Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

małgorzata26- dziękuję za odpowiedz. Jeśli to mozliwe to czekam na więcej opini na temat tej witaminy innnych, bo nadal nie wiem czy podawać je Julci. Pozdrawiam i zycze miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefka a nie bylo w biurze tej firmy osoby odpowiedzialnej za kobiety w ciazy? U mnie tak bylo,mimo ze pracowalam przez agencje co chwila mialam spotkania z facetem odpowiedzialnym za to. No i skoro babencja uwaza ze nie powinna Ci placic to powinna dac odpowiednie zaswiadczenie abys mogal sie ubiegac o Maternity Alowance (nie wiem czy dobrze napisalam nazwe). Idz do Citizer Advaizera jak najpredzej bo szkoda pieniazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie witaminki to ja tez nic nie podaje. Zastanawiam sie aby wlasnie zaczac chociaz sporadycznie. Ale czy tu ja mozna kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam co do witaminki kupowalam w Polsce i mojej malej podawalam w okresie jesieni i wiosny i jak karmilam naturalnie... jak sie podaje mleko modyfikowane to wit.d 3 jest juz w mleczku i nam juz nie kazala nasza pediatra podawac... jovka - kochana mam problem boli mnie pod pacha mam jakby lekko opuchniete ... troche mnie to martwi.... sztefka mam nadzieje ze szybko dojdziesz do siebie i bedziesz mogla zalatwi te swoje sprawy... pozytywnie oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro 26 co u Ciebie? Może w koncu sie spotkamy? I pospacerujemy razem z wozeczkami i naszymi pociechami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry...... Mysmy witaminy D3 nie podawali maly byl na mleku modyfikowanym i mial odpowiednia ilosc na dobe tak doradzil nam lekarz z Polski. Kalena wejdz na profil i zarerezewuj sobie nika na czarno bedziesz juz nie pomaranczowa ,a one ciesza sie ala slawa niestety:):) Jesli chodzi o sluch kosultuj to ze swoim GP on bedzie juz kierunkowal na dalesz badania w tym kierunku zawsze szukaj informacji u HP. Duzo sily Ci zycze i prosze dac duzego buziaka dla najmlodszej w rodzinie😘 Piekna pogoda sloneczko swieci ,a ja zaraz do pracy jade😭 Natka teraz uwazaj nie spiec sie za bardzo :):):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenaa tej witaminki nie kupisz tu w anglii, przynajmniej u mnie jej nie ma, nie ma tu żadnych witamin dla niemowlaczków. Dziękuję dziewczyny za pomoc, czyli jak ja karmie piersią to lepiej żeby podawaćjej te witaminke. I jeszcze jedno pytanko a czy teraz w trakcie lata jak jest ciepło mogę podawać mojej małej coś innego do picia, bo ona czasem jak jest ciepło to wisi na cycu co godzinę, pociągnie pare razy i koniec. To oznacza że poporostu chciało się jej pić.Pytałam health visitor to mówiła żeby podawaćzwykła przegotowaną wodę, ale ta woda jest tu tak okropna ze nawet ja jej nie piję, moja mama mówiła żeby kupić jej jakąś specjalna herbatkę dla niemowląt i jej podawać. A co wy o tym myślicie mamusie. Pozdrawiamy i zyczymy miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalena bardzo Ci wspólczuje tego, przez co przechodz Twoja malutka.Badz silna dla niej. Miałaś pokazać jej zdjecia Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusia23 moja córeczka nie chce nic pic,oprócz mleczka modyfikowanego. czasem tak ją oszukuję, ze na 200 ml dodaje 2 miarki mleka . Soku czy wody nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dziewczynki najpierw powodz a teraz tropiki :) Nie mam czasu nawet wyjsc sie poopalac :( zreszta robotnicy robia juz 2 miesiace mur (maly mur)jakbym umiala to sama bym szybciej zrobila.