Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

kamila_b powiem szczerze, że nie sądziłam, że moje nogi tak zareagują. tutaj sobie chodzę ( na spacerki w pobliżu domu i po zakupy) i tylko lekka zadyszka i bóle brzucha, ale tego to się spodziewałam, ale z tymi kostkami to nie przypuszczałam, że tak się załatwię. chociaż powiem ci, że wcale bym się nie pogniewała już teraz jak by mój maluszek zaczął się powoli wypychać. nocek to już nie przesypiam i oczy mam tak podsinione, że nawet pudry i korektory nie pomagają i to chodzenie do toalety co 30 min. mąż się śmieje, że lepiej mi wstawić kibelek do pokoju, żebym mogła sobie na nim cały dzień siedzieć bo się więcej namęczę ściągając i zakładając spodnie co jakiś czas. a to się nie nazywa marudzenie tylko wyrzucanie z siebie co na wątrobie siedzi:) nie wiem czy zauważyłaś ale wszystkie brzuchatki im bliżej termin tym bardziej \"marudzą\", ale to normalka:D oj mamo***Eli ale ty się namordujesz. mam nadzieję, że zaraz się zacznie i będzie już po wszystkim:D🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry mamusiom i brzuszkom :) w swindon pięknie i słonecznie ale my mamy lenia dzisiaj i chyba nie skorzystamy z pogodny, ja już myślę o pracowitym poniedziałku :( Witaj Reinka, ja też będe trzymała za Ciebie kciuki, niestety też nie mam pojęcia jak wyglądają te sprawy ciążowe pracując przez agencję, myślę że mama***Eli dobrze Ci radzi z pójściem do CAB, tam powinnaś dostać najbardziej fachową poradę :) Myślę, że wszystkie z nas zaczynając na tym topiku mają takie obawy, że zostaną skrytykowane albo odrzucone, bo początki topiku były bardzo nieprzyjemne.. pamiętam bo czytałam :) Ja też dziś z pytaniem do fachowców ;) Za czas kiedy jesteśmy na badaniach w związku z ciążą należy nam się całkowite wynagrodzenie. Pytanie moje: kiedy ta zapłata jest regulowana? W mojej ostatniej wypłacie nie jest zupełnie uwzględniony ten dzień kiedy byłam na scanie, porostu w ogóle nie dostałam pięniędzy za ten dzień mimo że pokazałam pracodawcy list, managerka skopiowała.. ale pieniędzy nie mam. Czy to możliwe, że oni regulują wszystko hurtem jak już dostarczę ten dokumnet MAT-cośtam ;) czyli po20 tygodniu? czy powinnam dostawać już pieniądze na bieżąco? I jeszcze jedno. Mam zawsze wolne czwartki i jeden dzień weekendowy (w tym tyg. akurat mam wolną niedzielę). MOja okropna managerka zmusza mnie, żebym robiła wszystie badania, spotkania z położną i wszystko tylko we czwartki, bo jak twierdzi nie ma personelu i jestm potrzebna i nie mogę tak sobie nie chodzić do pracy 3 dni w tyg. Ja ustalam część na czwartki faktycznie, ale oburzyłam się trochę, bo myślę, że wciąż zasługuję na ten wolny dzień a nie chcę spędzać prawie każdego czwartku w przychodni. Poza tym nie zawsze jest to możliwe, np midwife w czwartek prosi mnie żebym zrobiła badanie krwi jak najszybciej czyli... nie w następny czwartek a w piątek albo poniedziałek i na to moja managerka klnie i miesza mnie z błotem :( Ostatnio powiedziała mi że w kontrakcie mam 5 dni pracy a nie 4 a jak mi nie pasuje to może mi zmienić, myślę że nie ma prawa mówić ani robić taich rzeczy.. aaa no i nie ma pracowników, bo na nas oszczędza i jak ktoś przydzie do hotelu pytać o pracę to mówi, że nie ma. Ja nie czuję się odpowiedzialna za brak personelu i uważam, że to nie w porządku, że mam badać się tylko w czwartki, bo Ona nie chce mi płacić za badania.. Mam jutro w mojej racy poważną rozmowę. Mam mieć risk assesment w związku z ciążą ale oprócz tego mam zamiar pogadać poważnie o tych rzaczach, które mi się nie podobają. Boję się tej rozmowy, ale jakoś muszę przez to przebrnąć dla mojego dobra i bezpieczeństwa :) rozpisałam się, przepraszam :D ciekawe jak Oleniga i jej maluszek.. pozdrawiam ciepło wszystkie