Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość agnieszka75
Jak juz udalo mi sie znalezc chwilke to jeszcze mam pytanko. Widzilam Arvena ze Twoj Maly ma smoczek. Zastanawiam sie od kiedy mozna podawac, bo moj jest taki smoczkowy, jak nie cyc to ssie palec taty non stop. Nie wiem czy to tak na poczatki nie zaburza karmienia. Slyszalam ze od miesiaca mozna juz stosowac a jak bylo/jest u Was Dziewczyny? PS. Maz mowi ze powinnam spac jak maly spi a ja mam tyle do nadrobienia w domu... wiec gdzie tu czas na sen, a powinnam, bo dzis w nocy tylko 2 godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natusia22
kochanie chcialam Was powiadomic iz Zozo-zozo urodzila 22 sierpnia przesliczna coreczke. mam nadzieje ze sie nie obrazi ze napisalam, ale tak sie ciesze ze juz jest po. a ja dalej w calosci i narazie nic sie nie zapowida. a naprawde juz bym chciala miec moja miunke przy sobie. no w piatek mam wywolanie. a co slychac u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_black
a mozna do brzuchatek jeszcze mnie dopisac ? :-) Mam termin na 4 listopada i mieszkam w Hatfield.. co tam w srodku siedzi, dowiem sie 4/11 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka75
Arvena ja tez smaruje oliwa z oliwek i pomaga, nawet buzie, a jak jest bardzo sucha skora to podobno dobrze dziala kapiel wkrochmalu, albo nawet wystarczy garsc maki ziemniaczanej wsypac. Powodzenia. Gratulacje dla Zozo. I trzymam kciuki za Natusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_black = dopisałam Cie do tabelki :) Szczęśliwe brzuchatki: natusia22.........18.08.2008....39.....Londyn.....córcia ....Nikola asiunia876........15.09.2008.....21.....Derby......... ..... ?...........? onyx1.............18.09.2008......32....Ealing.......Ma ksymilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....34...Londyn......synek... ............? mama Eli...........02.10.2008.....34.....WGC........???.........? ?? monika820227....15.10.2008.....28.....Londyn..........?. ...............? ania 3...............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm..........27.10.2008.....31....Redditch....synek....Maksymilian aniapud............29.10.2008.....26.....Enfield......sy nek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....28.....St Albans..........?..............? kamila_black.......04.11.2008....29........Hatfield.........?................? Asanna.............11.11.2008.....21......Wood Green.......corcia......? mala79.............14.11.2008.....28......Londyn....corc ia.............? Patinka26.........30.11.2008.....20......Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25.........06.12.2008r...25....Cheshunt.......?? ?.......????? Salma...............10.12.2008.....8.......Leicester.... .......? ...........? Mi83................17.02.2009.....13......Leicester.... .......?............? anecia1702.......24.03.2009.....10......Melton.......... .....?.............? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850..BANBURY...CÓRECZKA...OLEŃKA Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian? karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3150....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvena4-Gosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. .Alexander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_black
Dziekuje bardzo :) milo dolaczyc do tego zacnego grona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no o jeszcze raz w skrocie coby nie bylo szkoda jak znow przepadnie :) *arvena ja mialam hardcore przez 3 tygodnie z karmieniem i jak juz sie mialam poddac to przestalo i karmie juz ok *jest duzo masci na popekane sutki, wyslij meza do apteki tocos doradza-ja uzywalam masci avent i pomogla *chodz jak najwiecej topless po domku, poranione sutki zakiszone w staniku nielatwo sie zagoja no i maz bedzie mial rozrywke ;P *jak zjada 110ml to chyba dobrze.wiem ze noworodek swiezo z brzucha zjada 30ml bo wiecej sie nie miesci wiec jak alex ma 6 dni i juz wciska 110 to chyba