Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

no kamilko to super!!!w koncu!!!ja walcze z aplikacja o dom...korzystam ze slownika:(maz przyjdzie to dokonczy i trza zawiezc,bo za wynajem w tym mies niezaplacone jeszcze a tu zaraz trza bedzie nastepny mies:(nie wiem dlaczego nam teraz zabraklo normalnie szok!!!oni biora tez kiepska sytuacje finansowa pod uwage,w moim przypadku niezaplacony wynajem??? kamila_b zapewniam,ze jak sie zacznie to bedziesz wiedziec czy chcesz epidural,tu w melton nie ma:)ale ja twardka!!!hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:) kamila26 tylko pozytywne myślenie a wszystko będzie ok, bo inaczej ześwirujesz a to ci nie potrzebne teraz. musisz być spokojniutka:) kamila_black ja nie wiem jak to u ciebie wygląda w szpitalu ale u mnie mi powiedzieli, że jak chce rodzić we wannie to na pewno nie będzie epiduralu bo to jest problem z podawaniem. więc nie można mieć i tego i tego. a jeśli chodzi o wannę to rozmawiałam o tym z moją gin w polsce i ona powiedziała, że ok tylko że jak chce to żeby we wodzie mieć pierwsze dwa etapy porodu bo przy trzecim etapie gdzie już w środku pękasz możesz się nabawić infekcji jak wanna jest źle wysterylizowana a takie leczenie infekcji po porodzie jest długotrwałe i często kończy się stanami ropnymi i zabiegiem chirurgicznym i czyszczeniem tego. no i co za tym idzie w trzeciej fazie porodu już ci nie podadzą epiduralu bo jest za późno. nie wiem jaką ty masz wiedzę na ten temat ale moja jest taka więc dzielę się nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia \"housing application form\" to jest to co powinnas wypelnic a to drugie czyli homeless to wtedy gdy bedziecie bez dachu nad glowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia1702 homless aplication to jest część aplikacji jak do wypełnienia jak jesteś bezdomna. i to jest załącznik do housing aplikation form ale go wypełniasz w momencie kiedy jesteś bezdomna a jak nie jesteś to tylko samą housing aplikation form i to zanosisz do counsilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie bede starac o HB niedlugo,jak juz sie przeprowadze,narazie nie korzystalam z HB.Niewiem jak to bedzie czy mi przyznaja wogole cos.W tej chwili pracuje tylko moj maz bo ja zrezygnowalam z pracy w 8 tc bo mialm takie mdlosci ze jak powachalam alkocholu to mnie zbieralo a bylam barmanka w hotelu.Moj szef dal mi jakby wolne bo powiedzial zebym sobie wziela kilka tyg wolnego a jak sie lepiej poczuje to zebym wrocila.No ale ja mialam takie okropne mdlosci i cale dnie spalam az do 4 miesiaca,a w tym czasie moj szef sprzedal juz hotel no i ja od tamtej pory juz nie mam pracy.Z drugiej pracy tez zrezygnowalam bo to byl fryzjer no i tez nie chcialam sie truc chemikaliami. Niewiem czy mi sie nalezy maternity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze najpierw najlepiej ustalić etapy porodu, bo w Anglii liczą poród w trzech etapach... trzeci to już rodzenie łożyska...polecam przejrzeć książkę którą GP dał na początku ciąży... a to że lekarz nie poleca porodu w wodzie bo wanna może być źle zdezynfekowana to jest już skandal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila_B jak stawiasz na epidural to nie mysl o wannie. pamietaj jednak ze to ze chcesz epidural nie znaczy ze go dostaniesz ;) epidural u nas w szpitalu podaja miedzy 5-7 cm i tylko wtedy gdy porod postepuje wolno. sa tez przeciwwskazania do podania epiduralu, a takze przyziemna sprawa jak to czy bedzie mial go kto akurat podac. u nas w QEII ponoc nie ma z tym problemu. jeszcze jeden minus epiduralu to to ze zazwyczaj konczy sie kleszczami lub proznociagiem (choc nie zawsze-moja sasiadka) bo nie czujesz jak przesz.a tak poza tym to dalabym nobla temu kto go wynalazl :D jesli chodzi o wanne to tez nie licz na to, ze na pewno bedziesz w niej rodzic, bo tak chcesz... moze akurat nie byc wolnych wanien albo przeszkolonego personelu albo tez moga byc przeciwwskazania do takiego porodu, bo np okaze sie ze