Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość Antek 76
Niestety ale Nata ma racje. Sluzba zdrowia w polsce jest tragiczna. NIe dosc ze biora skladki,to jeszcze strajkuja-i kto nam odda te pieniadze,ktore wplacilismy na skladki? pytam wredny rudzielcu? A co politycy robia?wywlekaja brudy,zamiast wziac sie za robote. Dlaczego rudzielcu wstretny nie czepiasz sie tych matek,co pobieraja zasilki w polsce? co tak jedziesz jadem? bez pracy ich tu w Anglii nie dostaniesz . zal ci dupee sciska,ze tobie sie nie udalo wyjechac do Anglii. Jak matka malego dziecka ma isc do pracy? zastanow sie nad swoim malym rozumkiem. A jak pojdzie do pracy to i tak wyda to na przedszkole. Wiec co? ma oddac male dziecko,skoro ma wszystko to samo, czy pracujac ,czy siedzac w domu. I niech ci jezor kolem stanie zalujac dziecku....... Wyjechali tam dla dzieci a ty im zazdroscisz. Czepiasz sie matek... Zastanow sie nad soba bezmozgowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antek 76
ponadto uwazam,ze politykow powinno sie karac za niedotrzymane obietnice wyborcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi to juz wogole szkoda slow na ta cala sytuacje... Czy Polacy, ktorzy zostaja w PL zazdroszcza czy tez nie czy boja sie wyjechac czy sa za leniwi...ehhh Przedwczoraj znow wybuchla nowa afera, bo Polki wychodza za maz za pieniadze za obcokrajaowcow spoza Unii Europejskiej i po 2 latach jak tamten dostaje vise to sie rozwodza. Nie wsponieli o zadnym innym narodzie... sledzctwo w toku... Polska znowu na tapacie!!! I jak zwykle znowu za \"zle\" osiagniecia... Kiedy tu przyjechalam 4 lata temu ludzie chwalili Polakow za uczciwosc, pracowitosc... a teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antosia76
Nata i nie tłumacz sie ze swojego życia. To nie jest niczyja sprawa. Po prostu nie komentuj i nie odpowiadaj na zaczepki. Jest zawiść, i ta osoba mysli ze masz takie wspaniałe zycie z tych zasiłków. Nie widzi,że masz dzieci,ze dla nich człowiek się poświeca. och przykra jest ta znieczulica. W jakim świecie przyszło nam żyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antosia76
to dla dzieci,dla ich przyszłości człowiek porzuca ojczyznę,bo rodzice(czyt. kaczki)nie dbają o swoje dzieci. To nie nasza wina,ze wiekszość młodych ludzi uciekła z kraju i tuła się po świecie. A robimy to dla swoich dzieci,bo w polsce źle sie dzieje. Jedni zarabiają mnóstwo kasy a inni za ciężką pracę nie mogą wyzywić dzieci. Nawet nie mogą zaspokoic minimum potrzeb niższego rzędu. I to jest większosc społeczeństwa,a nie my z tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze tematy czyto egzystencjalne ... no niestety czasami w Polsce zycie wyglada jak wegetacja ... to przykre bo jesli ktos ma ustawionych rodziców moze sobie spokojnie zyc ale teraz i tak nic nie wiadomo rzadko bywa ze ktos sie dorabia na uczciwej pracy a nie na przekretach... Ja mam w Polsce dwa mieszkania, jedno na kredycie maz chcial zmienic prace i srodowisko dlatego wyjechalismy ja za nim choc prace mialam w szkole i nie narzekalam... tutaj moge to mieszkanie spokojnie splacic i nie liczyc na pomoc rodziców którzy odkladaja kazdy grosz by ich dzieci mogly cos miec. Czemu Polska nie stworzy takich warunków dla rodzin jak Anglia ... ale juz nie pisze na ten temat bo to to temat rzeka ... u nas dzis pada a myslelismy wybrac sie miasto... hmmm chyba ze sie cos zmieni... oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje dziewczyny,ze chociaz wy mnie rozumiecie. Juz napisalam wyzej,ze nie wiadomo co czlowieka jeszcze w zyciu moze spotkac.W jednej chwili moze wszystko stracic i tez wyjechac za granice.Ech szkoda slow na trolli.zawsze przyplacze sie jakas menda,ale po mnie spynely jej teksty. Mam swoje zycie,dzieci,meza i mam swoje problemy a nie wysluchiwanie kogos kto dla mnie jest nikim,bo nie potrafi sie podpisac pod swoim nickiem tylko pod pomaranczowym.To sie nazywa tchurzostwo. U nas tez pogoda nieciekawa,chociaz od czasu do czasu widac slonko zza chmur.Najwazniejsze,ze nie pada. