Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Ale pogoda, ciemno, tylko spać, dobrze, że chociaż nie zimno, a mi po nieprzespanej nocce wręcz duszno, Aniapud miałam podobną noc do Ciebie, miałam wrażenie, że wogóle nie spałam, ojj ryczeć się chce, ale widzę, że Kamila-black też przechodzi smutki, także rozumiem. że moje nastroje w normie jak na ten czas ciąży! Oczywiście mam stresa przed porodem, a do kogo z rodziny, czy znajomych nie zadzwonię, to wszyscy pytają czy już rodzę! Masakra, teraz wiem jak to jest jak dziewczyny, które trochę przenosiły pisały, że ciągłe dopytywanie innych czy to już, tak męczy, ale ja na litość boską nie jestem jeszcze nawet przy terminie, a już mnie wypytują :( Mamo***Eli odpowiedź jeśli znajdziesz chwilę, czy zakupiłaś już jakiś pas wzmacniający plecy, bo ja się nie mogę zdecydować, tyle ich jest do wyboru w sklepie ebay\\\'owym, więc jeśli już zakupiłaś i wypróbowałaś jak się nosi, to proszę daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za to zasmiecanie trzema postami, ale jak widać nawet internet jest dziś przeciwko mnie, chyba pójdę spać o ile wszelkie bóle mi na to pozwolą. A gdzie jest Anecia, ciekawe jak jej kręgosłup. Może przyjazd mamy ją absorbuje. Pozdrawiam i życzę wszystkiem lepszego nastroju niż mój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie mam pytanko po jakim czasie jak dzidzia jest już na świecie jest szczepiona? Bo zastanawiam się jak pojadę do polski na święta czy będę mogła dłużej tam zostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my właśnie byliśmy na pierwszym spacerku - 20min... :D ... ależ strasznie dzisiaj wieje... Kamila_b ja mam nadzieję ze Ty to sie trochę ruszasz pod koniec ciaży, bo ja przez ostatnie dwa miesiące to tylko w domu siedziałam i jedynie spacerowałam z kuchni do pokoju i do toalety po schodach i tyle... a teraz z Mikołajem czy bez strasznie dokuczają mi kolana, cieżko mi się podnieść z fotela i ciężko usiąść, po schodach masakra chodzić... to wszystko przez to ze miałam mało ruchu a przytylam 33kg, a teraz latam jak perszing a ważę mniej jakieś 9kg, wiec jak Mikolaja mam na rękach to jeszcze mi trudniej... nie iwem co mam począć z tymi kolanami, są strasznie obciążone... dzisiaj była midwife i kazała mi iść z tym do GP - no i chyba pójdę... takze po ciąży czuć ulgę bo nie ma wielkiego brzucha i w końcu można spać na plecach :D ale ja znowu mam inne dolegliwości :o... wiecie jak nie urok to sraczka ;) ;) ;)... Midwife zważyła mojego głodomora i waży 110g więcej, tyle przybrał w 5 dni :).... Kamila26 ależ zazdroszczę Ci, że trafiłaś na taką super midwife... wykorzystaj to jak się da... :) Krakersik nie martw się, napewno Ci wybaczą... zrozumieją, że jesteś w ciąży... w końcu to stan wyjatkowy, w którym można mieć humory i humorki :)... No to Aniapud niezly dzień dzisiaj i to jeszcze poniedziałek, nie życzę Ci... 🌼 dla Ciebie Jola25 współczuję Ci tych pytań \'czy już\'... mnie to strasznie wkurzało... a już nie mogłam znieść jak mówili mi, ze to pewnie bliźniaki bo taki brzuch duży... mimo, ze mówilam, ze na scanie widac jedno dziecko...😠 Już niedługo - wytrzymaj 🌼 Dajcie jakiegoś linka do obejrzenia tych pasów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga...to super juz mieć pierwszy spacerek za soba faktycznie dzisiaj to strasznie wieje:) faktycznie musisz latać jak pershing jak juz zgubiłaś 9 kg. idź do GP może będą kazali ci paracetamol brac na kolana:).oleniga ile razy będzie przychodziła do ciebie i Mikołaja midwife?