Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Wszystkiego najlepszego dla Mamus dzis nasze swieto , szczegolnie dla tych swiezo upieczonych . Wiem ze w UK dzien matki juz byl ale my to Matki Polki jestesmy no nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika.stansted
borowka wydaje mi sie ze im sie cos pomieszalo, bo ja zawsze mialam regularnie. Anyway Oscar sam sobie dzien wybierze...heh Angel84 ten formularz trzeba wyslac co jobcentreplus albo go tam zaniesc, ja moj wyslalam juz dosc dawno i narazie nie mam zadnej odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Na przekór wszystkiemu nasz Czarulek śpi jak zabity już 3 godzinkę. Chyba trzeba na niego ponarzekać...:D Obawiam się,że odbije to sobie w nocy...:D:D:D Dzięki Felicity za odpowiedź - też mam taki smoczek ze specjalnie wyprofilowanym kształtem ale z Aventu.Ale jeszcze nie ulegliśmy.:) Byliśmy dziś na 5 minutowym spacerze, deszcz nas przegonił z powrotem. Ten spacer to był bardziej mi potrzebny, bo dostaję w głowę siedząc cały czas w domu... Potrzebuję rady doświadczonych mam: Od kiedy zaczęłyście pracować na jakąś rutyną dnia dla dziecka. Szczerze mówiąc jestem bardzo zagubiona, czy mamy próbować powoli przyzwyczajać Czarka do stałych pór np. kąpieli, czy dostosować swój rytm dnia do jego wymagań??? Czy może on sam sobie ustali taki rytm dnia za jakiś czas???Wiem,że Czarek jest jeszcze bardzo malutki, ale chciałabym to wiedzieć,żeby nie przegapić... Proszę o pomoc. Mona7712 - jak tam sobie radzisz? Z Twojej frekwencji na forum wnioskuję,że jesteś bardzo zajęta.Mam nadzieję,że wszystko u Ciebie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Na przekór wszystkiemu nasz Czarulek śpi jak zabity już 3 godzinkę. Chyba trzeba na niego ponarzekać...:D Obawiam się,że odbije to sobie w nocy...:D:D:D Dzięki Felicity za odpowiedź - też mam taki smoczek ze specjalnie wyprofilowanym kształtem ale z Aventu.Ale jeszcze nie ulegliśmy.:) Byliśmy dziś na 5 minutowym spacerze, deszcz nas przegonił z powrotem. Ten spacer to był bardziej mi potrzebny, bo dostaję w głowę siedząc cały czas w domu... Potrzebuję rady doświadczonych mam: Od kiedy zaczęłyście pracować na jakąś rutyną dnia dla dziecka. Szczerze mówiąc jestem bardzo zagubiona, czy mamy próbować powoli przyzwyczajać Czarka do stałych pór np. kąpieli, czy dostosować swój rytm dnia do jego wymagań??? Czy może on sam sobie ustali taki rytm dnia za jakiś czas???Wiem,że Czarek jest jeszcze bardzo malutki, ale chciałabym to wiedzieć,żeby nie przegapić... Proszę o pomoc. Mona7712 - jak tam sobie radzisz? Z Twojej frekwencji na forum wnioskuję,że jesteś bardzo zajęta.Mam nadzieję,że wszystko u Ciebie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nasz Czarulek śpi już 3 godzinkę - trzeba na niego ponarzekać i już .. :D Obawiam się,że odbije to sobie w nocy :D :D :D Dzięki Felicity za odpowiedź - też mamy specjalnie wyprofilowane smoczki, lecz z Aventu - jeszcze nie ulegliśmy, choć wczoraj było blisko :) Potrzebuję rady doświadczonych mam: Od kiedy zaczęłyście pracować na rutyną dnia swoich maluszków? Jestem trochę zagubiona w tej kwestii.Nie bardzo wiemy, czy mamy dostosować różne czynności dnia (np. kąpiel) do Czarka, czy kąpać go o ustalonej porze.A może on sam sobie ustali jakiś rytm dnia za jakiś czas?? Czy sam będzie się budził na jedzenie w regularnych odstępach czasu, czy ja mam go tego nauczyć? Wiem,że Czarek jest jeszcze malutki, ale