Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość syrenko
Lepiej być Brytyjczykiem Według Barbary Bitis z biura prawnego Rest Harrow & Co, specjalizującego się w poradach dotyczących prawa imigracyjnego, zainteresowanie ze strony Polaków systematycznie rośnie. - Na razie są to bardziej pytania o informacje na temat procedury niż konkretne działania, gdyż osoby przybyłe po lub w 2004 roku nie spełniłyby wymaganych warunków odnośnie „residential qualifying period”, tzn. pięcioletniego okresu rezydentury potrzebnego do złożenia wniosku o naturalizację. Sporo jest zapytań o obywatelstwo urodzonych tutaj dzieci – informuje. Według niej osoby zainteresowane obywatelstwem brytyjskim to głównie te, które dobrze się tu czują i zamierzają zostać na stałe. Mimo że są pełnoprawnymi członkami Unii Europejskiej z prawem pobytu na Wyspach, to jednak uzyskanie obywatelstwa wiąże się z definitywnym ustabilizowaniem statusu. - Nawet status stałego pobytu można stracić, jeżeli wyjedziemy z kraju na dłużej niż dwa lata. Inaczej jest w przypadku, jeśli ma się obywatelstwo – stwierdza Bitis. Od kwietnia zeszłego roku jest na Wyspach Dominika Kuhl. W międzyczasie zaszła w ciążę. Teraz czeka na narodziny dziecka. - Ślub chcemy wziąć w Polsce, ale dziecko wychować tutaj – deklaruje. Ma nadzieję, że będzie dwujęzyczne. Polskiego nauczy się w domu, angielskiego w szkole. - Oboje z mężem jesteśmy Polakami, ale jeżeli dziecko pozostanie tutaj do dziesiątego roku życia, będzie miało prawo do obywatelstwa. A skoro my mamy zostać z nim tutaj co najmniej tak długo, to lepiej, żebyśmy i my mieli obywatelstwo – wyjaśnia. Dodatkowo zatrzymują ją tutaj bardzo korzystne warunki finansowe. - Tutaj dostanę więcej benefitów niż becikowego w Polsce. Tutaj dziecko będzie miało lepiej. Poza tym UK jest lepszym krajem niż Polska. Polski rząd jest taki... – zawiesza znacząco głos. Kandydaci do oceny Jednak już wkrótce Polakom chętnym zdobyć brytyjskie obywatelstwo może nie być tak łatwo. Minister do spraw imigracji Liam Byrne oraz Ruth Kelly, sekretarz rządu do spraw społeczności, przedstawili propozycje zreformowania systemu naturalizacji imigrantów. W przyszłości liczyć by się miała chęć przybyszy do integrowania się z mieszkańcami kraju oraz ich zachowanie w trakcie pobytu tutaj. Wprowadzony miałby być specjalny system oceny aplikantów. Otrzymywaliby oni punkty w zależności od tego, jak długo już mieszkają w kraju, jakie korzyści mu przynoszą, czy są zaangażowani w sprawy społeczne. Liczyłaby się zwłaszcza praca w ramach wolontariatu, oraz czy żyją w zgodzie z prawem. Punkty mogłyby być odbierane nawet za takie wykroczenia, jak zakłócanie porządku publicznego czy nieodpowiednie postępowanie z odpadkami. Zameldowanie w lokalnym councilu wiązałoby się z zawarciem kontraktu „dobrego sąsiedztwa”, w którym zapisane byłyby lokalne reguły współżycia społeczności. Przybysze otrzymywaliby również specjalne karty identyfikacyjne. zrodlo http://www.polishexpress.co.uk/artykul.aspx?id=531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orany123456789
