Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość przynajmnie 1 napisala
aaaaaaa i Polacy nie przyznaja sie ze zle chocby po 20 osob mieszkali w 1 domu i wszyscy ze wspolnej lazienki mieli korzystac-wiadomo 1 lazienka na tyle osob tak ze rano kolejki-a pozatym wspolna kuchnia salon ogrodek-taki 2 na 2 ze ledwo 3 osoby sie mieszcza a na dodatek naokolo sasiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cytruski szaleja widzę Natce czy innym mamom sie tu podoba i nie rozumiem skąd ta nagonka na nie prawdę mówiąc troszkę zazdroszczę Nacie tego optymizmu i zadowolenia bo ja jakos nie umiem sobie \"oswoić\" Anglii i, drogie pomarańczki, nie chodzi ani o kase ani o lekarza itp po prostu bardzo tęsknię za Polską, przyjaciółmi, za telewizorem gadającym po polsku, za sklepem do którego zawsze chodziłam jak mówię że jedziemy do domu to do Krakowa za nic nie mogę sie przekonac do Anglii :( mój mąż mówi że należę do tych osób, które nie nadaja sie na emigrację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilismy z zakupow :) Corcia bardzo szczesliwa,bo kupilismy jej munurek :) Jak to dziecko kazde szczesliwe jak idzie pierwszy raz do szkoly. Bylismy na zebraniu i jest przydzielona do 3 klasy troche mnie to przeraza,ale skoro corci sie spodobalo w nowej szkole,bedzie miec prawdopodobnie 3 dzieci z Polski :) i tu ryjek mi sie cieszy :) Co mnie mile zaskoczylo to do szkoly ksiazki szkola daje i chodzic bedzie tylko ze sniadaniowka (chyba,ze jej obiadki wykupie) Poczatek wrzesnia bedzie dla mnie ogromnym stresem. Corka optymistycznie patrzy na szkole i zeby tak bylo caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie . W Polsce mialam kilka miesiecy temu operacje usuniecia guza szyi i bylam pod kontrola Laryngologa jak to wyglada w UK jak dostac sie do takiego specjalisty?U nas w Polsce czekalam na wizyte na operacje ponad 2 miesiace a bylo napisane PILNE !!! a na wizyte kontrolna czekac bede ponad rok 😠przegiecie co :( Jak to wyglada w UK ze specjalista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze lepiej czekac pol roku niz jak w polsce 14 miesiecy a w dodatku jak lekarze beda strajkowac to moja kolejka minie tak mnie poinformowali w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga wiem co teraz sie dzieje w Szczecinie i bardzo mi szkoda ze mnie tam nie ma :( Bardzo tesknie za tym miastem. A ta pomaranczowke to trzeba ignorowac-jakies paskudne babsko sie do kompa dorwalo. Saro 26 odezwij sie kiedy Tobie pasowałoby sie spotkac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie usmialam :) Nie jestem z Krakowa :):D:):D Dla Twojej wiadomosci pochodze z kuj-pom :D Ale ty jestes prosta ,ja piernicze. Ale piszcie,piszcie mam ubaw z ciebie. Do krajow UE najezy miedzy innymi Polska dlatego mamy prawo leczyc sie za darmo w calej UE dla twojej wiadomosci. A dlaczego nie nam zarzycacie,ze korzystamy z benefitow,ze wyciagamy lapy po nie swoje?A Polska przeciez dostaje pieniadze z UE to co nie wyciaga lap? Ale nie to chce mowic,bo brac pieniadze tak,ale zeby cudzoziemcow leczyc to nie? Poza tym ja jestem od kilku tygodni w UK i operacje mialam w Polsce.To chyba normalne,ze skoro teraz siedze w UK to szukam lekarza tu na miejscu. tu kolezanko czytasz posty i juz ci sie kreca wszystkie osoby.Myla ci sie fakty i wydarzenia. Wiesz,ze gdzies dzwoni,ale nie wiesz w ktorym kosciele. Zakrecilas sie a ja mam z ciebie polewke :) Nawet znajomi,ktorzy siedza ze mna w pokoju nabijaja sie z ciebie.:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat biegunki u dziecka... biegunka jest normalna reakcja obronna organizmu (najczesciej przeciwko wirusowi) jesli biegunka nie minie sama w przeciagu 10 dni nalezy skonsultowac sie z lekarzem w celu pobrania stolca i podania odpowiedniego antybiotyku. Nalezy upewnic sie, zeby dziecko pilo duzo plynow zeby zapobiec odwodnieniu. U bardzo mlodych dzieci unika sie podawania typowych lekow zapobiegajacych biegunke, gdyz dzialaja one jak zatwardzenie i maja na celu jedynie zatrzymanie objawu biegunki a nie jej skutkow i tak mlody organizm moze sobie nie poradzic w zwalczeniu wirusa. Kazdy rozsadny lekarz ci to powie, ze dziecko nie musi jesc i najwazniejsze tylko zeby pilo a biegunka najczesciej sama ustepuje po paru dniach. Nata co do wizyty u specjalisty... musisz porozmawiac ze swoim GP, powiedziec mu historie chorobowa (na co byla operacja, kiedy