Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

czesc mamusie!jak tam mijaja swieta? bylyscie juz dzisiaj mokre? u nas bardzo spokojnie te swieta mijaja. Kaska0110-jesli moge prosic to wpisz mnie na liste bo ja to jestem taki troche osiolek jesli chodzi o komputer:-) date mam wyznaczona na 12 sierpnia.Pozdrawiam was goraco i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sprawy gosiaczek :-) Proszę bardzo 🌼 NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......39.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......38.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....32...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania bebka_k......21/06......30.......London............chlop czyk..........? iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? gosiaczek27..12/08.....22........Croydon.....dziewczynka...Amelka s_daga.......15/08.......21....london/richmond...synek.. ..Kacper Mada744....26/08...19...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........19........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........18........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...13.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....10....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie 🌼: sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......39.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......38.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....32...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania bebka_k......21/06......30.......London............chlop czyk..........? iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? gosiaczek27..12/08.....22........Croydon.....dziewczynka ...Amelka s_daga.......15/08.......21....london/richmond...synek.. ..Kacper Mada744....26/08...20...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........19........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........18........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...13.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....10....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po swietach. U mnie jutro termin porodu a nie wyglada na to, zeby cokolwiek samo zaczelo sie dziac. Uzupelniam tydzien w tabelce, przygladam sie swojemu organizmowi i czekam :) NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......40.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......38.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....32...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania bebka_k......21/06......30.......London............chlop czyk..........? iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? gosiaczek27..12/08.....22........Croydon.....dziewczynka ...Amelka s_daga.......15/08.......21....london/richmond...synek.. ..Kacper Mada744....26/08...20...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........19........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........18........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...13.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....10....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Witajcie przyszle i obene mamuski! Myslalam, ze po swietach zobacze w tabelce jakies konkretne zmiany (Flowerska, Kohannah), a tu lipa! No nic, najwazniejsze ze wiekszosc dala znaki zycia i wiadomo, ze wszystko w pozadku.Uaktualniam tabelke, ale troche sie martwie o Kalcie, bo odkad wyjechala do Polski, nie wiem co sie z nia dzieje...mam nadzieje, ze zwyczajnie jest zajeta, albo wrecz przeciwnie-odpoczywa. W kazdym razie Kalcie tez zmieniam: NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......40.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......38.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....33...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania bebka_k......21/06......30.......London............chlop czyk..........? iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? gosiaczek27..12/08.....22........Croydon.....dziewczynka ...Amelka s_daga.......15/08.......21....london/richmond...synek.. ..Kacper Mada744....26/08...20...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........20........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........18........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...13.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....10....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk< br

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
juz po swietach...zawsze mijaja szybko ale i tak mam dobrze bo mam jeszcze tydzien wolnego.w sumie miałam 2 tygodnie.za poltora miesiaca jade do polski na urlop na jakies 3 tygodnie a potem wracam do pracy.dzis przychodzi do mnie wreszcie midwife zadzwoniła do mnie w niedziele na swieta dziwne ale sie ciesze a u was jak swieta?i mój mąż wraca w pt. z polski wreszcie .byl 2 tygodnie tak za nim tęsknię ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