Dajcie spokoj z tym zajmowaniem stronek i co w tym radującego?To nie przedszkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej flyfly milo cie znow widziec:) rodze za 10 dni:)))a teraz oczywiscie w ferworze roboty hihi:) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek, nareszcie slonce swieci!!! :D FlyFly, nareszcie bo juz myslalam ze uciekliscie do cieplych krajow! Siobhan, dobrego sprzatania, czyszczenia, szorowania ;) ja tego \'nesting\' nie mialam to nie wiem co to znaczy ;) Milenaa, slyszalam ze dobrym sposobem na odstawianie od piersi jest tez nieobecnosc tejze piersi... Jak maz bedzie mial wolne to ty urwij sie chociaz na pol dnia. Ponoc duzy wplyw ma zapach mleka matczynego, my go moze nie rozpoznajemy ale nasze skarby tak. Czyli jak cie nie bedzie w domciu nie bedzie tez zapachu twego mleka ;) Powodzenia! A ja juz wariuje, Mysz nie chce nic na glowie ani czapek ani wizjerki ani kucykow!!! 😠 Juz sie pogodzilam z tym ze nie chce pic mleka, jakos uzupelniamy serkami i jogurtami. Przez cala ciaze myslam ze bedzie chlopiec - no to mam, malo dziewczeca dziewczynke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o naturalizacji - mala poprwka
Co do tej znajomosci jezyka to obecnie zmienily sie przepisy i nie musisz miec zadnych certifikatow etc. Przed zlozeniem podanai o naturalizacje musisz zdac Life in the UK Test http://www.lifeintheuktest.gov.uk/ Jesli go zdasz dla Home Office jest to jednoznaczne ze znajomoscia i rozumieniem jezyka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama M co do odstawiania dziecka od piersi to dobrze radzi. Ja pierwszego syncia karmilal ponad 13 miesiecy. Probowalam go odstawiac wczesniej ale mi sie nie udalao. I sposob ktory poskudkowal to byl wyjazd na wesele po 2dniowej nie obecnosci moje dzieeck samoistnie odrzucilo piers . Wiec przeszlam to gladko i szybko \":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mama E a kto tu mowi o sprzataniu:) tez nie mam nesting - robota innego rodzaju - pare pracek naukowych musze napisac:))a scisle rzecz biorac dwie:) wiec siedze i klepie w klawisze:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhan, matka pracujaca eh? :D :D :D umyslowo ;) Dziewczyny, bylam z mala obejzec zlobek i w pewnym momencie stawialam mala w ogrodzie i jak mi cos strzelilo w krzyzu!!! Ledwo sie ruszam i juz jestem na maksymalnej dawce dobowej ibuprofenu... poprostu kaleka a mala jak na zlosc chce ciagle na rece i rece!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam wode juz :) Boze ciesze sie jak glupia,ale nie mozna na niej gotowac ani pic kawy.Tylko do mycia i wc. jejku wiecie jaka jestem szczesliwa.Ile mi do szczescia brakowalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E ano..nie ma zmiluj sie:) i tyle rzeczy do zrobienia do nastepnej srody - i oby nic sie wczesniej nie zaczelo, stresuje sie troche:) a ty nie lekcewaz tego krzyza tylko do lekarza marsz - mnie tez okropnie kregloslup boli i chce jakies fizjo ale to chyba juz po porodzie..normalnie spac nie moge bo co rano wstaje z bolem kregoslupa a jeszcze siedze przed kompem jak glupia ehh Nata no nareszcie sytuacja sie unormowuje...juz powinno byc coraz lepiej:) a jak tam voucher na child trust zalatwiliscie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie, Mam do Was pytanie odnosnie szczepien. Moje dziecko jutro konczy roczek i od razu ma szczepienie na odre swinke i rózyczke. Niestety ja jestem bardzo chora na grype, i chyba zarazilam malutką,bo dzisiaj zaobserwowalam u niej katarek. Jak sadzicie,przelozyc to