Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Gość sztefka
Gratulacje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka gratulacje! szczesciaro przeprowadzasz sie i od razu trafiasz na jeden z najlepszych oddzialow polozniczych w Anglii - w Southend Hospital sklep sami swoi na varriors court blisko high street w southend jest dobrze zaopatrzony-serki maja, bylam wczoraj osobiscie widzialam, gosc przywozi z Polski co zamowisz co dwa tygodnie dostawa i przewozi paczki do Polski i z powrotem dziewczyny mala mi zaczyna raczkowac-doradzcie co najlepiej kupic zeby chociaz na chwile moc wyjsc np do toalety- co sie sprawdza-lozeczko turystyczne, playpeny czy jeszcze cos innego? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
karinella jesli masz duże mieszkanie to switnie sie sprawdza kojec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella- ja nic nie kupowalam dla Julka jak zaczal raczkowac. Nie ograniczalam go w rzaden sposob. Jedynie co warto kupic to barierki na schody:) A gdy masz potrzebe dziecko mozesz wlozyc do lozeczka lub wziasc ze soba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny mam duzy living i moge tam wstawic kojec, ale jak patrze na taki sprzet to tak jakos przykro mi zeby mala tam siedziala schodow nie mam w mieszkaniu, tylko jedne drzwiczki przy kuchni zamontujemy Madatez bym chciala zeby mala nie byla niczym ograniczona, ale boje sie ze sobie nie poradze calydzien z nia sama jak zacznie chodzic a kojec faktycznie chyba jest najlepszy-musze to przemyslec.... dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karinella- male dzieci faktycznie daja popalic kiedy zaczynaja raczkowac i chodzic a przy 2ce to juz jest bardzo wesolo:D. Jednak ja przy zadnym ze swoich dzieci nie uzywalam kojca. Przy Oli nawet nie montowalam barierek ale wtedy bylo wiecej osob do pilnowania:):):) wiec to inna sprawa. Teraz przy Julku raczej nie mam mozliwosci ustawienia kojca- ale bym nawet nie mogla patrzec jak tam siedzi ale bramki na schody sa konieczne. Jednak jesli masz taka potrzebe to warto kupic. Przeciez to jest zrobione dla dzieci tym bardziej jak masz duza powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny... Dawno juz nie pisalam ale poczytuje.Moj synek ma juz 7 miesiecy (ale ten czas leci). zaczal sam siadac i raczkowac pod koniec 5 tego miesiaca, a jakies 2 tygodnie pozniej juz stal na wlasnych nozkach. Jescze sam nie chodzi, ale to sparwa czasu. Wspina sie na wszystko co sie da. Ja mam kojec przywieziony z Polski 1m na 1m. wiec ma w nim sporo miejsca i jak potrzebuje cos zrobic to wkaldam go tam, siedzi i sie ladnie bawi. Nie uzywam kojca caly czas, raczej tylko na chwil kilka, potem skladam go i maly urzeduje w livigroomie (niestety maly ten pokoj). Bramki uzywam, i u mnie sie sparawdzaja jak najbardziej, a jak chce aby raczkowal do kuchni za mna to po prostu nie zamykam bramki. pozdrawiam wszystkie mamuski i mamuski to -be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztefka
Mamo E jeśli jeszcze tu bywasz odezwij się na mojego maila sztefka@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - prośba jest: podpiszcie petycję. Sprawa dotyczy artykułu w The Times, który ogólnie mówiąc oczernia Polaków, między innymi oskarżając o holokaust. Oddajcie głos aby przeprosili nas za to!!!!!!!!!!!!!!! PILNE - głosy są zbierane tylko do końca tygodnia!!!!!!!! http://www.polishprofessionals.org.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Dawno mnie tu nie bylo...ale same wiecie, jak to jest miec dzidziusia w domu ;) a co dopiero dzidzie i zywa prawie-dwulatke :) Ostatnio wszystko sie bardziej poukladalo. Filipek dzis konczy 3 miesiace, przesypia juz ladnie prawie cale noce ( 1 pobudka na jedzonko kolo 5-6). Jutro idziemy na wazenie, ale podejrzewam juz,ze jego waga przekroczyla 7kg. Od kilku tygodniu zajada sie juz mlekiem dla glodniejszych dzieci, bo apetyt mu dopisuje (choc na szczescie jada na razie samo mleko :) ) misia_olala -> czy ja dobrze kojarze,ze ty mieszkasz w Chesterfield? Ja mam niedaleko do Ciebie, bo mieszkam w takiej wiosce, Creswell :) Moze bys miala ochote sie kiedys spotkac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie wszystkie mamusie sa zabiegane a i do tego czas wakacji :):) Ja wlasnie mam troszke luzu bo przyjechali moi rodzice:):):)Ale i tak znowu nie moge sie wyspac bo Julkowi rosna kolejne zeby i budzi sie w nocy , jeczy i bardzo duzo pije. 🌼🌼🌼Pozdrowionka🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa po poludniu123