nie chcę przegapić niczego... Proszę o rady. Mona 7712 - jak sobie radzicie z Juleczką? Z frekwencji na forum wnioskuję,że jesteś bardzo zajęta.Mam nadzieję,że wszystko u Ciebie ok. No borówka - ale nabałaganiłaś ;). Don't worry - właśnie pisze tego samego posta już drugi raz, bo mi się net wysypał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nasz Czarulek śpi już 3 godzinkę - trzeba na niego ponarzekać i już .. :D Obawiam się,że odbije to sobie w nocy :D :D :D Dzięki Felicity za odpowiedź - też mamy specjalnie wyprofilowane smoczki, lecz z Aventu - jeszcze nie ulegliśmy, choć wczoraj było blisko :) Potrzebuję rady doświadczonych mam: Od kiedy zaczęłyście pracować na rutyną dnia swoich maluszków? Jestem trochę zagubiona w tej kwestii.Nie bardzo wiemy, czy mamy dostosować różne czynności dnia (np. kąpiel) do Czarka, czy kąpać go o ustalonej porze.A może on sam sobie ustali jakiś rytm dnia za jakiś czas?? Czy sam będzie się budził na jedzenie w regularnych odstępach czasu, czy ja mam go tego nauczyć? Wiem,że Czarek jest jeszcze malutki, ale nie chcę przegapić niczego... Proszę o rady. Mona 7712 - jak sobie radzicie z Juleczką? Z frekwencji na forum wnioskuję,że jesteś bardzo zajęta.Mam nadzieję,że wszystko u Ciebie ok. No borówka - ale nabałaganiłaś ;). Don't worry - właśnie pisze tego samego posta już drugi raz, bo mi się net wysypał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nasz Czarulek śpi już 3 godzinkę - trzeba na niego ponarzekać i już .. :D Obawiam się,że odbije to sobie w nocy :D :D :D Dzięki Felicity za odpowiedź - też mamy specjalnie wyprofilowane smoczki, lecz z Aventu - jeszcze nie ulegliśmy, choć wczoraj było blisko :) Potrzebuję rady doświadczonych mam: Od kiedy zaczęłyście pracować na rutyną dnia swoich maluszków? Jestem trochę zagubiona w tej kwestii.Nie bardzo wiemy, czy mamy dostosować różne czynności dnia (np. kąpiel) do Czarka, czy kąpać go o ustalonej porze.A może on sam sobie ustali jakiś rytm dnia za jakiś czas?? Czy sam będzie się budził na jedzenie w regularnych odstępach czasu, czy ja mam go tego nauczyć? Wiem,że Czarek jest jeszcze malutki, ale nie chcę przegapić niczego... Proszę o rady. Mona 7712 - jak sobie radzicie z Juleczką? Z frekwencji na forum wnioskuję,że jesteś bardzo zajęta.Mam nadzieję,że wszystko u Ciebie ok. No borówka - ale nabałaganiłaś ;). Don't worry - właśnie pisze tego samego posta już drugi raz, bo mi się net wysypał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Nasz Czarulek śpi już 3 godzinkę - trzeba na niego ponarzekać i już .. :D Obawiam się,że odbije to sobie w nocy :D :D :D Dzięki Felicity za odpowiedź - też mamy specjalnie wyprofilowane smoczki, lecz z Aventu - jeszcze nie ulegliśmy, choć wczoraj było blisko :) Potrzebuję rady doświadczonych mam: Od kiedy zaczęłyście pracować na rutyną dnia swoich maluszków? Jestem trochę zagubiona w tej kwestii.Nie bardzo wiemy, czy mamy dostosować różne czynności dnia (np. kąpiel) do Czarka, czy kąpać go o ustalonej porze.A może on sam sobie ustali jakiś rytm dnia za jakiś czas?? Czy sam będzie się budził na jedzenie w regularnych odstępach czasu, czy ja mam go tego nauczyć? Wiem,że Czarek jest jeszcze malutki, ale nie chcę przegapić niczego... Proszę o rady. Mona 7712 - jak sobie radzicie z Juleczką? Z frekwencji na forum wnioskuję,że jesteś bardzo zajęta.Mam nadzieję,że wszystko u Ciebie ok. No borówka - ale nabałaganiłaś ;). Don't worry - właśnie pisze tego samego posta już drugi raz, bo mi się net wysypał. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! pogoda dzis okropna, ciagle chce mi sie spac :( a nie chce sie klasc bo pozniej w nocy nie moge zasnac. Cos nie mam weny dzisiaj do pisania :/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Szczęśliwe Brzuchatki: Monika.stansted..22.06.2008...37...stansted.........syne k.. ...Oscar Aneta_s.............07.07.2008...34...Slough...........c orka.....Jessica Borowa.............12.07.2008....34...Thornton Heath......córka...... Julia...8............13.07.2008...33...Telford......? .....Oliwia/Olivier arvena4-gosiaia....08.08.2008...28...Basingstoke..chlopa k.Alexander/Oliver Julka...............15.08.2008....24.....Londyn......... ..... ............. agnieszka75......18.08.2008....22...Ash, Surrey.....synek Gosia1302.........18/08/08......33.....Londyn/Croydon... ...?.... .....? natusia22..........28.08.2008....23.....Londyn.......... ....? ..........? asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby........... ..... ?............? mama Eli...........02.10.2008.....22.....WGC........synek...Jakub Jan monika820227....15.10.2008.....19.....Londyn..........?. ...............? mala79.............07.11.2008.....16......Londyn........ .?................? Asanna.............11.11.2008.....16......Wood Green.......?...........? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! pogoda dzis nadal angielska a ja mam wolne i sterte prania :(. chcialam zapytac o dwie rzeczy: czy ktoras z was nosila pas podtrzymujacy brzuch? po wczorajszym dniu zaplanowalam ten zakup bo z bolu nie moglam zasnac wieczorem przez dobra godzine. i nastepne pytanie, tym razem do tych ktore sa w ciazy po raz kolejny : czy Wy tez tak odkladacie na ostatnia chwile zakup ubranek, pakowanie torby, przygotowywanie wszystkiego na pojawienie sie nastepnego dziecka? bedac w pierwszej ciazy mialam juz polowe ubranek i torbe do szpitala. a teraz odkladam to do powrotu z wakacji kiedy bede juz w siodmym miesiacu. wcale nie czekam na to dziecko mniej niz na poprzednie ale jakos tak mniej mnie to wszystko ekscytuje. co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuchy Monika2 wczoraj tyle Ci napisałma o rutynie itp. wcięło to oczywiście- wczoraj taki dzien miałam-same zauważyłyście zresztą. Złośliwośc rzeczy martwych wykończyla moją cierpliwość na dobre. Moge polecic Ci super książkę Tracy Hogg "the baby whisperer", polecaną też dla mnie, wlasnie o wprpwadz rutyny. Powim tyle że z wprowadzaniem rutyny to czym wcześniej tym latwiej i dla Ciebie i dla małego, zanim nabierze nieodpow przyzwyczajeń. Poza tym dziecko potrzbuje wiedzięć co bedzie po czym, daje mu to poczycie bezpieczeństwa, pewności, jest bardziej chetne do współpracy.Pora kąpania, zasypiania na noc, ostatniego karmienia wieczorem powinna być zawsze taka sama. Ja byłam za mało w tym konsekwentna, chociaż starałam się bardzo i nie udało mi sie tak do konca, i w rezultacie to ja na tym ucierpiałam bo mialam niewiele czasu dla siebie, zwykle jak mala wreszcie zasypiala to ja też juz na nic innego che ci nie miałam. Mam znajomą która opiekuje sie dziećmi tutaj w Londynie i jestem pod głębokim wrażeniem jakie znaczenie ma dla tych dzieci dobrze wprowadzona rutyna. Dla nich nei ma znaczenia kto je kąpie, karmi czy kladzie spac byle byłoby to zawsze otej samej porze to ona nigdy nie ma z nimi problemu (Dzieci sa d kilku m-cy do kilku lat) Mamo Eli ja to jestem odmiencem.Już od miesiąca mam prawie wszystko dla malutkiej, i zastanawialam sie czy by czasem juz ni e zrobić też prania :))), ale odlożylamto. A to wszystko dlatego ż e mam jakies dziwne przeswiadczenie że tym razem to będzie przed terminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julia...8