szczepienie na inny termin? za dwa tygodnie lecędo Polski i chcialabym pobyc tam z miesiAc,czy jak wrocę to będzie dobry termin na szczepienie? zupełnie nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz doczytałam,ze to mają być szczepienia Hib,Bstr,MenC,Booster . Przeciez te szczepienia powinny byc chyba w 2,3 i 4 miesiącu życia. Czy oni mają tam jakiś bałagan? W tym wieku dziecko przeciez powinno byc szczepione na swinke,ospe i rozyczke. Moze przez tą przeprowadzkę i zmianę przychodni coś im się pomieszało. A jak u was było ze szczepieniami? W jakim wieku na co? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek 19 lipca skonczyl roczek i czekam na wezwanie z przychodni.Sama jestem ciekawa jak to bedzie,chyba sama przejde sie do przychodni i sie zapytam. Pochwale sie wam,ze od wczoraj wieczora mamy wode :) Jejku sprzatania,prania w brud wiec zmykam do obowiazkow :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Nata,ze macie już wodę. Ja sobie nie wyobrazam jak moglabym bez niej przez tyle czasu żyć. Pranie , naczynia,mycie-wszystko w mineralnej. Na szczęście świeci słoneczko,już bedzie tylko lepiej Na innym forum wyczytalam,ze te szczepienia powtarza sie również w 12 miesiącu,wiec sie z tym uspokoiłam.Bose,zeby tylko niunia mi sie nie rozchorowała. Na razie juz katarku nie widzę. Dziwne,jesli chodzi o te szczepienia,bo w red book tych szczepień nie wymienili. Może jeszcze komuś się to info przyda \"Hib to szczepienie przeciw paleczce grypy podaje sie ja w 2,3,4,12 miesiacu czyli 4 razy. Men C to Meningokoki ktore podaje sie w 3,4,12 a booster oznacza zwiakszona dawke. Natomiast pneumokoki podaje sie w 2,4,13,miesiacu zycia\" Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
Ja tu specjalnie do mamy E...:-) Asiu jeśli nie pojawisz się na naszym topiku to....:-P Buziaczki dla Ciebie i Myszki. Pozdrawiam wszystkie mamuśki i ich pociechy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze polamana chodze... jejku jaki bol! :( lekarz przepisala jakies mocne tabletki ale jak dotad zadnego efektu... Oj Eli, zajze zajze do kochanych Majowek, jakos czasu brak :( Dzis Mysz miala szczepionki MMR + pneumokoki, i plakala tylko 20 secund, dzielna moja ❤️ Agatko, Myszka jest bardzo zakatarzona i pokasluje ale jesli nie ma stanu goraczkowego to szczepionki tutaj robia. Ja tez sie martwilam. Acha, moja ma 14 miesiecy i myslalam ze tez troche spoznione jestesmy z MMR ale w zwiazku z tym ze prowadzili do kalendarza dodatkowe szczepienia wszystko sie przesunelo o miesiac. Nata, ale nie czekaj za bardzo na wezwanie z przychodni, idz i przypomnij im bo ja tez musialam - ogolnie jestem bardzo zadowolona z mojej przychodni ale od czasu do czasu zdarza sie ze cos przeocza. mam wrazenie ze cos zapominam... moze pozniej mi sie przypomni narazie pozdrowionka dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam To chyba nic nie szkodzi bo moja mala tez miala po terminie te szczepionki miala 3 naraz MenC, pneumokoki, i hib mialam w 14 m-cu chyba ...miala robione na trzy cztery przez trzy pielegniarki, i w szpitalu bo jest alergikiem a ze kiedys miala na jajeczko wiec musiala miec w szpitalu... My teraz zmagamy sie z kupnem samochodu juz mielismy wybrany ale jak sie okazalo byl bardzo drogi choc podobno w idealnym stanie, kurcze w Polsce nawet nie