytyjczycy. Polacy także nie podlegają w przypadku tego świadczenia żadnym ograniczeniom związanym z okresem przejściowym. Jak ubiegać się o Child Benefit, kiedy już wiesz, że masz do tego prawo? Jeśli urodziłaś dziecko w Wielkiej Brytanii, w szpitalu dostaniesz Bounty Pack, w którym znajdziesz odpowiedni formularz. W innej sytuacji, możesz uzyskać formularz we właściwym twojemu miejscu zamieszkania biurze Jobcentre Plus lub na poczcie. Wypełnij formularz i wyślij go razem ze świadectwem urodzenia dziecka do Child Benefit Centre. Nie trzeba tłumaczyć polskiego świadectwa urodzenia. Nie martw się też, że przepadnie. Po dopełnieniu formalności, zostanie ci odesłane. Możesz także aplikować o Child Benefit za pośrednictwem strony internetowej https://esd.dwp.gov.uk/dwp/index.jsp. Po wypełnieniu dokumentów na stronie zostaniesz poproszona o przesłanie świadectwa urodzenia pod wskazany adres. Ważną informacją jest, że najlepiej ubiegać się o Child Benefit w ciągu trzech miesięcy od urodzenia dziecka. Jeśli świadczenie zostanie przyznane później, refundacja obejmie tylko trzy miesiące wstecz. Pieniądze będą wpływały co cztery tygodnie bezpośrednio na twoje konto. Jeśli masz wątpliwości związane z Child Benefit, skontaktuj się z biurem Inland Revenue. Zadzwoń pod numer: 0845 302 1444, wyślij e-mail: mailto:Child.Benefit@ir.gsi.gov.uk, odwiedź stronę WWW: http://www.inlandrevenue.gov.uk/childhttp://www.inlandrevenue.gov.uk/childbenefit lub napisz list na adres: Child Benefit Office, PO Box 1, Newcastle upon Tyne, NE88 1AA. Nieważne, z jakiej formy kontaktu korzystasz, zawsze podaj swoje pełne imię i nazwisko, numer National Insurance, numer Child Benefit (jeśli już go posiadasz) i numer telefonu, pod którym można się z tobą skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
cd. omu przysługują świadczenia Child Tax Credit i Working Tax Credit? Child Tax Credit i Working Tax Credit to świadczenia ustanowione w kwietniu 2003 roku. Child Tax Credit stanowi pomoc dla osób wychowujących dzieci i łączy w sobie bazujące na posiadaniu dzieci części innych zasiłków: Income Support, Income-based Jobseeker's Allowance, WFTC, DPTC i Children's Tax Credit. Świadczenie to jest wypłacane głównemu opiekunowi dziecka, zwykle matce. Te same zasady obowiązują zarówno rodziny pracujące, jak nie. Child Tax Credit daje finansową pomoc w wychowywaniu dzieci. Mogą się o niego ubiegać zarówno samotni rodzice, jak i pary wychowujące jedno lub więcej dzieci. Dziewięciu na dziesięć rodzin z dziećmi w Wielkiej Brytanii przysługuje Child Tax Credit. Working Tax Credit pomaga osobom o niskich dochodach. Jest wypłacany razem z pensją lub wpływa bezpośrednio na konto osób samozatrudnionych. Mogą się o niego ubiegać osoby samotne lub pary, posiadające dzieci lub nie, które pracują przez wystarczającą ilość godzin w tygodniu. Co najmniej 16 godzin tygodniowo muszą pracować osoby wychowujące dzieci lub osoby niepełnosprawne. W innym przypadku, trzeba pracować przynajmniej 30 godzin tygodniowo i mieć ukończonych 25 lat. O oba świadczenia można ubiegać się wypełniając ten sam formularz. Należy poprosić o przesłanie go na adres domowy, dzwoniąc na numer 0845 300 3900 lub wypełnić aplikację na stronie internetowej: www.inlandrevenue.gov.uk/taxcredits. Wysokość świadczeń jest uzależniona od ilości dzieci w rodzinie, ilości godzin, które oboje rodzice przepracowują w tygodniu i przychodu rodziny brutto za ostatni rok podatkowy. Jeśli jednak osoby ubiegające się o Tax Credits przebywają w Anglii krócej niż rok, mogą się o nie ubiegać podając przewidywane zarobki. O Child Tax Credit może wystąpić rodzina z przynajmniej jednym dzieckiem o rocznych dochodach nieprzekraczających 58000 funtów rocznie (lub 66000 funtów, jeśli dziecko nie skończyło jeszcze roku). Maksymalnie można otrzymać 545 funtów rocznie na rodzinę i 1690 funtów rocznie na każde dziecko. Working Tax Credit może wynosić nawet kilka tysięcy funtów rocznie. Podstawowe świadczenie dla osoby bezdzietnej o niskich dochodach może wynosić maksymalnie 1620 funtów rocznie. Do tego dochodzą dodatki – do 1595 funtów rocznie dla samotnego rodzica, do 660 funtów rocznie dla osoby pracującej ponad 30 godzin tygodniowo, do 2165 funtów rocznie dla niepełnosprawnych plus dodatkowe 920 funtów rocznie przy ciężkim upośledzeniu, do 1660 funtów rocznie dla osób powyżej 50 roku życia oraz element childcare – do 175 funtów tygodniowo na jedno dziecko i 300 funtów tygodniowo na dwójkę lub więcej dzieci. Dodatkowe informacje Osoba otrzymująca Tax Credits może być także uprawniona do Sure Start Maternity Grant w wysokości 500 funtów. Jest to jednorazowa zapomoga otrzymywana po urodzeniu lub zaadoptowaniu dziecka. 