Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

ja także zainwestowałam w rożek,bratowa mi poradziła, tak jak pisała aneczka21 świetnie się sprawdza podczas karmienia i jeśli boisz się brać dziecko na ręce zaraz po porodzie, najlepiej kupic taki z usztywnianymi pleckami super sprawa.Tylko ja niestety nie widziałam ich tutaj, ja mam z polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki! Zaczelam wlasnie 17 tydzien:) Co do ubranek dla malenstwa to juz spokojnie nie moge przejsc kolo sklepow,ale jestem silna i czekam na 2 usg ktore bede miec w 20tygodniu i mam nadzieje,ze mi moja polozna powie co tam nosze pod serduszkiem:) i wtedy zaczne kupowac choc wiem ,ze zdarzaja sie pomylki:(napewno miesiac przed porodem kupie lozeczko i wozek,a piszac o lozeczku jak myslicie czy lepsze jest normalne,tradycyjne czy turystyczne takie skladanie ,bo wiem ze bede duzo do polski jezdzic z moim dzieciatkiem. Czy ktoras z was miala takie lozeczko od poczatku,kiedy dzidzia jest taka malenka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek pozdrowienia i dzieki za zaproszenie na to forum,jest rowniez ciekawe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mada... co prawda nadal mnie meczy chandra... ale sama juz nie wiem.... ja tak sie potrafie sama dolowac.... caly czas proboje sie domyslisc dlaczego ten moj ukochany sie nie odzywa - i poprostu mi przykro :( chyba to mnie tak meczy SAMOTNOSC przez duze \"S\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i chcialam jeszcze napisac,ze osoby,ktore sie wtracaja z glupimy komentarzami to WON!!!!!!!!!!! Bo kazdy ubiera sie jak chce!!!!!!! A wszystkie kobietki z BRZUSZKAMI TO NAJLADNIEJSZE KOBIETKI!!!!! Wiec jak te osoby co sie nawet nie podpisza pseud.nie maja nic madrego do powiedzenia i nie maja zadnych doswiadczen w ciazy i po to niech nie psuja tego forum,bo to jest naprawde skarbnica bardzo waznych wiadomosci zlwaszcza dla nas ciezarowek,ktore mieszkaja w Anglii,a nie w Polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glupota nie zna granic,wiec zostawiam ta osobe bez komentarza niech sie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kariny- żal mi takich ludzi jak ty. TROLE WON!!!!!!!!!!!!!!!Nudzi ci się co? zajełabyś się czymś pożytecznym a nie stresujesz ciężarne, zyczę ci zeby ciebie tez to spotkało. Karina nie przejmuj się są ludzie i ludziska na tym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam od rana dzis czuje sie wyjatkowo okobym nie zapeszyla, na wyczucie jem cos co moze mnie nie mdlic.... pozdrawiam Was Dzis mnie czeka wycieczka do Infand revenue, mamy juzwszystkie p45 czy p60 i lece przed gimnastyka na rozmowe i forme....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
HALUUU ŚPIOCHY!!!! Ja codziennie wstaje o godz 6 ,7 rano kłade się o 11,12. Nie mogę spac w nocy,a i tak rano wstaje. Wyczytałam że pod koniec ciąży mozna mieć problemy ze snem (no i oczywiście na mnie padło) :)Czy wasza położna mówiła Wam coś o hartowaniu pierśi? Moja kazała mi gąbką pocierać o sutki żeby je przygotować do karmienia. A mnie tak bolą pierśi mam takie nabrzmiałe i wez tu jeszcze je hartuj :) Spakowana jestem do szpitala już na tip-top. Biore walizke na kółkach dużą bo nie mogłam się spakować w nic mniejszego.Mój mąż jak zobaczył to padł mówi do mnie czy ja gdzies wyjeżdzam na wakacje? hi hi.Tak się mówi,ale sam szlafrok zajmuje tyle miejsca,a nawet jak coś się nie przyda to trudno chociaz nie będę marudziła że mogłam wziąć to czy tamto. MILUŚKIEGO DNIA DLA WSZYSTKICH!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my tez wstajemy o 6 mala wiecej nam spac nie da :) ja nic nie robilam z sutkami mala byla jak zwierze non stop przy piersi az krwawilam ale przeszlo kupilam bepanten i karmilam ja i smarowalam i pomoglo, ale moze nie bedziesz miala trakiego wielkiego ssaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie brzuchaczki:-) Ja jak narazie śpię jak dziecko , czasami mam problemy z zasypianiaem ale ogólnie nie narzekam. Sinia ty już niedługo rodzisz czy masz takie wrażenie że jak chodzisz to czujesz ucisk w dole brzucha taki jakbyś zaraz miała urodzić, bo ja tak mam a do porodu zostało mi jeszcze 6 tygodni. A teraz wam powiem najważniejsze wczoraj byłam u Midwife i kiedy dzwoniła do szpitala, zeby umówić mnie na spotkanie to sie okazało, ze termin mam na 5 lipca a nie 30 czerwca, czyli jeszcze 1 tydzień więcej. A ja się tak cieszyłam ze to juz niedlugo. Poprawiam się w tabelce Okruch12....1/06....39...