dziewczyny zamierzam starac sie o ten working tax credit.czy moge zrobic go na sama siebie mówiąc że nie mam partnera a potem na męża i tez niby ze mieszka sam i nie ma partnera?czy musimy zrobić to razem?.bo obliczylam jesli zrobilibysmy to osobno mówiąc że nie mam partnera to dostawalabym o polowe wiecej i maz tak samo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvena4
hej dziewczyny, ja wczoraj sie dowiedzialam i dzies potwierdzilam ze jestem w ciazy, wczoraj test i idzis rano:) ciesze sie barddzo, jutro do lekarza, a z drugiej strony strasznei sie boje, bo musze latac do polski i mam aparat na zebach, i koncze pisac prace mgr. nie weim jak sobie z tym wszystkim poradze a to dopiero poczatek. mam ndzieje ze dowiem sie waznych rzeczy na tym forum, ktore pomoga mi przez to wszystko przejsc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
karina, jesli mieszkacie z mezem pod jednym dachem to raczej nie radze robic zadnych przekretow, bo jak sie ktos pokapuje, to bedziecie musieli oddac pieniadze, ktore sie Wam nie nalezaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karina - okruch dobrze pisze, nie warto, bo jak dojdą do tego to potem już nic nie dostaniecie a i oddać wszystko będziecie musieli. arvena4 - witamy serdecznie i GRATULACJE!!!! Witaj w gronie przyszłych mamus. Niczym się nie stresuj, bo to niezdrowe dla dzidzi - wszystko samo się ułoży - zobaczysz :) W razie pytań, zawsze znajdzie się ktoś, kto postara się odpowiedź. Dziewczyny są tutaj baaardzo pomocne. Jeszcze raz gratuluję 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
witajcie po swietach 🌼 🌼 🌼 U mnie takiego wielkiego obrzarstwa nie bylo ale za to odwiedzilismy znajomych a nasza corcia wybawila sie za wszystkie czasy. Karina- nie robcie przekretow bo jak sprawdza to pozniej bedzie lipa a z tego co wiem to niedosc , ze trzeba oddac kase to jeszcze sa kary i nic wiecej sie nie dostanie. Lepiej podaj , ze mieszkacie razem z partnerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvena4
zastanawialam sie, bo tak szukalam w necie, co mozna a czego nie powinno sie pic jak sie jest w ciazy. wszedzie tak strasza i strasza, gazowanych nie wolno kawy nie wolno, herbaty nie wolno, a co wolno? wode ale to tez nie kazda, okropne. ja uwielbiam kawe, no i nawet jednej malej z 1 lyzeczki nie moge raz dziennie? a zawsze pije pol na pol z mlekiem. w sumie to nikomu jeszcze nie powiedzielismy o ciazy. nie chcemy zapeszac i za wczesnie sie cieszyc. moja siostra starsza w 3 miesiacu poronila, wiec troche sie obawiam. mam normalna prace w biurze itp w ksiegowosci, i nawet nie wiem jeszcze nic a wszystkich benefitach. czy to prawda jak sie idzie na macierzynski to 90%pensji placa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez tak mialam na poczatku ciazy - czytalam wszystkie porady i wydawalo mi sie, ze koniecznie musze je stosowac. Efakt byl taki, ze nie dalam sie zwariowac i pilam i jadlam prawie wszystko. Slaba kawe z mlekiam zawsze jak mialam ochote, slaba herbate, wszystkie soki, oczywiscie alkohol odpada, ale dwa razy chyba wypilam pol szklanki od meza, bo musisz widziec, ze sa zachcianki w czasie ciazy, ktorych mozesz sobie nie potrafic odmowic. Nawet zdazylo mi sie kilka razy w wyniku takiej zachcianki wypic cole, chociaz przed ciaza twierdzilam, ze tylko wyrodne matki truja swoje dzieci tym sztucznym napojem. A tu juz jutro moj termin porodu, ciaza przebiegala super prawidlowo. Co do jedzenia odstaw sery plesniowe, pasztety, watrobke, slabo wysmazone mieso i ryby.Wiecej niz zwykle warzyw i owocow a mniej slodyczy. Poza tym Twoj organizm sam ci podpowie co i jak. Czeka Cie jeszcze czas kiedy masz ochote na cokolwiek i taki, w ktorym nie bedziesz mogla patrzec na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
czesc dziewczyny witam po swietach..........moje byly bardzo spokojne...ja obecnie zyje juz wyjazdem do polski (w sobote) :-) no i poprawiam sie w tabelce...... NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......40.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......38.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....33...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania bebka_k......21/06......30.......London............chlop czyk..........? iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? gosiaczek27..12/08.....22........Croydon.....dziewczynka ...Amelka s_daga.......15/08.......22....london/richmond...synek.. ..Kacper Mada744....26/08...20...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........20........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........18........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...13.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....10....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk< br

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvena4
