Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

agi 2-27 mysle ze napewno sie spotkamy przelotnie..moj synus dobrze spi ostatnio, a w nocy nie ma wiekszych problemow, spi po 3-4 godziny a dwa dni temu to nawet 5,5 przespal..heh.. gorzej u niego zato z przybieraniem na wadze, raz spadl zamiast przybrac(oprocz tego ze po szpitalu spadl z wagi), a teraz przez tydzien tylko 200 gram przybral. ma prawie 8 tygodni wazy 4840 a jak sie urodzil to wazyl 4290, wiec nie duzo przybral. Pokarmu mam wystarczajaco, bede go po prostu czesciej karmic i sie uda, zreszta babka od breastfeeding przyjdzie do mnie pogadac to sie dowiem co i jak, ale wolalabym uniknac dokarmiania. Mykam mojego mazczyzne kurowac, pochorowal sie biedaczysko... pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia z tego co wiem to norma jest do 200 gr tygodniowo tak wiec chyba nie jest zle . Zobaczysz ze minie ten okres i podskoczy waga do gory dzieci tak maja ze czasem mniej jedza ,a potem nagle potrzebuja i jedza wiecej bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) my jutro wyruszamy do ambasady zlozyc wniosek :/ ciekawe czy bedziemy musieli jeszcze przyjezdzac odbierac paszport czy nam go przysla :? misia_olala gdzie znalazlas te babeczke od \"breastfeeding\"??? bo ja mam od kilku dni problem z iloscia mleka :( do tej pory bylo super i mala tyla bardzo ladnie, ale teraz mleka jest zdcydowanie mniej i wydaje mi sie ze mala sie nie najada :( nie chce wprowadzac butelki, wiec chetnie bym skorzystala z rady kogos doswiadczonego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ostatnio jestem strasznie zakrecona i pomylilam sie co do Leosia przyrostu wagi - napisalm ze przybrl 200 gram, a przybral tylko 30 gram (mialam chwile i spojrzelam dokladnie do jego kasiazeczki zdrowia), wiec jest \"mala\" roznica.. camillee - slyszalam ze paszporty wysylaja, wiec jesli to prawda (a w tym kraju roznie bywa ..heh) to nie trzeba bedzie jechac osobiscie.. ...co do baki od brestfeedingu to health visitor mi zaproponowala spotkanie z nia, podala jej moj numer tel i ma zadzwonic i umowic sie na konkretny dzien i godzine... ale jesli masz u siebie w miescie Sure Start to oni prowadza rozne zajecia z dziecmi, min. Brestfeeding, i jesli chcech pogadac lub rady zasiegnac to najlepiej wybrac sie tam a wszystkiego sie dowiesz. Ja uczeszczam na te spotkania (raz w tygodniu) i jest bardzo fajnie, mozna pogadac z innymi mamami (np. w czasie karmienia) oraz kobietami ktore znaja sie na brestffeddingu. spytaj sie w przechodni o Sure Start to Ci napewno powiedza gdzie jest jesli jest. pozdrawiam i zycze powodzenia. pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia_olala dziekuje :) zapytam sie poloznej o jakies namiary :) my mamy spotkania z innymi mamuskami, tyle ze ona wszystkie maja dzieci na butli :/ co HV mowi na to ze Synek tak malo przybiera? zlecila jakies badania? jesli chodzi o paszporty to slyszalam ze przysylaja tylko jesli mieszka sie daleko od ambasady, ale jutro sie przekonam jak to jest w rzeczywistosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide za chwile na cystografie z Hanią. Mamuśki, trzymajcie za nas kciuki żeby wszystko sie okazało ok. No i żebymtam nie padła z emocji - jestem ta piguła ,ale tym bardziej wiem, co czeka dzis moja dzidzie. 🖐️ Camilee,z moim ssgm jest wszystko ok, po prostu urzędnicy pogubili sie,bo tylerazy kazano mi skladac od nowa wniosek i terazjest bajzel. Mam nadzieję,że uda mi sie to odkręcic.Dzis dzwonię po raz kolejny,a w przyszlym tygodniu ide do job center.