zle nie jest! *ja podalam smoczek na 2 dzien po porodzie bo cycuchy cale obolale a Lennox ma silna potrzebe ssania na okraglo wiec zeby sie oszczedzic troche dalam smoczora choc polozne ostrzegaly ze lepiej poczekac do 4 tygodnia.no ale bol zwyciezyl, dalam i nie zaluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam dziewczyny.Mam prosbe czy ktoras pamieta moze na ktorej stronie byl omawiany temat zakupow w polsce najwazniejszych produktow po porodzie dla dziecka imatki oraz innych potrzebnych rzeczy.Bo ja nie moge znalezc tej strony.Albo mniej wiecej jak wiecie to napiszcie mi.Bede wdzieczna za ta informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za porady normalnie nie poddaje sie, nakarmilam go cyckiem, wlasciewie dwoma, bo z dwoch sie najada chyba, jeden za malo. lolibelly avent mas pomogla troszke, stosuje ja, a bez stanika glupio bo mama moja jest :( a i tak wywalam cycki. lolli kurde bo nasz pociechy to takie duz :) i zarloki od razu :) a dodatkowo mam anemie po cesarce bo duzo krwi stracilam. ale juz dzis lepiej mi. ja tez smoczka dalam zarz po wyjsciu ze szpitala bo maly ma straszna chec ssania, ciagnie strasnzie mocno!!!!!!!!!!!!! on i tak nie zawsze go chce, ae czasem pomaga jak placze czy cos, zeby oszukac go na momnet przed jedzeniem. ja cesarke mialam 19tego o 23ciej w nocy i wyszlam po poludniu 21go, bardzo szybko ledwo co szlam ale ja nienawidze szpitali wiec z jednej strony sie cieszylam. a wogole ostatnio jakis rozstroj mam bo winna si eczuje ze nie potrafie go przystawic dobrze do cyca :( a ze duzo je to na prawde zaskoczenie, ale moge nie nadazyc z produkowaniem pokarmu, bo on chce dwoch cyckow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc paniom wieczorowa pora. arvena bedzie dobrze zobaczysz. sutki sie przyzwyczaja i karmienie bedziejuz tylko przyjemnoscia. ja mialam przerabane przez poltora tygodnia, zywe rany. nie umialam uzywac odciagacza wiec karmilam i plakalam, ale po dwoch tygodniach bylo juz calkiem dobrze. jesli nie chcesz polatac po domu bez stanika to przynajmniej powietrz bimbałki przez 15 minut po kazdym karmieniu ;) Agnieszka75 maz ma calkowita racje!!! spij z dzieckiem i nie badz nadgorliwa gospodynia domowa. pamietaj ze balagan bedzie na Ciebie czekal tam gdzie go zostawilas... nawet po tygodniu :D:D:D za to jak bedziesz niewyspana Twoje cialo bedzie wracac do normy znacznie wolniej! pamietaj ze szczesliwa mama to wypoczeta mama :) poza tym chcialam powiedziec ze masz slodkie dzieciatko, jest bardzo podobny do Twego meza. pisalyscie ze nie bardzo czujecie instynkt macierzynski. nie od razu Rzym zbudowano :) mi moje wlasne dziecko wydawalo sie obce przez kilka tygodni. budzilam sie i patrzylam na nia ze zdziwieniem ze to moje... nie wspomne jak bardzo mnie irytowala i ile razy mialam ochote zamknac sie w lazience i plakac ze zlosci, bezsilnosci i zmeczenia wlasnie. kochac swoje dzieci jest znacznie latwiej jesli sie jest wyspanym, umytym i najedzonym :D:D:D a tak serio to przyjdzie z czasem, zobaczycie za kilka miesiecy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena nie zauwazylam nowych zdjec Alexandra Wielkiego :D przystojnieje Ci syn z dnia na dzien :) lece spac dziewuszki bo ciezka noc przede mna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli ja wiem ze ciezka noc przede mna ale i tak jakos tak mi szkoda isc spac heheh a tak wogole to moje noce nie sa takie za bardzo ciezkie-Lenny budzi sie ze 3 razy, je po 10 minut, pielucha i wio dalej do spanka.tylko takie spanie przerywane to nie dla mnie i niewyspana chodze.cale szczescie ze nie placze po nocach itp. a Wy mamuski jak macie w nocy zdzidziami? bo brzuchatki w koncowych stadiach to napewno nieciekawie-pamietam ta irytacje jak tylko kladlam sie do lozka z moim wielkim bebnem i cale noce wiercenia i przeklenstw-na szczescie to juz za mna :) i za Wami tez juz niedlugo bedzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Arvena - z upływem czasu po porodzie to jest tylko lepiej.Dziewczyny