dziecko jest zle ulozone itd. najlepiej jest byc gotowym na wszystko a co bedzie to bedzie ;) :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26, ja mialam podobny problem z szyjka ale z rozwarciem, w pierwszej ciazy robilo sie od 7 miesiaca, i za nic w swiecie nie chcieli mnie badac tutaj w drugiej ciazy , bo ostatecznie urodzilam po czasie a po drugie stwierdzili ze moze zaszkodzic-bzdura, a poza tym jest jeszcze usg ktorym mozna sprawdzic szyjke ale nie chcieli dodatkowo skierowac wiec sama szlam na prywatne a na panstwowych prosilam zeby zwracali uwage czy otwarta czy nie, a jak bylam w polsce w 18 tyg to byla zaknieta i nawet dosc dluga, wiec sie przestalam troche martwic i staralam sie odpoczywac,tez balam sie przedwczesnego porodu, fakt ze od 36 tyg mam rozwarcie na 3cm(czyli sytuacja sie powtorzyla)ale za chwile skoncze 41 tydz i jak narazie porodu to nie przyspieszylo, wiec jakos mi sie udalo, a ty musisz sama zadecydowac , ajezeli mialas passer w pierwszej ciazy to popros go teraz tez i duzo odpoczywaj!!!!bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 powinnaś złożyć aplikację o MA, bo nawet jeśli Ci nie przyznają, to wówczas automatycznie rozważają czy należy Ci się Incapacity Benefit, który jest zależny od tego ile i ile czasu płaciłaś na NIN. IB nie jest chyba za dużo, około Ł60 tygodniowo, mogę się mylić, bo może to jest zależne od tych składek, ale coś mi się obiło o uszy że właśnie coś koło tej kwoty, także nie masz nic do starcenia, weź MATB od położnej i formę MA z Jobcenter plus, wypełnij i wyślij Kamila-black fajnie, że piłka Ci odpowida, ja też właśnie myślę, żeby na niej siedzieć, położna powiedziała, że to ulży moim bólom kręgosłupa, jak się będę delikatnie bójać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze jaksie wystraszylam!!! siedze sobie w fotelu a tu idzie gosciu z nozem w strone mego okna! dopiero pozniej zobaczylam - sierota, ze to ogrodnik :D:D:D wycial mi chaszcza spod okna, bo juz usechl i zmarnial :) musialam miec nietega mine bo sie zasmial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila26 jak Ty masz taką sytuację to najlepiej starajcie się o 'income support' bo jak to otrzymacie, to automatycznie inne świadczenia np. house benefit otrzymuje się automatycznie, zapytaj w job center... macierzyńskiego raczej nie dostaniesz ale napewno o becikowe czyli 'sure start maternity grant' możesz się starać... poza tym tax credits też spokojnie... ja trochę się ostatnio wtajemniczyłam w te wszystkie papierzyska i sama będę występować o niektóre benefity, tylko że u mnie jest tyle gorzej albo lepiej, że mam prace na stałe i obecnie jestem na macierzyńskim już... no i nie o wszystko mozemy się starać bo jakby nie patrzeć obydwoje z mężem mamy dochody... jeśli coś poknociłam to mama***Eli napewno to naprostuje i może Lollibelly też coś doda... Napewno wystąp z mężem o dofinansowania... w Twojej sytuacji na bank coś dostaniecie...powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama elitak kupilam herbatke i pije, ale nic, czesto cos tam boli ale niczego to nie zaczyna, jutro ide na ten glupi sweep ale juz nastawiam sie na indukcje, i jestem juz tym wszystkim zalamana,brzuch nosze dzielnie bo za duzy nie jest ale co z tego jak maly taki uparty przeciez przy drugiej ciazy dzieci potrzebuja mniej czasu a tu nic!!brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benefity Kamili zaleza przed wszystkim od tego ile zarabia jej maz, ktoremu odmawia sie ketchupu do kanapek;):D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdae no co ta Twoja dzidzia... obraziła się czy co?... niech już wyłazi :) życzę żeby wyszła w najbliższym czasie...:) Mamo***Eli Ty chyba za dużo horrorów oglądasz....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama eli-herbatke kupilam, pije i nic, brzuch nosze bo musze, jutro ten glupi sweep ale nastawiam sie na indukcje, w sumie to juz mnie to wszystko przytlacza i jestem zalama, drugie dziecko z reguly wczesniej wychodzi a tu nic!!!!brak słow!