Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mądralalala

Somełan - wpadnij tu jeśli możesz.

Polecane posty

W moim przypadku z ćwiczeniami siłowymi też nie jest za dobrze .. Niestety nie mam możliwości uczęszczania na siłownię. Do mojej dyspozycji są tylko hantle, ważące 2kg. Tylko takie posiadam. I jak tu z nimi wykonywać ćwiczenia siłowe :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki coco, na pewno się przydadzą :) Swoją drogą ładny nick, moje ulubione pefrumy, zaraz po różowej lacoscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe.dla mnie tez byly ulubione do czasu kiedy je kupilam :) teraz juz......sa bo sa. przydalo by sie cos lekkiego ale narazie kasy brak. somelan - a jednak mialam racje. wlasnie w tym linku przeczytalam,ze jednak ellis preferuje tluste miesa i wogole tluszcz zwierzecy. tylko tak sie zastanawiam. przeciez ten ellis to mezczyzna i mozliwe,ze jego teorie calkiem inaczej beda sie sprawdzac na kobietach. jak cos wiesz na ten temat to wpisuj nam..............ok? dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coco ... a są efekty, które Cię satysfakcjonują? Jak są to nie zmieniaj, jak nie ma to zmień. Ja ćwiczę 40 minut dziennie i mi to w zupełności wystarcza, więc długość treningu o niczym nie świadczy. Aczkolwiek ja ćwiczę 5-6 razy w tygodniu (w domciu), każdy trening to inna partia ciała. Tylko dzięki poświęceniu czasu na daną partię mięśni i ćwiczeniom z dużymi ciężarami jesteś w stanie ładnie ukształtować swoje mięśnie, ale wszystko zależy od tego, co ćwiczenia mają Tobie dać. mądralalala ... nie obejdzie się bez prezentu, który sobie sprawisz (albo podsuniesz komuś ten pomysł) - a mianowicie - żelastwa :) Aeroby możecie jedynie traktować jako ćwiczenia, które pomagają utrzymać \"wagę\" (mniemam, że nie wykonujecie aerobów codziennie po kilka godzin), ale jeśli macie bzika na punkcie mięśni to hantle, sztanga, duże ciężary są niezbędne. Oczywiście nie mówię tu o mięśniach a`la Schwarzenegger`owskie, tego się nie macie co obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No miałaś rację, widocznie jeszcze nie doszedłem do etapu jego diety, albo źle przeczytałem (hehe ... średnio to nie rozumiem co 4 słowa w tej książce i muszę sam wymyślać kontekst wypowiedzi ;) ) Dobry link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie jestem masochistka i raczej nie bede spacerowac z 20 kg plecakiem,hehe. ale w sumie zazwyczaj jak czytam o jakis dietach to na poczatku fascynacja ogolna powoduje,, klapki na mozg,, spotkalam ostatnio znajoma na uczelni co schudla na weight watchers ok 50- 60 kg. masakra. fakt,ze wyglada o niebo lepiej ale dziewczyna ma totalna depresje z powodu wiszacej skory.ale w smumie sama sie doprowadzila wczesniej do tych140 kg. szkoda mi jej. co do silowni - to narazie nie widze efektow bo..........i z czego? chodze nieregularnie ale mam zamiar od maja wziasc sie porzadnie za siebie.np dzisiaj nie poszlam ale za to ide poprasowac troche - jakby nie patrzal troche kcalorii pojdzie,co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za każde przejechanie żelazkiem, z lewej strony deski do prawej i z powrotem, zrób przysiad ;) Ja zawsze piszę, że należy stosować środki odpowiednie do zakładanych celów. Ellis ma zapewne ogromnego bzika na punkcie swojej sylwetki, dlatego stosuje takie metody. Chociaż z ogromną chęcia zastosowałbym jego metody, ale z reguły nie lubię popadać w skrajności. Zawsze można je trochę nagiąć na własne potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej somelan
moglbys objasnic diete ellisa? podac przykladowe menu na 3 dni,objasnil co nieco? dodal uwagi,rady? bede wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana
