Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

okruch 🌻 sama jestem w szoku. Nie slyszalam nigdy o czyms takim. Kolezanka mieszka niedaleko mnie i zapisala sie do innej przychodni i tam ani tlumacza ani nie przyszla do niej do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kim ona jest
zadziwiacie mnie tym zebractwem wyssałyscie to z mlekiem matki i swoim dzieciom tez te zebracze geny przekazecie wstyd mi za was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek🌻 Moj Lukasz je w nocy o 19,23,3 i 6 mleko po 150-180ml ale w dzien zero apetytu i jak mu nie dac w nocy to bedzie sie darl na cala dzielnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto zebrze? Przeciez sama przyszla i informuje co nam sie nalerzy. Co za glupie gadanie.Wkoncu maz pracuje i placi podatki to ma takie samo prawo jak anglicy. Zawsze znajdzie sie jakas pomaranczka na forum Pisz pod czarnym nickiem i sie nie kryj.Wstyd pokazac ci swoj nick?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata - to przechodz coraz bardziej na wode moja mala od roku miala 3 posilki mleczne jeden teraz jej wypada.... o 7, 13 (kasza) i 20 mleko wszystko po jakies 200 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za bledy ,ale sie spiesze bo maly przeszkadza. Ide z nim na spacer poki ladnie sloneczko swieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kim ona jest
naleZY sie wam hahahahahahahah dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to mleko krowie to jakie to jest?To zwykle w kartonach? Ale moj Luki nie jest gruby on jest ubity w dodatku wysoki (po tacie) sama nie wiem gdzie on ma te kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze znajdzie sie jakis pomaranczowy troll ignoruje Twoje wpisy,takze nie wysilaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okruch- szkole powinno sie zalatwiac na wiosne. Jesli chodzi o dobra to nawet rok wczesniej albo i 2 lata:(. Jesli twoja znajoma przyjedzie to powinna jak najszybciej podejsc do conculu , tam sie zapytac o szkole dla syna a pozniej do niej udac i probowac zalatwic miejsce. Na pewno znajdzie sie taka placowka co go przyjmie:):) Jesli twoje znajoma jest katoliczka to radze zapisac do takiej szkoly bo sa z regoly lepsze. Dzieci maja tam religie co pozniej ulatwi uzyskanie komuni lub biezmowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze w kartonie jest lepsze bo to uht czyli juz przegotowane a w tych plastikowych butelkach to chyba nie jest najlepsze dla dziecka chyba ze zadzwon do tej health visitor i zapytaj jakie .. przyjemnego spacerku...:) na pomarancze nie zwracaj uwagi bo to nie ma sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejjj Natka mleko mozesz zamowic w najblizszym sklepie bedzie Ci mleczasz przywozil do domu takie w malych butelkach. Jest zdrowsze takie pamietasz pewnie z czasow dziecinstwa w Polsce:P:P:)Nie ma konserwantow . Mleko w kartonikach nie polecam jak juz chcesz kupic to w plastykowych butekach ORGANIC maja rozne rodzaje [chodzi mi o tluszcz] Okruszku udaj sie do najbilzszej szkoly i sprawdz czy maja miejsca dla niego bo sa limitowane niestety dobre szkoly czesto sa zapelnione nawet do 2 lat wczesniej ,ale to tez pojecie wzgledne lepszej szkoly. Zobaczysz sama co Ci powiedza maja obowizek i tak przeyjac go so szkoly tylko beda szukac takiej gdzie sa miejsca i czasami moze byc dalej od domu. Asia:):)😘jak plecy???