Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

czesc ja mieszkam w angli juz dwa lata chetnie sie dolacze do was jestem dokladnie z bradford mam sliczna 4 m corekcze .Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kajenki
musisz pojsc do najblizszej przychodni, zapisac sie do GP - odpowiednik naszego lekarza rodzinnego. oni albo dadza Ci polozna z przychodni, albo wysla od razu do szpitala i tam bedziesz miala polozna (to zalezy od miejsca, gdzie bedziesz mieszkac). w anglii jest rejonizacja, niby sobie mozna wybrac szpital z kilku dostepnych, ale w praktyce to roznie bywa. nie mozna sobie w kazdym razie wybrac kazdego. najwazniejsze jednak do zapisac sie od razu do GP, a oni pokieruja Cie juz dalej. na stronie www.nhs.co.uk mozna znalezc spis najblizszych przychodni w zaleznosci od kodu pocztowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka to juz prawdziwy maly mezczyzna serdeczne zyczenia dla solenizanta. Szkoda ze nie 5 latek konczy jak moja corcia bo pisalabym zyczenia dla zieciunia a ja bede wspaniala tesciowa oczywiscie hi hi hi. Duzo zdrowka dla Ciebie rowniez jestes (bedziesz) prawie moja sasiadka prawda? Stronka o przychodniach mi rowniez sie przyda dzieki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajenka
a nie mozna sobie znalezc jakiejs prywatnej kliniki? publiczna sluzba zdrowia podobno jest do kitu wiec jestem w stanie zaplacic za dobrego lekarza. a tak w ogole to z checia poszlabym do jakiejs polskiej kliniki. Orientujecie sie czy sa takie w Londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESM MAMUSIE!!! JESZCZE JESTEM W POLSCE I MAM SLABY DOSTEP DO NETA!!!:( SZTEFCIU WSZYSTKIEGO NAJ DLA OLUSIA!!!OGLADAM ZDJECIA NA TWOJIM FOTOSIKU-KAWAL CHLOPA Z OLUSIA!!! CIESZE SIE ZE PO CHEMIICZUJESZ SIE OK. JESZCZE TYLKO 3 I BEDZIE DOBRZE-DZIELNA Z CIEBIE KOBIETA!!! MOJ JEREMI ZA 3 DNI SKONCZY 7 MIESIECY JUZ DUZY BOBAS!!!ODSTAWIL SAM CYCUCHA BO JUZ CHYBA MU ZA CIEZKO CIAGAC GDZYZ JE JUZ PRAWIE WSZYSTKO LYZECZKA-NAJBARDZIEJ LUBI DOMOWE ZUPKI I KASZKI OWOCOWE!!! MAMUSIE MAM TEZ PYTANKO(WIEM ZE TO JUZ BYLO PORUSZANE KIEDYS ALE...) mOJ SYNUS PIJE W POLSCE MLEKO BEBIKO CZY JEST ONO W ANGLII LUB JAKI JEST JEGO ZASTEPNIK?? pOZDRAIWM WSZYTSKIE ZNAJOME MAMUSIE I TEZ NOWE ROWNIEZ!!! JAK WROCE DO ANGLII TO BEDE CZESCIEJ PISALA!!! MILEGO WIECZORU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze ktos mnie jeszcze pamieta!!! Dobranoc!!!😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko pracujaca stara kobieta sie klania ;) akurat w tym tygodniu jestem na szkoleniu pierwszej pomocy :p U nas wszystko w porzadku, po staremu ;) Asiulek, spoznione ale szczere wszystkiego naj, naj, czego tylko sobie zyczysz! 🌻 ❤️ 🌻 Szanta szczesciara ze urlopuje, to ze w Polsce to na marginesie. A ja od dawna plackow ziemnaczanych nie jem, nikomu sie nie chce trzec ziemniakow ;) Sztefciu, jeszcze tylko trzy! to teraz juz z gorki!!! 😘 Kajenka, witam. NHS nie jest zle, sa oczywiscie gorsze i lepsze szpitale. Prywatne prowadzenie ciazy przez polozna kosztuje ok 4tys funtow (bez porodu), ale to bylo pod koniec 2005 i moze ceny sie juz zmienily. Zalezy gdzie sie osadzicie w Londynie bedziesz miala do wyboru ok 2 szpitali. Na jedno sie musisz nastawic, w UK ciazy nie traktuje sie jak choroby i nie dmucha sie na zimne. Mysz nie chce zasnac, ide spiewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kajenki
