Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sisi1111

MATKI POLKI W WIELKIEJ BRYTANII

Polecane posty

Bo zrobilam dzisiaj test i sa dwie kreseczki.Wole poleciec do polski i tam zrobic wstepne badania,bo jakos nie mam zaufania do tutejszych lekarzy.Mieszkasz w londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, witam z rana :) Dzis caly dzien przy kompie, to pewnie troche bede pisac do Was :) 🌼Agnieszka - gratulacje!!! Dwie kreseczki - piekny widok :) Latac mozesz spokojnie, jeszcze dluuugo, ja ostatni lot odprawialam jakos w 28 tyg, pies z kulawa noga sie nie zapytal o zaswiadczenie od lekarza, choc poslusznie wozilam ze soba. A brzuch mam duzy, czyli wersja ze nikt sie nie zorientowal odpada :) Badania w Polsce warto zrobic, te wszystkie toxoplazmozy, cytomegalie i inne takie, ktorych tu nie robia rutynowo, ale mysle ze warto tez troszke sie przekonac do opieki w Anglii, bo bedziesz sie strasznie stresowac przez cala ciaze. A na prawde nie ma po co. 🌼Malgorzatka - rzeczywisicie jak nic nie wiecie o wynikach, to pewnie sa w porzadku, bardzo sie ciesze! Najwyrazniej test rzeczywiscie wykryl szczepionke, idiotyczny uklad, wspolczuje nerwow raz jeszcze...Co do kolek - mysle ze nie zgadniesz co zaszkodzilo, ja dostawalam malpiego rozumu, bo nie moglam sie zorientowac, co jest grane, jedni mowili - jedz wszystko, to nie szkodzi - inni - tylko ryz i indyk, wszystko inne szkodzi - OBLED W CIAPKI. Mysle ze dobrze jest, ze masz powrot co jakis czas do sprawdzonej diety, przy ktorej Malutka jest szczesliwa, przynajmniej jak cos szkodzi, to wiesz co jesc, zeby nie szkodzilo, a potem mozna ostroznie wprowadzac od poczatku...No i dobrze tez ze sama sobie gotujesz, mnie wszyscy dopieszczali smakolykami, i jak tu odmowic, a potem badz tu madry i zgadnij co dziecku zaszkodzilo z tysiaca skosztowanych przysmakow... A moje swedzenie jest hm...dziwne. Czasem nie moge wytrzymac i najchetniej zdrapalabym sie do kosci, ale na ogol jest OK. Testy robione przez miesaic co tydzien sa OK, wszystkie, teraz czekam jesczze na BILA, fosfataza rosnie, ale w ciazy moze, wynika z tego ze swedzi mnie sucha skora (na podeszwach stop????) albo swedzenie jest z nerwow...Doradzono mi taka emulsje p/w swedzeniu, pomaga, wiec w zasadzie luzik. 🌼 Mama E - ja moglabym majatek wydac na DVD i nic by nie pomoglo, musze miec nad soba bic w postaci placonej skladki miesiecznej i rezerwowanych zajec, zeby miec bodziec do zebrania sie na hopki czy inne jogi :) Posciagalam Pilates, stretching i inne takie z e-baya, i tak zawziecie z nich korzystalam, ze nie mam pojecia gdzie je wcielo, a czesc byla nawet nie odpakowana. Ot, zyzn. 🌼 Flyfly - jak tam katarek? Juz troszke lepiej? Bardzo polecam Olbasoil, wersja dla dzieci, do kupienia w Bootsie na pewno, ale chyba wszedzie, kropi sie na jakas chusteczke i wklada do lozeczka, idealnie inhaluje i naprawde pomaga na katar + przynosi ulge, po paru minutach slychac ze dzidzius inaczej oddycha. A jak radzicie sobie z jedzeniem? Poki maluszek na butli, to z katarem jest calkiem przegwizdane :( A, i co do pediatry - musze powiedziec, ze jak masz dobrego GP, to w zasadzie mozna mu wierzyc jak pediatrze. Ja w Krakowie malego przeprowadzilam przez caly szwadron pediatrow, i w zasadzie bylam bardziej zdezorientowana, a malemu wcale bardziej to nie pomoglo, niz porady GP tutaj. (znowu rozpetam burze?...) Ale podstawa jest jedna - musisz ufac swojemu GP, ja dopiero na ktoregos z koleji trafilam sensownego, wczesniej byl dramat... - last