brzuszki, maluszki i mamuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes, moim zdaniem powinnas normalnie dostawac pelne wynagrodzenie!bez sensu-pogadaj jutro z nimi o co chodzi. MamoEli snilas mi sie! Bylas inna kobieta ale wiedzialam ze to Ty. Nie wiem czemu tak, bo Twoja prawdziwa twarz akurat utkwila mi w pamieci:) _______czy to rewanz po tym ja ja sie snilam Tobie? :D wszyscy chyba outdoors dzisiaj-nie dziwota :) ide tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lollibelly mam nadzieje, ze ja Tobie snilam sie w milszych okolicznosciach niz cesarka :D:D:D bes, powiem krotko. Twoja szefowa moze Cie cmoknac w ...... jesli zezwolisz jej na ten zaszczyt ;) :D Twoja firma powinna zaplacic Ci te pieniazki na bieżąco. jesli przedstawilas im potwierdzenie spotkania z polozna i oni je sobie skopiowali to upomnij sie, pewnie maja balagan albo wspomnij o tym na risk assesment. jesli zas chodzi o risk assesment to nie ukrywaj niczego ani nie wybielaj, ale tez nie marudz za duzo bo bo to bedzie zle swiadczylo o Tobie jako pracowniku. odpowiadaj rzeczowo na pytania i jesli wykonujesz prace ktore uwazasz za zbyt meczaca lub wykonujesz czynnosci, ktorych wykonywac nie powinnas zawsze mozesz poprosic o light duty na czas ciazy. nie wiem czy wiesz ale jesli pracodawca nie jest w stanie zapewnic Ci stanowiska pracy adekwatnego do Twego stanu to MUSI zawiesic Cie w obowiazkach na czas ciazy na zasadach pelnoplatnych ;) czyli siedzisz w domciu i dostajesz kase :) jesli dostalas taka ksiazeczke formatu A4 z NHS napoczatku ciazy to tam powinnas miec wszystkie informacje na temat Twoich praw w Ciazy. a z reszta tu masz fajna stronke rzadowa: http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandworkentitlements/WorkAndFamilies/DG_10026556 jesli masz problem ze zrozumieniem czegos to daj znac, byle dzisiaj bo jutro moge nie miec do tego glowy ze zrozumialych powodow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki mam pytanko. dziś pojechałam z mężem do sklepu, żeby kupić ostatnie rzeczy dla maluszka w tym kosmetyki dla niego i tu pojawił się mały problem. w polsce to wiem, że kupuje się zasypki, pudry itp. a do kąpieli używa się przeważnie rumianku i innych delikatnych ziółek natomiast tutaj to nie mam zielonego pojęcia nie mówiąc, że nawet pudru nie widziałam. co wy kupujecie dla takich new born??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli ogromne dzięki!! 🌻 :) przeczytałam informacje w tym linku i rzeczywiście przydadzą mi się jutro. Zastanawia mnie jedna rzecz- może coś poradzisz. Pracuję w hotelu jako pokojówka, jakiś czas temu w Polse byłam u alergologa i po badaniach potwierdził moje obawy, że mam alergię na roztocza kurzu domowego. Do tej pory nie przeszkadzało mi to bardzo, jedynie jak byłam w jakimś super zakurzonym i wilgotnym pomieszczeniu typu piwnica. Ale odkąd jestem w ciąży moja alergia zwiększyła się kilkukrotnie! :( wyczytałam w necie, że to często się zdarza, że alergie albo zanikają albo potęgują się. Teraz w hotelu kicham i prycham i ledwo oddycham.. ale mi się zrymowało ;) Czy to jest wystarczający powód na zmianę stanowiska albo paid suspension on medical grounds? Może powinnam dostać jakiś papier od midwife lub GP? Ogromnie dziękuję za pomoc :) To forum to prawdziwa skarbnica wiedzy, tak się cieszę że Was znalazłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollyBelly dzięki! :) muszę się zebrać w sobie i popgadać jutro o tym co mnie martwi, moja managerka jest strasznie humorzasta i każdy dzień zależy od jej nastroju :( a najbardziej mi dopieka tym, że nie chce mnie zwalniać na badania, bo za czwartki i tak mi nie płaci.. no zobaczymy jak będzie :) a przy okazji poprawiam tabelkę, bo zaczęłam 13 tydzień :) Szczęśliwe Brzuchatki: Oleniga............27.09.2008.....41....Cambridge.....ch yba Mikołaj?! mama Eli..........02.10.2008.....41....WGC........???.......... ....? ?? monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?. .............