dobrze radzą: *smaruj kremami, *wietrz bimbałki (to chyba z jakiegoś filmu te bimbałki?) a ja dodam jeszcze: *smaruj sutki swoim mlekiem - łatwiej się goją *poczytaj na necie o prawidłowym przystawianiu dzidzi do cyca - to jest klucz do bezbolesnego i przyjemnego karmienia cycem *nie poddawaj się, życzę powodzenia :):):) Zozo - gratulacje!Czekamy na szczegóły :) Natusia - jeszcze wytrzymaj, to już jest sam finish ;) Witam nowe forumowiczki 🖐️ mamoEli - wielkie dzięki 🌻 U mnie goście - na forum brak czasu.W niedzielę było spóźnione pępkowe - w końcu sie dziadkowie spotkali.Zaliczyłam też carboot sale, nakupowałam mnóstwo ubranek dziecięcych za Ł1 lub taniej, większość firmowe ciuszki oraz sporo zabawek, głównie takich jak w Early Learning Centre.Polecam tego typu wyprzedaże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa wlasnie arvenka co do przystawiania do piersi to malutki musi byc brzuszkiem do Twojego brzucha, ja tutaj zrobilam blad i moze dlatego tak dlugo mnie bolalo.jak tylkoo polozna mnie poprawila to w sumie po kilku dniach przeszly bole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale i tak powiem ze ze wszystkich dolegliwosci ciazowo-cesarkowo-pologowych perwsze 3 tygodnie karmienia piersia bylo zdecydowanie NAJGORSZE!!!! nie przypuszczalam ze bedzie tak bolalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) dziś jako pierwsza - mogłam już pisać od 3 w nocy bo od kilku ostatnich dni cierpię na bezsenność. w nocy nie mogę zasnąć bo żadna pozycja mi nie odpowiada a do tego mały strasznie się wierci. w ciągu dnia chodzę nieprzytomna i nie jestem w stanie nic zrobić. boję się że przestawi mi się przez to dzień z nocą. a do końca jeszcze 8 tygodni. mam nadzieję że jakoś mi to minie. może wy macie jakiś sposób na bezsenność bo ja już nie wiem co robić. dziś w nocy nadrobiłam zaległości i trochę sobie poczytałam co ostatnio się wydarzyło. Zozo-zozo moje gratulację z okazji narodzin córci:) Natusia22 już ci zostało niewiele i też niedługo zobaczysz swoje maleństwo. trzymaj się:) pozdrawiam i życzę miłego dnia - mam nadzieję, że taki będzie, bo nie wiem czy czasem znów go nie prześpię:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! ale dalyscie po pisaniu dzis w nocy i rano :D . u mnie kolejna niespodzianka - moja dama wstala dzis \"pociagajaca\" ide zmierzyc jej temperature. lolibelly najgorszy wlasnie jest ten przerywany sen. ja w koncu sie poddalam i wzielam Ele do lozka. nie bylam w stanie funkcjonowac w ciagu dnia kiedy mialam za soba 3 do 4 karmien w nocy a tak w nocy karmilam \"na spiocha\" i jakos to bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z Was ma termometr do ucha? jaka jest roznica miedzy temp. spod pachy a ta z ucha? kiedys o tym pisalysmy ale juz nie pamietam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki! Arvena i agnieszka sliczne macie dzieciaczki!!!❤️ Co do karmienia to tez problemy i niechec:(z jednym popekane piersi,a drugi obzartuch!!!Ja do mojego mleka dodawalam mieszanke Adasiowi,bo tez sie duzy urodzil i polozne mi mowily,ze moze wiecej potrzebowac i doradzily zebym mieszala,dwa razy dziennie mu dawalam tak w porze obiadowej i na noc:)szybciej dawalam mu zupke gotowalam sama warzywna juz od 3miesiaca:)a na skore sucha oliwke,i wlasnie babcia mi doradzila make ziemniaczana:)zle mi sie smarowalo oliwka to do kapieli dodawalam tak 2 razy w tygodniu,no i kapalam raz na 2dni,polozna mowila,ze czesciej nie trzeba,a jesli faldki byly zabrudzone to wacikiem namoczonym w wodzie przemywalam.Powodzenia Mlode Mamusie!!!Nie martwcie sie bedzie ok,pierwsze tygodnie sa ciezkie.!