😠 Mowie wam tak klne na tych roboli,bo dwie lewe rece maja a to nasz landlord ich zatrudnia i tez sie wscieka,bo nie zna innych ludzi. Albo i zna,ale pewnie tez szuka taniej sily roboczej. dzis mam troche nerwa,sprztam,sprzatam i konca nie widac a wspollokatorka od rana po sklepach lazi i wroci juz na gotowe. maly z tego wszystkiego sam zasnal w lozeczku,wczoraj sam zasnal na noc dzis tez moze sie nauczy sam zasypiec :D:):D:) mam duza pomoc od corci,ma 7 lat a pomaga jak mamka. Wczoraj spedzilysmy caly dzien w wesolym miasteczku,wyszalala sie. U nas w Polsce takich fajnych nie bylo :) i w ogole drozsze sa. A tu po funcie i niektore bez limitu czasowego :) (np takie labirynty i tory przeszkod) najwazniejsze,ze dzieci zadowolone a mama szczesliwa. :D:D:D:D Oddalam juz do przychodni ta aplikacje wypelniona na te ,,czeki,, teraz bede czekac na odpowiedz :) Pochwale sie ,ze przyznali mi zasilek :) jupiiii ale polski w przeliczeniu na funty,ale zawsze na ,,waciki,, ;) Flyfly🌻 Jak tylko sie tu zadomowimy,kasy nazbieram to przyjade do Ciebie :) ;)tak na wiosne :)Pozdrowienia dla kropeczki😘 No dobra zmykam ,bo obowiazki wzywaja :) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia teorii na temat przepajania przy piersi jest tyle ,ze glowa boli. W Anglii zawsze kaza Ci przepajac woda przegotowana ,mozesz kupic herbatki dla niemowlaczkow w polskich sklepach i podawac jej takie do picia.Ja mojemu podaje rozne smaki i on je uwielbia:):) Natka przyjezdzaj przyjezdzaj :):) Malego na lyso opitolilas wyglada jak prawdziwy kibol:):) Podziwiam ,ze dal sie obciac maszynka moj by pewnie w najdalszym kacie sie schowal u nas wysuszyc wlasy czasem przed spaniem to walka. Pogoda jakas dzisiaj ciezka kurcze spac sie chce nawet maly poszedl dzisiaj wczesniej na swoja drzemke. Siobhan jak tam przed???????Wszystko gotowe mam nadzieje ,ze wyrobisz sie z pracami.........potem to juz czasu bedzie brakowac:):) MamaE cos ty taka zalatana pokaz no sie:):P:P Jak tam ksiezniczka daje mamie w kosc????? No to sobie ide dalej sprzatc ,a niech tam>>>>>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jak zwykle po wyprawie na miasto jestem dętka ... anusia jesli woda jest zla kupuj mineralna i ja przegotuj i bedzie ok mozesz podawac co jakis czas by nie wisiala Ci na cycusiu... u nas woda byla w miare ok wiec dawalam malej zwykla przegotowana i nie slodz niczym bo cukier czy glukoza nie jest czyms zdrowym dla bobaska a jak Ty zjesz cos slodkiego ona tez posmakuje :) dzis dostalam decyzje ze jestesmy na liscie oczekujacych na mieszkanie socjalne mozemy dostac 2- 3 bedroom na dosc fajnej dzielnicy i teraz tylko sie modlic by cos sie zwolnilo jedna dzielnica to cudowne domeczki mowie tam to bylby raj do tego sa garaazyki wiec nasz jeszcze nie kupiony samochodzik moglby sobie mieszkac ;) wiecie co mam fajna kolezanke ale nie lubie jej dziecka lubie z nia gadac wyjsc ale nie trawie tego dzieciaczka ... powód bo jest strasznie głosny i meczy moja corcie jest trzylatkiem ciagnie ja za soba a ona jeszcze taka mala jak cos zwracam uwage to znajoma mowi do mnie niech sie bawią ... az mi glupio czasami ale nie powiem jej przeciez ja mam dosc Twojego syna .... pod pacha boli mnie coraz mocniej mysle ze mogl mi sie od antyperspiranta zapchac sie kanalik juz raz tak mialam swiezo sie golilam i pozniej antyperspirant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzielko Nie mow nigdy,bo nie wiesz jeszcze co cie w zyciu spotka. Obys tak miala,ze nie bedziesz musiala z niczego korzystac. Ale nie potepiaj innych co wyjechali z kraju,bo jeszcze smaa mozesz za kilka lat uciekac z Polski. Siedz dalej w Polsce razem z kaczorami. Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieci urodzilam Polsce i przyjechalam tu do meza. Bo uwazam,ze rodzina powinna byc razem dla dobra swojego i dzieci. Wyjechalam z mysla o dzieciach,wszystko co robie robie z mysla o dzieciach.Zeby mialy lepsze zycie niz ja. Oboje z mezem ciezko pracowalismy na zmiany,dzieci raz do jednej babci raz do drugiej bo pracowalismy po 12h i co sie dorobilismy? Garba sie w Polsce mozna dorobic. Spojrz na sama slozbe zdrowia w Polsce,tragedia. Spojrz na cala polityke polska,fajna? Jak ci sie podoba to tam siedz. Ciesz sie,ze masz prace i godna place,bo nam sie nie udalo. Tu mamy o wiele lepiej. Zreszta widac,ze gowno o zyciu wiesz. Masz juz 18 lat,bo jak gowniara piszesz. Zlewam twoje posty,bo kazdy podejmuje sam decyzje o zyciu czy tu czy w polsce i ja nikogo nie potepiam. Pani juz podziekujemy po co wlasciwie wchodzisz na ten temat,zeby co robic zamet na forum.My z ciebie mamy tylko ubaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,rudzielka powiedz mi dlaczego zawsze gdy wejdzie do was ktos z polski piszecie ze wam zazdrosci?,, to po co wchodzisz i smuty piszesz?Po co najezdzasz na mnie bo korzystam z zasilku dla bezrobotnych? To cos zlego,ze siedze z dziecmi?Nie stac mnie na opiekunke,zeby isc do pracy? Mozesz pisac co chcesz,ale ja szanuje twoja decyzje to ty szanuj nasza.Ty mieszkasz w Polsce my tu i co cie boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja teraz cos powiem