panstwowe szpitale nie sa wcale zle - oczywiscie sa lepsze i gorsze i zle i bardzo dobre, jak wszedzie. a Ty wiesz gdzie bedziecie mieszkac - tak z grubsza chociaz? wtedy mozesz znalezc na rzeczonej stronie nhs-u liste najblizszych szpitali i cos o nich poczytac - bedziesz wiedziala przynajmniej na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajenka
Dziekuje wam bardzo za pomoc. Prawdopodobnie bede mieszkac w Camberwell, ale to jeszcze nie jest pewne. Ale skoro prywatni lakarzy sa tak drodzy to chyba nie bardzo mam wybor, musze tylko znalezc dobry szpital. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga mamo E jestesmy prawie w tym samym wieku wiec kochana wypraszam sobie \"stara kobiete\" hi hi hi Dusze mamy mloda (czasami reumatyzm doskwiera)i pewnie nie raz jeszcze mlodziki sie za nami obejrza. Pozdrowienia od kobitki w srednim wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co z nata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sioban, przepraszam, ze dopiero teraz napisze o tych wanienkach: Nie polecam wanienek z odplywem, ale takich, które maja wystajace elementy w srodku. Bardzo to niewygodne, kiedy musisz uwazac, zeby dzieciaczek dupka nie zaczepil o jakis bezsensowny plastik. A poza tym Gratulacje Dziewczyno ❤️ ! A ja nie mam czasu pisac, bo z Maja urwanie glowy. Ale jest fajnie, kurcze bylo warto. Jedna rzecz mnie martwi, ze ciagle leci mi jakby surowica z ...wiadomo. Bylam na wymazie, ale powiedzieli, ze nie ma infekcji. Myslicie, ze te rany moga sie tak dlugo goic (Maja ma 10 tyg) ? Acha , Sztefka fajnie, ze wszystko sie uklada, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
braga 😘 no wlasnie, mloda dusza to najwazniejsze ;) a o reumatyzmie tez duzo wiem, cierpie na to cholerstwo od kiedy bylam nastolatka :( A mlodziaki pewnie ze sie ogladaja :D Lukasz jest sporo ode mnie mlodszy!!!!! Ale wiesz, niech im juz tak bedzie, ze stare jestesmy - jak dorosleja do naszego wieku to na pewno juz tak nie beda myslec Ulus, pewnie ze cie pamietamy! Wiesz o tym mleku, to nie mam pojecia, wydaje mi sie ze odpowiednik Bebilonu to Cow and Gate, ale Myszka dobrze tolerowala zmiane na inne mleko, Jak bylysmy we Wloszech to skonczyla Cow&Gate ktore przytaszczylysmy w walizce i moja mama kupila pierwsze lepsze i Mysz tez pila. Czyli nie martw sie za bardzo :) 🌻 Kajenka, w Camberwell jest tez King\'s College Hospital - szpital uniwesytecki, bardzo dobry. Maternity (porodowka) znajduje sie w tym nowoczesnym skrzydle :) http://www.kch.nhs.uk/patients/getting-here/way-around/golden-jubilee-wing okej spadam bo po kursie i egzaminach jestem wyczerpana! Caluski i pozdrowionka dla wszystkich 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruch nie ma sprawy dzieki za odpowiedz wiadomo ze kazda mamuska zajeta:) i dzieki za gratulacje:) ja do wanienki mam wklad taki zeby mala pollezala na nim i nie trzeba jej trzymac - polecam:) Hmm nie dziwie sie ze masz urwanie glowy - ja tez:) zwlaszcza ze moja mala uwielbia siedziec przy piersi haha:) jasne ze warto bylo, maluszki sa slodziutkie:) co do uplawow