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. . .Maksymilian aniapud............29.10.2008.....37....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....37....St Albans...chyba córka..Hania kamila_black......04.11.2008.....36....Hatfield...chyba córka...Blanka mala79.............08.11.2008.....36.....Londyn....corc ia.............? Asanna..............11.11.2008.....35.....Wood Green.......corcia......? Gosiulka24.........15.11.2008.....34.....CROYDON...synek ....Adas??... lorinka..............19.11.2008.....32.....blackpool...c or eczka.....Zuzia? Krakersik81.........22.11.2008.....33....Menchester...có r k a.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....31....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....32....Cheshunt....... ? ?? ??.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwa***..............14.12.2008......27....londyn....... .. corcia...........? Kamila26............18.01.2009......25....Inverness..... .. ? ...............? anecia1702.........19.03.2009......17.....Melton........ .....?.............? mi83.................24.03.2009.......16....Leicester... . .......?............? bes...................25.04.2009.......13....Swindon.... .. .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... .................... Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek .. ..Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała --mamy termin na ten sam dzien! :) Szczerze mówiąc to ja ze scanu mam na 22, ale wpisałam ten, który sobie sama wyznaczyłam od owulki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reinka
Dziewczyny, ślicznie dziękuje, za tak ciepłe przyjęcie i tyle odpowiedzi. Postaram się dokładnie wszystkiego dowiedzieć w C A B. Postaram się być z Wami w kontakcie. Może juz niedługo też dołaczę do Waszego grona jako przyszła mama:) Pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz gorąco dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes to zalezy czy GP podzieli Twoja opinie na temat alergii i tego czy rzeczywiscie nasilila sie w ciazy a nie w ogole :) jesli wystawi Ci papier na poparcie tego o czym napisals to tak bym tez pewnie zrobila bo po co cierpiec. mozesz tez jutro pogadac o tym z osoba prowadzaca spotkanie, o ile nie bedzie nia Twoja ulubiona pani menadzer :D tak jak sie pewnie doczytalas w linku, nikt nie ma prawa zabronic Ci umawiania wizyty u poloznej w inne dni niz Twoj dzien wolny,jesli nie masz innej mozliwosci. co wiecej mozesz tez umawiac sie na szkole rodzenia w godzinach pracy i tez jej nic do tego :) aniapud ja kupilam kosmetyki mustela, ale zaczne ich uzywac za jakis czas. na razie planuje kapac malca w czystej wodzie i smarowac oliwa z oliwek tak jak to robilam z Ela. wystarczalo to w zupelnosci, choc po jakims czasie oliwa z oliwek zostala zastapiona oilatum i dipro base bo mala okazala sie \"egzemowa\". lece spac dziewuszki bo jutro czeka mnie bardzo ciezki dzien ;) mam nadzieje, ze skonczy sie dla mnie troche lepiej niz dla Olenigi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniapud ja już dość dawno zakupiłam kosmetyki dla dziecka, niektóre zamówiłam z tej stronki od Mamy***Eli marki Musella, ale tam głównie zamówiłam kosmetyki do kąpieli i mycia (hipoalergiczne, bardzo delikatne, bez dodatku mydła) a oliwkę mam z Polski - bambino, polecana i nie uczula, jak np Johnsona. Krem do twarzy na każdą pogodę nivea, też z Polski. A jeśli chodzi o puder czy inne zasypki, to już się chyba tego raczej nie używa, bynajmniej już kilka lat temu słyszałam wypowiedź położnej, że