marzylibysmy o kupnie samochodu bysmy go wcale nie utrzymali... chcemy kupic taki samochód co pomiesci dwa wózki myslelismy o : - Renaut Laguna lub megane - vauxell( opel) astra combi - i podobala nam sie jeden citroen xsara ale nie radzili nam tego samochodziku Jak bedziemy mieli autko bedziemy mogli jeżdzic na basenik, z mala i moim obolalym kregoslupem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry........... Piekna pogoda ,az sie chce zyc.... Natka sloneczko specjalnie dla Ciebie... Asia kuruj sie kobitko jak tam mama na pelnym etacie narazie plecy widze siadly:):):P:P Ja mam zapalenie oka widze dobrze na jedno :P:P:P e boli jak nie wiem 😭 skad sie takie cholerstwa biora??? My ma my szczepienie za tydzien :(:(u nas tez przesuneli za wzgledu na jeszcze jedna eh slysze juz mojego Adasia jak sie skarzy ,ze boli bedzie pewnie wrzask na cala przychodnie:P:P:P Natka ty sie musisz upomniec sama tak bedzie najlepiej.. Okruszku urodzilas 7 .6 jaka piekna data juz wiem co za rok Cie czeka o tej porze :):)to co mnie teraz:):)latam jak powariowana matka wszedzie za moim dzieckiem>>> Slonce swieci ,a ja jak powalona w domu w okularach przeciwslonecznych no zdarza sie czasami:P:P:P Jade na urlop do Polski :):):):) Malgorzatka chyba tez w Polsce bo sie nie odzywa cosik kobitka .. No to ja ide odpoczywac jakby nie bylo mama zwolnieni:):):P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry !!!! U nas caly czas sloneczko,wczoraj to upal byl.Ale to dobrze,niech wysuszy zalane miejsca. Pewnie FLYFLY mi zalatwila sloneczko🌻 Fajnie,ze sie odzywasz,ze znalazlas czas. Wczoraj ogolilismy z M Lukaszka na lyso :):D Wyglada jak ..... same zobaczcie www.luki1.bobasy.pl milego,slonecznego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko Booster znaczy - doladowanie. To jest dawka przypominajaca czy jak to tam sie w PL okresla. Moj Alex ja mial zaraz po skonczeniu 1-go roku a za tydzien idziemy na MMR. Co do przeziebienia... to jesli twoja corcia ma tylko katar ale nie ma goraczki ani nie odmawia jedzenia to nie ma sie czym martwic i spokojnie mozesz ja zaszczepic. W razie watpliwosci mozezsz jeszcze zadzwonic do przychodni i zapytac ale mysle ze ci powiedza to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek a moze Ford Monedo mk2 nawet normalny ma gigantyczny bagaznik a o kombi juz nie wspomne (tam to juz chyba konia mozna zapakowac ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megx mamy na samochodzik przeznaczone ok 1000 f wiec niewiem czy na mondeo by nam starczylo to jakis nowszy model ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko: przyjezdza do mnie kolezanka z dziesiecioletnim synem. Jak zalatwic mu szkole? Czy to juz nie za pozno? A moze lepiej, zeby maly zostal w Polsce do polrocza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byla przed chwila u mnie Pani z przychodni.Kiedys wam pisalam,ze dostalam list ,ze mam zgloscic sie z Lukaszem na wywiad i powiedziala mi,ze przyjdzie z tlumaczem do mnie do domu.No i przyszla. (zaczynam coraz wiecej rozumiec co do mnie mowia )jupiiii No i przyszla i wazyla i mierzyla Lukasza i wiecie co powiedziala? Ze nie mam juz podawac wieczorem mleka ,bo on jest juz wielkiiiii Jest duzy983cm dlugi i 12,500 kg) i juz nie potrzebuje.Moge przejsc na krowie,ktore mam podawac przed snem i rano