Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mądralalala

Somełan - wpadnij tu jeśli możesz.

Polecane posty

Gość do madralala
somelan - moj maz tez sie dziwi,ze przy takim apetycie na czekolade waga mimo to spada. moze to smieszne,ale widzac ja (i ta jeden,jedyny rodzaj) wylacza mi sie mozg . nawet nie mam wyrzutow sumienia. obawiam sie,ze bez niej napewno bym szybciej chudla. ale jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już gdzieś tam wspomniałem, nic nie jest złe, co jest w umiarze. Ja nie wcinam słodkiego, bo nie znajduję racjonalnego powodu, dla którego miałbym je jeść. Jeśli ty wcinasz - bo sprawia to Tobie przyjemność, lubisz to, to nie widzę żadnego problemu, żebyś \"wprowadziła\" czekoladę do dziennego menu. Tylko musisz znaleźć ten racjonalny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Somełan :) Dzięki, że tutaj wpadłeś. Jak do tej pory zawsze na śniadnaie jadlam białko, ale zmienię to :) A Twoja zróżnicowana dieta działa :) Gdybyś się tutaj dawniej nie pojawił jako WieghtMan to zapewne katowałąbym się na 1200 :] Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Somelan - posiadasz moze namiary na jakis link gdzie mozna wyliczyc zapotrzebowanie kaloryczne? chodzi mi o polski albo niemicki link bo po angielsku to nie jarze. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam juz. w sumie wyszlo mi ok 1400 + ok 400. troche zroznicowane sa te tabeli ale cuz. o ile Kcal trzeba obciac w celach redukcyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coco ... pytanie do łatwych nie należy, bo każdy inaczej chce przeprowadzić redukcję. Ktoś może obcinać kalorie, inny może dodać kalorie a ujemny bilans uzyskać poprzez wysiłek fizyczny - efekt końcowy będzie o wiele lepszy niż zwykłe obcinanie kcal. Ważne są też produkty spożywane na diecie, ktoś może \"źle\" się odżywiać na diecie i mieć gorsze rezulataty niż ktoś, kto wcina o wiele więcej, ale wie, jakie produkty ma spożywać. Oczywiście redukcja - według mnie - to utrata tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym utrzymaniu tkanki mięśniowej na jak najwyższym poziomie a nie utrata kg na wadze. Jeśli chcesz przeprowadzić taką redukcję, to musisz koniecznie wprowadzić do swojego trybu dnia ćwiczenia fizyczne z ciężarami. Możesz też ćwiczyć aeroby, dzięki temu będziesz mogła jeść więcej na diecie, nie będziesz cały czas zmęczona, głodna, itp. Wnioskując po Twoim zapotrzebowaniu (1800kcal) - nie ćwiczysz w ogóle :( Jeśli zaczniesz ćwiczyć, jedząc tak jak dotychczas (albo lepiej dobierając produkty, które spożywasz - zdrowsze i \"nietuczące\") zaczniesz tracić tkankę tłuszczową. Im więcej będziesz ćwiczyła, tym powinnaś więcej się tej tkanki pozbywać, nie głodując przy tym i nie tracąc zdrowia. Decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość somelan a czy
Somełan, a mam do ciebie pytanie. Oto rzeczy które zjadłam wczoraj: 7:00 - jabłko, jogurt brzoskwiniowy, kromka chleba pełnoziarnistego z twarożkiem ze szczypiorkiem 10 - jabłko 13:30 - pomarańcz, baton belvita, twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym, kromka chleba pełnoziarnistego z szynką 17:00 - kawałek karkówki, scharek, surówka, jabłko 18:30 - pomarańcz 19 - twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym 20 - jajecznica 21 - twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym Czy myślisz, że mój spośób odżywiania się jest zdrowy? Czy powinnam coś dołożyć do menu, lub coś skreślić. Jem tak mniej więcej codziennie. Zmianiam tylko obiad na rybę, bądź inne mięsko oraz kolację, zamiast jajecznicy serwuje sobie coś innego :) Od jakiegoś czasu często sięgam po lody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź na postawione pytanie oczywiście musi brzmieć nie, zdrowy to sposób odżywiania nie jest. A to dlatego, że ja się przestawiam na bardzo zdrowy tryb życia i według mojego