już się nie używa bo powodowały zapalenia dróg moczowych poprzez to, że gdzieś tam zalegały w pachwinach, ale jeśli chcesz to stosuj, bo widziałam tutaj na pułkach zasypkę Jonhsson\'a chyba. Ja mam plan stostować tylko sudocream w razie podrażnień i odparzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nocna zmiana - witam. W Coventry była dziś cudowna pogoda.A nam udało się pomalować podkładem ściany.Jutro kolo i listwy.Potem podłoga i nowy dywan - jakoś to się zaczyna klarować. Mam kilka pytań do Mamuś: 1) Proszę o opinie na temat high chair, czy używałyście i jakie spostrzeżenia, może jakieś rekomendacje???? 2)Wybieramy się z Czarkiem na basen i chcę kupić mu kąpielówki,żeby nie było \'niespodzianek\'.I tu znów proszę o komentarze, jeśli używałyście.A może same pampersy do kąpania wystarczą??? MamoEli - nie zameldowałaś się wieczorem, więc: A)odpoczywasz lub mąż zajął kompa B)urzędujesz w \'wylęgarni\' - czego Ci z całego serca życzę ❤️ Reinka - zapraszamy bes - święte słowa:To forum to prawdziwa skarbnica wiedzy !!! aniapud - Do pupy cudocream albo ciepła przegotowana woda, są w sprzedaży różna nappy cream.Zasypkę możesz kupić np Johnson, widziałam też inne firmy, ale nie pamiętam - jest tego sporo np w Boots, Tesco, Mothercare,...A najlepsza jest scrobia/mąka ziemniaczana (ang. starch).Na początku Czarek kąpany był tylko w wodzie (około1.5 miesiąca).Teraz używam mydełka+szampon Bambino.Do ciała po kąpieli oliwka też bambino.Ponoć najlepsza oliwa z oliwek :) Ale każde dziecko jest inne, jedne mniej inne bardziej wrażliwe na kosmetyki, więc trzeba być elastycznym Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalapalam sie na koniec nocnej zmiany czy to juz dzienna...? :) max soal dzis w nocy 4 godziny, musialam go budzic na karmienie i malo mi cyca nie zezarl. troche sie wiec wyspalam :)) aniapud - glownie uzywam czystej wody, do przecierania twarzy mocze pieluche tetrowa w wodzie z kranu, do oczu itp - waciki w wodzie przegotowanej bez zadnych dodatkow. sudokrem (rewelacja!) stosowalam raz - maly na pupce mial jakies zaczerwienienie i zlazlo natychmiast. po kupce podmywam malego w wodzie bez dodatkow i smaruje oliwka johnsona (maz taka kupil i jak na razie jest ok), do \"kapieli generalnej\" 2 razy w tygodniu zaczlam uzywac top-to-toe wash johnsona, sama bym tego nie kupila ale dostalam probke i na razie rowniez dobrze sluzy, a tym, ze nie przesadzam z iloscia. w kolejce do wyprobowania czekaja rozne prezenty od ciotek, typu plyn do kapieli z oliwka nivei, ale - jesli mam byc szczera - podchodze do nich z dystansem. w pogotowiu mam make ziemniaczana, w razie jakis problemow zrobie krochmal do kapieli. mam pytanie, czy tu mozna kupic wit.d w kroplach dla dzieci? wiem ze tutaj sie jej rutynowo nie podaje. czy lepiej zeby mi przyslali z polski? jakos to tutejsze sloneczko mnie nie zachwyca :)) mamo eli, trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki! pisze juz chyba jednego z ostatnich postow jako brzuchatka :) za 2,5 godziny mam zadzwonic na porodowke i dowiedziec sie o lozko. musze jeszcze spakowac prowiant mezowi i dopakowac na wszelki wypadek reczniczek dla \"leniwca\".jestem troche podenerwowana, ale jakos sie nie boje :) Monika2 ja mam takie drewniane, z mozliwoscia wielostopniowej regulacji na pupe i nozki, dosuwane do stolu i odczepiana porecza. zaraz znajde link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamyny D nie dostaniesz tutaj, chybaże w zestawie z innymi wit, ilość jestbardzo podobna w zestawie jak i oddzielnie-400jednostek, ale po co malucha niepotrzebnie faszerowac chemią. Ja wit D mam z Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o takie wlasnie: http://cgi.ebay.co.uk/BABYDAN-HIGHCHAIR-BRAND-NEW-XXX-BOXED_W0QQitemZ370090702433QQcmdZViewItem?hash=item370090702433&_trkparms=72%3A1298|39%3A1|66%3A2|65%3A12|240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14#ebayphotohosting swietnie sie sprawdza ;) onyx chyba lepiej poprosic kogos o przywiezienie z Polski. tutaj sa marne szanse na dostanie vitD bez stoczenia batalii. dobra ide sie kapac, zajze do Was pozniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek To juz zdecydowanie dzienna zmiana. U mnie od wczoraj ścieżka \"antypokojowa\" z księciem wiec dobrze, że mam was i mogę sobie pogadac :D :D Nie mogłam już dłużej leżej bo mi wszystkie gnaty wyginało. Mamo Eli to już tak blisko wow.. jedynie 11 dni po terminie!!! Bojku Ciekawe co będzie i jak będzie :) Powodzenia :-* :-* słuchajcie wy o tej oliwie z oliwek to mówicie o zwykłej kuchennej ? Przeciez to wstrętne i śmierdzi !?!? Rady ogólnie sa dobre, duzo z nich notuje, ale do tej oliwy nie jestem przekonana. Ide po tościki bo mi w burczy w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! No i mamy kolejny tydzień, ale ten czas szybko leci! Mamo***Eli trzymam za Ciebie kciuki, fajnie masz, pewnie jesteś podekscytowana, ja byłabym chyba raczej w lekkim stresie. Życzę oby było wszystko lekko i przyjemnie :) Dziewczyny czy macie czasem tak, albo miałyście podczas ciąży, że budziłyście się spocone, mimo tego iż w sypialni nie jest gorąco? Ja się czasem np dziś budzę cała jakby lepka, szyja mokra i brzuch, także pierwsze co rano i prysznic. Zastanawiam się czy to normalne w ciąży czy może zwiastu czegoś niedobrego ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola musiałabys widzec jakie mialam chuśtawki ciepła i zimna jak szłam spac.. raz mi było zimno a za chwile się pocilam... okna nie otworze bo już i tak jestem lekko przeziebiona a bez tego normalnie koszmar z zasypianiem. Miałam zimna wode do picia. W ciągu dnia też mi tak często gorąco. Ale zobaczysz, jak się urodzi to będzie ci duzo zimniej znajoma mówiła, że było jej wiecznie ciepło, a jak tylko sie dziecko urodziło.. w lipcu.. to wyjęła cieplejsza kołdre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kamila, dobrze wiedzieć, że nie tylko mnie napadają fale ciepła, czyję się jak kobieta w czasie menopauzy :) Widać szaleństwo hormonów, ale już niebawem się to skończy i ... i zacznie się nowy cyrk, nieprzespane noce, ale już z innego powodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaaak, już nie długo. Coraz częsciej sobie to wszytko wyobrażam i myśle jak to będzie. Blisko łóżka łóżeczko, a w nim malutkie dziecko to takie niesamowite albo fakt, że gdy mój luby będzie spac ja będę opiekowac sie tu moim maleństwem.. oczywiście po chwili uświadamiam sobie, że najpierw muszę przejśc przez poród, a po naszych ostatnich brzuchatkach widze, że to może byc baaardzo długa droga..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala21
Szczęśliwe Brzuchatki: Oleniga............27.09.2008.....41....Cambridge.....ch yba Mikołaj?! mama Eli..........02.10.2008.....41....WGC........???.......... ....? ?? monika820227...15.10.2008.....28.....Londyn..........?. .............? ania 3..............25.10.2008.....31....Boston.....synek....... .Dawid magdzikm.........27.10.2008.....31....Redditch...synek.. . .Maksymilian aniapud............29.10.2008.....37....Enfield......syn ek.......Kubuś Jola25..............31.10.2008.....37....St Albans...chyba córka..Hania kamila_black......04.11.2008.....36....Hatfield...chyba córka...Blanka mala79.............08.11.2008.....36.....Londyn....corc ia.............? Asanna..............11.11.2008.....35.....Wood Green.......corcia......? Gosiulka24.........15.11.2008.....34.....CROYDON...synek ....Adas??... lorinka..............19.11.2008.....32.....blackpool...c or eczka.....Zuzia? Krakersik81.........22.11.2008.....33....Menchester...có r k a.....Zuzia Patinka26...........30.11.2008.....31....Cheltenham..cor ka.....Olivia Katelka25...........06.12.2008r....32....Cheshunt....... ? ?? ??.......????? Salma................10.12.2008......8.....Leicester.... .......? ...........? iwwa***..............14.12.2008......27....londyn....... .. corcia...........? Kamila26............18.01.2009......25....Inverness..... .. ? ...............? anecia1702.........19.03.2009......17.....Melton........ .....?.............? mi83.................24.03.2009.......16....Leicester... . .......?............? bes...................25.04.2009.......13....Swindon.... .. .................... mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ........?.........? Szczęśliwe Mamusie : sztefka......15/03....2,740g......Londyn.......chlopak.. .....Alexander shirin......20/03.....3910.....Londyn.....synek......... .......... .Farid asiek 392....22/03....3,740g......Londyn.........chlopak.......Pat ryk Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub flowerska...19/04....3,880g....Londyn- Enfield...chłopak.......Tomasz Kohannah ...20/04... 3256 g ......Londyn .........chłopak.........Antos aneczka21...09/05...3400........Bedford........chłopak.. .....Mateusz sinia......... .29/05....3500 ......Coventry .....chłopak............Philip Okruch12....7/06......2700...Boldon/Tyne and Wear...dziew.....Maja duila..........14/06.....3755.........Londyn...chłopak.. .........Filip iwtek29..... 16/06.....2275.....Cochester....dziewczynka ....Julia anusia23.... 17/06.....3200.....Manchester....dziewczynka.......Julia s_daga.......28/07.....3100....london/richmond...chłopak ......Victor ivonka79.... .05/08....3035.....tonbridge..... dziewczynka......Maya gosiaczek27..12/08... ?..........Croydon.......dziewczynka...Amellka mada744......01/09....4090.....Harrogate.....chłopak.... ........Julian Kalcia64......06/09....3590... ..Waltham Abbey....chlopak........Aleks anka Manchester...06/09...3470...Manchester..dziew..Victoria ziarnko_piasku..10/09....3440.....Leicester....dziewczyn a.....Julka magdzior29.....13/09.....4400.......Enfield..........syn .............Alan kaska0110......23/09.....3680......Leicester.......synek .......Filipek ***niunia***......24/09....4540...Wolverhampton....synuś ..... Bartek Ola26............29/09.....3370....Essex Great Dunmow..syn.....Maks anka00 .......29/09.....3200.....Streatham....coreczka....Klaudynka agg3..........4/10.....4820.....Birmingham.....córeńka.. ...Dominika Justyna M..........08/10........4050....London..... synek......Adrian Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia jovka..............12/10......3200.....Londyn.....córcia .........Hannah anibas82..........15/10......2980.....Hatfield....córcia ..........Natalia migotka_bober..19/10....3508...Londyn.......syn......... ..Maximilian Laboszek.........21/10....3275...Swindon.......corcia... .....Natasha Izabela26.........24/10..3370.....Kidderminster....córka ......OLIWIA Skorpionka81.....25/10...3748.....Southampton.....córka. .........IZA agi2-27............26/10...2950......Sheffield.......... córcia...Victoria Kiki26..............31/10....???.....Liverpool ......syn................Staś Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus.........Daw idek MONDZI25..02/11..3850......Banbury...coreczka........... ..Olenka Dora23............09/11....3410....Croydon........synus. . ......Dorian karina82..........09.11.....3,900....Chichester.....syn. ... ....Juliusz czarna101.......20/11.....3815....Hereford......coreczka .....Natalie anagro........24/11.....4370......Alcester......synek... ..Alexander oleczka0629......27.10....1660....Leicester.....coreczka ....Liliana camillee........03.12.......3444.....Bristol.....coreczk