Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wystraszynka

resekcja korzenia zeba

Polecane posty

Gość ida 76
a co to jest to wypełnienie wsteczne , bo nie wiem ? nie znam się na tym ( ale kanałówkę miałam robioną przed tą resekcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belgijka z PL
Jestem po apex resectie . Górna czwórka ( klinika w Belgii) przemiły chirurg przedstawił cały zabieg i zapewnił ze, gwarantuje 100 % bez bólu . Ząb miałam leczony kanałowe aby. go wzmocnić mam sztyft tytanowy. Przy wierzchołku korzenia pojawiła sie infekcja stad zabieg. Dostałam znieczulenie miejscowe. Zabieg zupełnie bezbolesny no może gdy usłyszałam piłowanie poczułam sie jak tartaku. Czyszczenie a następnie szwy nic nie czułam . ( szwy rozpuszczalnej) Znikną do trzech tygodni. Kochani nie bójcie sie, Ja czytając wasze wywody na forum dosłownie uciekłam z pierwszego terminu zabiegu lekarz poradził 2 tabletki lorazepamu . Na noc przed zabiegiem a następna na 3 godz przed zabiegiem. Czułam sie spokojna i żadnego strachu. Wniosek taki ze, nie należy czytać głupot . Tylko podzielić sie informacja po zabiegu. Zalecenia chirurga: po 24 godz usta wypłukać słona woda ( łyżeczka od kawy soli na szklankę letniej wody ) brać leki przeciwbólowe jakie zalecił chirurg. Żadnej gorącej kawy czy herbaty przez pierwsze 24 god. Trzy dni żadnego alkoholu i papierosów . Po 24 godz myć zeby delikatnie dziecięca szczoteczka czystość w jamie ustnej jest baaaaardzo ważna . Jestem piąta godzinę po zabiegu i jeszcze nie spuchlam. Najważniejsze jest przykladanie lodu w pierwszych 2 do 6 godz po zabiegu. Żegnam was drodzy reseciarze i jeszcze jedno żadnych lodów zaraz po zabiegu,, A teraz odpoczynek tak zalecił chirurg. STRACH MA WIELKIE OCZY - dacie radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała1231
witam, czy ktoś ma takie doświadczenie jak ja? Po roku czasu od resekcji ząb jest obolały, pod nosem ból i pieczenie, czy wskazana jest druga resekcja? pomóżcie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co mówi lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob RTG i idz na kontrole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ak24
witam wszystkich! mam do was pytanie... rok temu miałam resekcję pod dolną jedynką, teraz znowu mam tam torbiela... dziś byłam na wizycie u chirurga bo w miejscu szwów mam guzek( ten torbiel jest już widoczny) i okazało się że jutro znów resekcja ;( masakra jakaś- a lekarz nie wspomniał nic czy mam brać antybiotyk czy nie... jaki antybiotyk wy braliście? mam szukać na własną rękę czy obejdzie się bez tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria777
Hej :) Trzy dni temu miałam resekcje czwórki lewej górnej. Też się trochę stresowałam, choć generalnie nie boję się tego typu zabiegów. Wszystko trwało ponad 2h, ale jakoś przeżyłam. Myślę, że nie warto pisać dokładnie, jak to wyglądało, bo wiele osób mogłoby się przestraszyć, a nie jest tak źle, jakby się mogło wydawać. Trzy znieczulenia miałam, bo po jednym dalej wszystko czułam, po drugim już praktycznie nic, ale w jednym miejscu musiałam mieć dostrzyknięte. Trochę spuchłam i brałam od razu ketonal, żeby się nie męczyć z bólem, ale tylko przez dwa dni. Jadłam tylko zmiksowane owoce i kaszki bebiko ;) Teraz biorę antybiotyk i praktycznie nie mogę nic robić, bo w czasie zabiegu chirurg uszkodził mi zatokę, co skutkowało krwotokiem. Otwarty ząb, a dodatkowo krew z nosa ;) Później spływało mi wszystko do gardła, a więc plułam krwią i skrzepami. Wszystko jest do przeżycia, kwestia nastawienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam miec tez reskcje gornej dwojki ale naszczescie nie mialam kasy koszt 500 zl ,jakis czas pozniej trafilam na inna dentyskke ktora mi zeba przelaeczyla kanalowo i wypelnila niewiem jak to sie nazyw taka masa na cieplo ktora dociera do korzeni wypelnia je czuc bylo takie rozpieranie koszt 150zl :) i szczeka cala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EtamEtamLubieDentyste