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....38.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....05/07....34......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......28....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........26........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........26.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........syn ek..............? anka00........27/09......21........streatham......?.. ...Roksana/Kubus edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...20.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....17....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....15.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....12.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....8......Londyn.............. ....................... asiulek27......06.01.2008....6.....Preston....???.. ....Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
dzien dobry male i duze brzuszki!!! my dopiero wstalismy ja spie jak zabita i pewno dalej bym spala ale niestety mam pare spraw do zalatwienia. jestem troszke zalamana bo wczoraj sie dowiedzialam ze moja mama przyjedzie do mnie tylko na tydzien i jeszcze nie wiadomo kiedy. takze po porodzie zostane tylko ja dzidzia i tatus. boje sie ze sobie nie poradz. jak wy dawalyscie sobie rade bo jana sama mysl sie boje.najbardziej boje sie kapania i przebierania czy to jest bardzo trudne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
anusia23- ja nie czuje żadnego ucisku w dole brzucha,wiesz i nawet brzuszek mi się nie opuszcza nie wiem czy każdej kobiecie brzucho się opuszcza? Mam skurcze położna powiedziała mi że dzidzia tuż-tuż i ciało przygotowuje się do porodu i stąd skurcze które sa naprawde bolesne! a to co będzie dalej?!! Myśle że każda kobieta inaczej przechodzi ciąże i poród.Moja koleżanka miała tak jak ty opisujesz,cały czas mówiła do mnie ja zaraz urodze bo tak mnie uciska jak by miał wypaść.Urodziła po terminie w błyskawicznym tepie.Dziś mówi że dzieci może rodzić bo spodziewała się strasznych bóli,a tak nie było. (farciara)! Napewno wszystko u Ciebie jest dobrze przecież chodzisz do położnej jak by coś było nie tak napewno by Ci powiedziała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki sinia za odpowiedz, mi sie juz brzuch obnizył, moze masz rację każda kobieta przechodzi ciążę inaczej mam koleżanke tutaj która też niebawem rodzi i ona tez nie ma ani skurczy ani brzuch jej się nie obniżył. Byłam wczoraj u położnej mówiłam jej o tych moich skurczach to nic mi na to nie odpowiedziała, dodam jeszcze że moja dzidzia się nie odwróciła jest nóżkami do dołu, niewiem dlaczego mnie tak uciska skoro główka jest na górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
anusia23-dzidzia jest już duza i pewnie jest jej nie wygodnie i się wierci i to sprawia ci ból,napewno się przekreci główką dodołu będzie Ci skakał brzuszek śmiesznie bo ona musi się obrucić i będzie się gramolić. Zapytaj położnej kiedy się twoja dzidzia przekręci ? Masz jeszcze 6 tyg przed sobą będzie dobrze! Mój mały tak wchodzi mi pod prawe żebro szok,ból bo jest mu ciasno i daje mamie popalić. Położna powiedziała mi że moje dzieko waży ok 3500. Ja do tej pory przytyłam 6 kg. Mam piłke przed sobą śmiesznie wyglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kohannah :) ale wpadlas z tymi ubrankami :) troche mnie uspokoilyscie!! kupujecie dla dziecka kojec czy lozeczko?? ja znalazlam super kojec wielofunkcyjny, min z przewijakiem i innymi bajerami, i tak sobie mysle ze tutaj moze tylko kojec kupie a jak wrocimy do pl. to wtedy kupimy tez lozeczko.... anka00, nie matrw sie, na pewno sobie poradzicie!! jak juz bedziecie miec maluszka to bedziecie wiedzieli co rpbic :) zreszta mezowi przysluguje 2 tygodniowy urlop zaraz po porodzie :) wiec ci pomoze!! czy wy dziewczyny sie orientujecie jak dokladnie wyglada ten urlop? czy trzeba jakis specjalny wniosek skladadac? czy on jest platny czy nie? czy moga odmowic?? dzieki za odpowiedzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinia, tylko 6 kg przytylas?? nie za malo???? co na to polozna? mowi ze wszystko ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek dziekuje za informacje! 112 to troche malo.... :/ czy trzeba jakies papiery skladac czy wszystko zalatwiaja w pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziorek23