but not least :) - pepti tutaj nie dostaniesz, ale przy wizycie u GP, rejestrujacej malutka, powiedz ze ma skaze/alergie, beda Ci wypisywac Nutramigen. Pozytyw jest taki, ze tu mieszanki na recepte sa za darmo, problem taki, ze Mieszko po kilku miesiacach jedzenia nutramigenu nie tolerowal juz pepti :( Moze byl to tylko zbieg okolicznosci, ale tak nieciekawie wyszlo. A Nutramigen cuchnie przeokropnie, nie sposob dodawac go do zadnych innych posilkow. Inna opcja jest mieszanka sojowa, jak Mala bedzie miec roczek, to powinni sie dac przekonac na soje zamiast N, przynajmniej w smaku/zapachu jest podobna do pepti. 🌼 ufff, no to sie rozpisalam, ciekawe kto to przeczyta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. No u nas leci dalej z noska idziemy do lekarza potem niech go oslucha. Te kropelki juz pachna w calym domu tak je porozlewalam malemu pomagalo chyba troche. Maly pogodny dzisiaj :)Noc nawet bez przygod maly spal nawet spo0kojnie .Dzisiaj wstal .8.30 ,a to nie normalne bo wsataje o 7.00. Nie ma jak narazie poblemu z jedzeniem je super troche sie meczy przez ten nos,ale apetyt dopisuje. Lost ogladalismy wczoraj maz wielki maniak nie przepusci za zadne skarby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Szanta zastanawiam sie jak moja to mleko bedzie tolerowac moze spróbowac juz tu w Polsce co? jak myslisz wlasnie polozylam mala :) ale z pewnoscia zaraz sie obudzi jak zaczynam sie rozpisywac ona zaczyna plakac :) a powiedzcie mi jak to sie rejestruje w tym BUPA co to jest wogóle to GP wiem ze moze jestem ciemna ale niewiem kochane ...:( moze Majka jak sie ze mna skontaktuje cos mi powie gdzie w Preston mam isc ma juz przetarte szlaki dobra spadam ide sie doprowadzic do porzadku :) życze milego dnia ale jeszcze tu zajrze zycze tez zdrowka dla Waszych pociech 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia - ja bym sie trzymala od nutramigeny z daleka tak dlugo jak dlugo sie da, to jest syf nieziemski, niestety. U nas nie bylo problemu z przestawieniem Malego, problem mialam ja, bo mi sie niedobrze robilo jak to swinstwo wachalam...Ale my dodawalismy po lyzeczce kaszki ryzowej z owocami do pepti tez, wiec moze to pomoglo, smak zostal porownywalny... GP to lekarz pierwszego kontaktu, rejestracja w przychodni to jedna z pierwszych rzeczy ktore trzeba zalatwic po przyjezdzie do UK, jest rejonizacja, wiec wyboru i tak za wielkiego nie masz. A BUPA to prywatna sluzba zdrowia, trzeba placic dodatkowe skladki, a i tak zeby dostac sie do specjalisty musisz przejsc przez panstwowego GP. Natomiast zapewniaja lepsze warunki, krotsze czasy czekania na wizyte u specjalisty i inne fajne rzeczy, ale lepiej Ci o tym powiedza Flyfly czy mama E, ja nie naleze (ale moze mnie przekonaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, nie było mnie kilka dni i właśnie nadrabiam zaległości:-) Właśnie przywieźli wózeczek dla mojej córuni, załączam linka: http://www.allegro.pl/item135986938_jaguar_3traxx_komplet_wozek_gondola_fotelik_hauck.html jest taki słodki! To głupie ale chodzie sobie z nim po mieszkaniu tylko cccccciiiiiiiiiiiii, ależ mi odbiło. Agnieszka - GRATULUJE! będziesz mamusia:-) Jeszcze mieszkam w Polsce, więc tylko tutaj mogę Ci polecić lekarza. Gdybyś potrzebowała dobrego fachowca w Warszawie to napisz. Przyjeżdżają do niego pacjentki z Niemiec. Flyfly - napisz co powiedział lekarz, coś długo was męczy to choróbsko:-( Szanta - jak zawsze dobre rady, Ty to jesteś taka naszą wwwiiieeelllkkką mamcią:-) Jutro