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temperatura w jamie usnej jest wyzsza o 0,3stopnie,w odbytnicy 0,5 niz mierzona pod pacha,nie wiem jak to z uchem,ale wiem,ze jest bardzo dokladna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witajcie! Zozo-serdeczne gratulacje,jak juz dojdziesz do siebie to czekamy na szczegóły. Monika2-a ja potem żałowałam,że ci nie kazałam kupic czegos dla Julki :( ale juz nie dzwoniłam bo ci nie chciałam głowy zawracać,moze jeszcze zdążymy wybrać się na te zakupy przed moim wyjazdem:) co do spania w nocy -moja Julka prawie od urodzenia budziła sie co 3 godziny w nocy na papu, tej chwili karmię ją po kąpieli ok21 i budzi mi sie kolo3,potem kolo 6,7.ale dzisiaj ja przetrzymałam-wczoraj wieczorem o 21 wsunęła 210ml mleka,obudziła sie o 3,zjadla 150 ml,zmiana pieluszki,i z powrotem spać i pobudka dopiero o 8 rano.Tak że gdyby nie to że siedzialam wczoraj do późna na kompie, to bym sie wyspala.MOże od dzis uda mi sie zejsc do 5 posiłków na dobę(do tej pory było w porywach od 6 do 8).Wszedzie pisza ze dziecku w wieku 3 miesiecy powinno wystarczyc 5 posiłków na dobe,zobaczymy. My wczoraj wysłalismy juz pierwsza turę naszego dorobku.Następna za 2 tyg.Troche tak smutno mi było jak to wszystko pakowałam ale strasznie sie ciesze ze wracam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz znalazlam anecia, podobno 0.5 stopnia wyzsza niz ta spod pachy. tak czy siak moje dziecko ma 37,7 oczy czerwone jak krolik i cieknacy nos... poza tym swietnie je, bawi sie jak zawsze i w sumie nie wyglada na nieszczesliwa juz sama nie wiem... sprobuje zmierzyc temperature pod pacha lub na czole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedzie dobrze to pewnie przeziebienie:)pogoda sie teraz tak pozmieniala,ze nie wiadomo jak sie ubrac raz wiatr,slonce za chwile deszcz i tak naokraglo,my wczoraj bylismy w leicester,i tez raz sie rozbieralismy za chwile ubieralismy,a w sumie kupilismy tylko starszemu plecak i spodenki do gimnastyki:(no i wyslalismy haracz do polandu:( Ja Asasiowi z polski przywiozlam witaminy kinder biovital zaczelam mu je podawac jakis tydzien temu raz dziennie 5ml,z Danielem sie sprawdzil nie chorowal tylko przeziebienie,a goraczke mial raz,a ma 9lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo dziwczynki nie wiem co zrobie z tm karmieniem :( spalam z odkrytymi cycami, ale mlego zabrudzilo wzystko i musialam dodatkowo go przebierac dzis planuje na dwor pierwszy raz musze do centrum jechac, maz w pracy a ja pieluc nie mam i takie mam za duze :0 i biedak topi si ew nich. ja tez mam takie noce ze budzi sie kilka razy i jest przewijanie, bo duzo sika kupka, a to czasem jakos mu sie siknie obok ze z pieluszki sie wyleje i tak w kolko a myslicie ze jak tak szybko poddam sie z tymi karmieniami cyckiem to bede zla?? ja sie spinam szef mnie boli i pozycji nie moge odpowiedniej znalesc. a to jak go czy zle przykladam czy dobze do cycka, probowalam wszystkkiego, i patrzac na obrazki wyglada na to ze idealnie prawidloowa pozycja jest a it ak napieprza strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena nie bedzie zle jesli przestaniesz malego karmic,mozesz tak jak pisalam mieszac twoje mleko z modyfikowanym,juz 10ml twojego mleka daje odpornosc dziecku,a jesli zdecydujesz karmic sama butla to nic zlego nie zrobisz!!!Karmienie cycem jest wygodne bo nie latasz w nocy podgrzewac wode itd,ale wybor nalezy do ciebie!!!Zaraz poszukam na necie jak przechowywac pokarm z piersi,bo moj spi:)to mam troche czasu jesli chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_black
Dzien dobry Nie powiem, że ogarnia mnie coraz większe przerażenie jak to czytam.... :( Zaczyna mi się dziś 30 tydzien, jeszcze jest ich 10 !! To chyba jak wiecznośc, hehe. Budziłam się parę razy w nocy, ale coraz mniej wygodnie będzie pewnie z nocy na noc :( A jak to WSZYSTKO się zacznie potem.. uff Współczuje dziewczynom którym tak piersi cierpia, juz wkrótce powiem.. łączę się z wami w bólu Ide coś wszamac bo czas najwyższy, najpierw oczywiście musiałam zacząc dzień od rozbicia miseczki z mlekiem ;/ wiec średnie mam nastawienie na częśc dalszą do napisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_black
pokarm z piersi można zamrozic :-) Sa do tego nawet specjalne woreczki i można je nawet kilka miesięcy przechowywac w zamrażalniku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×