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po dluzszej nieobecnosci 😘 Wreszcie w domu :) Co prawda masa spraw do zalatwienia,ale juz u siebie. Smieszny kreciku pomaranczowy, jesli pijesz do zebrania itd. to wesole, bo sam nie wiesz z ilu korzystasz socjalistycznych przuywilejow w kraju, ktory nazywasz kapitalistycznym :) Ale, zyj w niepewnosci, przerobilam niejedna taka rozmowe z \"byznesmenami\" pozal sie boze madralinskimi,ktorzy oszukiwali zus,skarbowke i kogo sie tam dalo w imie kapitalistycznego radzenia sobie samemu,czyli zwyklego cwaniactwa i oszukanstwa. A pracownicy oczywiscie byli na piewszej linii tego lancus\\zka oszustw. He heheheeh ;) Takze, z tym gadaniem to shcemat,wymysl cos innego, matkom dzieciom niezbyt wiele zaimponuje z lekcji pseudoekonomii i pseudoobywatelstwa :) A co do gramatyki, ktora si szczycisz i wytykasz,ze niby ktos nieuk tu i nie wie co i jak- wszystko sie zmienia- sam profesor Miodek zaakceptowal dwa lata temu forme \"szlem\" i \"poszlem\" jako poprawna, bo ta juz nagminna i pipularna ze przebila \"salonowe\" dzis juz \"poszedlem\". Pozdrawiam wiec serdelecznie i rubasznie i zaparaszam na strony dyskusyjne polonistow wierszokletow-grafomanow, zfrustrowanych jeszcze po szkolnych bojach z Mickiewiczami i Slowackimi naszych czasow,a zupelnie d....e majacych Gombrowiczowska slynna ... dume :) NO dobra dziewczynki, czasem cokolwiek podnieci mnie jeszcze jakas rozprawka dyskusyjna. A co u Wasz [kiss} ? Bo ja to dopiero bede co nieco wiedziec co u mnie jak sie rozejrze po domu i rozpakuje walizuchny. alsy i pozdrowionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziweczyny, mysle ze nie bedzie problemow z miejscami, bo ja mieszkam wlasciwie na wsi na dodatek wybudowali nam nowa szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim. Bylam dzis na trzecim szczepieniu z Bartoszkiem i nie uwierzycie, babka zaszczepila go bez rekawiczek i bez umycia rak.! Przeciez to paranoja z ta sluzba zdrowia. Ja teraz na pobranie krwi czekam prawie 4 tygodnie. Z oczkiem Bartoszka dopiero przeszly klopoty po 2 wizycie czyli po ok 2 tygodniach meczarni-ropienia i lzawienia. Jak ja mam ich dosc......... ;( Czy ktoras wie cos na temat leczenia prywatnego? Tak sobie mysle ze moze Bartoszka bym zaczela leczyc prywatnie. Moj Bartosz ma 8,120 kg i ma 4 miesiace. Teraz zaczynam go odstawiac od piersi,chcialabym tez oduczyc go od jedzenia w nocy.U*wazacie ze to za wczesnie? Ja juz sama nie wiem,jestem przeczulona na wiele spraw.Dobrze ze ten topicistnieje 😘 To moja skarbnica wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fly fly no plecy jak bolaly tak bola... zaczelam nawet cwiczyc ale jakos nie moge sie zdyscyplinowac... wogóle najbardziej mnie bola jak stoje za dlugo ... to wtedy juz siadam nata ja bym sie zapytala tej health visitor jakie mleko w sumie niewiem jakie tu mleko jest najlepsze moze rzeczywiscie takie z butelek lepsze nie mam pojecia ....moze powinnam siedziec cicho w sumie powiedzialam jak mysle bo my wlasnie pijemy takie z kartoników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczorek! Nata, no pieknie takie nowiny! Nareszcie sloneczko dla was wyszlo!!!! Ciesze sie bardzo ze sie wszystko dobrze uklada 😘 Dzisiaj Myszka byla wazona i mierzona - waga 11.86 kg, wzrost 78.5 cm - no wg mnie jest okragludka :D nic dziwnego ze kregoslop nie daje sobie rady z tym moim slodkim ciezarkiem a i ja moglabym zrzucic z 5 kilo ;) Wydaje sie ze tabletki nareszcie zaczynaja dzialac bo powoli odzyskuje mobilnosc w biodrach. ale czasami jak strzyknie to bol od razu do glowy leci :( Trza sie za siebie brac jednym slowem, jutro dowiem sie o