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry......... Pogoda sliczna moze ,az za cieplo cholerka jutro ma byc 28 dla mnie zza goraco:P:P Natka olac cytrusy reakcja na zaczepke jak lep na muchy widzisz sama co napisala na N.. ona musi znac wszystkie szczegoly i nie boje sie powiedziec ,ze to moze byc nawet bliska osoba:(:(:( No nic spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wy z tymi benefitami.Ja zadnych nie pobieram i napisalam dla porownania,ze w Polsce 2 pensje nam starczaly od miesiaca do miesiaca a tu w Angli tylko maz pracuje i starcza na oplaty,na zycie,na ubrania.Zyjemy normalnie.Nie chodzimy po zakupy z kartka i olowkiem.Nie ma tej nerwowki czy m,oge sobie na cos pozwolic czy tez nie.Takze bez benefitow da sie normalnie zyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zreszta po co znowu jest poruszany ten temat nam jest dobrze tu a wam tam,wiec skoro my szanujemy wasza decyzje wy uszanujcie nasza.Problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata tylko zauwaz ze nie kazdy zyje tak jak wy nie kazdy ma super platna prace i wybacz ale z jednej przecietnej pensji nie da sie tutaj normalnie zyc z rodzina moj maz tylko pracuje i starcza nam tylko na oplacenie studio flat i na zycie czyli jedzenie itp oraz podstawowe rzeczy dla dziecka, my niestety nie mozemy sobie pozwolic na kupowanie ubran czy inne rzeczy, byc moze twoj maz zarabia kilka tysiecy to wtedy spoko mozna tak sobie zyc tak jak i sluzba zdrowia ja niestety mam koszmarne przezycia z nia zwiazane , musialam wracac do Polski zeby donosic ciaze teraz kiedy jestem tu z dzieckiem tez podobnie, mala ma biegunke drugi tydzien a oni mowia ze to normalne zreszta nie chce mi sie juz o tym pisac, tylko ze jesli piszesz to pisz w swoim imieniu ze: my mozemy sie utrzymac ze nas stac itp a nie ogolnie jak to ujelas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze pisze tylko o sobie.Mowiac ,,My,, mam na mysli swoja rodzine.Tylko swoje doswiadczenia pisze. Pisze o terazniejszosci,bo nie wiadomo co nas czeka jutro.Wiec nigdy nie mowie nigdy.Podjelismy decyzje o wyjezdzie i nie zalujemy. Pisalam tez,ze nie jest wszedzie jednakowo. Ze znajoma mieszkajaca blisko mnie ,ale zapisana do inej przychodni nie ma tak fajnie jak w mojej przychodni. Moze trafilismy poprostu dobrze.W kazdym badz razie nie zalujemy decyzji,nie zalujemy ze tu przyjechalismy. I jeszcze jedno ja sie Polski nie wyrzekam !!! Mi wstyd za politykow,bo to oni rzadza Polska i zle rzadza dlatego w Polsce nie dzieje sie dobrze. Sa ludzie,ktorym sie mniej lub wiecej powodzi,ale chyba jest wiecej tych co zle sie wiodlo skoro tylu wyjechalo. Znam przypadki,gdzie emigranci wrocili do Polski. My zaryzykowalismy.W razie czego mamy do czego wracac,mamy rodzine,za ktora tesknimy,znajomych,przyjaciol. Mamy mieszkanie takze mamy gdzie wrocic. Teraz zobaczcie gdzie poszlam razem z mezem :) Dziwie sie ,ze zdecydowalam sie pojsc na to cos. W rzeczywistosci kreci sie jeszcze szybciej :) http://nata79.wrzuta.pl/film/lb4YNroHvq/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara26
Milenko bardzo chetnie sie z toba spotkam.Przyda mi sie spacerek i ktos z kim bede mogla porozmawiac.Dzisiaj wlasnie juz nie wytrzymalam i musialam sobie poplakac,troche mi ciezko samej w nowym miescie.Oczywiscie mam mojego Adasia ale on calymi dniami pracuje.Do mojej Sarci tez mowie ale narazie nie chce mi jeszcze odpowiadac hihi.No i zostaje mi :gotowanie,sprzatanie,pranie itp.Czasami juz nie daje rady. Masz jakies propozycje co do naszego spacerku z naszymi pociechami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kogo chcesz nabrac nata