światopoglądu oceniam. Ktoś inny zapewne mógłby napisać, że Twój jadłospis jest bardzo zdrowy. Jednakże Ty sama możesz tylko ustalić na co zwracasz uwagę, czy chcesz dbać o zdrowe odżywianie, czy też od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę \"przyjemności\" (ale co to za przyjemność, po której ma się wyrzuty sumienia ;) ) Ocenianie jadłospisu według produktów jest bardzo niemiarodajne, ponieważ ważna jest także gramatura produktów. Nie wiem, czy wcinasz 50g, 100g czy też może 200 gramowe kromki chleba. Tak samo nie wiem, czy twarogu wcinasz np. 50g, czy też może 200g - ciężko tak oceniać. Dziwne pory ostanich posiłków .. hmmm ... dlaczego tak? Twaróg półtłusty zastępuj chudym a tłuszcze dostarczaj z lepszych źródeł (orzechy, peski\\ziarna dyni, sezamu, słonecznika, siemię lniane, oliwa z oliwek, oliwki, itp). Trochę dużo owoców, a o wiele mniej warzyw. Jeśli chcesz się trzymać takiego planu dnia to ok. godz. 15.00 obowiązkowo jakiś wysiłek fizyczny, bo te węglowodany mogą się zemścić. Im bliżej wieczora - tym mniej węglowodanów, szczególnie tych szybkowchłanialnych. Nie w każdym posiłku masz białko, a to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana
ile wynosi zapotrzebowanie dobowe kobiety [ 36letniej,majacej 15 kg nadwagi] na weglowodany bialko tluszcze oczywiscie w gramach? gdzie to mozna wyliczyc? dodam ze kobieta wazy 76kg,mierzy 164cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra stronka do wyliczenia zapotrzebowania: http://exrx.net/Calculators/CalRequire.html A podział na W,B,T, zalezy od przyjętej \"taktyki\" jedzenia. Jeśli preferujesz \"tłuszczowy\" sposób odżywiania, to rozkład dziennego menu może wyglądać następująco: - 20% kcal z białek - 25% kcal z węglowodanów - 55% z tłuszczy. Można też inaczej - staraj się przyjmować ok. 1,5-2 g białka na kg masy ciała a resztę kcal rozdysponuj międzi W i T (ostatnio czytam ciekawą książkę, która zaleca spożywanie więcej T niż W i szczerze powiedziawszy jej argumenty do mnie trafiają, więc i ja polecam spożywanie większej ilości T).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość somelan a czy
a ćwiczenia mogą być wykonywane koło godziny 17? Niestety jestem dość zajęta i tylko te pory posiłków mi pasują :) Z co do twarogu to zawsze mieszam 150g z 50g jogurtu. Kromki chleba ważą 70g :) A czy lody są wskazane w diecie? Słyszałam, że tak :) Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana
czyli moge np B-1,5grama,Weg 1gram a tluszcze 1,5? a jesli zaptrzebowanie kcal na dobe wynosi 1989 to o ile nalezy je zmniejszyc aby wystapil tzw bilans ujemny i abym zaczela chudnać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana pytanie
a jakies tabele z wytycznymi produktow ile co ma B,W I T oraz kcal w jez polskim gdzies znajde w necie? chce ulozyc menu ,przydaloby sie takie cosik:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana pytanie
czy nie uwazasz ze kobieta 40 letnia winna spozywac mniej kcal w czasie odchudzania niz 20 estka,poniewaz przemiana materii u starszej kobiety jest nieco wolniejsza i trudniej jest schudnac? czyli trzeba wprowadzic az tak glodowa diete jak np 600kcal? moja ciotka jesli nie zanizy kcal do minimum to nie chudnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
................................................................................. \"a ćwiczenia mogą być wykonywane koło godziny 17? Niestety jestem dość zajęta i tylko te pory posiłków mi pasują Z co do twarogu to zawsze mieszam 150g z 50g jogurtu. Kromki chleba ważą 70g. A czy lody są wskazane w diecie? Słyszałam, że tak Czy to prawda?\" Oczywiście, że mogą. Tylko te posiłki wieczorne musisz przesunąć na wcześniejsze godziny. Oczywiście, że lody są niewskazane. Zresztą wszystko co słodkie - z punktu widzenia diety - jest niewskazane. ............................................................................... \"czyli moge np B-1,5grama,Weg 1gram a tluszcze 1,5? a jesli zaptrzebowanie kcal na dobe wynosi 1989 to o ile nalezy je zmniejszyc aby wystapil tzw bilans ujemny i abym zaczela chudnać?