Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

s_daga - kochana moja mala tez tak miala ale gdy odstawilam mleko i inne uczulajace pokarmy a troche ich bylo choc to pomoglo mi szybko dojsc do figury bylo juz ok mala okazala sie alegrikiem, teraz juz nie jest karmilam ja 8 m-cy spróbuj karmic dzieciatko piersia to dla dziecka zdrowsze a mysle ze jakies bóle brzuszka to zaleza od tego co Ty zjesz, co do kupek to od żelaza moga byc zielonkawe ktore pije. fajne te kubeczki po karmieniu piersia musze sie w nie zaopatrzyc jak sie urodzi malenstwo :) lepiej od razu uczyc z kubeczka bo jesli bede dziecku dawala pic np wode to tez moge chyba w tym kubeczku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie, czy na meningokoi szczepia sie dwa razy , bo na pneumokoki trzy, tutaj mala zaszcepilam juz drugi raz na meningokoki i czy trzecia dawka jest po roczku? effka nie polecam wozkow Polak - ja mam polaka ale orion, owszem jest stabilny, i nawet bardzo gleboki bo mala mimo ze ma 9 miesiecy wciaz w nim siedzi i nie rozkladam na spacerowke , ma duze pompowane kola i super nimi wszedzie wjedziesz ale jest tez dosc ciezki a po przestawieniu raczki na druga strone bardzo ciezko sie go prowadzi i nim skreca dlatego sama chce kupic jakas lzejsza spacerowke ale w Polsce bo bede niedlugo , tylko nie mam pojecia jaka , wazne nadal sa dla mnie kola bo jednak to podstawa no i nie chce trojkolowego bo nie jest to takie dobre dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski!!! U nas wszystko wporzadku. Emilka umie juz sama siedziec i pelza po podlodze. Zabkow jeszcze nie widac ale jest strasznie upierdliwa takze pewnie niedlugo wyjda.Widze, ze znowu sie wypowiadacie na temat wozkow. Ja mam taki : http://www.mothercare.com/gp/product/B000QTFKIC/sr=1-4/qid=1187524569/ref=sr_1_4/026-7379652-1976401?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42803041&mcb=core tylko w troche innym kolorze i jestem z niego bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana odnosnie MenC sluchaj moja mala miala jedna dawke w wieku 13 m-cy .. a wczesniej niewiem bo przyjechalam z nia jak miala juz 12 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wozka... mysmy mieli travel system czyli spacerowka z nakladanym nosidelkiem (fotelikiem samochodowym) ale jak maly zaczal siedziec sam czyli okolo 6-go miesiaca kupilismy lekka (7kg) parasolke z rozkladanym oparciem i podporka na nogi... Effka musisz pamietac, ze w Anglii nie ma prawdziwej zimy wiec dziecko nie musi byc opatulone w gondoli tak jak w PL. Ja uwazam, ze to strata pieniedzy. Prosze bardzo chociazby ten jest OK http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3760316.htm A nasza parasolka jest podobna do tej http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3754009.htm Co do MenC - meningococcal ... normalnie dziecko powinno byc zaszczepione w 2,3 i 4 miesiacu zycia ale czasem przychodnie maja inne terminy. Co do dawki przypominajacej po 1 roku zycia to nie jestem pewna czy moj Alex mial czy nie mial a w red book nie moge sprawdzic bo tam tylko kody szczepionek sa, ktore tylko pielegniarka moze odczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za rady jutro ide spotkac sie z hv zapytam co ona o tym mysli...dziecko na butelce jest spokojniejsze tez mi szkoda ze musze wylewac tyle mleka ...ktpras pytala dlaczego nie ciaga ! tak zasypia i nie da sie go dobudzic potem krzyczy za godzine bo jest glodny znow possa kilka kropli i spi i tak wkolko malo jadl przez kilka dni bo walczylismy , probowalism utrzymac go na cycku ale to byla porazka odciagam pokaram chce go utrzymac jutro sie skonsultuje i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja byla szczepiona na meningokoki w Polsce pod koniec 5 miesiaca a tutaj w 8 miesiacu i powiedzieli ze to tylko 2 dawki sa i ze po roczku przypominajaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s_daga - kochanie a Ty karmisz na zadanie ? kochanie jesli tak karmisz moja mala tez