itd) i na pewno skieruje cie do specjalisty. Na ogol nie czeka sie dlugo. Kolejki sa na badania specjalistyczne takie jak MRI itp. Powodzenia :) A co do zycia tutaj... to ja tez nie rozumiem ludzi, ktorzy tu przyjezdzaja, sciagaja rodziny stac ich na wynajem mieszkania lub domu, kupno samochodu itd i nadal narzekaja jak tu jest zle, ze \"glupi angole, ochudne zarcie, ciapaci, bambusy\" itp itd Jesli nie jestes tu szczesliwy to po co tu siedzisz, po co sciagasz rodzine i sie meczysz? Wracaj do PL bo tam wszyscy na ciebie czekaja z otwartymi ramionami - oby na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx Dokladnie podpisuje sie pod tym co napisalas :) dziekuje za konkretna odpowiedz :) Ja nie jestem rasistka,wrecz przeciwnie lubie wszystkich ludzi. Moja corka rowniez bawi sie ze wszystkimi dziecmi. W Polsce tez jest coraz wiecej ludzi innych narodowosci i niestety panuje znieczulica i rasizm. Szwagierki syn jest murzynkiem i wiem co mowie. Tu sie usmiechaja i mowia jaki sliczny chlopczyk a pojdzie do innej sasiadki i dupe rabie. Ech ci ludzie.Sa ludzie i ludziska widac nawet to na forum,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuski, jak mnie nie ma kilka dni i widze, ze sie rozpisalyscie, to pewne , ze pomaranczki szaleja (ale zlozylam piekne zdanie :) ). Kalena, bardzo Ci wspolczuje. Jedyne pocieszenie, to ze lekarze wiedza, co robia i pomimo tego calego bolu w koncu bedzie lepiej.Ogromne caluski 😘 Anusia, ja tez nie podaje zadnej witaminy. Ivonka, nie plecam wanienki z otwieranym odplywem w dnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara26
MILENKO przepraszam cie bardzo ze nie odpisalam wczesniej to dlatego ze zagladam tu zawsze ok 22 godz.Jak moje malenstwo juz spi na dobre i mam chwilke zeby spokojnie cos napisac lub poczytac. Najbardziej to by mi odpowiadala 3 lub 4godz.Chyba na tym placu co sa te laweczki no i plac zabaw,nie wiem jak nazywa sie to miejsce. Zmartwilas mnie bardzo ta wiadomoscia ze chcecie sie wyprowadzic.Juz sie cieszylam ze bede miala kolezanke. Czemu chcecie szukac innego miejsca? Odpisz jak zobaczysz moja wiadomosc bede zagladac czesciej i w ciagu dnia. Co do pomaranczki co sie tutaj tak nieznosnie udziela to chyba jest bardzo samotna i nieszczesliwa osoba,wszystko widzi w czarnych barwach.Ciezkie jest chyba takie zycie.Pozostaje nam tylko wspolczuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro 26 a wiec moze byc dzisiaj o 16. Tak to te boisko z placem zabaw i laweczkami :) Przeprowadzamy sie poniewaz tam pracujemy. w jedna strone musimyjedzie sie godzine,a ja po powrocie do pracy wolalabym spedzic jak najwiecej czasu z Bartoszkiem. Poza tym takie dojazdy sa strasznie meczace. Udalo nam sie wczoraj znalesc piekne mieszkanko wiec jestem happy :) :) :) 25 sie przeprowadzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara26
Milenaa-to super a jak cie poznam.Brunetka,bladynka? Co do mnie to szukaj brunetki w okularach z szaro czerwonym trzykolowcem hihi,moze sie znajdziemy.Ja bede wolac :Bartus,Bartus moze sie odezwie hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzis mam drugi scan niedlugo bo o 15.20 bedziemy jechac do szpitala ... napisalam sobie liste roznych rzeczy odnosnie porodu i poprzedniej ciazy w angielskim i mala zostawiamy u sasiadów i jedziemy sami wiec na spokojnie. Kupilismy samochodzik Renaut Laguna bagaznik jest pojemy wiec dwa wózki wejda bez problemu... wczoraj o 23 hihihi niezla pora co?! ale Marcin byl ogladac inny i tamten byl tragiczny i zadzwonilismy do tego goscia z niedzielnego ogladania czy opusci i opuscil ... Narazie Marcin troche sie boi jeździc bo wczoraj zrobilismy rundke ale mysle ze bedzie ok nata to musi byc ekscytujace wysylac mala do szkoly, kurcze ja mysle jak ta nasza pójdzie w sumie tutaj chyba zostaniemy dluzej i mala sie zalapie na szkole moze zostaniemy na stale bardzo bym chciala maz mniej niestety, ktos pisal ze sie nie nadaje do emigracji a ja wrecz przeciwnie...czuje sie tu jak ryba w wodzie nie znam jeszcze tak jezyka ale czuje sie tu ok mam tez spokoj od wtracajacych sie dziadkow nie mówie ze sa jacys tragiczni ale spokojnie moze wychowywac mala na mysl o urlopie mam dreszcze .. bo takie urlopy dla mnie sa wielka nerwówka ... Nata co do pomaranczek ... ja bym wogóle ignorowala, rozumie Cie i popieram ale oni nie sa warci Twoich słow bo i tak nigdy nie beda wiedzieli