to nie wiem - mialam CC i dobrze mnie wyczyscili bo krwawienie mialam tylko pare dni:) mama E - ja tez naleze do tych \'starych\' haha ale trzeba mi o tym przypominac bo dusza ciagle mloda i tak bedzie zawsze:))) znam takich co to duzo mlodsi ode mnie a jednak zramolali:))) niewazny wiek tylko co sie soba reprezentuje:) no ale cytrusy tego nie kumaja, za wysoki poziom dla nich hahaha co do reumatyzmu- tez przeszlam swinstwo jak bylam w liceum - teraz odpukac na stare lata sie mnie nie ima:)))))))) Ulus pewnie ze ci pamietamy:) co do mleka tez nie wiem - moje dzieciaki czysto \'cyckowe\' sa:))) ale mysle, ze tak jak mowi Mama E, nie musisz miec dokladnego odpowiednika. sprobuj jakies i obserwuj reakcje (kupki, skora itp) mama E jak tam egzaminy? i co to za kurs robisz bo jakos nie mialam czasu doczytac:) pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulus cow &gate to polski bebilon a nie bebiko ale spróbuj moze malenstwo polubi :) jest to dosc slodkie mleko bo moja mala pije :) wczesniej pila bebilon pepti i cow & gate pepti i w polsce bebilon i teraz cow &gate 4 u nas pogoda deszczowa :( pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reumatyzm-pomocy
zawsze miałam z tym problemy, ale od kiedy jestem w UK (miesiąc) to juz tragedia :( przedtem bolały tylko kolana, teraz biodra, barki-piszecie ze tez macie problemy. Jak sobie z nimi radzicie?? Mam dopiero 25 lat a czuje sie jak babcia :) ide do lekarza ale dopiero za miesiąc a na razie każdy dzien z bólem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reumatyzm pomocy niestety lekarz niezbedny - jesli nie masz prywatnego ubezpieczenia to musisz czekac na konsultacje za miesiac. mozna tez do szpitala pojechac ja pisalam o reumatyzmie ale to mialam w polsce jak bylam w liceum wiec niewiele pomoge sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez nic nie pomoge bo byl to swoity zarcik. Pozdrowienie dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamy moj synek urodzil sie 3 tyg temu a ze bylam bardzo zwiazana z forum ciezarnych matek to jakos nie bylo okazji tutaj zajzec...mam do was pytanie karmilam Victorka piersia ale przez ostatnie kilka dni cos sie zmienilo dziecko plakalo, bolal go brzuszek, i bardzo malo jadlo a ja pokarmu mam naprawde duzo odciagam i wylewam do zlewu :-( az mi szkoda podalam dziecku sztuczne mleko bo balam sie ze mi sie odwodni przez to niejedzenie i odziwo dzidzius jest spokojniejszy i brzusio jakby nie boli... nie rozumiem w czym problem skoro moj pokarm mu odopwiadal przez 2,5 tyg...teraz karmie tylko sztucznym ale dziecko od 12 godzin nie zrobilo kupy a dwie poprzednie nie byly juz takie zolte jak po moim mleku mialy kolor cos pomiedzy zoltym a zielonym...sorki za taki opis ale sie martwie...pomozcie albo doradzccie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny...mam do was ogromna prosbe. mam juz nie duzo czasu na podjecie decyzji o wozku...wybor jest trudny dlatego ze zdaje siebie sprawe ze moje malenstwo przejezdzi zime w gondoli...wiec tu jest problem poniewaz wiekszosc wozkow posiada gondole o malych wymiarach...prosze przeslijcie fotki, linki i inne o wozkach ktore polecacie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s daga, witam po\" tej