idę do lekarza, umówimy się na spotkanie z ordynatorem i mam nadzieję że w tym tygodniu już ustalimy termin cc. Wszystko zależy od małej, jak pisałam jest ciut za malutka jak na swój wiek i lepiej by została w swoim małym domku i podrosła. Już jest mi wszystko jedno czy będę musiała spędzić święta w szpitalu, byleby z Olusią było ok. Jutro napisze co u niej słychać. Pozdrwaiam Was wszystkie. Miłego \"reszty\" dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakos nie tesknie za tesciowa ;P jest mi fajnie. Nikt nie krytykuje i doradza troche nam dzis halasuja za oknem od rana, bo wymieniaja nam cos tam pod dachem i zagladaja w okna, wiec wszedzie zaslony zaciagnelam i siedzimy z JUlka jak w bunkrze. Agnieszka gratulacje. zajrzyj tez na topik ciezarne polki w anglii. Z kolkami to rzeczywiscie chyba nie zgadne. Ale rzeczywiscie jak zaczynam lagodnie jesc to jej przechodzi. noi mi dzidzie obudzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Miska - wozek super! Mam nadzieje ze sie sprawdzi doskonale :) Pisz koniecznie co z malutka, czy rosnie zdrowo. ja mialam ostatnio USG oceniajace wielkosc plodu, ale opisali mi tylko ile co ma (dlugosc/obwod) a nie podali ani tygodni wg skanu (i tak sobie podejrzalam, idealnie pasuje, tylko nogi ma skubana dlugie, nie mam pojecia po kim???) ani przyblizonej wagi :( Chwalili tylko ze jest super w normie, no to im wierze, ale jaka to norma, nie mam pojecia. Ze 2 kilo to juz pewnie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek, nawet jesli to poniedzialek! Moj tydzien zaczal sie okropnie - deszcz, metro wstrzymane, autobus uciekl... dojechalam do pracy na 10ta! hee hee. szanta, oczywiscie ze cie przeczytalam :) jakos praca jeszcze mi sie nie rozkrecila i mam duzo czasu na przyjemniejsze rzeczy :) Ja tez wole chodzic na jakies cwiczenia, kiedys, tzn przed Ewelinka, spedzalam pol soboty i tygodniowo uprawiajac sport w parku plus codziennie w gym, teraz to mnie nawet kijem nie pogonisz do zrobienia kilku przysiadow w domciu! To jest poprostu straszne jaki leniuch sie ze mnie zrobil, ale ja to sobie jakos tlumacze ze to jeszcze efekt przemeczenia i niedospania ;) Umowilam sie juz z managerem gymu kolo pracy, ktory ma sie zorietowac jaka membership mi bedzie najlepiej odpowiadac, od czegos trzeba zaczac nie? A ta gym to ma fajne lekcje taneczne, np taniec brzucha, african dance i inne, to cos dla odmany i nie odrazu tak bardzo intensywne. Pilates byloby jednak dla mnnie najlepsze bo bardzo sie zaczelam garbic! Agnieszko, witam i gratuluje! Tak, mieszkam w Londynie. Ja latalam do 34go tyg bez problemow i zaswiadczenie lekarskie tez zawsze mialam. Co to roznych badan podczas ciazy to ja nie robilam. Pierwsze USG w 13 tyg okazalao ze wszystko w pozadku (a ja nawet grupa \"zagrozona\" z racji wieku) i nastepne USG w 22ym tc. Toxoplazmozy nie robilam, nawet jezeli moglam, bo mi powiedzieli ze jest pewne ryzyko poronienia. No ale to od ciazy zalezy i z tego co pamietam od twojego instynktu, czyli jak chcesz zrobic jakies dodatkowe badania to pytaj. Ja opeki nad ciezarnymi w Polsce nie znam to nie moge porownywac i nie moge doradzic, a tutaj urodzilam zdrowa dziewuszke :D ❤️ Asiulek, BUPA to rzeczywiscie dobra rzecz, ja postanowilam zalozyc bo po trzydziestce trzeba bardziej za siebie dbac ;-) Ewelinka tez podciagnieta pod moja polise ale to tylko pierwszy rok za darmo. polisa sama w sobie droga, ja mam znizke 48% z pracy to mnie kosztuje tylko 52 funty miesiecznie (za jedna