a........Noemi Agata85..3012.07..3250..Ząbkowice Śląskie (Grimsby) ..syn..Nataniel mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas asiulek27........10/01......3220.....Preston........córk a.. .. Judytka Jennny...........14/01......3600.....Stratford......syne k.....Robert leeds1977aga....21.01.......3620...Leeds........synuś... ....Davidek Kasia78..........30.01.......3280......Gosport......syne k.....Kubuś agnes23.......09.02......3370.....Northampton.....corcia .......Zuzia joaska78......17/02.....3500......Bedford.......synek... .Staś elenasss.......03.03.....4000............Leicester....sy n....Bartuś Karolinah.....26/04....3,450g....Londyn/Koszalin...synek ...Max karolinkaa_j...04/05...3.600.....Borehamwood.....synek.. ..Kacperek Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k....Tymon Felicity001.....18/05....4070.....Chesterfield.......syn ek.....Filip Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek ....Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ... .Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek...Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa........07.07.2008....3,056kg....Thornton Heath..córka....Ola Rokita1988...10/07...3525g....Bedford........corka...... ........Amelia Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. ..........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia.... .Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. .........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... ..Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke..chlopak. ..Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1............02.09.2008....2900.....London..Maksymil ian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek .. ..Kubuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala21
bes ja niestety nie mialam takiej morzliwosci bo jak mialam pierwsza wizyte w szoitalu to juz sami mi ustalili a jak tam samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) mamo***Eli życzę, żeby poszło szybko i bezboleśnie:) trzymam kciuki🌻 dzięki dziewczyny za rady odnośnie kosmetyków dla maluszka. jak weszłam do sklepu to byłam tak skołowana, że nie wiedziałam co z półki brać. no ale teraz już wiem co kupić:) kamila_b dobrze, że się zapytałaś o tą oliwe z oliwek, ja też nie pierwszy raz słyszę o smarowaniu bobasa tym i teraz zaczęłam się zastanawiać czy to czasem nie jest kuchenna. jola25 z tym poceniem od brzucha w górę to ja tak mam do teraz. wogóle teraz to mi jest cały czas gorąco. przed ciążą to spałam w skarpetkach bo wiecznie było mi zimno i miałam zimne ręce i stopy a teraz to jak by mi ktoś ognie powkładał do środka więc ten stan to chyba normalny u brzuchatek. właśnie teraz spojrzałam na tabelkę to ty, ja i kamila_b mamy prawie ten sam termin. ciekawe jak to będzie z nami? bo jak słyszałam jak męczyła się oleniga i mama***Eli to ja już jestem przerażona a tu jeszcze teoretycznie 2 tygodnie. idę jakieś kakałko wypić i może zjeść jakieś ciacho. miłego dzionka dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania dopiero zauwazylas... ja juz dawno widzialam, jeszcze mówiłysmy, że mamy aż tak podobną sytuacje :) wzięłam przyjemny prysznic. Kośc łonowa to boli mnie teraz non stop przy kazdym ruszaniu się, a nie tylko w nocy ( w nocy podwójnie) Nie mogę się położyc, bo wtedy to dopiero się udusze, ciągle ciężko mi się oddycha :( A co chwila w danym tygodniu pisza \" będzie ci się lepiej oddychac... bla bla bla\" i NIC normalnie jest do dupy (przepraszam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_b o podobnych terminach to wiedziałam, że mam z Tobą a jola25 gdzie mi umknęła w tej tabelce. może miałam wtedy zaćmienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×