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Kamila26vTwoja Nikola?Dzwonilaś?Ja w pierwszej ciąży cos ok13kg a w drugiej mniej 11kg, ale obie córy byly spore.Zuzia 3.75, Ola 3.056. Nie przybylo dużo ale wystarczy by życie utrudnić, chociaż najbardziej utrudnialo mobilnośc to, że tak bardzo trzeba uważac na te piłkę z przodu, ni to sie schylić, ni podnieść, ni obrucić jak należy...Ale cóż, szczęście, że tych piłeczek nie musimy nagłowach nosic;) Krakersik szczepionkimasz tak: 6tyg-gruźlica jeśli zalapalaś sie na szczepienie obowiązkowe 8tydz , może być też poźniej, Ola miala w 9-tym tyg - pierwsza szczepionka skojarzona, plus cos tam(nie pamietam) i potem w regularnych odstępach co 4tygodnie -12tydz albo później 16tydz albo później trzecia skojarzona. I jak ?wyrobisz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borowka bylam z Nikola dzis na kontroli i dal jej cos o nazwie Nystatin na jezyk do plukania bo wciaz miala bialy i widze poprawe juz po pierwszym uzyciu.Dalej ma powiekszone wezly ale powiedzial ze jej znikna w ciagu tygodnia moze dwoch, jesli nie,mam przyjsc z nia znow za dwa tygodnie.Ona mocno nie kaszle tylko rano jak sie budzi,bardziej sie boje tylko o te wezly chlonne,ale musze czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchajcie z tymi wozkami to naprawde problem!!nie moge znalezc nic ciekawego i w Polsce tez drogie takie ktore mi sie podobaja kosztuja 2000zl czasem nawet ponad:-( owszem sa tez tansze ale nic mi sie nie podoba:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borówka...dziekuje bardzo :)nie mam pojecia chyba po swietach bede musiala wracac tutaj spowrotem,ale jeszcze zobaczymy kiedy to malenstwo bedzie chcialo sie wykluc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik ja nie mam pojęcia ile moja midwife będzie do nas przychodziła... nic nie mówiła... ma przyjść jeszcze ma przyjść Health Visitor w tym tygodniu... Paracetamolu to ja mam aż za dużo w swoim organizmie, boli mnie brzuch po cesarce i biorę leki przeciwbólowe trzy razy dziennie i jest tam też paracetamol w dawce max, ale na kolana to mi nie pomaga :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QQ wyszla ode mnie nie dawno znajoma z 3miesiecznym maluszkiem, ale slodki dziobek :) Ciesze sie ze nie ja musze sobie czasami pomarudzic... dzieki za wsparcie. Ed nie mial nic zlego na mysli, raczej mowil to w formie zartu. Chociaz w jednej ksiazeczce z nauka polskiego naprawde napisali, ze jezeli zapytasz Polaka co slychac... przygotuj sie na dlugi wywod i wyczerpujaca odpowiedz o wszystkim co u niego, hieh i ja tam mysle ze tak czasem jest, Polacy sa raczej gadatliwi niz malomowni. Np Francuzi, jakby zle nie bylo glownie powiedza..ach wszystko w porzadku. Krakersik nie dziwie sie ze sie wkurzylas, ja nie lubi ludzi ktorzy nie maja na uwadze czyjegosc dobra, szczegolnie w twoim stanie! Wiec nie przepraszaj ich przy okazji, bo to oni powinni uszanowac to ze mozesz kiepsko sie czuc i nie pic tyle. Bo spotkanie to chetnie, ale sa pewne granice a moj tez fochy czasem puszcza..to prawdziwy ciezki w obsludze skorpion Ania bardzo wspolczuje pralki, ja sie oszczedzam jak moge w pracach domowych a ty tyle roboty mialas, biedna. Jola ja albo mam swietny humor jak ostatnio wtedy w piatek gdy Ed wrocil z koncertu a w niedziele np caly dzien mi sie beczec chcialo. iwwwa... to fakt, wiecej kg oznacza wiecej meczarni. Ale nie dalo sie inaczej, jadlam gdy bylam glodna, nie obzeralam sie jak wariatka Oleniga ja juz mam problemy z kolanem i nosze