osobe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia, wozek rzeczywiscie super, bardzo futurystyczny, swietnie! A szanta to jest nasza SUPER MAMA!!!! Tak tak kobitko ❤️ ! Malgosiu, to super ze tesciowej wam nie brakuje, cieszycie sie teraz tylko soba eh? pieknie! Az trzy razy slowo super uzylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Dziewczyny za mile slowa, ale nie chwlacie mnie tak bo sie splosze i uciekne :p Taka plochliwa z natury jestem :) Wszystkie pomagamy sobie jak mozemy, nie ma co mnie tu wyrozniac, wiec nie robcie tego, prosze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka skromna ta nasz Szanta... Jak trzeba to chwalimy, a jak uciekniesz to i tak Cię znajdziemy:-) Szanta moja też ma dłłłuuugie nóżki po tatusiu (tak jak dyńkę tzn główeczke)tyle ze jest chudzinka. Nigdy nie wychodzę z pokoju \"zwierzeń\" jak mi nie powiedzą ile wazy i mierzy. Chciałabym żeby mnie jutro zaskoczyła, byłabym spokojniejsza. Kiedy masz teraz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie, jak to jest z tą wagą po porodzie, czy karmienie piersią rzeczywiście tak ściąga wagę? Moja przyjaciółka miesiąc temu urodziła synka, w ciąży przytyła 15 kg. Po 3-ch tyg.weszła w rzeczy z przed ciąży a teraz i te są za duże, zmienia garderobę! A jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu, ja tez na probne spacery po mieszkaniu sie wybieralam z nowy wozkiem - a wprawy trzeba jak najszybciej nabrac, bo przez pierwsze dwa tygodnie po urodzeniu Ewelinki zawsze na jakis slup czy latarnie z wozkiem sie walilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, szczesciara ta twoja znajoma :o ja w pierwsze dwa tygodnie tez bardzo szybko chudlam, ale pozniej, i przedewszystkim ze zmeczenia, nie umialam sie odstawic od slodyczy a ze lato bardzio cieple bylo jadlam duzo lodow nawet trzy razy dziennie! No i teraz placze! dlatego te magiczne majtasy nosze, za kare!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihi dzięki mamciu Ewelinki:-) Cisze się że nie jestem sama w tych \"spacerkach\". Mój mąż się ze mnie śmieje, a potem \"daj spróbować\" hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamciu E.najważniejsze byś była zdrowa ale jeśli przeszkadza Ci to czy tamto to trzeba coś z tym zrobić i na wiosne zabłysnąć. Ćwiczenia to super rzecz ale one wspomagają zrzucanie wagi i pozwalają \"wyrzeżbic\" fajne kształty, ale najważniejsza jest dieta. To 80% wszystkiego. Wcześniej ćwiczyłaś, więc będzie Ci już łatwiej, tymbardziej że coś chcesz dalej w tym kierunku robić - BRAVO!Sama wiesz że pierwsze kilka razy trzeba sie zmusic, potem będzie lżej. Przy rozmowie o treningach zapytaj jaką dietkę Ci poleca, jak coś to pisz, coś wyrzeżbimy do jedzonka dla Ciebie. Buziaki dla Ewelinki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciazy z Mieszkiem przytylam 16 kg, wydawalo sie ze wszystko w brzuchu, taki mialam wielki balon na chudych nozkach, z waga spadlam blyskawicznie, ale zanim doprowadzilam do porzadku biodra i brzuch minely miesiace...Doslownie. Bylam szczerze przerazona jak w marcu ciagle nie moglam wepchnac sie w stare spodnie. Teraz jak patrze na zdjecia, pozna wiosna bylo juz calkiem niezle, ale naprawde do formy wrocilam jak zaczelam porzadnie cwiczyc - we wrzesniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, mysle ze to mialo swoj wplyw.... Choc z drugiej strony jak pomysle jaki mialam brzuch gigant, to nie ma sie co dziwic ze chwile m zajelo obcurczenie sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ja tez mysle ze cc ma z tym cos wspolnego ;( ale w moim przypadku to wiem ze ja sama sobie winna, a takie dobre te lody sa, prawdziwe wloskie! Zapraszam w nastepne lato!