co mam cwiczyc,z kondycja u mnie slabo,mam az 38lat,jakie cw wykonywac na nogi brzuch posladki? moglbys podac przykladowy trening jaki moglabym wykonywac w domu,mam tez stepper,rower stacjonarny i spora nadwage.:D 20kg:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do hej ... książka ma 600stron, jest po angielsku :(, kiedyś ją powierzchownie przeczytałem, teraz zaczynam od nowa i jestem na 18 stronie :D Niestety z tego co pamiętam, moje powierzchowne czytanie jej nie zahaczyło o dietę Ellisa. do do ... najpierw określ swoje zapotrzebowanie kaloryczne ( http://exrx.net/Calculators/CalRequire.html ), następnie trzeba ustalić dietę i ćwiczenia, nie mogą te 2 rzeczy być oderwane od siebie. Ćwiczenia siłowe poleca się na diecie z tego względu, że obcięcie kalorii z zasady jest równoznaczne ze spalaniem tkanki mięśniowej. Poprzez siłowe możemy zapobiec temu spalaniu, aeroby zapobiegają w mniejszym stopniu (osoby, które nigdy nie ćwiczyły mogą nawet powiększać swoją masę mięśniową tracąc równocześnie tłuszcz). Jeśli jednak Twoja kondycja pozwala tylko na aeroby, to nie widzę sensu w podnoszeniu ciężarów, wybierz aeroby. Ale podstawa to dobrze zaplanowana dieta !!! i zapewne zmiana nawyków żywieniowych. Dziś na forum był post \"jestem na diecie 1000kcal, ale dziś zjadłam twixa i 3bita\". Mogę się założyć, że autorka tego postu będzie się męczyła z dietami do końca swego życia, jeśli nie zmieni podejścia do odżywiania się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sołeman to ty
szkoda ze nie założyłeś jeszcze swojego topiku ale widze ze tu sie rozwijasz Twoje wypowiedzi są naprawdę super, wkońcu jakiś normalny topik ze zdrowym racjonalnym podejściem do spraw odżywiania, a nie diety 500 kcal a potem obżeranie się batonami, i jeszcze laska pisze o tym na forum, oczywiste że po głodówce miała taki napad, dziecko może to przewidzieć a ona zdziwiona. Fajnie ze ty o tym wiesz i trochę uświadamiasz te laski, bo brak jakiejkolwiek wiedzy naprawde jest czasem wręcz żałosny. Ja jestem tylko obserwatorem ale parę słów mosiałem do Ciebie napisać fajnie że jesteś, fajny topik ( dzięki Tobie) no to czytaj i piszzzzzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu sie zaczyna. somelan a tak z innej polki. podaj w razie czego jakies inne namiary na siebie bo dzieki taki milym osobom jak wyzej pewnie znowu szybko sie ulotnisz. a szkoda bybylo bo twoje rady moga sie przydac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spox, będę odwiedzał te \"racjonalne\" tematy, jak mi tylko czas na to zpowoli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do osób, które nie są zwolennikami zdrowej diety, tylko jadą na 500 lub 1000kcl mam tylko jedną prośbę - nie wypisujcie na tym topicku, że na zdrowej diecie się nie zdobywa ładnej sylwetki. Niestety mam w tej kwestii złe doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze nie jestem
zwolenniczką diet cud ale dieta polecana przez Somelana w ogole mnie nie odchudzila,nie wziąl pod uwage indywidualnej przemiany materii, wszystkim zaleca te sama diete,zresztą same o to prosicie:) dlatego zaznacze ze nie kazdego jego porady usatysfakcjonują,faktem jest ze chlopak pomaga ,jest sympatyczny i chetnie sluzy radą,nalezy mu sie za to wielka buzka,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej ostatniej kwestii to się zgadzam. Natomiast pamiętam, że Somełan mówił, że każdy powinien obciąć sobie kcl o tyle, o ile myśli, że jest to słuszne. I może i nie schudłaś na tej diecie w kg, ale myślę, że twoja sylwetka zrobiła się ładniejsza. Oczywiście mogę się mylić, ale tak przypuszczam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zwolenniczką zdrowych diet, i jesli ktos uwarza że takich nie ma to się myli !!! Kazdy ale to kazdy człowiek moze sobie sam obliczyc ile potrzebuje kcal aby jesc a nie tyc i nie chudnac od tego wystarczy odjac zalezy od osoby ale góra 500kcal do tego niezdrowe jedzonko zamienic na zdrowe i waga leci w dół, fakt że powoli ale spada!! I nie ma bata, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mądrali