klasy pilates, zlaszcza ze w pracy daja nam 300f rocznie na fitness i spa :D Co do mleka to ja kupuje swieze w kartonikach Rachel organic pelnotluste tylko ze mala od dwoch tygodni nie chce mleka pic - po prostu postanowila ze mleko jest beeee - tylko rano w owsiance zje no i czasem Ewa zrobi kaszke manne na mleku. Jovka 🌻 😘 :D Mala na mnie krzyczy, nie lubi jak mam laptopa na kolanach i ona sie wpycha. Ok czytamy ksiazeczke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze zauzmy ,ze mam juz mleko i co dalej sie robi z nim? Cos dosypywac kaszke czy cos? Niewiem bo corcke karmilam do 2 lat jak nie dluzej z kartonu modyfikowane. Dziekuje,ze odpisujecie i odpowiadacie,dziekuje za dobre rady i pomoc przede wszystkim.Dziekuje za telefony milo jest sobie pogawedzic.:) Jestescie kochane 🌻🌻🌻 dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Natka nie wiem moja HP ,a wiesz ,ze Adas to kawal chlopa nigdy nie powiedziala ,ze jest za gruby czy za duzo wazy poprostu ciezki jak klocek ,ale czy taki gruby?????Ubity tak jak twoj widac na zdjeciach grubaskiem go raczej nie mozna nazwac wiec nie wiem czemu kazala odstawic mleko modyfikowane.????? Nam wrecz zalecano ,zeby nie podawac nic innego tylko modyfikowane do coenajmniej roku dopiero potem zwykle mleko. Jak zapytasz inna HP powie cos innego i tyle bedziesz wiedziala :):):) Prawda lukaszek niezle sobie pomylil noc z dniem w jedzeniu moj od 3 miesiaca zycia nie jadl w nocy nic spal jak susel ,a nawet jak chcialam to nic nie zjadl kazde dziecko inne nie da sie przyrownac:):) Sorki za literowki slabo widze na jedno oko:P:P:) Kurcze synowa rosnie mi slicznie:):)😘tylko mleka nie chce ojjj nie martw sie Asia dzieci tak maja odzuci mleko na pewnym okresie potem do niego wroci ja to przechodzilam w 9 miesiacu .:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie Mam pytanko czy podajecie swoim dzieciaczkom witainę D bo właśnie przyjechała do mnie moja mama i się bardzo zdziwiła że nie podaję. Dzis byłysmy na wazeniu z Julcią, pytałam o to health visitor i powiedziała mi,że nie słyszał o czymś takim i tu w Anglii nic się nie podaje. A i jeszcze jedno podajecie dzieciom jakieś preparaty witaminow np Vibowit? o tym też mi mama mówiła,że nam podawała. Niewiem czy powinnam je podawać mojej Julci. Będę wdzięczna za odpowiedz.Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara26
Milenaa -moja Sara ma dwa miesiace i tez planuje karmic ja piersia do czwartego miesiaca.W tym czasie mozna juz zaczac podawac dzieciaczkowi normalne jedzonko.Tez boje sie odstawienia od nocnego karmienia.Sara w nocy instynktownie szuka cyca jak krecik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane mam pytanko co uwazacie za najlepsze i przydatne w kapaniu maluszka.Chodzi mi konkretnie o wanienki,mi podoba sie ta aqua z fisher price,ale obawiam sie ze to bedzie zbedny wydateki moze okazac sie malo praktyczna.Jesli mi mozecie pomoc byloby super a tu podaje link do fajnej stronki zawierajacej artykul kiedy i jak mozna urozmaicac diete dziecka http://e-kobiety.pl/content/view/105/450/ fajny jest tez artykul jesli chodzi o diete dla mam karmiacych buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivonka - moim zdaniem najlepsza jest duza zwykla wanienka moze byc tak ze Twoje dziecko bedzie sie bac lub szybko znudzi, a zabawki mozesz zawsze wymienic na inne... jednak dzis mam test potrójny... troche mnie cos od rana drazni chyba sam fakt tego testu... musze uciekac bo mala lata mi gola, zdjelam jej pajaca a ona juz