Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość Rach
iWeary sa najlepsze:)) A wiecie moze czy w soczewkach wypada sie opalac w solarium? Jakie moga byc problemy z tym zwiazane.. ja bylam raz w nich ale wiadomo ze po pierwszym razie sie nie pozna niczego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
Ja mam właśnie i-weary i muszę je zmienić, bo noszę soczewki od 6 rano do 23, czyli dłużej niż zalecane przy i-wearch 12 godz. Wieczorami jest różnie, raczej nie wysychają, ale pare razy tak mnie uwierały że musiałam ściągać. Gorzej jak się zdarzy drzemka w dzień - tragedia jak się ich wcześniej nie ściągnie. Tak czy inaczej muszę mieć soczewki do przedłuzonego noszenia. Jakby się dało - czytałam gdzies wypowiedzi, ze w Optixach jedna soczewka na pięć jest trefna i w ogóle nie da sie nosić, bo tak uwiera i trzeba wyrzucić. Oczywiscie i o Purach nie wszyscy się dobrze wypowiadają. Jak możesz napisz co Ci właściwie w Purach przeszkadzało - komfort noszenia ? Dzięki z góry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rach
mnie sie zdarzylo zdrzemnac pare razy z godzinke i bylo ok.. ale rozne sa wymagania;] dlugo nosic to tez niezdrowo i ja wole nie:P To co z tym solarium?? Wie ktos:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misialala
POLECAM HYDROŻELOWE PURVISION - DO NOSZENIA NA DZIEN I NOC. SĄ SUPER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
witam mam pytanko czy po zdjeciu z oczu soczewki Soflens 38 / Optima FW BC=8.7 tez wam sie sklejają tzn soczewka skleja sie ciezko potem ją ze tak napisze doprowadzic do normalnego kształtu nigdy czegosc podobnego nie doswiadczyłem ani z johansonem ani ciby soczewkami. co jest tego przyczyną ?prosze o rade bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
maras, to były moje pierwsze soczewki jak już wcześniej wspominałem i też mi się tak zdarzało... Jest to spowodwane tym, że soczewk jest tak jakby "przysuszona". Zawsze przed ściągnięciem zakrop sobie oczy kroplami, jeslie nie używasz to chociaż wpuść po kropelce płynu do pielęgnacji do oczu na soczewki to je nawilży i jak umiejętnie ściągniesz to nie powino Ci się tak dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
A co do PureVision to podczas rannego wstawania wzrok przymglony i pod wieczór dawały się juz we znaki, nie powinno tak być skoro przeznaczone są do przedłużonego noszenia, tak było przynajmniej w moim przypadku... Jeśli Air Optix Night&Day zdadzą CI egzamin to wybrałbym je jednak niż Pure, są duże cieńsze i przynajmnie przy porannym wstawaniu nie były zamglone, chociaż i tak mi nie słuzyły, ale pod tym względem były lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
Dzięki za odpowiedzi. Może w końcu sie zdecyduję :-) Do Rach. I weary niby mają ten filtr UV i ja w nich sie naświetlałam bez już innych okularków ( nie na solarium, ale też lampą ) ale wyczytałam gdzieś że i tak to jest szkodliwe dla oczu bo soczewki chronią tylko tęczówkę a reszta oka jest bez ochrony. Dlatego ja mimo wszytsko radzę zakładać Ci okulary ochronne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
Mam jeszcze jedno pytanko. Pury maja krzywiyne 8,6 srednice 14, a Optixy 8,6 sr. 14,2. Jest jakas wyczuwalna roznica przez ta srednice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Te soczewki są wykonane z całkiem innego materiału, więc róznica pomiędzy nimi na pewno będzie odczuwalan, a co chodzi o średnicę to 14,0 a 14,2 mm nie będzie odczuwalne w sensie że sa większe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walsnie sie przymierzam do zakupu soczewek, ale wiadomo lato sie zbliza i stad moje pytanie. Jak to jest z soczewkami i okularami przeciwslonecznymi ?? Mozna nosic jedno i drugie na raz (oczywiescie okulary niekorekcyjne tyko takie zwyczajne) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Nie wiem czy tak mają, jest tylko kilka rodzajów soczewek, które posiadają filtry UV, nawet nie wiesz jakie ona nosi a mówisz, że mają filtry UV i może być spokojna, nie do końca się z tym zgodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie nosze :) ale bede o tym pamietac przy zakupie :) w kazdym raize dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka
i-weary maja uv ale ja i tak dalej twierdzę ze i tak trzeba chronić CAŁE oko, więc soczewka z uv to nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spioszek
Co do przymglonych oczu to wystarczy soczewki odkleić od oka i przykleić spowrotem... mgiełka zniknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangurii
czesc mam pytanie, czy w vision express mozna zbadac krzywizne oka? jezeli tak to ile to kosztuje? i czy bede miala znizke jak zakupie tam soczewki? bardzo prosze o odpowiedz bo niebawem wyjezdzam i musze zrobic to jak najszybciej... z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluka
w salonach vision express mozna zrobic to badanie!ja 2 tyg temu zakupilam tam soczewki i wear , przedtem dokladnie zdadano mi oczy,i dobrano odpowiednie soczewki nastepnie pewna mila pani uczyla mnie zakladac i sciagac soczewki! za 3 pary czyli na 3 miesiące zaplacilam 110 zl i dostalam jeszcze jedna pare gratis i maly plyn do soczewek rowniez gratis , badanie wynioslo mnie 1 zl :) nosze soczewki od 2 tyg i jestem zadowolona, staram sie nie nosic dluzej niz 10 godz chce najpierw przyzwyczaic oczy! polecam soczewki i wear! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia905
A może ktoś dobierał soczewki w Fielmannie? Chciałabym właśnie tam wybrać się po soczewki i chciałabym wiedzieć na jaki mniej więcej koszt się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plmk12
Słyszałam, że w Fielmanie nie jest drogo, ale jak to z tymi soczewkami jest to nie wiem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fielman we wroclawiu
badanie kosztuje 43 zl w to jest wliczone badanie,soczewki,maly plyn no i oczywiscie pani uczy nakladania soczewek ja na fielmanie sie nigdy nie zawiodlam a w vision express zepsuli mi nieodwracalnie wzrok vision express ma najwiecej pozwow chyba w ogole z wszystkich uslugowych firm na rynku tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia 905
Dziękuję za odp. A jakie soczewki są tam proponowane (jakie firmy), czy może jest jakaś narzucana z góry? Te pierwsze soczewki to jednodniowe, czy dwutygodniowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fielman we wroclawiu
ja dostalam 2 tygodniowe acuvue oasys bo sa najlepsze na poaczatek,w zasadzie nie powinny w ogole powodowac zadnych problemow ja jestem panikara,nienawidze jak cos mi sie nawet zbliza do oka,jak mi rzesa wpadnie to juz prawie umieram,heh,a te soczewki zalozylam i za chwilke zapomnialam ze cos mam w oku moje oczy byly bardziej nawilzone niz bez jedyny minus,ze po ok tygodniu noszenia lubia sie na nich zagniezdzac osady ,ale nie jest jakos tragicznie,tylko czasem na chwile pojawia sie jakby mgielka niedawno chcialam sobie zmienic na miesieczne i tez poszlam na wizyte i dostalam na probe pure vision -rzeczywiscie vision jest more pure,hhe ale komfort juz nie ten a,w fielmanie maja szeroki wachlarz soczewek,przynajmniej we wroclawiu a Ty skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia 905
Też z Wrocławia :-) A czy jest potrzebna wizyta kontrolna po pierwszym okresie noszenia soczewek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluka
a mozna wiedziec jak Ci tam oczy zepsuli?? ja jestem bardzo zadowolona i osoby ktore znam i ktore rowniez nosza i wear sa zadowolone a nosza juz dluzej ode mnie... wiec byc moze trafilas na kiepskiego lekarza i tyle... a wszystko zalezy od ogolnych preferencji ja mam bardzo wrazliwe oczy, często byly zaczerwienione a te soczewki nie wplywaja na nie jakos zle nie zauwazylam niczego zlego... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
a witam po dlugiej majówce.i dziele sie moimi spostrzezeniami na temat SOCZEWKI J&J ACUVUE OASYS HYDRACLEAR .wszystko pozytywnie tylko troche grubsze sa od zwykłych acuve2 ale oczy wygladają bardziej wypoczete.narazie nosze je 3 dzien ale polecam juz wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do FILEMAN WE WROCŁAWIU Widać, że w ogóle pojęcia nie masz o soczewkach: "jedyny minus,ze po ok tygodniu noszenia lubia sie na nich zagniezdzac osady ,ale nie jest jakos tragicznie,tylko czasem na chwile pojawia sie jakby mgielka" co to za bzdrury, mgiełka nie robi się wcale od osadzanai się osadów. Nie pisz takich farmazonów tutaj, skoro nie masz pojęcia i naopowadał Ci ktoś głupot, bo jeszcze ktoś przez przypadek w to uwierzy albo pochawli się Twoim cennym spostrzeżeniem jakiemuś specjaliście i go po prostu wyśmieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maras
WITAM PO TYGODNIU NOSZENIA ACUVUE OASYS HYDRACLEAR SUPER PRIMA polecam wszystkim mimo ze 38% wody to komforcik dobry i wypoczete oczy tzn białe.no zeby jeszcze zęby mnie nie bolały to byloby super, a tak walcze z bolem i stomatolodzy chirudzy mi nie mogą jak dotąd w stanie pomóc 4 dzien puchne jak bańka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojagoda
witam - chciałam zapytać, czy ktoś miał okazję nosić soczewki przez tydzień (noc i dzień bez przerwy) albo więcej. Jakie macie wrażenia? Jakie soczewki polecacie. Przymierzam się do kupna B&L Pure Visions, ale nie jestem pewna, czy faktycznie można je nosić przez miesiąc non-stop , jak to producent obiecuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
To zależy jak oczy Ci je zatolerują. Płyn do pielęgnacji soczewek i tak musisz kupić, na wszelki wypadek jakby trzeba było ściągnąć soczewki, do tych soczewek polecam AOsept Plus, Opti-free Express lub Renu Moistureloc. Niestety, ale Soro Care Aqua nie jest odpowiedni... Może Tobie będą służyły, mi te akurat na dzień i noc nie służyły, próbowałem też Air Optix Nght&Day (stare Focus Night&Day), jak Ciebie też zawiodą, czego Ci nie życzę to wypróbuj Acuvue Oasys, nie są one na dzień i noc, ale godne polecenia, płyn Solo Care Aqua do nich się nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×