Czesc Wam, jestem mama 9 miesiecznej coreczki i szukam mam w londynie do pogadania o szczesciach, problemach, smutkach i radosciach dnia codziennego. Mieszkam w Londynie, Wandsworth.(SW) Szukam mam z dziecmi w podobnym wieku Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki!!mam do was ogromna prozbe,złapały mnie chyba korzonki straszny ból w dole pleców nie moge siedziec,wstac tylko jećże z bólu,do gp ostatecznie pojde bo po co po paracetamol??moze wiecie co moze pomóc jakis spos ób lub jakis lek co mozna tu kupic pomóżcie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzior- mozesz kupic takis specjalne plastry rozgrzewajace z ziolami czy czyms takim- sa w asda i kazdym innym supermarkecie a aptekach tez. W opakowaniu sa 2 sztuki ale nazwy nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc :) dlugo mnie nie bylo tutaj, ale przez 5 tyg bylam z mala w pl, wrocilam i zagladam do was :) widze ze ruch sie zrobil, co mnie cieszy :) pozdrawiam was i wasze dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztefciu, wyslalam ci maila ale z pracy, a tam bede dopiero w czwartek. Mozesz zawsze przedzwonic na kom lub odezwac sie na maila pod nickiem 😘 Czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O...mamo E :) dawno Cie nie widzialam. Co tam slychac? Jak sie miewa Ewelinka? Jak ten czas leci...ona to juz pewnie duza dziewczynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulusik
Czesc dziewczyny! dawno mnie tu nie było.moj Jeremi ma juz 1 rok i 7 miesiec jak ten czas szybko leci. Mam pytanko: moze ktoras z Was sie orientuje w sprawach prawniczych lub ma namiary na polskiego prawnika??bo potrzebuje porady. problem polego na tym ze rok temu mieszkalismy na mieszkaniu gdzie nie placilismy Councilu bo Landlord bral benefity na to mieszkanie( nie bylismy wogole zarejestrowani ze tam mieszkamy).teraz po roku czasu stary Landlord zarejestrowal nas miesiac temu w Councilu i przyslali nam do zaplacenia za Council za rok 2007 za poprzednie mieszkanie.czy bede musial to zaplacic czy moze moge cos z tym zrobic?? pozdrawiam i dziekuje za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxelka ja w southend hospital mialam robione usg kilka razy ( prawie za kazdym razem jak spanikowana przyjechalam na antenatal) w tym szpitalu robia tez usg szyjki macicy w 24 tyg, i mnostwo innych badan, na przyklad na mmrsa i posiew kilka tyg przed terminem, bylam tez badana normalnie ginekologicznie przez prawdziwego ginekologa moja mala zaczyna wstawac, a raczkuje z taka predkoscia ze nie zdaze sie obejrzec a juz jest w innym pokoju, ledwo dycham wieczorami pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Witam 🌻 serdecznie słodko i cieplutko! Dawno mnie nie było, wpadłam sie tylko przywitac i powiedzieć że sie niewyobrażalnie wiele zmieniło!!!! Szczęścia aż nadto - opiszę jak bedzie chwila,teraz tylko o Haniutku - już chodzimy za rączki, staje sama na corażdłuższe momenty,a jest tak kochana jak najsłodsze szczeście na świecie! Pozdrawiam Was serdecznie! Mamo E, mam nadzieję że kiedyś uda się umówić! Duże buziaki i do usłyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba te sloneczne nowiny mnie przyciagnely ;) Felicity 😘 no to musisz miec niezle urwanie glowy z dwojka, prawda? Ja chyba bym nie wyrobila … Ola juz ma prawie dwa latka???? No rzeczywiscie, czas szybko leci! Dziekuje, Ewelinka miewa sie doskonale, wlasnie skonczylam nieznosnie dluga rozmowe telefoniczna z moja mala gadulka! Tyle ze nie moglam jej za nic zrozumiec :D:D:D jedyne co to bye-bye zalapalam. Ma juz 2 lata i 3 miesiace (skonczone wczoraj), chetnie chodzi do zlobka, jest urwis niesamowity i nie robi jeszcze do nocnika. Ostatnio mielismy troche zmian w trybie zycia, podroze, przeprowadzka, remont, wiec postanowilismy odlozyc sprawy nocnikowe do spokojniejszego potem. Jovka 😘 ciesze sie bo twoj wpis tryska pozytywna energia. Do spotkania dojdzie, dojdzie. Jak mowilam wyzej, czekam na to spokojniejsze potem. Narazie mam na glowie zmiane podlog :o Wszystkim mateczkom zycze dobrego dnia i udanego weekendu! 🌻🌻🌻 Roxelka, jak ja cie doskonale rozumiem! U nas ostatnia I najwieksza faza przeprowadzki odbyla sie w zeszly weekend, niestety do domu jeszcze niezupelnie gotowego do wprowadzania sie bo roboty sie troszke opoznily…. Wykorzystuj jak sie da zyczliwosc sasiadki :D:D:D:D Od czasu do czasu zagladam tutaj, wiec piszcie dziewczyny jak leci! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ULUS 24