21. Czy rodziny o niskim dochodzie mogą liczyć na dofinansowanie do opieki nad dzieckiem? Tysiące rodziców w Wielkiej Brytanii korzysta już ze wsparcia finansowego rządu, pomagającego im opłacić nianię lub przedszkole dla dziecka. Świadczenie Childcare Approval Scheme przysługuje rodzinom, których dochód nie przekracza 59 tysięcy funtów rocznie mogą ubiegać się o rozszerzenie Work Tax Credit o element dla osób płacących za opiekę nad dzieckiem. Dodatkową korzyścią z zatrudniania opiekunki zarejestrowanej w programie jest pewność, że przeszła ona przeszkolenie w opiece nad dziećmi i zna standardowe procedury postępowania w razie wypadku lub choroby dziecka. Niania legitymuje się certyfikatem potwierdzającym jej umiejętności wydanym nie dalej niż trzy lata temu. Zarejestrowane w Childcare Approval Scheme opiekunki są poddawane dokładnej kontroli, sprawdzana jest ich przeszłość pracownicza i kryminalna. Wszystkie nianie są pełnoletnie. Kwoty, jakie można uzyskać od państwa mogą nawet w całości pokryć pensję opiekunki. W momencie wprowadzenia nowych przepisów, childcare element of the Working Tax Credit podniesiono do maksymalnie 300 funtów tygodniowo (175 funtów na jedno dziecko). A co, jeśli masz już sprawdzoną nianię, a ona nie jest zarejestrowana w programie? Poproś ją koniecznie o dopełnienie tych formalności. Każda opiekunka, także prowadząca domowe przedszkole oraz au pair może zostać zaakceptowana, jeśli tylko spełni określone kryteria. Warto spróbować. Gra jest chyba warta świeczki, skoro może chodzić o nawet 800 funtów miesięcznie. Więcej informacji: Helpline: 0845 7678 111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
cd. O jaką pomoc można ubiegać się wychowując dziecko w Wielkiej Brytanii? - Child Benefit (dodatek na dziecko - przysługuje każdemu dziecku mieszkającemu w Wielkiej Brytanii, wynosi 17 funtów tygodniowo) - Child Maintenance Bonus (dodatkowy bonus na utrzymanie dziecka) - Child Maintenance Premium (dodatkowa premia na utrzymanie dziecka) - Worm Front Scheme (zapomoga na ogrzewanie mieszkania) - Child Tax Credit (ulga podatkowa związana z wychowywaniem dzieci) - Free milk, formula and vitamins (darmowe mleko i witaminy) - Statutory Maternity Pay (zasiłek macierzyński) - Statutory Paternity Pay (zasiłek dla ojców przebywających na urlopie wychowawczym) - Sure Start Maternity Grant (jednorazowa zapomoga po urodzeniu dziecka) Więcej informacji o tym, komu przysługują te świadczenia i jak się o nie starać na stronie (informacje w języku angielskim): http://www.direct.gov. uk/Bfsl1/BenefitsAndFinancialSupport/Expecting_or_bringing_up_children/fs/en.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale tylko jesli zarabiasz ponizej ilus tam. I liczy sie wspolny przychod malzenski. Wiem na pewno, bo child tax benefit nam przysluguje, a working credit tax nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata - chyba wiem do czego sie przyczepilas, rzeczywiscie nie napisalam jasno - chodzilo mi o to ze moze sie zdarzyc ze sie bedzie mialo jedno a nie drugie (bo limity sa rozne), ale w wiekszosci przypadkow ma sie oba. Z tego co mi sie wydaje strac sie moga oboje rodzice, ale musza potem zdecydowac ktory przywilej utrzymuja. Ale bede sie jeszcze dowiadywac, bo moze rzeczywscie cos jeszcze mi przysluguje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata26
warto dokadnie sie dowiedziec bo ja tez nie wiedzialam ze sa jeszzce jakies bonusy ja nie pracuje wiec nie wiem ile mi dadza a ten macierzyski 11 tyg przed porodem to np . im wiecej zarabialas tym wiecej dostanuesz:/ dziwne , myslalam ze jest odwrotnie ale tak mi powiedziala babka w j.c :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patialfa
Witam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patialfa
Nie ma mnie jeszcze u was ale juz na jesieni spodziewjcie sie mnie i mojej Niuni w UK. Jade tam do meza z moja siedmio miesieczna córcia Julką. Juz nie moge sie doczekac. Nie widziałam meza od lutego ale za tydzien przyjezdza na cale wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patialfa
bedziemy mieszkac w Newcastle Jest ktos z tych okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawroni
Witam patialfa. Mnie też tam jeszcze nie ma, ale przybywam w lipcu i będę mieszkać niedaleko Newcastle bo w Sunderland to ok 30 min drogi metrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patialfa
Mamawroni a masz dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×