sie tak nie najadala wiec zaczelam ja karmic co dwie godziny i wtedy bylo juz ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S_daga a czemu wylewsz mleko :O przeciez mozesz je odciagac do sterylnych pojemniczkow lub takich specjalnych torebek i zamrazac. Mleko z piersi mozna przechowywac w zamrazalniku do 3 m-cy. Koniecznie porozmawiaj z HV... moze dziecko ma po prostu kolki... no bo zeby tak nagle mu sie odwidzialo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym dala duzo za takie mleko a ty je wylewasz dziewczyno jak masz nadmiar to je zamroz i dasz wtedy kiedy go bedzie mniej ja daje APTIMIL bo to jest najbardziej zblizone do pokarmu matki moja mala jest urodzona w 25 tyg ma ogromne problemy z brzuszkiem i wlasnie mleko mam jej podawac i najwazniejsze ze jej sluzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wozka to ja mam to na trzech kolkach ale osobiscie odradzam nie jest wart tej ceny ktora dalam jadynie te opony pompowane sa dobre bo wiadomo jakie sa chodniki czasem trzeba podjechac tylem i wozek podniesc na przednich kolkach ja to robie na jednym i naprawde jest do kitu mniej bezpieczny niz ten na czterech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole pozdrawiam wszystkie dzieciaczki i ich mamusie mam malo czasu na pisanie ale tylko na chwilke musze sie podzielic nowymi wiadomosciami moja mala jest po kolejnej operacji ale z tej jestem zadowolona w koncu skoncza sie nam te cholerne woreczki i kupsko bedzie w pampersie a nie na brzuszku jak to bylo do tej pory KONIEC Z WORECZKAMI zal mi jej tylko bo od piatkowej nocy do jutra nie dostanie mleka i normalnie sie wscieka w tej chwili jest na oddziale intensywnej terapii i nie moge przy niej zostac bo jest poprzypinana do aparatow ale moze juz jutro dostanie mleczko i bedziemy czekali na pierwsza kupke moze byc roznie jeszcze ale mam nadzieje ze bedzie dobrze ale jak widze jak ona z glodu wrzeszczy to mi sie serce kroi zoladek sie domaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalenko zycze ci siel i wytrwalosci a twojej coreczce szybkiego powrotu do zdrowia :) No i gratulacje, ze operacja sie powiodla :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalena ciesze sie ze juz koniec woreczkow :) to musialo byc ciezkie mam nadzieje ze malenstwo wreszcie doczeka sie mleczka i zasnie nasycone no i bedzie normalna kupka :) choc ktos mogl by gadac ze co tam gadac o kupkach ale czasami takie rzeczy staja sie priorytetem, moja tez jak byla mala miala z kupkami problemy wiec troche wiem jak to jest, trzymaj sie 🌻 Nam troche smutno wyprowadzil sie nam sasiad z dolu i wprowadzil nowy niby mlody ale wogole nie mam z nim kontaktu, z tamtym dobrze zylismy dal nam na koniec stoliczek do pokoju i suszarke do prania, a nam sie przyda zwlaszcza ze prania u nas dostatek ... a poza tym dal nam talerz do anteny satelitarnej bo nie mielismy :) poznalam tez dziewczyne co mieszka w moim miescie i duzo mowila mi o dodatkach i o tym ze w councilu jest tlumacz i bede mogla zlozyc housing benefit i council tax benefit bo za bardzo nie umie tego pisma wypelnic ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane pytam bo pewno juz cos takiego załatwialyscie ...czy ja moge sie umowic wczesniej w sprawie wydania paszportu ? ile sie mniej wiecej czeka ?? slyszalam ze w manchasterze ma byc otwarte biuro takie jak w londynie w grudniu juz? anusia wiesz cos o tym ?? albo ktos kto mieszka blisko manchasteru co?? dzis moja mala chodzi cale dopoludnia w majteczkach narazie jest 3 do jednego na rzecz mokrych majteczek ... ale jestetsmy wytrwałe i mam nadzieje ze mala zalapie dzis mamy isc do landlorda zapytac o mieszkanie bo ma 2 bedroom teraz wlasnie odnawia i nam takie potrzebne wlasnie bo to co mamy tez niby jest 2 bedroom ale warunki niestety nie za ciekawe, zobaczymy co nam powie dobrze gdyby bylo umeblowane bo za duzo nie mamy mebelek ... no zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie juz wszystko znalalam ... no