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee- paszport przysylaja do domu tylko musisz powiedziec o tym pani u ktorej skladasz wniosek paszportowy i pozniej zaplacic za przysylke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki wizyta hv spokojna nawet sie nie pytala o nic innego tylko o dzidzie i o mnie jak sie czujemy. dzis znow byla na chwile :) Megx ja trzesienia nie czulam, chyba ze moze mocno spalam :P ja po paszport do londynu jade 17 marca i juz mnie przeraza ta wizja tych kolejek... :O mimo ze jeszcze sie zalapalam i umowilam na necie na spotkanie i mam na konkretna godzine i dzien to wiem ze zniesli te zapisy i kazdy przyjezdza kiedy chce... no niby ci umowieni 'w miare mozliwosci' (jak to napisali na stronie konsulatu) beda wpuszczani o tej godzinie ale nie wierze w to zbytnio a mam pytanie odnosnie tax credoto i child benefit. ile czekalyscie na jakis odzew? ja wyslalam chb dwa tyg temu w czw i odeslali mi po paru dniach akt urodzenia i to wszystko dalej czekam. a tax credit to wyslalismy w poniedzialek 1,5 tyg temu i nic :O denerwuje sie bo wiem ze to wszystko dlugo trwa... na razie aplikacje wyslalismy a przeciez jeszcze bedzie trzeba doslac pare rzeczy... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie szczęśliwe mamusie. Chciałabym się pochwalić, że 17 lutego zostałam mama Stasia, który jest cudownym maluskiem. Jeślitóras z was ma rodzic w szpitalu w Bedford to szczerze polecam, super położne, świetna opieka. Mój maluszek był bardzo słaby, miał infekcje w e krwi, rurke w nosie na dokarmianie, niska temp ciała, antybiotyk, wiec kroplówki we wszystkie mozliwe części ciała, ale wyszedł z tego jak na razie, a panie pielęgniarki i położne nie tylko zajęły się nim świetnie, ale przychodziłay i do mnie, gdzie jako mloda mama z pierwszym dzidziusiem przeżywałam okropne chwile i zawsze starały się mi jakoś to przetwać, rozmową a nawet przytuleniem. Po prostu nie mozna chcieć więcej i nie spodziewałabym sie tego w Polsce, tak jak jest tu. Na szczęście maluszek jest już w domu i nie śpi po nocach ;) co prawda, ale ciesze się ze jest już dobrze. Mam tylko problez z odparzoną dupka. Po tych antybiotykach nie moge tego wylwczyc niczym,sudokrem nie pomaga, mąka ziemniaczana też nie, moze macie jakieś sprawdzone rady? Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joaska wielkiie gratulacje 🌻 dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo i masz racje z ta opieka, w Pl tak sie nie przejmuja uczuciami nowych mam. moze nie kazdy taki jest, ale wiekszosc jakby za kare pracowala. jesli chodzi o odparzenia to polecam wietrzonko dupci, moja Zuzienke klade na pielusie (bo zawsze moze byc niespodzianka) i ona sobie macha nozkami i tak ok 10 min, pozniej sudokrem i pieluszka i ubieram, i nastepnym razem tak samo, wietrzonko i sudokrem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki agnes, z tym wietrzeniem próbuję ale nie za bardzo pomaga. Najgorsze odparzenia Staś ma przy udkach, koło jąderek, są naprawde okropne te krostki. Tak mi go zal, ze ie mogę, ale co zrobić? musze być cierpliwa, ma nadzieje że z tego wyjdzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wlasnie wrocilismy z ambasady! zlozylismy wniosek i na szczescie nie musimy wracac po odbior, a balam sie ze tak wlasnie bedzie bo znajomi ktorzy mieszkaja obok nas musieli :/ troche mnie zaskoczyl stan ambasady/konsulatu bo bardziej to przypomina okienko na dworcu, a nie powazna instytucje. w kolejce czekalismy tylko pol godziny wiec zle nie bylo ;) niestety jest jedna ubikacja dla wszystkich, a \"najlepsze\" jest to ze na wc jest tabliczka dla inwalidow a zeby dojsc do wc trzeba wejsc po kilku schodkach :/ mam pytanie do mam ktore juz byly w ambasadzie: czy musieliscie zostawic akt urodzenia dziecka? bo od nas wzieli i nie oddali, czy tak powinno byc czy moze zapomnieli oddac czy moze jeszcze odesla? koaska78, gratulacje i ciesze sie ze z synkiem jest wszystko w porzadku!! na odparzenia sprobuj wietrzyc tak jak radza dziewczyny albo Bepanthen jesli sudokrem nie pomaga. lece odpoczywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee- akt sie zostawia. Teraz bedziesz musiala isc po nastepny zupelny akt urodzenia bo bedzie ci potrzebny w Polsce w urzedzie miejskim- do wyrobienia polskiego aktu w USC. 🌼Na odparzenia polecam masc linomag. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinnie...