Dzisiaj mialam resekcje dolnej 7, a dokladniej korzeni ktore pozostaly po zabku i mialam je w papie dwa lata bo tak sie balam.... Po wszystkim smialam sie sama z siebie. Nic zupelnie nie bolalo, bo znieczulenie bylo w koncu ;) No i zajelo to dentyscie 5 sekund doslownie. :) Wszystko jest si, wazne by wybrac dobrego dentyste. Ja bylam u swietnego!!! A przyjmuje na NFZ a nie prywatnie i nie jest chirurgiem.... jedyne co mi przeszkadza po to smak krwi ale tego sie nie da uniknac. No i nawet zadnej tabletki przeciwbolowej nie bralam jak mi znieczulenie puscilo bo Nic a nic nie boli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis miałam podwójną resekcję przednich dwójek 1,5 godz - szczerze zabieg da się przezyc tylko odgłos wiertła mnie przerazał ale nic nie bolało. Mam aktualnie ok 8 szwów, puściło znieczulenie NIC NIE BOLI i delikatnie napuchlam ale to normalne. 2 noce nie spałam przed ale teraz smialo moge powiedziec ze trzeba i sie nie bać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
c.d dzis jest piatek 4 dzien od resekcji i tylko zacmiło bólem przez chwile ale chyba dlatego ze po prawej str miałam wiekszego torbiela i znacznie bardziej spuchałam. Opuchlizna do jutra powinna zejsc całkowicie tj sobota i prawie wcale srodkow przeciwbolowych, we wtorek na zdjęci szwów. także pozytywnie aczkolwiek profilaktyka! :) bo mimo iż mnie nie bolało nie zycze nikomu tak jak w moim przypadku 2 godz zabiegu. Zaplaciłam 400 zł ZA PODWÓJNĄ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kociamama12
Witam, bede miala resekcje dolnej szóstki w sierpniu. Miałam kanalowo leczony ten ząb kilkanaście lat temu.Moje pytanie, po jakim czasie sciagane sa szwy? Chcę zaplanowac wakacje, a zabieg mnie powstrzymuje. Czy lekarz moze zalozyc szwy rozpuszczalne? Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam resekcję prawej górnej jedynki wczoraj po południu. Zmiana w kości była duzo większa niż chururg sie spodziewał i teraz mam bardzo duży ubytek w kości który moze się goić nawet do roku czasu :( sam zabieg mało przyjemny zwłaszcza znieczulanie i łyżeczkowanie, które przynajmniej mnie bardzo bolało podczas zabiegu :( wczoraj po resekcji było ok, dostałam receptę na ketonal także nic nie bolało i prawie nie spuchłam za to po nocy wyglądałam jak chomik... Chirurg polecił żeby robić zimne okłady ale jak narazie efektów nie widzę... Mam nadzieję że opuchlizna szybko zejdzie chociaż podobno tydzień to minimum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja a jak wygląda teraz ta 1 ? Też mnie to czeka tylko z 2. I się zastanawiam czy sciemnieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie szwy byly zdejmowanie po tygodniu ( podwójna resekcja dwojek przednich) zero bolu a zab wygląda normalnie. Jestem po prześwietleniu i po zabiegu juz 3 miesiace w prawej górnej sladu nie ma po resekcji botorbiel była ała natomiast na lewej górnej ładnie sie zageszcza i mój doktorek powiedział ze za pol roku sladu nie bedzie. Zero dyskomfortu :0 a to chyba dzieki lekarzowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camarade
wczoraj miałam resekcję wierzchołka korzenia górnej dwójki z odbudową zębową w Warszawie - koszt 1680 zł - w cenę wchodziło resekcja wierzchołka, usunięcie torbieli, oczyszczenie i zaaplikowanie jakiegoś bio preparatu mającego przyspieszyć odbudowę kości. Mija 18 godzina bólu nie było ale jest jeszcze obrzęk - widoczny bardzo - Pani doktor powiedziała że ten zabiego daje od 50% szans na wyleczenie - bakteria mogła nie zostać usunięta i wszystko może się nawrócić Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odu.pl/2qgg sexowne lesbijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to samo w radomiu tylko ze podwojna resekcja gornych dwojek koszt 400 zł i to samo robione co kol. wyzej ładnie zapłaciłas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i na przeswietleniu po 3 mies. lewa dwojka zagoiona, prawa była wieksza i ładnie ziarnuje i sie goi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do mojego stomatologa w Radomiu własnie przyjezdzaja z Warszawy i jeszcze dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMMgosc
Hej, ja mialam resekcje 6.10.14, wszystko bylo ok (nawet nie spuchlam ) do tego weekendu, kiedy to zaczal mnie bolec ten zab. Dokladnie tak samo boli jak w tedy przed operacja. Jutro mam termin u chirurga, ale juz sie boje, ze ta operacja sie niepowiodla. Mial ktos tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMMgosc
Hej, wlsanie wrocilam od doctorka. Dal mi antybiotyk, ale jesli to nie pomoze, to...moge zbietac na implanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możliwe ze resekcja była niedokładnie przeprowadzona ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMMgosc
I CO MNIE DALEJ CZEKA ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie bedzie trzeba zrobic powtórne przeswietlenie chirurg musi ocenic co sie tam dzieje .. ( resekcja jest ostatnią proba ratunku " zeba" przed wyrwaniem) i albo implant albo wyrwanie :( i most porcelanowy duzo tanszy A skoro ten Twoj chirurg powiedział ci odrazu z gory o implancie to moze warto pojsc do jeszcze jednego aby ocenił ... Powodzonka Ci życzę, żeby jednak ten zabek został i daj znac co tam dalej sie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMMgosc
Dzieki za odpowiedz, odezwe sie jak bede cos wiecej wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qedar
Miałem resekcje korzenia + duża torbiel 2 dni temu, nad górną dwójką. Znieczulenie miejscowe oczywiście. Nic mnie nie bolało, tylko słyszałem skrobanie (czyszczenie dziury po torbieli) i obcinanie korzenia. Mam 8 szwów, po 24 godzinach opuchłem, pomimo iż robiłem i robię zimne okłady. Mam antybiotyki antybakteryjne oraz lek przeciwbólowy ketonal. Mija 48 godzin od zabiegu i zero bólu. Teraz oglądałem delikatnie miejsce zabiegu i widzę tylko szwy, ponieważ jestem jeszcze opuchnięty i nie chcę tam zbytnio grzebać. Szwy mam od połowy zęba jedynki do połowy zęba trójki. Za 7 dni od zabiegu mam przyjść na ściągnięcie szwów. Nie miałem wypełnianej dziury substancją kościozastępczą, bo chirurg szczękowy powiedział, iż kość sama odroście po jakimś czasie (np. złamana noga, ręka, kość sama odrasta). Materiał kościozastępczy stosuje się jeśli jest przesłanka na brak uratowania zęba i będzie zastosowany w przyszłości implant. Czytałem gdzieś że jakaś pacjentka miała substancje kościozastępczą i po jakimś czasie wyskoczyła jej kulka (prawdopodobnie wycisło substancje kościozastępczą w skutek rośnięcia kości stałej pacjentki lub było kościozastępczej za dużo) . Jeśli macie jakieś pytania to postaram się odpowiedzieć, bo siedzę w domku to zerknę tutaj co jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvv
hej;) w poniedzialek mialam resekcje gornej jedynki. wczesniej zab 2 razy leczony kanalowo - nie przynioslo jednak skutku. tak jak piszecie - zabieg nie jest przyjemny ale tylko ze wzgledu na uczucie skrobania ale w znieczuleniu nic nie czuc ! :) na moim zdjeciu nie bylo widac duzego zapalenia jednak podczas zabiegu okazalo sie ze postepuje wiec troche trwalo. u mnie daly sie we znaki nerwy bo podczas zabiegu troche spanikowalam sama nie wiem czemu :P po zabiegu czulam troche bol ale do wytrzymania. oklady pomogly na noc wzielam tylko tabletke zapobiegawczo zeby przespac noc w razie czego ;) jestem 2 dzien po przypuchlam tylko troszke wiec nawet nie widac ;) czuje jedynie szwy i zab jest jeszcze obolaly. mam nadzieje ze z kazdym dniem bedzie lepiej i skoncza sie problemy z tym zebem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dopiero za dwa tygodnie będe miała ten zabieg. Jestem już od jakiegoś czasu umówiona w gabinecie stomatologicznym (http://www.vipdental.pl/). Powiem szczerze, ze trochę się boję :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evvv
nie martw sie, bedzie dobrze ;) ja tez sie strasznie balam ale nie ma czego. jest nieprzyjemne (jak kazdy zabieg) ale nie boli bo znieczulenie naprawde dziala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×