Sa ludzie,ktorym sie mniej lub wiecej powodzi,ale chyba jest wiecej tych co zle sie wiodlo skoro tylu wyjechalo. ales ty jest durna nata wyjechało ponad milion a 39 milionów zostało w Polsce wiec zastanów sie co piszesz i przestan wychwalac te anglie po niebiosa bo doskonale kazda z nas wie ze koloryzujesz angielska rzeczywistosc aby jak nalepiej wypasc takie bajki opowaidaj zanjomym ktorzy w to uwierza ze tu tak ach i och jestem pewna ze kupujesz tylko to co jest konieczne i zadnych innych zakupów nie robisz odkładasz forse jak kazdy pracujacy w anglii by zakupy zrobic w Polsce napisałas " Nie chodzimy po zakupy z kartka i olowkiem.Nie ma tej nerwowki "nerwówka jest wieksza bo i powodów do zdenerwowania wiecej a na zakupy u wcale sie nie chodzi tylko po najpotrzebniejsze rzeczy wiec i na co na kartka?Kazdy ogranivcza wydatki do minimum Bo po co tu kupowac skoro w polsce duzo taniej widze nata ze ty tu przyjechałas zyc jak burzuj conajmniej czy twoj maz jest anglikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro 26 dzis bede miala czas tylko popoludniu. Moze pasuje Ci to boisko na Dallow Road? W tygodniu jest tam spokojnie,tylko w weekendy za duzo ludzi. Ja tez zle sie czuje pod tym wzgledem ze nie mam za wielu znajomych tutaj. I milo byloby miec kogos kto ma rowniez malutka pocieche i z kim mozna pospacerowac :) W przyszlym miesiacu prawdo podobnie wyprowadzam sie z Luton dlatego jedziemy do Hodesdon szukac nowego mieszkanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka ty durna baba
do pomaranczki. co ty fujaro mozesz wiedziec o nacie,gdybys czytala uwazniej jej posty to dowiedzialabys sie o tym kim jest jej maz.Czy polakiem czy anglikiem.Kurwa glupio-madre a siedza w Anglii to spierdalajcie do Polski jak wam tu zle. Co za pomaranczowe ofermy tu pisza 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 125
Jakie wy zawistne babsztyle jesteście?! Jak tak mozna.Koleżance się podoba w Anglii wiec po co dyskusje. Ja jestem w Wiekiej Brytani już ponad 20 lat i nie spotkałam sie z polakiem,który nie byłby zadowolony.Wręcz przeciwnie,sprowadzili swoje rodziny,ich dzieci mają już swoje dzieci i nie myśla o powrocie.Najśmieszniejszeze przyjechali na kilka miesięcy a są tu juz kilka dobrych latek.Skoro wam zle sie powodzi w UK to wracajcie do Polski.Proste !!! Takie komentarze są niepotrzebne. Może jeszcze sprostuje co do ilości emigrantów wyjezdzających z Polski mylisz sie kobieto.Uwazasz,ze milion to mało? W tak krótkim czasie?To jeszcze nie koniec,ludzie zaczna wyjeżdżać.Od zawsze ludzie odkad pamietam Polacey wyjeżdżali i wyjeżdżać będą.Z taką różnicą,że wtedy wracali do Polski a teraz to pewnie wiekszość emigrantów juz pozostanie w innym kraju. To na tyle i jak czytam wasze negatywne opinie na temat Anglii to kto was trzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje natka, jak sie doczepia nie ktore baby to nie wiedza kiedy skonczyc. Slowo za slowo i ich zawsze musi byc gora bo chyba pekna ze zlosci jak bedzie inaczej. Dziewczyny dajcie na luz i wiecej tolerancji kazdy ma prawo pisac to co chce na temat jak on sie czuje w UK. Fakt jedni zarabiaja lepiej inni gorzej, moj maz wyjechal przez agencje od kwietnia jest na stalym kontrakcie i nie narzekamy, a dolaczymy do niego w pazdzierniku. W Polsce nam akurat nie jest tak bardzo zle, ale moja polowa ma lepsza prace w UK. Ja zamykam swoja firme i jade do niego bo uwazam ze rodzina musi byc razem a mala potrzebuje taty a ja meza. Pracy poszukam pewnie za pare miesiecy jak skoncze angielskie kursy dla ksiegowych, staz polski jest a swiat piekny i mozliwosc poznania innych kultur tez jest dla mnie ciekawa. Ciesze sie ze mala zyjac w Anglii bedzie miala doczynienia z ludzmi z roznych karjow nauczy sie tolerancji i cos ciekawego zobaczy a najwazniejsze nauczy sie jezyka. Pozdrawiam natka i niech sie odczepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