czesc Kobietki!!! :) Bardzo dlugo mnie tu nie było i ytle sie wydarzylo ze stron by nie starczylo do opisywania !!! MAMO E-milo cie "zobaczyc". witaw rozniez inne kobietki -mamusie Moj Jeremi ma juz 1 rok i 7 miesiecy-czas szybko leci, to taki zboj jakich malo. tylko nie wiem czy teraz na kryzys , okrtes buntu czy co??strasznie sie buntuje i nie pomagaja ani prosby ani grozby(wtedy to jest tragedia-rzuca zabawkami i mnie bije)nic.nie mam pojecia co z tym robic??!! ostatnio rowniez zaczal sie w nocy budzic z przerazliwym placzem 3 nac z rzedu...nie wiem czy cos mu sie sni, czy moze to od zebow-wychodza mu teraz TROJKI (cztery na raz) daje mu syrop przeciw bolowy.placze znaczy wyje chyba z 10 minut nie chce ani na rece ani smoka nic poprostu siedzi i wyje-jak go wezme to mnie bije i sie odpycha jak go zostawie to bardziej wyje.juz nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ULUS 24
pozdrawiam wszystkie mamcie!!! :D co slychac u: MADZIK 24??:) FELICITY?? :) SZANTY?? :) i innych?? MOZE KTORAS Z WAS JEST Z LUTON?? pozdrwaim i milego dnia. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja Ola konczy 2 latka na poczatku pazdziernika - czyli za troche ponad miesiac. Do nocnika robic nie chce w ogole :( Ale nie zamierzam jej zmuszac (co niektore osoby takie podejscie nazywaja lenistwem, ale ja tak nie uwazam;) ) jeszcze przed narodzeniem filipka bardzo chetnie siadala na nocnik, ale teraz to nocnik jest dla misia. Bo jak tylko probuje ja sadzac, to zaczyna plakac....Dlatego znowu robimy przerwe od nocnikowania ;) Wydaje mi sie,ze ten problem jest tez po czesci z powodu Filipka - bo jak widzi,ze zmieniam jemu pieluche, to ona tez sie kladzie i sobie kaze zmieniac :) (nawet przyniesie swoja pieluche;) ) Moja mama mowi,ze tak bywa przy mlodszym rodzenstwie - ze dziecko szuka uwagi rodzica na rozne sposoby. Jednego czego zaluje - to to,ze Ola odkad sie przeprowadzilismy do Sheffield (czyli od marca) nie chodzi juz do childminderki (czyt. nie ma w zasadzie kontaktu z angielskim), a do tego bezplatnego przedszkola bedzie mogla pojsc dopiero od stycznia 2010 :( bo jest z pazdziernika.... Ale tak sie zastanawiam i chyba pojde do pracy (moze na part time) - o ile znajde - jak Filip skonczy roczek - zeby oboje mieli kontakt z angielskim i innymi dziecmi. Jezu, ale sie rozpisalam :) Ale ciesze sie,ze w koncu ktos napisal cos na tym watku - oby czesciej! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Felicyty- dzieci moga chodzic do playgroup od 2,5 roku i taka jest zasada we wszystkich placowkach- chyba , ze sie myle. Moja Ola zaczela chodzic do playgroup majac 3 lata przez 2 mies placilam za godzine 2.5 funta. Jak poszla pozniej od wrzesnia to 2 godziny miala za darmo a za 3cia godz juz sie placilam. To jesli Twoja corcia konczy 2 lata w pazdzierniku to od kwietnia- maja 2009 moze uczeszczac do takiej placowki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki! Któras z Was mówiła kiedy, ze dzwonila do p. konsul w Londynie. Mam wazna bardzo sprawe a wszelkie tel. do nich nie odpowiadaja- moze znajdzie sie jeszcze ten trel? bardszo z góry dziekuje!!!! Dzieki dziewczynki za ciepłe słowa- całusy dla Was - MamoE, Felicvity, Misia olala , oxelka - super ze jestescie - juz niedługo bede miala troche czasu, to podziele sie tym i owym :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovka- niestety do konsulatu jest sie ciezko dodzwonic. Do Manchesteru rowniez:(ale jak wysle sie maila to przynajmniej odpisza dosc szybko- ja mialam odpowiedz po kilku godzinach a kolezana chyba 2 dni czekala. W Londynie widocznie maja za duzo spraw i nie odbieraja telefonow:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×