jako sniadanko a w nocy ma spac a nie jesc. Podawac mam mu mleko coraz bardziej rozrzedzone czyli wiecej wody niz mleka. No w szoku jestem jak mam to zrobic? Jak moj kibol w dzien nie chce jesc a za to w nocy nadrabia. Powiedziala mi dzuo ciekawych rzeczy;a mianowicie ,ze nalezy nam sie cos w rodzaja czekow na dzieci(beda przysylas 4 czeki na miesiac) I te czeki realizuje sie w marketach i za nie kupuje sie mleko,owoce,warzywa,obiadki lub inne takie dla dzieci zdrowa zywnosc. Niezle co?O tym nie wiedzialam. Pozniej powiedziala jeszcze ,ze przyjdzie do mnie inna Pani z tlumaczem,ktora powie mi gdzie i kiedy moge chodzic na zajecia z Lukaszem i Natalka (w innych grupach beda) tam beda gry,zabawy,spiewanie,cwiczenia itd (flyfly cos mi o tym wspominalas ) Natalka bedzie miala ze swoja grupa zajecia z rowiesnikami i zajecia tak zwana ,,letnia szkola,,Przyda jej sie przed pojsciem do szkoly. Jest tam podobno duzo polakow,wiec nie bedzie problemow z rozmawianiem Do tego wszedzie sa tlumacze. Super co? Ale to jeszcze nic dla mnie tez bedzie szkola Ide sie uczyc !!!!!!! Angielskiego !!!!!! wow o to mi wlasnie chodzilo. Jejku z samego rana takich gosci z dobrymi wiesciami. Poza tym przyniosla mi druczki o jakie benefity mozemy sie starac. Normalnie w szoku jestem ,bo w Polsce urzednik nie przychodzil do domu i nie informowal co nam sie nalerzy tylko samemu musialam szukac w necie informalcji co i jak. No mowie wam jestem tak podniecona,ze .......... jeszcze z tamim czyms sie nie spotkalam. nawet pytala sie czy nie bedzie mi przeszkadzalo jak przyjdzie dodatkowo tlumacz.Taka kultura,grzecznosc. normalnie Pomyslicie,ze glupia jestem,ze tak sie podniecam,ale ..... no moze i jestem. a szczepienie bedzie mial MMR za miesiac a jak pytalam o pneumokoki to powiedziala,ze niebezpieczenstwo jest tylko do pierwszego roku zycia.A,ze Lukasz ma juz skonczony rok to juz nie daje sie szczepionki dziwne co? No i na szczepienie przyjdzie wezwanie co wy o tym sadzicie ?Bo ja juz ni glupia ni madra jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata, szok! Jak to sie stalo, ze ta polozna do Ciebie przyszla? A ja bym na Twoim miejscu sokorzystala z wszystkiego, co Ci ofreruja (w miare mozliwosci czasowych, oczywiscie). A najlepsza to ta szkola WOW! Ja tez tak chce. Asiulek, kupuj samochod z duzym bagaznikiem a im nowszy tym lepszy.Moze warto dorzucic jeszcze jakies pieniazki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata te czeki na mleko to nazywa sie tokeny ja sie o to staralam ale mój maz ma full time i niestety poza tym jesli pobieracie WTC tez odpada ...ja teraz zlozylam ciekawa jestm czy teraz jak jestem w ciazy to bede mogla je dostawac a tez bez problemow wypisaly mi te druki na tokeny... a maluch je jeszcze w nocy?? Moja mala ma 20 m-cy i wazy 11 kg mleka w nocy nie je od 10 m-ca , najlepiej daj mu mleko z przegotowana woda i zmiejszaj z nocy na noc ilosc mleka by pil sama wode ... póxniej mu sie znudzi ja pic ....mleko tez podgotuj i ostudz. Co do grup u nas tez tak jest chodze z mala na grupy zabawowe i od wrzesnia bede mogla chodzic na angielski i mala zostawiac w tym czasie na tych grupach za 50 p za godzine :) nasza health visitor tez nam wyslala druki na mieszkanie socjalne :) juz zlozylismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×