rudzielcu nie masz racji i nie obrazaj naty bo nie znasz jej,zeby cokolwiec powiedziec.jak mieszkala to jej sprawa a ty zajmij sie robota a nie siedzisz przed kompem.Wlazas tu na forum po ? Skoro ci dobrze w tej zasranej polsce!!! ja tez mieszkam w polsce ale nie potepiam rodakow,ktorzy wyjechali za chlebem.Czytasz to forum bo ciebie interesuje widocznie. Mnie interesuje bo w iedlugimczasie sama wyjade,zeby dac dzieciom lepsze jutro.jestes prymitywna i wez spojrz na siebie.czytasz nasze wypowiedzi po co?nudzi ci sie to sie praca zajmij a nie wypisujesz bzdury.jak mnie cos nie interesuje dany temat to nie wchodze a tobie dobrze w polsce to co cie interesuje u dziewczyn,ktore wyjechaly za granice? Dziwna jestes.Obys ty w slamsach nie wyladowala.Nie zyczy sie momus co dla siebie nie mile a ty jestes chyba zakompleksiona. Przepraszam,ze ja tak wchodze ale musialam sie odezwac,bo szlag mnie trafia czytajac glupie wypowiedzi zlosliwych panienek z dobrych domow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja teraz cos powiem
przepraszam za bledy,ale sie spieszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, pewnie już mnie nie pamiętacie :) widzę ze rozgorzała dyskusja ja mam takie zdanie o zasiłkach, ze jeśli nam żaden nie przysługuje to tylko się cieszyć bo to znaczy że dobrze się nam wiedzie ale inna bajka że najpierw trzeba było na to popracowac na studiach a nie każdy ma taka możliwość, wiec kolejny powód do radości że dane nam było skończyć studia tudzież nadal sie kształcić :) poza tym to oczywiście czasem mi gorzej jak słysze o kombinacjac naszych rodakow żeby się nie napracowac a jak najwięcej kasy wyciągnąc-no cóż... albo jak widze w parku tatusia, mamusię i szóstkę dzieciaków-codziennie w godzinach pracy, wszyscy poubierani w GAPie...tez pewnie z zasiłków. I nie mówię tu o Polakach tylko o elegancko mówiac białych inaczej a tak poza wszystkim to piekna mamy pogode w Londynie :) mozna poszaleć na świezym powietrzu i si ładnie opalic :) całusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nusiek
a,ze tak spytam jakie wasze poczatki byly w Wielkiej Brytani? Tez tak chodzilyscie jakbyscie wszystkie rozumy pozjadaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do rudzielka
a ja wcale tak nie mysle w Polsce mialam wlasna firme i zylo mi sie ok ale postanowilam otworzyc taka sama firme tu w UK i teraz zyje mi sie jeszcze lepiej nie generalizuj - kazdy zyje jak mu najlepiej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga \"do nusiek\" to sa moje poczatki w UK, bo jestem tu 3 tygodnie owszem, mierzę wysoko-jesli dla kogos mierzenie wysoko to po prostu praca ;- \"i stwierdzam jedno jestescie zalosne jedna druga by nozem zabila\" jak na razie to wychodzi że tylko pomarańczki maja ochotę na mordowanie \"i to tak sie mowi o swoich rodakach?\" jak widze w południe w parku pijanego Polaka, jak słysze w sklepie rozmowy niektórych Polaków to przykro mi, ale tylko mi wstyd i dobrego słowa o nich nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Pochwale sie ,ze przyznali mi zasilek jupiiii\"\"?? a co płakać ma że jej przyznali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudzielka, przyjedź tu to sama zobaczysz jak czasem jest nata, nie przejmuj się głupim gadaniem pomarańczek bo one tylko po to sa zeby nerwy szarpać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie nie przejmuje kogos tam gadaniem.Mam swoje zdanie i tyle.Kazdy jest Panem swojego losu. Ten zasilek,ktory mi przyznali to jest transfer zasilku z