myk i pampers zdjety...... musze ja ubrac wysuszyc wlosy sie przygotowac i jechac do szpitala ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek! Powodzonka na badanku. Mnie proponowali ten potrojny test,kiedy bylam jeszcze w Polsce,ale chcieli tyle kasy... Poza tym jestem pielegniarka i to straszenie o chorobach i takie inne na mnie nie dziala. Ale to moje zdanie prywatne, ja w ogole jestem bioterapeuta,wiec mam swoje pewne inne sposoby (mozna sie smiac,jednak dzialaja). Mimo to powodzenia i trzymam kciuki za pomyslny wynik,czeka sie dwa tygodnie czy tydzien? Dobrego dnia Asiulek 🌻 A jedno pytanko. Czy wiecie cos na temat zajec wakacyjnych dl;a dzieci w wieku 8-11 lat w szkolach czy swietlicach tutaj? Chcialabym,zeby moje skrzaty sie zapoznaly troche z otoczeniem i zwyczajami. Moze ktoras z Was cos slyszal tzw. gory dzieki za informacje 😘a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padam z nog ... własnie polozylam mala ... bylam na tescie troche sie naczekalam ale juz robione ... jesli cos byloby nie tak maja dzwonic w ciagu tygodnia a jesli ok w ciagu dwóch tyg mam miec odp listowna .... obym otrzymala list:) kurcze aby bylo ciekawiej wsiadlam nie w ten co trzeba autobus ...fakt dojechalam ale dluzej musialam jechac.... jeden gosc mi sie przygladal przez cala droge a na jednym przystanku co wysiadal przy asdzie chwycil za wózek lecz mu wyjasnilam ze ja dalej jade a on na to ze szkoda ... ale sie troche zleklam ale gosc mlodszy ode mnie. Kurcze jak bylam w szpitalu patrzylam na te babeczki juz pod koniec jejka ja tez taka bylam taka wielka ....hmmm smiesznie niektore chodza jak kaczuszki ja tak z pewnoscia nie chodzilam moze to wina bioder... co do samochodziku bedziemy szukac scenika przekonalam meza i chce albo silvera albo takiego pod zielonkawego silvera ... lub granat tez chyba wchodzi w gre... zobaczymy co sie trafi .... teraz musze swoj kregoslup odprostowac bo zaczyna mnie znow bolec .... jovka dzieki 🌻 ja wierze w bioenergoterapie, moze cos mi podpowiesz na moj bolacy kregoslup... boli mnie w okolicy nerek i w sumie caly ale mysle ze to wynik nie odpoczecia mojego kregoslupa po martynie... i praktycznie jest wciaz obciazony non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek 27 my z mezem rowniez kupujemy autko w pazdzierniku. Wybaralismy Honde Civic ze wzgledu na pojemny bagaznik i ekonomiczne spalanie. Tylnie siedzenia sa skladane i mozesz przewiesc z tylu dwa rowery lub wozek inwalindzki,mozesz tez zlozyc je odwrotnie i powiekszyc w ten sposob bagaznik ktory bedzie az do przednich siedzen. Pozniej pokaze Ci fotki. Sara 26 dziekuje za odpowiedz. Zaczelam podawac Bartkowi jedzonko jednak trudno idzie z tym odzwyczajeniem go od nocnego karmienia. Chociaz wczoraj w nocy byly postepy. Poszedl spac po ostatnim karmieniu ok 10,30 i wstal dopiero o 3,00, dalam mu cyca i o 3,30 zasnal do 5,30. Malutki tez szuka cyca przez sen i to jest takie slodkie :) Sztefka moglabys napisac mi cos wiecej na temat Twoich klopotow z agencja przez ktora pracowalas? Moze moglabym jakos pomoc. Ja tez mialam problemy z macierzynskim i o maly wlos bym nie miala. Zalatwilismy wszystko bez wrednej kobity z mojej agencji.Zglosilismy sie do glownej siedziby i tam wszystko zglosilismy. Przyszla pozytywna odpowiedz a kobita jak sie dowiedziala to sie upierala ze i tak nie beda mi placic.Na szczescie nie miala racji i pozniej bylo jej wstyd i powiedziala ze ja to nie obchodzi bo to nie z jej portfela hehe. Juz ze mna przwie nie rozmawia,a ja nie zluje :) ivonka79 ja rowniez uwazam ze najbardziej praktyczna jest zwykla wanienka. Dzieki za linka przyda mi sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. Ja nadal w Polsce ale wyjezdzamy w sobote rano i jakos sie boje tej podrozy. 