dzieki za rade, wydaje mi sie, ze im wiecej czytam, tym straszniej to wyglada. najgorsz jest to ze jeszcze ostatnio przytylam ok 3 kg i nie jestem z tego zadowolona, podobno dobrze jest schudnac przed ciaza a ja na odwrot. mam nadzieje ze nie bede taka barylka, bo teraz juz do najchudszych nie naleze. czy w drugim miesiacu sa jakies widoczne oznaki ciazy? bo w tym okresie jeszcze nikomu nie bedziemy mowic, i nie chcialabym rowniez zeby ktokolwiek wiedzial. chociaz obydwoje, moj narzeczony i ja mamy ochote wszystkim rozgadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie bedzie nic widac ale mozesz zdradzic sie humorami i wstretem do jedzenia i zapachow. Mysle, ze z waga jest tak, ze tyje sie proporcjonalnie do wagi sprzed ciazy, ja zawsze bylam tlusciutka i duzo przytylam, a widze, ze te szczuple laseczki dostaly tylko brzuszka i przytyly ksiazkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalcia64
Czesc mamuski stesknilam sie juz za wami mam nadzieje ze juz w tym tygodniu podlacza mi neta i wroce na topik:) mam nadzieje ze swieta minaelu uwas dobrze i slonecznie. Umnie przybedzie nowy czlonek rodziny dziewczyna mojego szwagra jest w ciazy wiec w tym roku dolaczy do nas jeszcze jeden bobasek tyle ze w grudniu - bardzo sie ciesze z tego powodu. Pozdrowionka dla Mady Okruszka dzieki za zmiany w tabelce no i oczywiscie dla wsztystkich pozostalych brzuchatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena4 cos ci powiem. Mój mąż na początku strasznie świrował i wszystkiego mi zabraniał - kawy, herbaty, majonezu, coli, frytek...i wieeeelu innych rzeczy. Prawdą jest, że ja zdawałam i zdaję sobie sprawę z tego, że te produkty są szkodliwe, nawet dla kobiet nie w ciąży. Jednak raz na jakiś czas miałam ochotę na kawkę, frytki albo coś innego. Jadłam to baaardzo sporadycznie ale mąż się wściekał. Postanowił znaleźć mi jakąś stronkę internetową, żeby uświadomić mi jak bardzo krzywdzę siebie i nasze dzieciątko. No i znalazł... heheheh...:) chciał ją szybko wyłączyć ale nie zdążył bo szybko zauważyłam co jest grane. Wyobraź sobie, że tam Pan doktor napisał, iż nie wolno sobie wciąż wszystkiego odmawiać, że to jest dla kobiety niezdrowe!!! Owszem, można jeść te wszystkie \"złe\" rzeczy ale z umiarem i ZAWSZE - co jest ważne - po frytkach, coli, chipsach czy czymkolwiek innym należy dla odmiany jako następny posiłek zjeść coś bardzo odżywczego, zdrowego i wartościowego - owoce, warzywa itd. Po prostu uzupełnić braki. Zaznaczył, że ciąża kobiecie nie moze się kojarzyć z czymś nieprzyjemnym - czyli np. ciągłe odmawianie sobie przyjemności!!!! Mężulek był niepyszny a ja teraz nie mam wyrzutów sumienia jak raz na tydzień wypiję kawkę czy zjem frytki. Oczywiście później jem coś zdrowego :) flowerska...a zdradzisz ile prztylas?? Bo ja to tez szczypiorek nie jestem i jestem ciekawa jak to bedzie. Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie!!! W razie jak Cię długo nie będzie - będziemy czekać na wieści od Ciebie...ahhh już się nie mogę doczekać :) Ciekawe czy Twoja rodzinka ma rację co do płci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
tak pewnie zrobie przepisowo bez przekrętów tylko ciekawiło mnie to dlaczego jest taka duza różnica.ja mam ciągle problem z ustaleniem w którym miesiącu jestem skoro jestem w 11 tyg.i 2 dni czy to jest juz 3 miesiac .skoro zaplodnienie bylo na poczatku lutego to juz by byl 3 miesiac prosze niech ktos mi to wytlumaczy bo glupio nie wiedziec w ktorym sie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę flowerska.....11/04.......39.....Londyn- Enfield........?...............? kohannah...20/04.......38.....London Wood Green ..synus... Anthony zeluchna......26/04.......36......Hillingdon........chlo pczyk... Kacper aneczka21..12/05........35.......Bedford........chłopczy k....Mateusz Okruch12....1/06....32...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania iwtek29......22/06.......27.......Colchester.......dziew czynka .....? s_daga.......15/08.......21....london/richmond...synek.. ..Kacper Mada744....26/08...19...Harrogate....chlopak na 75%.............? Kalcia64.....31/08........19........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110....16/09........17........Leicester........... .? ............? edziulka...........05/10...10.........Bristol.......?.. ..Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .12......Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...13.....Swindon.......?....... Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10......10....Southampton.....?......Iz a/Robert karina82........01/11.....11....chichester........?..... ..julia/antoś Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ... .Aleksander asiek 392...22/03....3,074g......Londyn.......chlopak......Patryk< br /> dodalam tydzien mojej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvena4