Cześć Babeczki, dawno mnie nie było, ale od czasu do czasu zagladam poczytać co słychać. Kurcze jak ten czas leci, lIWKA ZA NIEDŁUGO SKOŃCZY 9 MIESIĘCY, pełza jak zawodowy żołnierz, wstaje w łóżeczku i jak się ją trzyma to słodko przebiera nóżkami, jeszcze chwilka a powinna raczkować, bo już bupinke podnosi i sie tak śmiechnie chwieje przód tył, przód , tył.....tylko jedno mnie martwi ...że ma jeszcze ani jednego ząbka. Coś Wam powien w tajemnicy ....będzie nas 4-ro hihihi:), 15stego skan, mam cichą nadzieję, że to będzie chłopiec. Mam do Was pytanie, czy któraś z WAS ma już wyrobiona albo jest w trakcie wyrabiania Europejskiej Karty Zdrowia, jaki druk i skąd można go pobrać? ile sie czeka? z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam Kasia S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata tez lubie karuzele i na takiej bylam cudownie !!!! hehe teraz niestety odpada ...ale moze jak juz bede po ciazy i meza zostawie na dole z dwojeczka to sie przejade takim cudenkiem ...raz jeszcze Kasia S- wiesz ja to wyrabialam w internecie na kraj UK mysle ze nie jest na cala Europe musialabys poszukac w necie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kasia s ta karte wyrabiasz przez net albo telefon link tutaj https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do kliknij na apply for ehic po lewej stronie no i oczywiscie dziala w calej Europie:))) natka olej pomarancze widac ze reprezentuja poziom pantofelka wiec nie ma co sie nawet wdawac w dyskusje:))) pozdrowionka dla wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia S.
jeszcze raz Wielkie Dzieki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez aplkacje na ta europejska karte robilam przez internet i dostalam ja po 3 dniach. Wypelnilam dla siebie ,meza i osobne dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra,braga,asiulek,siohban🌻 Chociaz Wy mnie rozumiecie ;) dla ciekawskiej pomaranczki tak moj maz jest anglikiem i zarabia ponad 3 tys L jeszcze cos?;) :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw mielismy powodz,deszcze a teraz nie da sie wytrzymac tak goraco.Poszlabym z dziecmi do ogrodka,ale robotnicy ,ktorzy stawiaja mur tak sie bawia ,ze chyba skoncza na wiosne 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki jeszcze raz dzisiaj. Natka twoja riposta byla najlepsza w dniu dzisiejszym Buziak duzy dla inteligentnych mamus. Milenaa wlasnie zauwazylam ze obie jestesmy ze Szczecina. nie wiem czy wiesz ale na 4 dni ozyl nasz Szczecin. Od piatku przyplywaja do nas najwieksze i najpiekniejsze jachty swiata. Super zabawa dla calych rodzin , wreszcie mozna powiedziec ze cos sie dzieje w naszym miescie i gospodarze sie postawili. Dla dzieci duzo atrakcji, tlumy ludzi nawet z gor do nas zawitalo. Cala impraza od walow oz po lasztownie sceny z teatrzykami i nie tylko. Na odrze most pontonowy na lasztownie lub stateczkiem mozna doplynac. Sama kiedys bralam udzial w takiej imprezie tylko ze bylo to 16 lat temu plynelam na darze szczecina do londynu i hamburga (the tall ship\'s races). Jezeli masz jeszcze jakas rodzinke w Szczecinie to napewno zdali relacje. Pozdr.ze Szczecinia dla wszystkich mamus i ich skarbow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przynajmnie 1 napisala
prawde o UK ze nie ma tak kolorowo-dziecko ma biegunke a oni traktuhja to normalnie-jakby mialo samo przejsc-taka jest służba zdrowia w Wielkiej Brytani-porostu olewajaca a zarobki-w porównaniu do cen sklepowych-żadna rewelacja-zarobisz wiecej i wydasz wiecej przykładowo w polskim sklepie narzut 300%-SZOK rzeczy ktore w Polsce mozna kupic sa cenowo bardzo wysokie chociazby 1 piwo 3 funty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przynajmnie 1 napisala
aaaaaaaaa i maz naty to polak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×