Mamo Eli Ja osobiscie nigdy tego pasa nie stosowalam, ale sama jestem ciekawa jak to dziala. Co do zakupu ubranek i innych rzeczy to musze przyznac , ze podczas wlasnie tej drugiej ciazy dopadlo mnie istne szalenstwo,, juz od 5 miesiaca zaczelam zakup. Teraz zostalo mi 7 tyg. i nie mam juz co kupiowac,, Przy pierwszym nie mialam polowy rzeczy jak urodzil sie nasz synek, ale to ze wzgledow finansowych.. Wiec teraz zaszalalam z wielka radoscia (oczywiscie w granicach rozsadku). Pozdrawiam i zycze milych i udanych zakupow..... Mam nadzieje, ze torbe juz niedlugo tez spakuje, bo pierwsze dziecko urodzilam miesiac szybciej,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaszalalam w pierwszej ciazy. polowy rzeczy nigdy nie uzylam bo nie zdazylam zanim wyrosla a ubranka zaczelam kupowac od 5m-ca wlasnie. moja mama i tesciowa krzyczly na mnie ze to zbyt wczesnie, bo jakies tam zabobony, a ja dalej szalalam i wydawalam fortune glownie w next, mexx i tesco. teraz do tej pory zaledwie odlozylam rzeczy po Eli ktore z powodzeniem moge zalozyc na chlopca. chyba jednak wybiore sie na zakupy bo zaczynam sie czuc troche jak wyrodna matka. a tak wogole to mam jakiegos dola od wczoraj.ide napic sie magnezu. podejzewam ze to ta pogoda cholerna. no dziewuszki ktora uzywala takiego pasa bo ciekawa jestem czy dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wrocilam z polski po urlopie juz naprodukowalyscie ze trudno was doczytac, moze potem nadrobie troche zmeczona jestem wogole nic nie odpoczelam a dzis w pracy:( a w polsce gin powiedziala ze moje dziecko jest duze i dlugie wu wyglada na 3 tygodnei starsze rozmiarami!!!!!!! ehhhhhh a dzis dopiero 29 t 4dni ciazy nie mam sily opuchlizna juz nei zejdzie, jutro do GP ide maja cos poradzic na eke zobaczymy a wogole jestem zmecona i mam dosyc pracy i wszystkiego zwlaszcza ze po urlopie mam barzdo duzo zaleglosci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja tez nie uzywalam takiego pasa ani teraz nie uzywam jedyne co to polowe spodni mam z takim wysokim pasem ale nie wiem czy to to samo? jezeli chodzi o przygotowania do porodu to zostalo mi niecale 6 tygodni a mam tylko luzeczko komode i kilka ciuszkow a i kupilam wczoraj odciagacz do pokarmu. Jakos tak nie moge sie zebrac na zakupy ciagle mi sie wydaje ze mam duzo czasu z reszta tu wszystko mozna kupic w jeden dzien i jakos tak nie spieszy mi sie ale chyba z poczatkiem czerwca wezme sie za siebie i zaczne w koncu pakowac torbe i robic te fajne zakupy :) nie mowiac o praniu i prasowaniu. Co myslicie o takim smietniczku na pieluchy ktory je odrazu pakuje w tobebki? czy to dobry pomysl?? Jest teraz promocja w argosie i chyba kosztuje 9.99 jak sie nie myle. Nawet nie mam pojecia jakie kosmetyki dla dzidzi sa najlepsze dla Natalki ( 6 lat temu) uzywalam J&J ale teraz nie wiem co wogole jest dostepne tu w anglii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lida142
