Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

a wynajecie mieszkania polega na spisaniu umowy i tyle. Zadnych takich checy z meldunkami nie ma. Przerejestrowujesz podatek za mieszkanie i rachunki na siebie i nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata - nie mam pojecia :( My nie wymeldowalismy sie w Polsce, dowody tez zostaly bez zmian, a tu zglosilismy zamiar pobytu na dluzej, moze na stale (juz nie pamietam przy ktorych dokumentach o to pytali, chyba zgloszenie o rezydenture) Babsko - to gratulacje i trzymam kciuki zeby tym razem wszystko bylo OK ❤️. Niestety, pierwsze 12 tyg trzeba przetrwac, ale moze to i dobre podejscie, bo przeciez nie da sie testowac codziennie czy wszystko OK...Wiec moze lepiej raz juz po pierwszym trymestrze, przynajmniej wiadomo, ze juz mozna odetchnac z ulga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja coprawda niejestem jeszcze mama ale jeszcze 2 mc i juz bede!chcialabym z kims pogadac jestem tutaj sama i niewiem co robic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wiewiora, jak widac z matek polek dzis wieczorem tylko ja na strazy :) Witam Cie serdecznie w naszym gronie w imieniu wszystloch dziewczyn wobec tego.Jak dwa mce Ci zostaly, to juz pewnie odliczasz dni? Wyprawka kupiona? Lozeczko przygotowane? Czy zostawiasz wszystko na ostatnia chwile? A jak sama jestes to w ogole nie zazdroszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wiedzialam,ze moge na was liczyc :) To czyli moge sie juz teraz wymeldowac,oddac mieszkanie (bo po co mam placic czynsz ) i tak mieszkam u mamy juz 4 miesiace odkad moj slubny wyjechal.Tylko czy kurcze w Polsce nie bede miec problemow? Jak z dziecmi do lekarza czy na szczepienie. Kurcze pojechalabym szybciej do meza,ale musze czekac az corka skonczy zerowke i maly roczek i ostatnie szczepienie na PENTAXIM bo w UK chyba takiej nie ma.Chociaz nie jestem pewna. Witaj wiewiura🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Ja właśnie zamieszkałam w Szkocji w miescie Aberdeen.A moze któras z Was jest tuż obok mnie?:):) Przyznam się ,ze czytałam Wasze posty wyrywkowo.Ale chetnie przyłaczyłabym się do was--jeśli mozna. Pozdrawiam.Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe forumowiczki - i zapraszam:) U nas weekend minal super - Ola wrocila do \"porzadnego\" spania - budzac sie tylko kolo 5 a potem o 9:) A z soboty na niedziele to nawet spala od 21:30 do 9 rano:) Ostatnio naszlo mnie takie pytanie: czy moj maz pracujac w Anglii od lutego 2006r. musi sie rozliczyc z polskim fiskusem za ubiegly rok? (dodam,ze w styczniu 2006r. zarobil jakies 1500zl za zlecenie w Polsce, ale z tego co wiem - jesli jest mniej niz 3000zl to jest sie zwolnionym z podatku) A tak w ogole - to zglaszalyscie gdzies w Polsce,ze wyjezdzacie na dluzej? Jak tak, to gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim :) Moja corcia ma dzis bal jak ja ubralam zobaczcie na stronce mojego Lukaszka www.luki.bobasy.pl No i Luki rowniez baluje :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jazda z tymi podatkami. Moim zdaniem lepiej siedziec cichutko jak mysz pod miotla i nie przypominac fiskusowi o swoim istnieniu. No i wazne zeby dobrze zyc z sasiadami :) Nasza rodzinka od dzis ma rezydenture w UK :) ale nadal czujemy sie POlakami oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem! ale nie moge wejsc na ostatnia strone! Witam nowe mamuski - Wiewiora, alez ty juz mamuska jestes!!! ;) zajze jak cud sie stanie i wposzcza mnie na stronke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi a jednak - malgorzatko widze ty tez ten sam problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
witam , serdecznie zapraszam na stronkę:) www.bobasy.pl/suieda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
czesc mamuski' zaczne od tego ze moja slicznotka juz zaczela sie przewracac z brzuszka na plecki ;D po drugie chce jej wprowadzic dodakowe mleczko lub kaszke na noc tylko i tu prosze o doradzenie mi czegos i jaka firma oczywiscie jakie dawki itp...dziekuje z gory WITAM nowe mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliweczka 2006