patrzylam na te kolejki a jakie macie paszporty dla swoich malenstw tymczasowe czy 5 letnie ?? gadalam z mezem i mowil mi ze moze za wczesnie ale ja uwazam ze w sumie lepiej by bylo juz zarezerwowac termin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek... no moze maz ma racje... chyba bedzie lepiej jak zrobisz to gdzies w 7-8 m-cu... nie wiem jak to jest, bo moj Alex ma brytyjski paszport, ale moze ktoras z dziewczyn, ktora wyrabaila polski paszport ci powie. Nie zdziwilabym sie, gdybys musiala podac przy rejestracji wszystkie dane dziecka date urodzenai itd wiec moze i tak bedziesz musiala czekac az do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszeczke zmienie temat... Jesli macie ochote zapraszam was do dyskusji w portalu smyki.pl do dzialu dla mam i dzieci za granica. Jest nas tam malo ale atmosfera przyjemna. Zawsze milo jest poznac kogos nowego a kto wie moze nawet, ktoras z dziewczyn na forum to wasza sasiadka :) TUTAJ JEST LINK :) http://smyki.pl/libs/phpBB2/viewforum.php?f=73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszymy sie z toba kalenka z udanej operacji malucha. Duzo zdrowka dla całej rodzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalenka, sciskam Cie mocno dziewczyno! Gratulacje udanej operacji i szybciutkego powrotu do zdrowia (i do zdrowych kupek) Malej! Pozdrawiam wszystkie Mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalenka wspaniale wiadomosci:) mam nadzieje ze maluszek szybciutko wroci do domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalena, dziewczyno trzymaj sie. Jeszcze troche i bedzie super, zobaczysz. Jak zacznie nabierac cialka, to daj znac. Jestem przekonana, ze operacja sie udala-trzymam kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny - ja jeszcze w Polsce ale juz podlaczona - niestety tylko od czasu do czasu, ale zawsze cos :) Kalenka - widze ze starsznie duzo sie podzialo - wspolczuje komplikacji, ciesze sie ze operacja sie udala i trzymam kciuki zeby to juz byl koniec klopotow!!! S_daga - Asiulek ma racje - starajk sie wydluzac przerwy miedzy karmieniami (zaloze sie ze HV CI tego nie powie= ale + TO DZIALA !!! A, i jescyey jedno, jak jesy cos y nabialu, to pryestan, moye podrayniac malucha, dlatego wariuje na piersi. W ogole moye yacyelas cos jesc, co mu nie smakuje___ Kurcye, dyiewcyznz pryeprasyam ya literowki, ale jakas mam idiotzcynie ustawiona klawiature, mam nadyieje ye royumiecie o cyzm pisye ŁD A ja wlasnie odyzwam po 2 tzg pobztu y tesciami, kurcye, to jednak jest droga pryey meke, mimo najlepsyzch yaloyen i dobrego nastawiania sie... OK, koncye, sprobuje cos y ta klawiatura yrobic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Megx mialas racje jest na smykach bardzo przyjemnie. Powiem ci szczerze ze nawet jedna z historii (twoja ) wycisnela kilka łez. Jak znajde troche czasu to tez tam zawitam i moze opowiem swoja. Dzieki pa i do przeczytania. Megx dobrze zrozumialam jestes obecnie z Londynu? Jak tak to z ktorej czesci? Pozdrwiam wszystkie mamuski i ich pociechy. Dziewczyny zajrzyjcie jest super milo i brak pomaranczek ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga... niestety (bo sie nie spotkmy) a raczej stety ;) bo niecierpie tego miejsca ... nie mieszkam juz w Londynie... ale na smykach jest kilka mamusiek z Londynu wiec musisz ich popytac moze akurat ktoras mieszka blisko ciebie :) Milo mi, ze ci sie moja historia podobala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy bedac w 24 tyg ciazy potrzebuje zaswiadczenia od lekarza ze moge latac i ze ze mna wszystko ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yagoda... to zalezy od lini lotniczych, ktorymi lecisz. Jedni chca jedni nie. Powinnas znalesc jakies info na stronce internetowej danego przewoznika. Ale mysle, ze 24tyg to powinno byc jeszcze OK. Ja lecialam w 21tyg i nikt o nic nie pytal nawet pomimo faktu, ze brzucho mialam o wiele wieksze niz na 21tygodni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×