\" 1,5g B może byc, ale lepiej 1,7g lub 2g, zależy od menu. Nie polecam odchudzania się bez ćwiczeń siłowych. Jeśli zapotrzebowanie wynosi 2000kcal to obcięcie nawet 100kcal zaowocuje, ale oczywiście efekty będą wolne, jednakże będzie łatwe do przeprowadzenia. Może zacząć od 1700kcal, obserwować jak organizm reaguje, jednakże jak pisałem powyżej wysiłek fizyczny wskazany. Dzięki ćwiczeniom może obcinać mniej kcal od dziennego zapotrzebowania, bo one zwiększą ujemny bilans. Liczę dla 1700kcal. Jeśli przyjmie 1,7g B - 1,7*76=129g B * 4 = 516kcal, to resztę (1184kcal) musi rozdysponować między W i T (może według 30W:70T, to wyjdzie 89g W i 92gT). Wychodzi dieta niskotłuszczowa, która jest zalecana na diecie, aczkolwiek należy tutaj bardzo dobrze dobierać produkty, żeby dostarczyć odpowiednie witaminy i błonnika. ..................................................................................... ja korzystam z: http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/ .................................................................................... Uważam, że jeśli ktoś wcina mniej niż wynosi jego zapotrzebowanie kaloryczne to schudnie. Zapotrzebowanie 40 letniej kobiety w głównej mierze wynika z jej aktywności fizycznej, a nie każda 40 latka jest mniej aktywna niż 20 latka. Nie można generalizować. 600kcal to bezsens. Niech najpierw pozna swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne a później zabiera się za RACJONALNE diety, bo na dietach typu 600kcal to może się \"bawić\" całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Właśnie czytałam posty i wyczytałam, że ktoś przedstawił swoje posiłki w o danych porach. Powiem szczerze, troszke podobne do moich ;] I zauważyłam, że wiele osób tu nie wie jak ułożyć swoje menu. Może Somełan, jeśli zechcesz, napiszesz takie przykładowe menu spożywanych przez ciebie posiłków :) A tak poza tym to czy waniliowy serek homogenizowany jest bogaty w białko, czy bardziej w węglowodany? I jak to jest z tą jajecznicą. Nadaje się ona na kolacje, czy raczej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie planuję posiłków, tylko liczbę kalorii, które mam zjeść. Obecnie wcinam 5 posiłków, 400kcal-300kcal-700kcal-300kcal-300kcal i im bliżej wieczora tym mniej węglowodanów. Każdy posiłek zawiera B,T,W, ale w różnorodnych proporcjach, np. do śniadania dodam więcej węgli, ostatni posiłek to już tylko W i T. Hmm ... jak nie ma etykiety na serku to nie wcinaj ;), bo skąd masz wiedzieć, co jesz? A jajecznica na kolację może być, oczywiście najlepsza byłaby bez dodatkowych produktów (np. pieczywo), ale każdy powinien znaleźć swój kompromis między jedzeniem a zachowaniem wymarzonej sylwetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że ten serek lubię :) Ale trudno, mogę się go wyrzec :) A jutro kupić jakiś z etykietką :D Somełan - jakie dania polecasz na kolacje. Jakieś, które mają dużo białka :) My to Cię chyba niedługo wykończymy tymi pytaniami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
somelan - cwicze,cwicze ale to zostawilam sobie jako energie nieplanowana. z tego wzgledu,ze cwicze bardzo nieregularnie. czasami 4 razy w tygodniu silownia+aeroby a czasami tylko dwa albo i raz. dlatego zostawiam to jako podswiadoma nagrode spalonych kcal. kiedys jeszcze jako W. :) napisales mi,ze jako posilek potreningowy moze byc mleko z miodem. teraz mam pytanie. jezeli ten posilek potreningowy bedzie ostatnim posilkiem to moze lepiej tylko bialko? czy wegle tez sa konieczne? dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... mądralo ;) Na kolację polecam tabelę kaloryczną :P i pozycję, w której jest dużo białka. Tak