jeszcze jedno mianowice myslalam ze oliwka bedzie miala siostyczke albo braciszka nietety nie tym razem tescik negatywny ... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
czesc laski,jak mnie dawno nie bylo,nadrobi`lam najpierw zalegLoSci wiewiora super gratulacje myslalam ze to tylko ja mam problem z kolkami ,ale widze ze nie jestem sama moj Kacper tez daje czadu zasypia ok 20-21 spi do 24 karmienie potem znowu pobodka o 3-4 i zaczyna sie bal z godzinke,do godz 16 jest spokoj ale potem ooooooooo to topiero chodze z piersia na wierzchu a starsze dziciaki maja lekcje do odrabiania i ja juz jestem wykonczona dziewczyny a swoja droga nie wiecie jaki moni tu maja program? pytam bo moja Ola ma 6 lat, Szymek 7 i takie cuda robia ze szok jakas tabliczka mnozenia i inne cuda na patyku musze sie Wam pochwalic--------- zapisalam sie na angielski,ale wyczyn nie ;-) ale zaczynam myslec pozytywnie bede miala po 2 godz 2 razy w tgodniu niby nic ale jednak,co myslicie?ale glupia jestem ze z takich rzeczy zeby szczerze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
no widze ze wszystkie juz spicie :-) to dobrej nocki jak to mowia moje babelki niech Wam sie przysnia same dobre aniolki papab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga chyba wieki cie tu rzeczywiscie nie bylo, bo Cie nie pamietam :) Bogu dzieki kolki sa tematem blizej mi nie znanym, ale szczerze wspolczuje. A o tym programie nauczania to tak w pozytywach czy nie bardzo mowisz? Mnie to ciekawi. Jesli juz sie obracam wsrod anglikow to raczej tych mniej a nawet najmniej inteligentnych i trudno mi uwierzyc ze oni sa ok.Chcialabym zmienic zdanie o nich ale ciezko jest jak sie ma takich znajomych jak ja :) A lekcje angielskiego to super sprawa. Ja sie ciesze jak glupia na kazdy wtorek, ze w koncu wyjde z domu i spotkam ludzi :) uwierzycie ze moje male jescze nie spi. Lezy w lozeczku i jakby nigdy nic sobie gada :)) No i rzuca nogami to juz slysze stad lubuduu :) Dobranoc - jak zwykle ja mowie, Dzien dobry najczesciej to do FlyFly nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
dzien dobry dobre kobiety,no to dzisiaj ja pierwsza jestem? wlasnie odprawilam caly swoj dobytek czesc do szkoly czesc do pracy,namlodszy zostal przy mnie,no bo na reku i z moja piersia w ustach ;-) kto sie dolacza do picia ,no kiedys kawusi teraz mam pod reka kubek z herbatka koperkowa ;-)b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaga
malgorzatka26 co do tego programu nauczania to slyszalam ze tak tu jest ze w pirwszych latach ucza wszystkiego naraz a potem juz chyba niczego,bo co do poziomu inteligencji anglikow mam takie samo zdanie--------mam nadzieje ze nikogo nie uraze,oczywiscie nie wszyscy,ale znaczna wiekszosc wiesz my jeszcze mamy ten problem,ze chociaz dzieciaki uczyly sie w polsce od drugiegin roku zycia angielskiego to teraz okazuje sie ze ta znajomosc jest mizerna i trzeba nadrabiac ale szkole maja bardzo fajna,panie zrobily duzo prac angielsko-polskich,i dzieki temu dzieciki maja latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek!!! Agaga! no to jestes!!!! Swietnie ze fala negatywnosci minela i ze masz sily na nauke - fajnie bedzie bo i poznasz innych ludzi. Przykro mi slyszec o tych kolkach, biedny Kacperek, ale to tylko do 3go 4 go miesiaca potem juz go nie beda meczyly. Wytrwalosci zycze no i smacznej herbatki koperkowej ;) a probowalas tez masaze i rowerki? dziewczyny, ja nie chce nic mowic ale to rzeczywiscie takie uogolnianie - wszyscy moi przyjaciele Brytyjczycy (bo nie tylko Anglicy) sa po studiach i niektorzy doktoratach. Moja firma nie przyjmuje ludzi do pracy bez ukonczonych studiow no i mam troszke inne zdanie o poziomie intelektualnym tutejszych. Fakt faktem, duzo sie mowi o niskim poziomie szkolnictwa podstawowego w Anglii, ale to tez zalezy jaka/ktora szkola - nawet dzielnica nie jest gwarancja. Moze w Londynie troszke inaczej? Nie wiem. A Flyfly to juz dawno tu nie byla..... ciekawe co slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz mama E ja tak wlasnie mysle ze ci inteligentni anglicy gdzies tam sa, tylko trudno mi osobiscie za takich ich uwazac, kiedy patrze nas moich kolegow z pracy, ktorzy uwazaja puszczenie komus baka prosto w twarz za zabawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×