Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wystraszynka

resekcja korzenia zeba

Polecane posty

Gość basia25
mi tez rozeszły sie szwy po resekcji wystarczy kupic sobie masc w aptece-nazwy juz nie pamietam ale kosztowała okolo 19 zł i byla w malenkiej tubce.jest w formie pasty-trzeba smarowac kilka razy dzienne i chodzic z ta pasta w buzi ale bardzo szybko sie zagoi 3 dni i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia25
miałam resekcje dwóch zebów najgorszych jakie mogą byc jedynki i dwójki u góry . specjalista którego gorąco polecam mieszkancą krakowa i okolic profesor Marian Kurek mimo starszego wieku(60+) zrobił to dosłownie w 30 minut.i zapłaciłam tylko 350 zł.wczesniej wypełniłam cementem u zwykłego dentysty na ubezpieczenie . mimo wszystko bardzo kosztowały mnie te zeby.o torbielu dowiedziałam sie kiedy moja córeczka miała kilka miesiecy. jest ciezko chora i miałam utrudnione bardzo leczenie zebów. mimo karmienia piersią po około 7 miesiacach udało mi sie z nimi zrobic.jednak potem nie miałam czasu myslec o zebach i po resekcji nikt mi nie powiedział zeby zrobic w miarę szybko koronki zeby sie nie połamały i nie wyleciały.dzis jestem 1,5 roku po resekcji i wczoraj złamał mi sie jeden z nich-jedynka. dlatego prosze was. zwrócie uwage na te zeby potem!!!!!! i zróbcie koronki lub cos innego zebyscie w skutek niewiedzy tak jak ja nie stracili tych zebów które tak dużo juz was kosztowały. pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, przeleczyłam dwa zęby mikroskopowo, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu i w dalszym ciągu mnie bola, więc postanowiłam w końcu zrobić resekcje...możecie polecić kogoś we Wrocławiu za rozsądną cenę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi Drodzy! Po półtora miesiąca borykania się z igłami w zębie, konsultacjach, mikroskopoach itp. 13 kwietnia wyrwałam ząbek, gdyż zrobił się torbiel krwawił i nie tolerował ciała obcego . (na szczęście to dolna siódemka ) Na konsultacjach u różnych chirurgów raczej odradzali resekcję w moim przypadku, gdyż wtedy trzeba by było zrobić fundament na sąsiednim zębie czyli piłowanie szóstki i mostek. Usunięcie zrobiłam w klinice gdzie igły mi zostawili (oczywiście inny stomatolog) marne pocieszenie ale gratis. Co do znieczulenia przy wyciąganiu torbiela to zgadzam się z wcześniejszą wypowiedzią kolegi, że boli, gdyz tam gdzie on siedi znieczulenie nie działa w 100% (mi przy wyrywaniu znieczulenie dopuszczali 3 razy ) Zyczę wytrwałości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boyka
witam jestem po resekcji jakies2 dni temu nie ma obawy znieczulenia tyle dowali ze nic nie boli moze troszke nie przyjemne jak cos tam dlubie z zebem ale tak to spoko teraz troszke spuchlem ale to normalne lepiej isc pod noz niz pozbyc sie zeba heeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jareczek89
jakby ktoś kto przechodził resekcje mógł podać gg, chętnie bym sie coś na ten temat dowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boyka
33632624 ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inst4nce
Witam Wczoraj miałem resekcję trzech górnych zębów: dwóch jedynek i jednej dwójki. Ogólnie czuję się dobrze, nawet bardzo nie boli. Płukam zęby Septosanem, ale nie wiem jak to jest z myciem tych zębów. Czy można je delikatnie myć szczoteczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atek
"inst4nce" to lekarz Ci nie powiedział, że następnego dnia można już normalnie myć zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewizja resekcji
Tak nazwała pani dr zabieg, który przeszłam kilka dni temu. Resekcję korzenia i usuwanie torbieli miałam w grudniu 2010. Sam zabieg mało przyjemny, ale nie bolało. Co więcej - wcale nie spuchłam, zadnych siniaków, krwiaków, ropy itp. masakrycznych dodatków. Na Sylwestra poszłam z wiszącymi sznurkami, bo szwy dopiero mi po Trzech królach zdjęto. Ale bawiłam się nieźle, tylko musiałam uważać z niektórymi potrawami, no i oszczędnie bardzo z alkoholem. Niestety torbiel mi się odnowiła i to znacznie większa, niż poprzednio. W grudniu zapłaciłam 350zł. Teraz pani dr stwierdziła, że trzeba zrobic rewizję resekcji, czyli jeszcze raz to samo, tylko bez wycinania dziury w kości, bo ona ciagle tam jest, łącznie z nową torbielą. Ponoć, jesli chirurg dokładnie nie wytnie