witam serdecznie wszystkie ciężaróweczki:)), musze sie pochwalic ze tez do nich należe. Killka dni czytałam wasze forum ale w koncu sie odezwałam. Mieszkam w Preston, termin mam na 20 wrzesnia a tak poza tym to pracuje bardzo cięzko w hotelu. Na szczeście tylko do konca maja bo juz powoli zaczyna mi brzuszek przeszkadzać w tych skłonach wykonywanych w hotelu.Jezeli jest ktos jeszcze z preston to prosze o kontakt, buZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Mój mąz tez się dowiadywał i są to bardzo małe pieniązki w naszym przypadku nie opłaca mu się iśc na taki urlop,a więc wzioł sobie normalny płatny urlop z pracy 2 tyg. Połozna mówi że to normalne wszystko weszło w dzidziusia,wody,łozysko. Ja się ciesze że tak mało przytyłam bałam się że będe olbrzymia bo moja siostra przytyła UWAGA; 39 kg była olbrzymia! :) My kupiliśmy łóżeczko dla małego,koszyk do spania , w ogóle zwarjowaliśmy na jego punkcie nakupowaliśmy tyle rzeczy.Pokojik już wyremontowany wietrzy się i czeka na niego.To nasze 1 dziecko długo wyczekiwane! :) Pewnie karzda z Was kupuje wiele rzeczy dla swojej pociechy i wcale sie nie dziwie to takie przyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
dzieki dziewczyny za pocieszenie oby tak bylo jak mowicie. ale zawsze porzeciez moge jeszcze was zapytac co nie ???? dzisiaj jest piekna pogoda upal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
madziorek23 ja kiedys pracowalam na preston ale teraz juz tam nie pracuje a jak sie nazywa ten hotel w ktorym pracujesz jesli mozna spytac>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, witam nowe brzuszki :) Bylam u poloznej, dzidzia juz jest bardzo nisko i mam sie jej spodziewac w kazdej chwili (w koncu to 39tydzien). Mam nieregularne skurcze i nadzieje, ze to juz dzisiaj albo jutro. Troche sie boje, bo jestesmy z mezem zdani tylko na siebie, a za dwa tygodnie ruszamy z wlasnym biznesem, ktory nie dosc, ze pochlonie ogromna kase (wszystko pozyczone), to jeszcze bedzie wymagal wielkiego wkladu sil (tak z mojej, jak i z meza strony). Nie wiem, czy sobie poradzimy, bo mala dzidzia absorbuje oboje rodzicow 24 godz. na dobe, no i juz mysle o opiekunce. Ale, co ma byc, to bedzie... Co do kapieli, to my kupilismy w Argosie taki lezaczek dla niemowlaka, ktory jeszcze nie siedzi o wlasnych silach. Wstawia sie to do wanienki i nie trzeba sie martwic, ze sie zeslizgnie, albo zamoczy glowke. Ja tez mam rozek, chociaz nie jestem do niego przekonana, bo chociaz jest usztywniany od spodu, to ma bardzo gruby material do \"obadulenia\" (taka kolderke, ktora wydaje mi sie zbyt ciepla na lato). Pozdrawiam i do poczytania jutro (mam jednak nadzieje, ze wtedy juz oznajmie Wam NOWINE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D:D:D Ja juz jestem po wizycie u poloznej. Ogolnie wszystko jest ok. Serduszko dzidzi slicznie puka❤️ ❤️ , Powiedzialam jej o tym przedwczorajszym bolu brzucha i plecow - mowila ze to jest spowodowana ze wszystkie kosci sie rozciagaja:) ale tez moge miec cos z nerkami bo mocz wyszedl nie za bardzo i jeszcze raz musialam nasiusiac- ta probke juz wysylaja do szczegolowej analizy w laboratorium:):):) Poza tym to praktycznie przytylam 2kg:D:D a to juz koniec 5 mies;)Wage poczatkowa mialam 65, schudlam do 63kg i teraz znowu mam 65kg wiec moze tym razem duzo wagi mi nie przybedzie;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruch- trzymam za was kciuki napewno wszystko wam sie uda:-) a co do porodu to czekamy z niecierpliwością na nowinę i oczywiście opis przebiegu porodu.Zyczę ci szybkiego i bezbolesnego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! malo sie udzielam ale regularnie Was czytam... poprawiam tabelke bo zaczelismy 9 tydzien.... Okruch12....1/06....39...