Polski. Dla porownania w Polsce pracowalismy ja i maz i starczalo nam od miesiaca do miesiaca a pracowalismy po 12h. Tu w Anglii pracuje tylko maz i ja dostane zasilek. Ale z jednej pensji da sie zyc i oplaty zrobic,dzieciom cos do ubrania,owoce,warzywa starcza.Nie na jakies rarytasy,ale na normalne zycie. Dlatego mowie,ze tu jest lepiej.Nie otrzymujemy zadnych benefitow,wiec nie lapie rekami i nogami,ale jezeli nam sie cos bedzie nalezalo to napewno skorzystam.:P:P:P:P:P Co do slozby zdrowia to owszem korzystam i jestem zadowolona i to bardzo.Przede wszystkim leki dla dzieci sa za darmo,w Polsce wydawalam majatek na apteki. Czy ubrania dla dzieci,owoce,warzywa,pieluchy itd jest o wiele tansze niz w Polsce. czy do lekarza szlam z wysoka temperatura u dziecka to bylam przyjmowana zawsze bez kolejek bez klotni z innymi pacjetami,ze wchodze bez kolejki. Dla dzieci jest duzo zajec,duzo placow zabaw.A w Polsce place zabaw likwiduja,bo nie ma pieniedzy na szykowanie np bujaczek. W urzedach tez jest roznica milo przyjmuja ludzi,nie to co w Polsce z mina grobowa.,,nastepny prosze,, Ja nie narzekam na slozbe zdrowia.jestem bardzo zadowolona. Nie wyrzekam sie Polski wstyd mi za politykow,ktorzy nie robia nic pozytecznego tym czym powinni tylko pierdolami.Ciagle jakies afery,o bajki np paranoja normalnie.Niech zajma sie wlasnie NIECH ZAJMA SIE SLOZBA ZDROWIA . Jestem dumna,ze jestem polka dlatego moje dziecko bedzie chodzic w weekend do polskiej szkoly na jezyk polski a w dzien powszedni do angielskiej.Nie wstydze sie mowic po polsku. Powiem Ci jeszcze cos tu anglicy sa zadowoleni z pracy polakow i szanuja ich i placa godnie,chyba ze taki polaczek,ktory chcialby miec duzo kasy za nic. Trzeba pracowac to sie ma wszystko. Niestety sa tacy ludzie i tacy.Ale Ty kolezanko mierzysz wszystkich jednakowa miara. Trudno,ja jestem dorosla i wiem co robie.I nie mowie,ze nigdy nie wroce do Polski.Moze kiedys ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy urzednik,kazda slozba zdrowia wszedzie jest inaczej zalezy na kogo sie trafi. Ja trafilam dobrze,z czego sie bardzo ciesze. czas pokaze co bedzie dalej. Momi tego,ze 5 razy chodzilam w jednej sprawie to efekt nie znajomosci dobrze jezyka,ale mimo to jestem zadowolona z pobytu tutaj.Poki co maz ma dobra prace,z ktorej co najwazniejsze jest zadowolony a jak maluszek bedzie w wieku przedszkolnym to z mila checia pojde do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To gratuluje,ze cie na wszystko stac :) Piszcie sobie co chcecie po mnie i tak to splywa :P Teraz zegnam drogie Panie moje dziecko sie obudzilo i wychodzimy na spacerek poki sloneczko ladnie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ten zasilek,ktory mi przyznali to jest transfer zasilku z Polski.\" to takie coś jest mozliwe??myślałam że jak juz wyjedziesz to Ci nasze kochane urzędy mówią spadaj i się wypchaj, grosza nie dostaniesz \"nie zauważasz\" a coś Ty się naty czepiła?? jej sprawa gdzie żyje a poza tym fajnie że na wszystko Cię stać, gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Rudej panny Kochana nie wiesz jeszcze co cie moze spotkac w zyciu, moze sie okazac ze wlasnie te babeczki na ktorych psy wieszasz podadza tobie reke w potzrebie. Mysle ze madrosci zyciowej i szacunku dziewczyno to musisz sie jeszcze uczyc. A tak wogole to jezeli tobie jest tak ekstra to co robisz w czasie wakacji w zimnym kraju naszym a nie wygrzewasz tyleczka na sloncu w slonecznej grecji? Masz duzo dziecino fantazji i probujesz fajnym osobom tylko zesuc dzien, ale nie mysl sobie nie uda ci sie to. Pozdrawiam dziewczyny Was i maluszki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie wypowiedz taj rudej panny wzburzyla, ze przestalam byc pomaranczka. Wstyd mi poprostu czasami za nas polakow i za pomaranczki tak sie wypowiadajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mnie wypowiedz taj rudej panny wzburzyla, ze przestalam byc pomaranczka. Wstyd mi poprostu czasami za nas polakow i za pomaranczki tak sie wypowiadajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×