opaske uciskowa czasem, ciekawe jak bedzie pozniej :/ A tez duzo przytylam wiec sie martwie. Poczytaj czy karmiac mozesz brac glukozamine, bo to pierwsza rzecz ktora warto brac przy bolu stawow itp. Bardzo pomaga. I generalnie sie ruszam, ale na spacery nie chodze. Wczoraj bylam w supermarkecie na zakupach i dalam rade, wiec nie jest zle. Matko ale moje dziecie mnie kopie teraz, musze sie inaczej ulozyc bo normalnie nie wytrzymam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam sobie drzemkę bo po tym sprzątaniu tej wody to mi kręgosłup wysiadł. dobrze że ktoś wynalazł mop i nie musiałam jak nasze babcie na kolanach i ściera:) Kamila26 czy twoja Nikola ma grzybice jamy ustnej, że dali jej Nystatynę?? Bo ten lek się stosuje przy grzybicy jamy ustnej, przewodu pokarmowego i pochwy. We wszystkich przypadkach ma to samo działanie tylko podawany jest w różnej formie. ja brałam nystatynę dlatego trochę mnie zdziwiło że dali to Nikoli bo nie wspominałaś nic że mała ma jakąś grzybicę. Oleniga to opaska na kolano o której pisała Kamila_b to bardzo fajna sprawa przy takich dolegliwościach. ja jak kiedyś sobie nadwyrężyłam to bardzo mi pomogło bo to ci usztywnia staw i przy chodzeniu go nie obciążasz. można to zastąpić bandażem elastycznym. Idę coś do gara na obiad wrzucić bo niedługo głodna się zrobię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy!!a wy piszecie i piszecie!ja nie nadazam z czytaniem! caly czas ucze sie rozrozniac placz u malego ale na razie z marnym skutkiem. przestalam brac leki a malego brzuszek nadal boli, tak podobnie jak u ciebie mamo eli, najpierw go boli a potem robi luzna kupke, dziwne przy luznej kupce i czesto puta a jak wlozylam mu termometr to cale lozko okupil tak mu poszlo, nie nie wiem czy to kolki czy zla dieta......] pozdrawiam was,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha, chyba nie bede zmieniac... tak jakos dziwnie teraz by bylo sie przechrzcic :) pasa w koncu nie kupilam. zaraz po porodzie uzywalam pasa ciazowego a teraz nosze pas bielizniany (takie przedluzone w gore babciowe gacie :D ) i tyz jest piknie :). kupilam je w JL przed zeszlorocznym christmas party i doszlam do wniosku, ze moze sprobuje ich pouzywac, jak na razie zdaja egzamin. musze Wam jednak napisac, ze rozeszly mi sie miesnie brzucha i mam kategoryczny zakaz dzwigania czegokolwiek powyzej wagi dziecka, przynajmniej do 6 tygodniowej wizyty u lekarza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaPud ja niewiem byc moze juz po tych antybiotykach moja Nikola ma ta grzybice bo caly czas miala bialy jezyk.Moja ciotka jest w szpitalu na chirurgii dzieciecej pielegniarka i ona mi mowila ze po antybiotykach mogla dostac cos i trzeba teraz jezyk pedzlowac czy cos w tym rodzaju,najwazniejsze ze ten srodek dziala bo widze ze juz po pierwszym uzyciu jezyk wyglada ladniej i schodzi ten osad bialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniapud ja juz sama niewiem co ona ma z tym gardlem.Moja ciotka pielegniarka mi mowila ze mogla dostac cos od antybiotykow i trzeba teraz pedzlowac jezyk czy cos w tym rodzaju.Najwazniejsze ze po pierwszym uzyciu widzialam roznice na jezyku ale jak bedzie dalej to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane :-) zakupilam ten wiesiolek kapsulki tylko sa 3 rozne opakowania tzn gramy ponad 200 gram 500 i 520 gram i ponad 1000gram wiec ktory najlepszy?