24 godziny w samochodzie :( sama sie nakrecam ze Julka na pewno bedzie plakac i bedzie jej zle... Polecam bagazniki samochodowe takie ekstra na dach, my mamy taki i jest super, wydatek chyba niejszy niz wiekszy samochod. Jakies 100 funciakow + relingi. Ja bardzo nie chcialam kombi i dlatego musielismy kupic ten bagaznik na ta podroz. Choc i tak ciezko bedzie upchnac te nasze zakupy... Milena ? o ile pamietam pisala o oduczaniu karmeinia w nocy. Moja corcia przestala sie budzic na jedzonko w nocy kiedy ja wrocilam do pracy (miala 8 miesiecy) a pracuje w nocy wiec mleczko mamusie bylo po prstu nieosiagalne. Mala na poczatk dostawala picie a z czasem przestala sie budzic na dobre :) teraz dostaje piers tylko na dobranoc, choc chcialabym juz z tym skonczyc i szukam sposobu. Nata jak mi brakowalo tej angielskiej uprzejmosci przez te trzy tygodnie. Do dobrych rzeczy szybko mozna sie przyzwyczaic. Super ze ktos o tobie mysli bez wielokrotnego upominania sie. Sztefciu mam nadzieje ze szybko uda cie sie zdobyc ten papierek i pozbyc sie problemow Anusia23 ja podawalam witaminke okajonalnie (jak mi wlasnie mama nagadala). Uwazam ze w Polsce ostro przesadzaja z ta witaminka. W kazdym razei moje corcia chowa sie rewelacyjnie bez witaminek :) ....zapomnialabym sie pochwalic :) moj Ptys juz sam potrafi stac i zrobic trzy kroczki :) zanim wpadnie w ramiona mamy :) ach jaka jestem dumna... pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
dawno sie nie odzywalam ale chyba mnie nie zapomnialyscie chcialam powiedziec tylko ze ja mam placony zasilek z jobcentre przez 9 miesiecy tylko musialam miec zaswiadczenie ze w kontrakcie w agencjii w ktorej pracowalam nie ma mowy o tym ze placa taki zasilek to jest chyba form sp-100 ale nie jestem pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalena
a teraz troche z innej beczki czy ktoras z was ma dziecko nieslyszace ? bo maja mala taki problem spotkal ale na szczescie zaczela widziec gdyz bylo takie zagrozenie choroba sama zaczela sie cofac a do tego ten woreczek mnie przeraza czekam i czekam na wiadomosc ze szpitala kiedy w koncu bedzie miala ta operacje bo i ja i ona sie meczymy srednio okolo 6 godzin do 8 zajmuje mi pielegnacja tego sztucznego odbytu i to wyglada w ten sposob ze kiedy odklei sie jej ten woreczek to ona jest cala wybabrana tragedia czasem mam dosc a najczesciej np. 0 2 w nocy to conajmniej jednorazowo 2 godziny zeby ja poprostu ado tego ona ma juz 4 miesiace i wazy tylko 2.400 prawie wcale nie przybiera na wadzeze mna tez cos ostatnio kiepsko chyba mi nerwy wysiadaja moze ktoras z was wie co mogla bym kupic w anglii bo mam takiego dola ze nie potrafie sobie z tym poradzic martwie sie ze ten woreczek bedzie miala przez cale zycie bo jest takie zagrozenie tym bardziej ze nie ma zadnej odpowiedzi po badaniu a tych badan ma tyle ze tragedia czasem wychodze bo nie moge na to wszystko patrzec ostatnio na zywca wlozyli jej rure do jelita w brzuszku i wpuszczali plyny i na sile ja musialam naciagnac zeby mozna bylo ja zbadac ona jest taka mala a ja jej jeszcze tyle bolu zadaje ale przy wszystkich przeswietleniach musze byc nie zycze nikomu tego co my teraz przechodzimy a to podobno jest dopiero poczatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×