całej zmienionej tkanki, to ona ma tendencje do wznowy, czego przykadem jestem ja. Zabieg zrobiono mi nieodpłatnie. Ale tym razem objawy po są zgoła inne - spuchłam jak chomik, pół policzka i broda w siniakach, krwiaki na wewnętrznej stronie wargi, wyciekająca jakaś wydzielina z rany i pulsujący ból w okolicy nosa. No i rozbolał mnie ząb obok tego resekowanego. I całe szczęście, ze trafiłam na to forum, bo przynajmniej wiem, że tak się zdarza wielu resekownym. Bo z kolei po moich pierwszych "dobrych" doświadczeniach grudniowych, uważałam, że z tymi objawami za chwilę zejdę z tego świata :) A i oczywiście Dalacin i Ketonal obowiązkowo. No i lody i jogurty niemal hurtowo pożeram. Dobrze, że leje, bo i tak siedzę w domu, gdyż wygladam jak klasyczna ofiara przemocy domowej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukas111
Miałem resekcję kilka lat temu.Zrobili mi to za darmo w instytucie stomatologii w Poznaniu.Zabieg wykonywał stomatolog a przyglądało się temu kilku studentów,trochę nieswojo sie czułem jak tak kilka osób zaglądało mi w usta.Samego zabiegu nie odczułem bo działało oczywiście znieczulenie ale później ...Ból straszny,trudno było wytrzymać. Na szczęście wszystko poszło dobrze,ząb już się nie odezwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś7777
możecie polecić dobrego chirurga z Łodzi, który może wykonać resekcję korzenia zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwuś7777
Możecie polecić dobrego chirurga z Łodzi, który może wykonać resekcję korzenia zęba?Proszę o pomoc, strasznie się boję i nie wiem do kogo się zwrócić, już prywatnie operowałam kolano, straciłam kasę i zdrowie, teraz jestem inwalidką III gr(przez 2 lata II grupy) moja noga nie jest do końca sprawna. Dlatego strasznie boję się zabiegu, bólu i tego jaki będzie efekt.Potrzebuję dobrego fachowca, godnego polecenia chirurga, który sprawnie zresekuje korzenie mojej górnej 5, pomóżcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebaolsztyn2
Miałem resekcje wczoraj i naprawde nie ma się czego bać.Kompletnie nic nie boli w czasie zabiegu.Po zabiegu po 1.5 godz zaczęło naprawdę boleć,ale łyknąłem tabletkę przeciwbólową i nie jest źle.Opuchlizna trochę drugiego dnia przeszkadza i niestety na pizze nie pójdziesz bo ciężko jeść.Płynne jedzonko i będe żył (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zulamela
Miałam resekcję górnej jedynki już ponad rok temu,ale niestety od tygodnia znów mnie boli ten ząb.Czy ktoś miał też taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska39
witam,ja mialam 3 lata temu dolna 4 po resekcj trzyma sie dobezw a teraz mam cholernie bolaca gorna 4 do resekcji ,bolu sie nie boje tylko czymam za kieszen bo nie wiem ile teraz zawolaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje odbudowa na tzw mostek czyli kilka koronek na raz. Tyle już przeszłam z tymi zębami i to jeszcze nie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ataga1
Hej, miał może ktoś z was usuwanego torbiele w klinice w warszawie na lidleya. ja mam dodatkowy problem bo jestem po przeszczepie i w tym szpitalu lecze sie juz od wielu lat i lekarz skierował mnie na odział ide w czwartek i w tedy zobaczymy. chciałam sie zapytać czy ten zabieg robią na NFZ czy trzeba płacić, jezeli ta ile was kosztował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jost
Witam,ja miałam zabieg 3 dni temu,jedynka i dwójka za jednym razem,zabieg w ogole nie boli a mialam tylko znieczulenie miejscowe,jest tak jak inni mówili nieprzyjemne uczucie,zęby mnie praktycznie nie bolą,mam tytko duzo szwów i jestem mocno opuchnięta,za tydzien zdjecie szwow no i zobaczymy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hudyvaldi
Witam, wczoraj miałem resekcję jedynki ..... Ogólnie zabieg nie boli, jest tylko dziwne uczucie przy skrobaniu i ścinaniu wierzchołka. Ale powiem tak ...... Jak już wychodziłem od stomatologa (znieczulenie przestawało działać) ....... ból jak djabli !!! 1.5h nawet nie usiadłem a łzy same mi leciały a jestem 27 letnim facetem. Po trzech ketonalach mogłem się troszkę przespać. Dzisiaj mam tak napuchniętą wargę górną że prawie dolnej nie widać. Jak dla mnie to .... hardcore ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hudyvaldi
A jeszcze jedno ...... moj koszt tego zabiegu to tylko 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomikkkkkkkk