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia ja 2 miesiace po porodzie nadal mam jakies 6 kilo ekstra. coz siedzenie w domu nie pomga we wracaniu do formy. Atem wozeczek masz sliczny panowie od dachu mi nad glowa chodza. jutro tez Szanta Twoj nick mi sie od poczatku kojarzyl z szamanem.. taka dobra z Ciebie szamanka co na wszystko rade znajdzie. serio tak mysle 🌻 swedzenie rzeczywiscie dziwne, pojawia sie i znika? U mnie to tylko bile acids byly podwyzszone, a wszystko inne ok. czemu tak dlugo czekasz na wyniki, gdzie daleko musieli poslac. jak mi robili w szpitalu to wynik byl po 4 godzinach. ja mialam rozne emulsje jakis eurax i calamine lotion i nic nie pomagalo. dobrze by bylo gdyby sie okazalo ze sobie uroilas swedzenie, co? Mi tez wmawiali, zwlaszcza rodzina, ze mi sie skora rozciaga (piety mi rosly :P) jak ja wam zazdroszcze dziewczyny tego zapalu do pracy nad forma. Ja sie ostatnio zmusilam do paru cwiczen, ale w moim przypadku to tylko zorganizowane akcje bylyby w stanie mnie zmobilizowac. asia wloskie lody w angli? gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjjj Asia kusisz kusisz nie dobra :):) LOdy ja tez lubie:):) Maly moj ok tylko przeziebienie wszystko czyste trzeba przeczekac ,az katar minie :)ciesze sie bardzo. No to Ja poprosze jakas diete dla mnie latwa dobra najlepiej slodka:):) Ciwczenia zostawie na potem jak do pracy wroce to bede latac jak z piorkiem nie powiem gdzie>>>>>>>>>>>>:):) No ja w ciazy nie przytulam duzo tylko sloniowe 18 kilo zostalo 4 ,ale jakies duze te 4 nie wiem w cyckach po kilo chyba no i bioderka po jednym:(:(😭 Jesuuuuuuu wy o cwiczeniach o dietach to mnie sie od razu jesc chce:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FlyFly ciesze sie że nic poważnego z małym sie nie dzieje. Co do cc to niestety dłużej sie do siebie dochodzi i nie można za szybko brać sie za jakiekolwiek ćwiczenia a już napewno nie na brzuch - a na tym nam zależy. Po normalnym porodzie jest inaczej - przynajmniej tak obserwuje po znajomych. No cóż....Dziewczyny idą święta i myśle że każda dieta zostanie \"zawalona\" gdy usiądziemy przy świątecznym stole! Hmm, pewnie znów cosik przybędzie.....ale od Nowego Roku to bierzemy sie za siebie! Razem - raźniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzieki za uznanie za wózeczek:-) Tez mi się bardzo podoba....to prezent od dziadków hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez gdzies tyle przytylam Flyfly. O mi jeszcze tez zostalo. Pojde sie zwazyc teraz po karmieniu JULki to moze miej bedzie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska ja sie wcale nie dziwie ,ze jezdzisz:):):) Ja tez obracalam codzinnie po domu ,a teraz czasami mam go dosc:):) Asia prawda z tymi slupami ja tez na nie ciagle walilam z malym potem juz opanowalam ,jak mama przyjechala to tez Adas pare slupow zaliczyl:):) No dieta dobra po swietach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgorzatka ja moja wage w lazience przecieram od czasu do czasu nie wlaze bo po co mam sie denerwowac:)Tak stwierdzilam do mez ,ze jakas ona nie zetelna:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do swiat to chyba skoncze na barszczu w wigilie bo reszta to ciezkostrawna i pewnie by brzuszek JUlke bolal. moze jeszcze jakas lekka rybka by przeszla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×