> Ja kupilam ten 500mg i herbatke tez pije :-) dziekuje wam za pomoc bo sama bym nie wpadla na to ze mozna tutaj tez kupic duze 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane :-) zakupilam ten wiesiolek kapsulki tylko sa 3 rozne opakowania tzn gramy ponad 200 gram 500 i 520 gram i ponad 1000gram wiec ktory najlepszy?> Ja kupilam ten 500mg i herbatke tez pije :-) dziekuje wam za pomoc bo sama bym nie wpadla na to ze mozna tutaj tez kupic duze 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski! co ten internet ma dzis taka czkawke? :)) kamila_black - dobrze ze ci dziewczyny odpowiedzialy pierwsze bo po mojej odpowiedzi pewnie bys sie zalamala... hehe, ciesz sie wolnoscia poki mozesz! faktycznie, ostatnie dni ciazy nie byly lekkie, ale - moze dlatego, ze porod mnie zaskoczyl i nie czekalam w stresie - nic mi nie dolegalo oprocz opuchnietych nog. a teraz jak uda mi sie pojsc do toalety i nie musze stamtad wybiegac w poplochu to sie czuje wybrancem bogow... a hormonki szalaly kiedy opadla adrenalinka poporodowa i kiedy zostalam sama w domu z malenka kruszyna, do ktorej nie dolaczono zadnej instrukcji obslugi. ale z dnia na dzien bylo lepiej i dlatego ci to pisze, bo chyba nie kazdy moze oczekiwac euforii w pierwszych miesiacach zycia dziecka i dobrze jest sobie zawczasu cos przygotowac na ewentualny kryzys, wolac o pomoc jak ci zle itp. nie przejmuj sie tym teraz, ciesz sie ciaza, potem porodem (!), potem macierzynstwem... :)) a co do zlych humorow, to kiedy masz je miec jak nie w ciazy??? masz przynajmniej na co zwalic, hehe a tak z ciekawosci - twoj maz uczy sie sam polskiego? wiesz, mam zboczenie zawodowe... :) moge polecic mu pare ksiazek, hehe :)) krakersik, pierwsze szczepienie to przeciwgruzlicze jesli ci zaproponuja w szpitalu (jesli nie, mozesz sie dowiedziec w baby clinic albo u gp po porodzie) - szczepionka nazywa sie bcg. kiedy dziecko ma 2 miesiace masz dtap/ipv/hib i pcv, trzy miesiace - dtap/ipv/hib i menc, cztery miesiace dtap/ipv/hib, menc i pcv, pozniej okolo roku, 13 miesiecy, trzech lat i 4 miesiecy i miedzy 13 a 18 rokiem zycia, ale na tak dlugo to sie chyba nie wybierasz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka26...napisz jak sie czujesz?wody caly czas ci odchodza?a nie boisz sie ze te tabletki z wiesiolka wywolaja za wczesnie porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka26...napisz jak sie czujesz?wody caly czas ci odchodza?a nie boisz sie ze te tabletki z wiesiolka wywolaja za wczesnie porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka26...napisz jak sie czujesz?odchodza ci caly czas wody?a nie boisz sie ze te tabletki z wiesiolka wywolaja za wczesnie poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka26...napisz jak sie czujesz?odchodza ci caly czas wody?a nie boisz sie ze te tabletki z wiesiolka wywolaja za wczesnie poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka26...napisz jak sie czujesz?odchodza ci caly czas wody?a nie boisz sie ze te tabletki z wiesiolka wywolaja za wczesnie poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, no wiec ja mniej wiecej sie tego spodziewam i na dodatek moj Ed pracuje w nocy wiec bede sama (tylko na poczatku od porodu bedzie miec 2 tygodnie wolnego i potem moja mama bedzie tydzien) a w ciagu dnia spi jakos do 14 czy 15 wiec sama sama sama z tym wszystkim, bez instrukcji obslugi jak to swietnie okreslilas :) no ale jakos sie naucze teraz po prostu juz mam dosc tego ociezalego trybu zycia Ed i nauka polskiego, hahah... bylo pare takich zapedow, bo ja tez ucze sie kilku jezykow i mialam filologie francuska na bylych polskich studiach, ale niestety na