Witam, wczoraj miałam zabieg resekcji. Troche namęczyłam się z jedynkami (na początku marca wyskoczył ogromny ropień), sporo bólu sprawiły mi ząbki, także samą resekcję mogę uznać za całkiem przyjemny zabieg ;) rzeczywiście delikatny ból można odczuć przy znieczuleniu, podczas zabiegu zero bólu, ewentualnie mały dyskomfort. Nie czułam żadnego bólu po zabiegu, nawet po tym jak znieczulenie przestało działać. Niestety jeść mogę (a myślałam, że zrobię sobie małą głodóweczkę :P). Nie ma się czego bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msbeyaa
Witam wszystkich odwiedzających ten wątek! Miałam wczoraj resekcję górnych jedynek, wybrałam znieczulenie ogólne. Zabieg trwał niecałe 30minut. Pomimo obłożenia mnie jakimś specjalistycznym ciuszkiem - zalałam wszystko krwią + całą bluzkę (ponoć się dziwili, że tak dużo krwi mogło uciec przy takim zabiegu) - cóż. Jestem troszkę opuchnięta jakbym wstrzyknęła sobie botox w górną wargę - coś za coś ;-). Okładam lodem i to tyle, co mogę w tej kwestii zrobić. Po wybudzeniu czułam się fatalnie otępiała, do końca dnia miałam też nudności, takie niestety są efekty wybrania narkozy. Jednak dla mnie był to komfort psychiczny, ponieważ dość dużo już przeszłam z patrzeniem się i słuchaniem wiertełek i innych przyrządów stomatologicznych. Otrzymałam dość silny antybiotyk i nic nie boli, troszeczkę po nim mdli.. Zabieg wykonywałam w Rybniku, cena resekcji jednego zęba to 350zł + narkoza 150zł. Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej ;-) PS. po jakim czasie można wracać do ćwiczeń fizycznych? Słyszałam, że dwa dni od zabiegu nie można się wysilać, ale skoro są to tylko brzuszki, hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magous
Witam, miałam zabieg 5 dni temu, górna czwórka. Sam zabieg zupełnie bezbolesny, po zabiegu ząb wcale nie bolał i do dziś nie boli - nie wzięłam ani jednej pigułki przeciwbólowej. Opuchlizna dopiero wczoraj mi zeszła, wcześniej miałam spuchniętą całą prawą połowę twarzy...czułam się jak buldog ;) Dla mnie najbardziej drażniące są szwy i nie mogę się doczekać, aż mi je zdejmą... Nie wiem czy to standard, ale szwy są z takiej cienkiej żyłki, odstają mi z niej końcówki i ranią policzek. Zalepiam wszystko jakąś specjalną maścią i wtedy jest dobrze, ale bez maści chyba bym nie dała rady. Sam ząb i rana na dziąśle mnie nie boli, jedynie wkurzają te paskudne szwy! Zabieg miałam wykonywany prywatnie w W-wie - 450zł. Mam nadzieję, że wszystko się szybko zagoi i że w przyszłości nie będzie już problemu z tym ząbkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magous
msbeyaa, uważaj z tym wysiłkiem, jeśli już, to delikatnie. Ja bym się bała, że mi szwy puszczą... Jestem już kilka dni po, a nie mogę się nawet pośmiać porządnie, bo mnie strasznie szwy ciągną... ;) od kilku dni mam więc tylko kamienny wyraz twarzy :) a gdy ktoś fajny dowcip opowie... no cóż... najwyżej wyjdę na gbura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msbeyaa
magous - właśnie dziś się o tym przekonałam będąc dosłownie godzinę nad wodą, ciśnienie przy pływaniu jest tak wysokie, że czułam wszystkie szwy.. o zgrozo! Cóż - wrócę do ćwiczeń za kilka dni, kiedy ściągną mi szwy. Swoją drogą - niemoc śmiania się jest najgorszą rzeczą jakiej doświadczyłam! ;p PS. jak dajecie radę z jedzeniem? Ten tydzień brzmi pod hasłem: "PAPKI!" ;-) Bardzo dobra jest letnia zupka brokułowa zblendowana z serkiem topionym - koniecznie spróbujcie ! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egla
jutro wybieram się na resekcje górnej 2 i bardzo się boję:(( miałam przez jakis czas stan zapalny, który chyba zostal opanowany, ale jak naczytalam się, że czasami nawet znieczulenie nie pomaga i bardzo boli, to az się gorąco robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheCherry
Hej, nie wie ktoś z was może po jakim czasie od resekcji powinno się zrobić koronę i czy jest to konieczne jako jedyne wyjście by jakoś uratować ten ząb? Moja poprzednia stomatolog proponowała mi licówkę kompozytową, tylko teraz nie wiem czy to osłabi ząb czy go wzmocni... Chodzi o górną jedynkę. Czytałam też,że nie zawsze resekcja się udaje, czy ktoś z was orientuje się co może wpłynąć na niepowodzenie tego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×