stronie\". A skad wiesz, ze maluszka bolal brzuszek? Z tego, co wiem nietolerancja na mleko matki zdaza sie bardzo rzadko. Moze zjadlas cos nieodpowieniego? Czosnek, cebule? A moze cos straczkowego albo kapuste, brokuly, kalafiora. To mogla byc przyczyna. Sprobuj jesc tylko pieczywo, dzem, gotowane mieso, jablko, marchewke (przez dzien, dwa), a pozniej systematycznie dodawac produkty. Jesli to nie pomoze, radze sie skonsultowac z polozna lub GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effka, a wozek chcesz kupic w Anglii? Ja swoj kupilam w Polsce, na allegro. Polecam Baby Dream Designe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s_daga a dlaczego skoro masz tyle pokarmu to karmisz sztucznie? zamiast do zlewu mozesz odciagac i karmic specjalnym kubeczkiem wtedy nie przyzwyczai sie do butelki..moim zdaniem raczej watpliwe zeby bol brzuszka byl od twojego mleka, moze to po prostu kolka? osobiscie jestem wielka zwolenniczka karmienia piersia, pierwsza core karmilam 2 lata , teraz tez karmie. oczywiscie poczatki sa trudne - moja mala non-stop chce piersi wiec to poczatkowo bardziej uciazliwe niz butelka ale potem za to mniej :) co to znaczy ze synek nie chce ciagnac? zasypia ci? effka ja mam emmaljunge smart - gondola duza (88 cm), wozek stabilny i na duzych kolach ze spacerowka ktora rozklada sie na plasko, fotelik montowany na stelaz i tez plaski z regulacja oparcia - super www.emmaljunga.se wozek kupilam tutaj (UK) - glowna baza emmaljungi uk jest w sheffield ale maja sporo sklepow wokol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.jestem w poczatkowej ciazy i mialambym do was pytanko skoro mieszkacie ze swoimi rodzinami w anglii.moj maz wybiera sie do anglii pod koniec wrzesnia.chce mnie sprowadzic do anglii i chce zebym tam rodzila.tylko mam troche oporu co do tego pomyslu.nie wiem jaka jest tam opieka w czasie ciazy i po porodzie.wiadomo ze w polsce sa nasi bliscy i po porodzie mozemy liczyc na ich pomoc wiec pod tym wzgledem w polsce jest lepiej,a jesli chodzi o pomoc finansowa jak to wyglada?zgory dziekuje za odpowiedz 🌼pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effka, osobiście nie polecam wozkow wielofunkcyjnych i juz wyjasniam dlaczego. Uwazam ze malenstwo tuz po porodzie powinno miec wozek typowo gleboki, zas jak juz dorosnie to wtedy typowo spacerowka( chodzi glownie o kregoslup malucha). Fajne sa wozki gdzie wspolny dla glebokiego i spacerowki jest tylko stelarz. tej firmy ktora podajesz nie polecam osobiscie sie na niej zawiodlam, wozek po 2-3 miesiacu zaczal sie psuc a pozniej zawsze cos bylo nie tak. Wiem ze cene ma ciekawa ale teraz gdybym miala wybrac kupilabym z wyzszej polki np. baby comfort drogi ale nie do zdarcia. Ja zasugerowalam sie opinia kolezanki ktora mowila \"wielofunkcyjny nie bedziesz osobno musiala kupowac spacerowki itp.\" A prawda wygladala i tak ze jak moja mala podrosla to kupilam lepsza spacerowke dla troszke starszych dzieci taka ze mogla sama wsiadac i wysiadac. Pewnie bedzie wiele opini na ten temat nie koniecznie zgodnych z moja a warto to przemyslec. Aha po 2-3 miesiacach wozek sie zepsul i mogl byc uzywany tylko jako gleboki....horror.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×