z 2000kcal zasugerowal aby zejsc na 1800-po 2 tyg nawet 1 kilos nie spadl:( z tego tez powodu diete przerwalam:) w tej kwestii nie mam zdania ale na pewno wiem ze na dietach 600kcal chudnie sie:) natomiast 1800kcal z siedzacym trybem zycia? zdecydowanie za duzo:) teraz jestem na 1000 a moja mama na kapuscianej,ja chudne miarowo acz wolniej,mama zgubila juz 7 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mizery
a dokladniej jakiej diety jestes zwolenniczka? chyba nie 1900kcal?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja droga życze Ci nie tego abys schudła bo to napewno osiągniesz ale tego abyś po zakonczeniu diety nie przytyła 2razy tyle ile schudłaś. Jesli kolejny raz w swoim zyciu jestes na takiej diecie a przypuszczam ze sie nie myle to zapewne tak sie stanie i dobrze wiesz ze tak bedzie!!!! A jesli dieta 1800 nie przyniosła rezultatów to zapewnie robiłaś coś żle, oczywiscie zgadzam sie ze nie kazda dieta pasuje do kazdego bo trzeba szukać, zmieniać obserwowac co sie dzieje!!! Lecz na pewnie zadne CUDA nie pomogą osiagnac podstawowego naszego celu, czyli schudnac nie na miesiac czy dwa ale na całe życe !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, dieta musi byś skrojona na miarę. Ja zawsze piszę, chcesz się odchudzać - ustal dietkę, ale nigdy nie zapominaj o aktywności fizycznej. Jeśli Twoje zapotrzebowanie wynosi 2000kcal a jadłaś 1800kcal, efekty będą bardzo powolne, ale nie jesteś narażona praktycznie na efekt jojo. Jeśli byś jadła 1800 kcal - ujemny bilans 200kcal i do tego dołożyła ćwiczenia (np. spalające dodatkowo 300kcal) to masz już bilans ujemny w wysokości 500kcal, czyli (teoretycznie) 0,5kg na tydzień mniej sadełka. Zapewne jest to o wiele lepsze niż \"ucięcie\" 500kcal od normalnego zapotrzebowania. Zresztą co z tego, jak ktoś schudnie a nie zmieni nawyków żywieniowych lub nie będzie ćwiczył? Ocenianie figury na podstawie wagi to najgorsze co można robić, bo z biegiem czasu (jak osoba nie ćwiczy) - mięśnie się kurczą (waga spada), ale poziom tkanki tłuszczowej się powiększa (waga rośnie) i na wadze można nie zauważyć ani kg mniej, czy więcej a ciało staje się sflaczałe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana
a jesli mam slaba kondycje i nie dam rady zasuwac rowerkiem przez godzine dziennie albo chodzic na steperze 40 min to jak mam spalic te 300kcal? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Somelana
co cwiczyc ,jak cwiczyc w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwicz tyle, ile możesz. Wykonuj ćwiczenia, które lubisz robić, bo inaczej po kilku tygodniach nie będzię się Tobie chciało wykonywać takich, które ktoś narzuci. Aeroby - dzięki nim możesz obcinać mniej kalorii na diecie, w pewnym stopniu zmnijeszają spalanie mięśni na diecie, ale nie tak bardzo jak ćwiczenia z obciążeniem. Jeśli możesz, to wykonuj ćwiczenia z obciążeniem (duże ciężary) na bilansie zero, a ujemną nadwyżkę uzyskuj poprzez aeroby. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na dużą ilość aerobów to możesz wówczas wprowadzić ujemny bilans - poprzez dietę. Kondycja z biegiem czasu się będzie poprawiała, oczywiście jeśli zaczniesz o nią dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak ma wygladac trening
z obciazeniem? jakie hantle,jakie cw? znajde gdzies w necie przyklady dla takich jak ja ze slaba kondychą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie siłownia, to ćwiczenia w domu. Do tego potrzebne są minimum 2 hantle z regulowanym obciążeniem. Świetnie - jeśli jest jeszcze ławeczka i sztanga. Na tej stronie -> http://www.kulturystyka.pl/atlas/ znajdziesz masę ćwiczeń na różne partie ciała. Ale musisz najpierw zastanowić się, co tak naprawdę chcesz zrobić ze swoją sylwetką. Jeśli jesteś osobą, dla której ważne są kg na wadze, to nie jest to metoda dla Ciebie. Ćw. siłowe + dieta + ewentualnie aeroby to metoda dla osób, które chcą uzyskać zgrabną, smukłą sylwetkę z ładnie zarysowanymi mięśniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad kupnem tych hantli ze zmiennym obciążeniem. Chyba się na nie skuszę. Zna ktoś może ich koszt ;]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×