jak zyjesz i beda nas krytykowac, ja akurat mam zasilki ale placimy duze podatki ... wiec mysle ze i socjal sie nam nalezy .. w Polsce tez obcokrajowcy biora zasilki... i nikt nie uwaza tego za zle tyle ze tu zrzera ich zazdrosc ze mozna duzo dostac i naprawde godnie zyc no chyba ze sie duzo zarabia to wiadomo bardziej komfortowa sytuacja ...ciesze sie ze tu sie znalazlam i mam mozliwosc innego zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro 26 ja mam fryzure z warkoczykow i zielony wozek. Pozdrawiam i dozobaczyska za pare godzin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny widze ze znow byl nalot cytrusow ale na szczescie moderator zrobil co trzeba:) w zasadzie uwazam ze pomaranczowi w ogole nie powinni tu pisac- jak na innych forach, tylko po rejestracji- wtedy poziom dyskusji sie podnosi. Natka co do specjalistow - koniecznie jak to juz ktoras radzila idz do GP i wszystko opisz - powinien cie bez problemu skierowac. czasami niestety troche sie czeka i dlatego warto miec prywatne ubezpieczenie - my mamy axe, jeszcze nie bylo okazji z niej skorzystac ale gdyby cos sie wydarzylo to wiem ze nie musze czekac w kolejkach. Okruszek czemu nie polecasz wanienek z odplywem? mi sie wydaje ze one bardzo dobre bo nie trzeba dzwigac jak sie chce wode wylac, no chyba ze wanienke wkladasz do wanny ale wtedy trzeba sie schylac. Ja jutro ide na ciecie wiec juz bede z malutka od jutra rano:) trzymajcie za mnie kciuki zeby wszystko dobrze poszlo:)))) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryzurka
Mi sie bardzo podobaja warkoczyki i jestem ciekawa ile kosztuje taka przyjemnosc w Anglii?z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fryzurka
100 f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej 20F w afroshop-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sibhan... Trzymam kciuki :) a w niedziele tez robia planowane cesarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megx dzieki za kciukasy przyda sie:) nie wiem czy robia planowane cesarki w niedziele, moja jest w srode:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjedz sobie i zobacz jak jestes taka madra, do afroshopu tez pojdz i sprawdz.Ale bezczelnym babskom takim jak Ty to nie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejku, co sie dzieje? widze ze duzo powycinano czyli znow nalot pomaranczowych wiedzm? Nata, twoja kolej jak widze zeby byc popularna u pomaranczek :p Ale widze ze pieknie je olewasz ❤️ Siobhan, rany, ale szybko zlecialo! Nie zorientowalam sie ze to juz jutro!!!! Trzymam kciuki i szybkiego dochodzenia do sil 😘 Pisz szybko jak poszlo i jak kruszynka!!!! Narazie babeczki i buziaczki dla dzielnych mamusiek emigrantek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry 🌻 siohban😘 Trzymam kciuki za was,wracaj szybko do nas z kruszynka :) W pazdzierniku prawdopodobnie jedziemy do Polski na tydzien :D:D:D Na wesele naszych znajomych :D:D:D Ciesze sie ogromnie.Spotkamy sie z rodzinka przy okazji,ze znajomymi.najpierw dzieci ,,podrzucimy,,do dziadkow a pozniej kierunek Poznan :) Odwiedze nasza ojczyzne :P najukochansza. Moze jakies zapomogi dadza,bo zyje tylko zeby lapami zbierac kase:D odwiedze MOPR,slozbe zdrowia a co tam. Musze z Polski jak najwiecej wyciagnac :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P Milego pisania cytrusy :P:P:P:P:P:P:P:P:P A wam klezanki milego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenaa Napisz prosze wiecej na temat warkoczykow ,bo mnie tez interesuje,ale na meila zeby jakas menda sie nie przyczepila :P ktosik_kujpom@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata, no i zabieraj puste walizki bo przeciez duzo musisz w Polsce nakupowac bo tam przeciez taniej a tutaj cie nie stac!!!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E Dokladnie !!! W dodatku jak dostane kase od Polski to se nakupuje wszystkiego,bede zyla w Uk jak burzuj :P:P:P:P:P Juz czuje ta kasiore,jejku ide robic liste co kupic :D:D:D Napewno kupie sobie koszulke bialo-czerwona,czapeczke,szalik itd i tak bede chodzic po ulicach UK :D:D:D Juz na sama mysl dostaje gesiej skorki :D jakie to bedzie ekscytujace wydawac kase :P:P:P:P jupiiiiii !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo kupie sobie nowy prtfel,wiekszy,ze jak bede wracac to zeby zmiescilo mi sie jak najwiecej zlotowek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×