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania Sinia..........05/06....38.....Coventry............chlop iec........Philip duila...........13/06...36.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......33.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....05/07....34......Manchester......dziewczynk a....Hania gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......28....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........26........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........26.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......23......Wolverhampton....syne k......Kevin kaska0110....16/09........23........Leicester........syn ek..............? anka00........27/09......21........streatham......?.. ...Roksana/Kubus edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier Gosia24leicester..10/10. .19........Leicester..............?.............? laboszek...........14/10...20.....Swindon.........?..... Natasza/Hubert migotka_bober....15/10...19...Londyn...........?........ .........?....... Skorpionka81..19/10......18....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....17....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....15.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....12.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....9......Londyn.............. ....................... asiulek27......06.01.2008....6.....Preston....???.. ....Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz mam do Was pytanie. znajoma mówila mi wczoraj ze za urodzenie dziecka w Anglii dostaje sie 2tys funtów, dla mnie brzmi to niewiarygodnie- mam racje?? To jakies plotki chyba... Wogóle co wiecie o zasilkach?? moze macie jakas dobra strone gdzie jest wszystko jasno objasnione?? dziekuje z góry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sinia
Eulalia-myśle że twoja koleżanka jest zle poinformowana za urodzenie dzidziusia dostaje się jednorazowo 500 F-SURE START MATERNITY GRANT . STATUTORY MATERNITY ALLOWANCE -coś w rodzaju urlopu macierzyńskiego dostajesz co tydzień lub co mieśiąc jak chcesz,suma jest liczona od twoich zarobków.CHILD BENEFIT -należy się każdemu dziecku w Angli obecnie chyba 18 F tygodniowo.CHILD TAX CREDIT -dostaje się jeśli rodzice mają małe zarobki suma ustalana jest od zarobków. Oraz dostaje sie jednorazowo czek 250F dla dziecka można go wpłacic do banku,ale nie można już tej sumy wypłacic dopiero jak dziecko skonczy 18 lat przez te lata będą rosły odsetki możesz oczywiście sama też co miesiąc wpłacać od siebie jakies pieniądze.Decyzja nalezy do każdego co zrobi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eulalia- dodam jeszcze, ze aby dostac te 500f trzeba juz pobierac jeden z benefitow np: tax credit lub child tax credit. Jesli nie dostaje sie zadnego bedefitu tych pieniedzy tez sie nie dostanie. Wiem to bo znajomi nic nie dostawali i chcieli dostac te 500f to im w urzedzie powiedzieli , ze nie spelniaja warunkow bo nie pobieraja 1go z benefitow. Moze sie myle co do tego ale ja posiadam takie informacje:) Co do tego czeku na dziecko 250f to tylko mozna dziecku zalozyc takie konto i te pieniadze beda rosly do 18 roku zycia ale na pewno nie mozna wczesniej zrealozowac czeku. To samo dostala nasza corcia i my jej dodatkowo wplacamy pieniadze co miesiac wiec do 18tki nazbiera jej sie ladna suma:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc ten sure start maternity grant to dostaje się tylko wtedy jak sie pobiera worker tax credit, a jeśli to jest moje 1 dziecko i nie pobieram child benefitu to nie dostnę tego? a nie można sobie tego załatwić jak się dziecko urodzi, najpierw child benefit a później to, bo ja się nie kwalfikuję na worker tax credit bo nie mam skończeone 25lat:-( to w takim razie nic nie dostanę? niewiecie jak to jest dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam 25 lat... ale dostane working tax credit... ale tylko dlatego ze jestem samotna matka:/ mozesz to tez zalatwic na meza z tego co wiem nie musisz na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×