Matki Polki.. Niech i anglia pomoze zwierzakom w Głownie. Blagamy was o oddanie glosu na Głowno, konkurs konczy sie za niecala godzine... Prosimy bardzo, bardzo.. To tylko kilka minut mam duza prosbe! wejdz na www.krakvet.pl/forum zarejestruj się, wejdz w forum na: sklep www krakvet pl i tam jest ankieta: głosowanie na luty ktore schronisko otrzyma pomoc. Zaglosujcie na Glowno.. to schronisko bardzo tego potrzebuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada, bardzo dziekuje za odpowiedz!!! niestety bede musiala isc po jeszcze jeden :/ zaplacilismy za dwa pelne a przyslali nam do domu tylko jeden!!!!! trudno! nie bede sie klocila o 3.5 funta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camillee- teraz akt jest po 7f po 3.5f jest go 6 tyg po porodzie lub do 2ch miesiecy. pozniej juz sie placi wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joaska78 mozesz jeszcze sprobowac Canesten cream bo po antybiotykach to maly ma pewnie grzybiczne zapalenie skory czyli fungal nappy rash. Dosatniesz go w aptece lub wiekszych supermarketach. Tylko musisz patrzec zeby pisalo na opakowaniu Nappy Rash bo ta sama masc tzn o tej samej nazwie jest tez na infekcje stop i sprawy kobiece... a jak nie jestes pewna to najlepiej popros w aptece to ci dzadza ten co trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mada dziekuje za informacje!! no to o kolejne 3.5f tez sie nie bede klocila, ale zrobili mnie w jajo, bo zaplacone mialam za dwa!! no trudno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam joaska my tez walczymy z odparzeniami... nie pomagaja zadne mascie mamy juz teraz z antybiotykiem ale duzej poprawy nie widac..moze idz do lekarza...bo bardzo szybko moze dojsc do infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly tez mial odparzona pupke, w niektorych miejscach prawie do krwi, stosowalismy wietrzenie, smarowanie oliwka z oliwek, a na to sudokrem. w koncu pomoglo ale trwalo pare dni az calkowicie pupa byla ladniutka... powodzenia pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia olala - powaznie oliwke z oliwek? nie sluszalam o tym ... teraz stosujemy gencjane taki fioletowy plyn mam nadzieje ze pomoze oczywiscie plus ta masc z antybiotykiem... no plus wietrzenie pupy.. nasza Judytka wazy juz 5200 g wiec robi sie z niej duza dziewczynka ...Martynka wazy ok 13 kg no ale ona ma juz 2 lata i 3 miesiace .... pamietam jak rok temy z nia tu przyjechalam jaka byla malutka i niezaradna a teraz jaki robak samodzielny... milego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszytskim mamusiom :) boze jak ja tu dawno nie byłam :D:D no wiec miałam termin na 27 kwietnia pamietam ze tu byłam z tym zapisywana ale jednak mały mi zrobił małego psikusa i sie urodził 8 maja 2007 w dzien urodzin mojej tesciowej :D:D:D ale prezent jej dałam co :D:D:D tak wogole chciała bym sie spotkac pogadac pospacerowac z mamusiami z dzicmi w podobnym wieku 10 miesiecy z okolic Uxbridge hays west drayton :) ewentualnie Eling brodway .... a tak wogole co tam u was słychac ??? pozdrawiam :*:*:*:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dzieczyy, spróbuje kupić tę maść na grzybiczne zapalenie pupy. poprosiłam też mamę o maśc od pediatry z Polski i ma mi przesłać. Tak mi żal maluszka,ze musi go to boleć.... Ale mam nadzieję że się wykuruje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek27 - oliwka z oliwek dobrze natluszcza, po kapieli smaruje cialko mojego maluszka wlasnie oliwa z oliwek... moj maluszek ma katar, zrazil sie od nas biedaczysko... szkoda mi go bardzo, czyszcze mu nosek gruszka i zakrapalm sola fizjologiczna, nie wiem co jecze moge zrobic, aby mu ulzyc. Moze macie jakies propozycje, jak wyleczyc katar u 2 miesiecznego bobasa, ktory jeszcze nie byl szczepiony? Do lekarza nie ide poki co bo zaleci paracetamol i na tym sie skonczy. .. z ciekawostek.. moj partner chcial kupic gruszke z wezykiem do czyszenia noska w aptece w Tesco, tlumaczyl sprzedawcy o co mu chodzi, nawet rysunek zrobil, zwyklej gruszki i gruszki z wezykiem , to patrzyki na niego jakby wlasnie cos wynalazl. Co jest z tymi brytolami nie tak, przeciez np. w bootsie mozna kupic zwykla gruszke, nie rozumiem jak tacy ludzie moga pracowac w aptece nie znajac podstawowych rzeczy.... hmm ale na pewno wiedza co to paracetamol...heh.. pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka lalalala
mozesz tez kupic Vick do smarowania dla dzieci, oraz krople Olbas oil baby (w tesco) i skropić poduszke koło główki dziecka napewno ułatwi to oddychanie , a także porozkładać mokre ręczniki zeby nawilżyć powietrze, a co do gruszki to u nas najlepiej sprawdziła sie nose frida, kupiona w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! wlasnie przegladalam rozne topiki i trafilam tutaj, moge sie dolaczyc?? Mieszkam w slough kolo londynu i jestem mama 5 letniej Natalki i oczekuje drugiego malenstwa, termin mam na lipiec. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×