poprawilyscie mi dziewczyny humor, bo pierwsze co moj facet powiedzial, ze nie pije juz kawy:) najgorsze jest to ze popalam czasem papierosy:( wsytd, ale nie bede, ostatnio tak jakbym juz czula ze moge byc to prawie nic nie palilam, moze1 lub 2 dziennie ale to max. moja przyjaciolka z polski rodzi w maju i przytyla 15 kg, a tez nigdy chudzielcem nie byla, i z tego co wiem wcale zle nie wyglada, ale z nia nie moge pogadac bo nikt nie wie jeszcze nic. uwazam tez ze z narzeczonym mielismy szczescie, bo udalo sie nam za pierwszym razem, coprawda, wyliczylam sobie wszystko dokladnie, okres regularny mam co do godziny itp, wiec policzylam plodne i wymeczylam faceta. w sumie to moge teraz stwierdzic ze meczace jest troche robienie dzieci:) ale warto bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
to szczęście masz że tak szybko ci sie udalo my probowalismy juz od roku tzn nie stosowalismy zadnych zabezpieczen.a jesli chodzi o palenie to nie rob tego.ja tez palilam przed ciaza i pamietam swoj ostatni na luzie wypalony papieros kiedy szłam do ginek. na badanie czy jestem w ciaży.tak podejrzewałam ze jestem i dlatego wiedzialam ze to ten ostatni.czasem jeszcze pociągałam sobie czasem od męża lub od znajomej po jednym machu.ale to tylko po jednym raz na ruski rok.teraz zdarza sie to bardzo rzadko.ciągnie mnie nadal do palenia zwłaszcza że nie mam żadnych objaow jak wymioty nudnosci i sennosc.wytrwałosci życze ale dla dzidzi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina82
a ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena Ja też nałogowiec niestety i miałam ogromne trudności. O ciąży dowiedziałam się dopiero po około 8 tyg więc wcześniej cały czas paliłam :-( Dzidziusie są dla nas wszystkich ważne więc wiadomo - nie chciałam palić. Ja palaczka z 10 - letnim stażem, postanowiłam papierosy sobie...obrzydzić. Nie chciałam rzucać bo muszę, bo ciąża - tylko dlatego, ze chcę. Przez tydzień jeszcze popalałam - tak jak Ty. W międzyczasie czytałam wszystko co się dało o fajkach na necie - a wiadomo, że dobrze nie piszą...przełamałam się już całkowicie jak przeczytałam, że moje dziecko dusi się każdym moim \"machem\" i nie ma czym oddychać. Wszystko to zostaje w jego malutkim organiźmie... Rzuciłam. Pomogło mi też to że razem ze mną rzucił mój mąż. Obecnie nie palimy około 2 miesiące. Nie powiem - czasami mam ochotę, ale jestem z siebie dumna. Grunt to nie myśleć o fajkach tylko o dziecku - non stop :) I zobaczysz że chwile ochoty na papieroska będą rzadkie :) POWODZENIA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvena4
ja dopiero wczoraj dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, dzis dla pewnosci powtorzylam tes, mam taki organizm, ze u mnie wszystko jak w zegarku, a podobno liczy sie od ostatniego okresu kiedy sie jest w ciazy, wiec generalnie to u mnie jest okolo 14 dni od zaplodnienia, czyli 4 tydzien, w sumie to prawie nic, a ja juz panikuje, ale wczoraj mialam dostac okresu i nie, i jakos wiedzialam ze nie dostane:) mam pyanie czy was tez tak strasznie brzuch bolal na dole? ja caly czas cos tam czuje, generalnie nie jestem do tego rzyzwyczajona bo kresy zawsze bezbolesne prawie i tylko 3 max 4 dni i to takie leciutkie. a co do palenia, zawsze malo palilam, paczka fajek czasem na 3-4 dni, i jeszcze cienkie super lighty mietowe, wiec nie czuje tego glodu tytoniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Flowerska, a dlaczego pasztetow nie mozna? Wczoraj z mezem trafilismy na polski pasztet z kogutkiem i zjadlam juz caly. mam nadzieje, ze mi nie zaszkodzi. Acha, dla wszystkich pozatkujacych mamusiek: ja nie mialam nadwagi przed ciaza, chociaz nie naleze do chuderlakow i kosciotrupow.Teraz (w osmym miesiacu) mam juz dwadziescia kilo do przodu. Czuje sie jak ciezarowka, chociaz wszyscy mowia, ze brzuch mam jakbym byla w szostym miesiacu. Wiec, gdzie poszly kilogramy? W tylek, nogi, rece, twarz i piersi. Mam nadzieje, ze to bedzie dziewczynka(a wszyscy wiemy, ze dziewczynki odbieraja urode), bo jesli nie, to nie chce sie widziec w ewentualnej nastepnej ciazy z dziewczynka... No, to tak dla poczatkujacych. Ale poza tym, nic mi sie w zyciu lepszego nie przytrafilo (moze z wyjatkiem mojego meza), jak czuc ruszajace sie w brzuszku malenstwo. I moge byc gruba i brzydka (byleby sie z tego jakos wyleczyc po porodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to chyba oczywiste, pasztet jest glownie z watroby, ktora ma witamine A ktorej nie wolno przedawkowac kobiecie w ciazy. Ze o wszystkich tluszczach i sztucznych dodatkach, spulchniaczach i zmielonych roznych rzeczach w pasztecie nie wspomne. I to nie tak, ze jak zjesz kromke to sie cos stanie, ogranicz. Tutaj kazda polozna Ci powie, zeby ich nie jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvena4
na pewno uda ci sie, jak bedziesz musiala caly czas zajmowac sie dzieckiem i wogole, zbedne kilogramy zrzuca sie same:) moze dla mnie to za wczesnie ale ja sobie tak tlumacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×