Aneta S co do śmietniczka swietna sprawa ja mieszkam w Oxfordzie i szpital po porodzie daje darmowy kupon na zakup takiego śmietniczka .Idziesz i w Argosie odbierasz za darmo. Więc może popytaj dziewczyn , które rodziły w twojej miejscowości czy dostały taki kupon .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Arvena!!! stesknilam sie za Toba. jak sie czujesz oprocz zmeczenia? Aneta ja nawet komody jeszcze nie mam. kupie po powrocie w ikea bo juz upatrzylam. mi tez sie ciagle wydaje ze mam jeszcze tyle czasu a jednoczesnie nie mam czasu na nic. mam nadzieje ze to sie zmieni po powrocie z wakacji jak juz bede na macierzynskim. ten pas wyglada tak: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=120266280958&Category=121630&_trksid=p3907.m29 specjalnie wybralam taki ktory bedzie podtrzymywal brzuch i plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pregnezja (pregnancy+amnezja) wlasnie dala o sobie znac. mialam napisac o tym smietniczku. na prawde dobra sprawa bo nie czujesz zapachu pieluch otwierajac za kazdym razem smietnik w kuchni (mimo uzywania woreczkow do pieluch). jak stoi w lazience spelnia dodatkowo role smietnika na podklady higieniczne. az zajze na strone argosu bo sama myslalam o tym zeby sobie takie cos sprawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lida zapytam z ciekawosci ale zadna nie wspomnala o takim kuponie na smietniczek mamo Eli pierwszy raz widze taki pas, z tego co tam pisze chyba swietna sprawa, ale skoro natura nas tak zbudowala zeby radzic sobie z ciezarem to nie wiem czy jest potrzebny. Co do komody to ja kupilam na e-buy uzywana razem z luzeczkiem za 40f w swietnym stanie a nowy zestaw kosztuje kolo 300-400f wiec wiec polecam e-buy a uwierz ze jet tego od groma i naprawde tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zajzalam, ten jest rewelacyjny! uzywala go jedna z mam u ktorej pilnowalam kiedys dzieci. wogole nie czuc smrodku pieluch (dopiero przy oproznianiu) i jest dosc latwy w uzyciu. jedynie przy oproznianiu jest troche zabawy, bo woreczek nie zawsze chce sie przeciac jak trzeba plastikowym ostrzem przy pokrywie o ile dobrze pamietam (to bylo 6 lat temu),ale moze od tego czasu cos sie zmienilo w systemie odcinania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim! pogoda dala mi w kosc, wczoraj strasznie lalo i walczylam z dolami, niestety... dzis mialo byc lepiej - jest o tyle, ze nie leje, hehe :) poczekam ze spacerkiem do popoludnia. mamo eli, ja sie tez zastanawialam nad takim pasem, ale w wersji \"bieliznianej\": http://www.mothercare.com/gp/product/B000NWGLU8/ref=sr_11_1/203-0476927-5387145?ie=UTF8&mcb=core na razie jednak na bole brzucha najbardziej pomaga mi termofor polozony na krzyze. grzeje lepiej niz moj maz :) a z przygotowywaniem rzeczy dla malenstw to zabilyscie mi cwieka w glowe - ja mam zamiar (a raczej mialam) zaczac sie tym przejmowac w 7-8 miesiacu, ale rodzina i znajomi zaczeli kupowac i przesylac tyle rzeczy, ze z rozpedu zaczelam brac w tym udzial. mam juz nawet wozek... myslalam ze to oni przesadzaja, ale moze to ja jestem zbyt optymistycznie nastawiona? obejrzalam sklepy i katalogi, nawet jakbym musiala lezec to wiem co chce. moze nie chce kupowac bo czeka nas remont? sama nie wiem, zabawek pluszowych po rodzinie mam juz dwa wielkie wory - jak nic polowa pojdzie na starcie do domu dziecka. moze lepiej dokupowac na biezaco to co trzeba...? mam o czym dzis pomyslec, hehe :) a swoja droga meczy mnie pytanie: czy waszym zdaniem dziecku trzeba kupowac wszystko nowe? wozek, lozeczko, ciuszki, zabawki, kocyki itd. ciekawa jestem, co o tym