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o MA to mozesz sprobowac, ale nie jestem pewna czy go dostaniesz. tak jak pisala Jola mozliwe ze dostaniesz incapacity benefit. najlepiej jednak przejsc sie do job centre i pogadac z kims kompetentnym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za pomoc dziewczynki🌼 schowalam to dla bezdomnych do szuflady:)juz nie pomyle hehe dobre to z tym ketchupem:):):) a z tym nozem to spoko ja juz bym sie darla,az by mi83w lester mnie slyszala oni patrza na sytuacje finansowa tez czy tylko na warunki mieszkaniowe? adas odsypia nocke juz 3godzinki spi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie,xze tylko ten topik tak nawala???wyslalam podziekowania,ale nie doszly DZIEKUJE DZIEWCZYNY ZA POMOC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae wiem co czujesz,przenosilam pierwsze. ja stawiam na to ze urodzisz przed indukcja ;) a zmienilas juz sekretarke w telefonie? bo ja o tym zaczynam powoli rozmyslac... dostaje przynajmniej 2 telefony dziennie z zapytaniem czy jeszcze jestem w ciazy czy moze juz urodzilam. doszlam do wniosku ze przestane odbierac telefony i nagram sobie na sekretarke: " czesc tu Aneta... nie dziecko jeszcze sie nie urodzilo, tak nadal jestem w ciazy. jesli cos sie zmieni to damy wam znac" w dwoch jezykach oczywiscie. co za ludzie ja mam jeszcze tydzien do terminu a oni juz jak te sepy!a po porodzie na tydzien lub dwa wywiesze kartke przy domofonie " do not ring if you're not midwife!" ;) nie dotyczy Moniki2!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak Kamila26... mama***Eli ma rację...wszystko zależy od tego ile zarabia Twój mąż...tam próg jest jakoś 16tys. na rok niby ale jeżeli ma rodzinę na utrzymaniu i sam pracuje to może inaczej popatrzą i próg może być inny...najlepiej pójdź do job center i zapytaj...na dobrą sprawę każdy z nas to indywidualny przypadek i trudno tak gdybać... biedny ten Twój mąż... sam pracuje i jeszcze ketchupu mu odmawiają, nie mówiąc już o polskiej musztardzie... a tak w ogóle to co tam na obiadek pichcicie... :) bo ja nie mam pojęcia co tu zmajstrować...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia na warunki mieszkaniowe przede wszystkim, ale dostajesz tez dodatkowe punkty za kazdy pobierany benefit ( tak jest umnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae na pocieszenie napisze Ci ze jestem prawie w polowie opakowania tej herbaty i dzis mialam kilka skurczy z czego dwa - kilery. az babka na play group (jedna z childminer's, tez w ciazy) zapytala czy sie nie zaczelo, bo az polecial mi łza. nawet tego nie zauwazylam tak mnie scisnelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo eli-herbatke kupilam a tabletek nie mieli na chwile obecna, pije ja i nic, dzielna to ja nie jestem, zreszta brzuch duzy nie jest wiec nie tak zle by go nosic ale juz nie chceeeeeeeeee!!! jutro glupi seewp ktory nie pomoze wiec nastawiam sie na indukcje, generalnie jestem zalamana!!ale co tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze najpierw pokazuje ze blad a potemwstawia te wypowiedzi kilkakrotnie, do mnie nikt nie dzwoni bo sami tutaj jestesmy z mezem a RODZINA AZ tak bardzo za nami nie tesknia, jedynie moje siostry i od meza a z reszta mamy bardzo slaby kontakt juz teraz prawie po 3 latach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama elli do mnie nikt nie dzwoni bo sami tu jestesmy z mezem aby siostry moje i meza dopytuje na skype kiedy a tak to cisza, jestesmy juz tu prawie 3 lata wie kontakty sie poluznily, a tak poza tym maly sie znowu malo rusza i pachwina tak strasznie bola-oszalec mozna-niech przydusi raz a pozadnie, a jak maly kopie to po nogach juz bo tak nisko siedzi, ale uparty i co zrobic jak mu wygodnie w tej ciasnocie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja nie widze Waszych wiadomości... coś się zacięlo czy co...może limit się wyczerpał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×