kilku lekcjach z mojej strony i kupnie jakies ksiazki typu \"jezyk polski w 4 tygodnie\" sie skonczylo. On twierdzi ze jest za stary na nauke obcego jezyka. Ale duzo rozumie jak jest ze mna w Polsce, raz na jakis czas, bo ma w pracy sporo Polakow których jest kierownikiem i sie osluchuje czasem. a poza tym... dalej sobie bede po troszku marudzic i czekac, bo to juz nie dlugo :) i Ania i Jola sa przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, no wiec ja mniej wiecej sie tego spodziewam i na dodatek moj Ed pracuje w nocy wiec bede sama (tylko na poczatku od porodu bedzie miec 2 tygodnie wolnego i potem moja mama bedzie tydzien) a w ciagu dnia spi jakos do 14 czy 15 wiec sama sama sama z tym wszystkim, bez instrukcji obslugi jak to swietnie okreslilas :) no ale jakos sie naucze teraz po prostu juz mam dosc tego ociezalego trybu zycia Ed i nauka polskiego, hahah... bylo pare takich zapedow, bo ja tez ucze sie kilku jezykow i mialam filologie francuska na bylych polskich studiach, ale niestety na kilku lekcjach z mojej strony i kupnie jakies ksiazki typu \"jezyk polski w 4 tygodnie\" sie skonczylo. On twierdzi ze jest za stary na nauke obcego jezyka. Ale duzo rozumie jak jest ze mna w Polsce, raz na jakis czas, bo ma w pracy sporo Polakow których jest kierownikiem i sie osluchuje czasem. a poza tym... dalej sobie bede po troszku marudzic i czekac, bo to juz nie dlugo :) i Ania i Jola sa przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, no wiec ja mniej wiecej sie tego spodziewam i na dodatek moj Ed pracuje w nocy wiec bede sama (tylko na poczatku od porodu bedzie miec 2 tygodnie wolnego i potem moja mama bedzie tydzien) a w ciagu dnia spi jakos do 14 czy 15 wiec sama sama sama z tym wszystkim, bez instrukcji obslugi jak to swietnie okreslilas :) no ale jakos sie naucze teraz po prostu juz mam dosc tego ociezalego trybu zycia Ed i nauka polskiego, hahah... bylo pare takich zapedow, bo ja tez ucze sie kilku jezykow i mialam filologie francuska na bylych polskich studiach, ale niestety na kilku lekcjach z mojej strony i kupnie jakies ksiazki typu \\\"jezyk polski w 4 tygodnie\\\" sie skonczylo. On twierdzi ze jest za stary na nauke obcego jezyka. Ale duzo rozumie jak jest ze mna w Polsce, raz na jakis czas, bo ma w pracy sporo Polakow których jest kierownikiem i sie osluchuje czasem. a poza tym... dalej sobie bede po troszku marudzic i czekac, bo to juz nie dlugo :) i Ania i Jola sa przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, no wiec ja mniej wiecej sie tego spodziewam i na dodatek moj Ed pracuje w nocy wiec bede sama (tylko na poczatku od porodu bedzie miec 2 tygodnie wolnego i potem moja mama bedzie tydzien) a w ciagu dnia spi jakos do 14 czy 15 wiec sama sama sama z tym wszystkim, bez instrukcji obslugi jak to swietnie okreslilas :) no ale jakos sie naucze teraz po prostu juz mam dosc tego ociezalego trybu zycia Ed i nauka polskiego, hahah... bylo pare takich zapedow, bo ja tez ucze sie kilku jezykow i mialam filologie francuska na bylych polskich studiach, ale niestety na kilku lekcjach z mojej strony i kupnie jakies ksiazki typu \"jezyk polski w 4 tygodnie\" sie skonczylo. On twierdzi ze jest za stary na nauke obcego jezyka. Ale duzo rozumie jak jest ze mna w Polsce, raz na jakis czas, bo ma w pracy sporo Polakow których jest kierownikiem i sie osluchuje czasem. a poza tym... dalej sobie bede po troszku marudzic i czekac, bo to juz nie dlugo :) i Ania i Jola sa przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×