myslicie. pozdrawiam! milego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby taka pierdolka ale jaka praktyczna i cena tez zadawalajaca :) i ile smrodu mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta problem polega na tym ze jestem caly dzien na nogach, w pracy tez malo siedze. w poprzedniej ciazy nie wiedzialam co to bol plecow w tej niestety nie bylo mi to dane mimo iz mam lzejsza prace. wczoraj po raz pierwszy poplakalam sie z bolu wieczorem bo nie moglam zasnac. poza tym w poprzedniej ciazy rozeszly mi sie miesnie brzucha i nigdy nie powrocily do poprzedniego stanu, wiec odczuwam zmeczenie i bol w dole brzucha wlasciwie od 4 m-ca. wczoraj to wszystko na raz wziete dalo mi dobrze popalic wiec teraz jako tonacy brzytwy sie chwytam. pytam Was jednak o zdanie bo to co pisza sprzedawcy to jedno a jak to dziala to drugie. ja lozeczko mam wciaz rozlozone po Eli a komoda ktora upatrzylam pasuje do niego idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Eli w takim razie ten pas jest dla Ciebie najlepszym wyjsciem skoro tak go dobrze opisuja to razczej tak musi byc. Co do nowych rzeczy to zalezy na jakie Cie stac. Ja kupilam uzywane i luzeczko i ciuszki ale napewno wele rzeczy nowych tez trzeba kupic. A wozek to moj najwiekszy bol, wlasnie licytowalam kilka ale cena i tak za wysoka jak na uzywke byla. Moj brat cos wspominal mamie ze chce mi kupic wozek wiec licze na niego :) a bardzo bym chciala taki http://cgi.ebay.co.uk/BNIB-COSATTO-MOBI-PUSHCHAIR-CARRYCOT-CAR-SEAT-EMBER_W0QQitemZ120266170447QQihZ002QQcategoryZ66700QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx ja mialam czesc ciuszkow po corce znajomych, wanienke oddala mi sasiadka, lozeczko i wozek mialam nowe ale przyznam sie ze myslalam zeby teraz kupic uzywanego Phil&Teds na dwojke. pomysl odpadl jednak niedawno bo moja dama odmawia jazdy wozkiem wiec pewnie kupie buggy board i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ja tez nic nie mam. jedynie jak pisalyscie o tej promocji wyprzedazy w lloyds aptece to kupilam sobie cisnieniomiez i termometr dla dziecka do ucha. a w polsce kupilam kilka tetrowych peluch i gabke do wanienki. i to wszystko co mam. nic nie mam dla dziecka, i nie wiem co kupic, a teraz jak mi powiedzieli ze dizecko duze i jak o 3 tygodnie starsze, na rozmiary tak wyglada to wogole nie wiem co mam poczac :( i nawet nie wiem co mam kupic od czego zaczac i zaczynam sie denerwowac, bo juz ledwo co chodze bo mnie boli to nic kupionego nie mam :( a wozek to juz bzika dostalam nie wiem jaki :( wybralam graco jakis travel system delux czy cos nie wiem ogladalam go w sklepie i w sumie nie widzialam wozka kory bylby jakis lepszy od tego. juz nei chodzi o wage ale tez rzecz jaki ma a przede wszystkim o cene a lozeczko i materaz i komodke mala wybralam z ikei. ale tez nie mam kupionego. maz mowi ze jest jeszcze czzas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pasa, to ja chyba bede musiala sobie sprawic, bo bole kosci lonowej i wogole lekarz powiedzial ze nisko dziecko jest choc brzuch wyglada wysoko. nic nie kumam :( a wogole co to znaczy ze sie brzuch stawia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pasa, to ja chyba bede musiala sobie sprawic, bo bole kosci lonowej i wogole lekarz powiedzial ze nisko dziecko jest choc brzuch wyglada wysoko. nic nie kumam :( a wogole co to znaczy ze sie brzuch stawia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×