najłatwiej można wyszukać produkty, które są wartościowe w te składniki. Ja na kolację jadam przeważnie twaróg chudy + jakieś tłuszcze, jajka lub makrelę, + jakieś węgle, bo jest to mój posiłek potreningowy. coco ... węgle są zalecane po wysiłku fizycznym, ale to zależy od intensywności treningu. Jeśli czujesz, że padasz z sił po treningu to możesz spokojnie trochę mleka z miodem wypić, a po chwili zjeść jakiś twaróg chudy, trochę tłuszczy (np. dorzucić trochę orzechów, pestki\ziarna dyni, sezamu, słonecznika, siemię lniane) i jeśli to wszystko będzie w granicach 300-350kcal to spokojnie możesz konsumować, bez żadnych późniejszych koszmarów z \"cookie monsterem\" w roli głównej. Węgle (miód, rodzynki, banan) po treningu są po to, żeby organizm nie czerpał energii z mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a takze inresowalo by mnie twoje zdanie o panu lutzu. dzieki. jestem na rozdrozu i szukam wiecej informacji. najlepiej z wlasnego doswiadczenia bo lektuty to mowia duzo............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie czytam jeszcze raz Ellisa \"Ultimatedietsecrets\" (wersja angielska :(, ale książka super) i jakoś ona do mnie trafia - niskowęglowodanowa, co zaowocowało tym, że zmieniłem proporcje W i T w jadłospisie na korzyść tych drugich. A informacji odnośnie czego szukasz? Książka Ellisa jest dobra, bo uzmysławia, jak działa ta cała machineria odżywiania się. Jak ja sięgam po coś do jedzenia to najpierw sobie zadaję pytanie, co ma mi ten posiłek dać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zrobię sobie kolacyjke - pomieszam twrożek chudy z jakimś jogurcikiem i może banankiem, bo akurat dzisiaj kupiłam ich full :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie czytalam go. narazie czas nie pozwala. mialbys ochote czasem powpisywac jakies ciekawe watki? fajnie bybylo dowiedziec sie czegos wiecej:) a czego szukam? czegos najbardziej odpowiedniego. nie chce juz balansowac pomiedzy 10 dietami w gruncie czego many efekt :( wyprowadz mnie z bledu jesli sie myle.ok? czy to nie ellis preferuje wlasnie tluste miesa? jesli tak to jakie on ma argumenty ku temu,ze jednak tluszcz zwierzecy( bez wielkich ograniczen) jest wogole nie szkodliwy. ? dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie ćwiczyłaś to strzeż się banana :P Lepiej wrzuć do twarożka i jogurtu orzechy włoskie. P.S. ja już dałem się zwariować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to nie Ellis !!! Ellis propaguje tryb życia oparty na sporcie i diecie niskowęglowodanowej, choć czasami on sam się skusi na lody owocowe. To jest galeria Ellisa: http://www.ultimatedietsecrets.com/gallery01.html Widać, że facet wie o czym pisze a nie tak jak niektórzy - polecają diety a poziom tkanki tłuszczowej mają na poziomie 30%. Ja też jestem zdania, że jak ktoś chce dbać o sylwetkę to musi się prawidłowo odżywiać i ćwiczyć, dlatego chłonę wiedzę odnośnie zdrowego, racjonalnego odżywiania się. Ćwiczę siłowo - żeby rozwijać mięśnie, aeroby powinno się robić tylko wówczas, gdy sprawiają przyjemność - nie są niezbędne. Gdy chcemy ładnie wyglądać to ćwiczenia siłowe są na pierwszym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm .. Zaciekawił mnie ten Ellis :) Chętnie dowiem się o nim coś więcej, jutro poszukam na necie czegoś, co mówi o diecie, jaką propaguje ;] A wygląda naprawdę nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co,z tymi cw. silowymi to masz racje ale zastanawiam sie ostatnio nad moim planem. w sumie na cwiczenia silowe oprocz rozgrzewki potrzebuje na ich wykonanie tylko ok 30-35 minut.jest ich ok 11 (razem) na rozne partie ciala. kurcze - to chyba troche malo,co? jakby nie te aeroby po tym to w sumie nie czulabym wielkiego wysilku. myslisz,ze moze lepiej byloby zwiekszyc ilosc urzadzen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×