Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość s_daga
nie ma pojecia jak w polsce podchodza do takich wynikow ale z tego co slyszalam i czytalam to oni jeszcze mniej wiedza o cholestazie niz w anglii, i nie zawsze nazywaja ja po imieniu,,,,a ile w tym prawdy to nie wiem...nie przejmuj sie wszystko jest ok....panika nie wskazana bo dzidzius nerwowy bedzie ja juz sie troche uspokoilam wiec i tobie radze a zadzwonic do szpitala nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... ja jak zwykle nie na czasie... ale doczytalam ze w koncu cos sie ruszylo i okruszek juz na porodowce :] strasznie sie ciesze.... i trzymam kciuki... a co po za tym slychac u was??? ja ledwo zyje... mama wymyslila ze pojdzie do pracy i tak tez zrobila... a ja z matim 24 na dobe sama!!!! teraz dopiero doceniam pomoc mamy.... ten czas tak szybko leci Mati konczy dzisiaj 4 tygodnie... a jeszcze nie dawno mialam wielkiego brzucha :] wklejam wam nowe zdjecia matiego bo rosnie jak na drozdzach... :] http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eaacc0beefbb4583.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/88a629fc33cca623.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e382a6dc35b21130.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98da13c537691827.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przefajny twoj synek,jest sliczny!!! bede go sobie codziennie ogladac to moze sie zapatrze bo wlasnie taki by mi pasowal :D:D no to twoja mama poszla na calosc,,,szybko dziala :D przynajniej finansowo wasz poratuje, a ty mozesz z malutkim wiez budowac :) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podziw i uznanie
aneczko a co mama robi gdzie pracuje?szybko znalazła prace ? mozesz napisac ile zarabia ? ja własnie sie wybieram na wyspy i chciałabym wiedziec czego tam moge sie spodziewac jak tam sie zyje wam dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam aneczka - jak patrze na twoje malenstwo mysle o swoim ... jejka co bedzie jak sie malenstwo pojawi na swiecie i do tego moja mala, teraz glaszcze mi brzuch i mówi dzidzia ale chyba nie ma swiadomosci co to oznacza ze mama bedzie pochlonieta kims innym a nie ja. ja bym sie cieszyla ze mama poszla do pracy nie martw sie ja sama zajmowalam sie mala i dalam rade jak sobie pozwolisz na poznanie dziecka bedzie ok. ja bede miala dwójke 2 latke i noworodka, bardzo chcialabym chlopca ale co Bóg da bedziemy kochac wazne by bylo zdrowe.... na poród juz sie boje ....brrr do tego jak sobie poczytam o tych porodach w uk to troche mnie przeraza, ale co mam nadzieje że bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamusie i juz obecne!!!!!!!! Aneczka Mati rośnie jak na drożdzach tylko sie cieszyć.Jak tak patrzę na twojego synusia to sobie wyobrażam siebie że za parę tygodni i ja będę tulić takiego majego brzdąca. Dziś pogoda się popsuła, zimno sie zrobiło.Ja się czuję coraz gorzej mam bolesne skurcze, boli mnie podbrzusze (czasem tak za boli że nie mogę się schylic) i bardzo bardzo boli mnie krzyż i biodro tak,że jak chodzę to muszę trzymać się ściany bo o własnych siłach nie daję rady chodzić. Czyżby to już było to.... Błagam dziewczyny te co już rodziły pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niewiem co robić czy iść do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! aneczka - syneczek piekny jak marzenie. Tak sobie wlasnie pomyslalam, że jakbym miala synka, to bym chciala, żeby tak wlasnie wyglądał :D Przeuroczy i przeczywiscie duzo sie zmienil od początku. Pytanie do Ciebie: :) Jaki rozmiar ubranek dla niego kupowalaś i czy już z niektorych wyrasta? Bo ja kupuję jak na razie na dzieci 0-3 miesięcy ale już mnie wszyscy straszą, żeby kupować na 3-6 miesięcy, bo tamte mogą być za małe :( Jutro mi dopiero mija 21 tygodni i już z nogi na nogę przestępuję w oczekiwaniu na 3d/4d scan. Dopiero za 3 tygodnie idę.. nie \"wytrzymię\" chyba :P Okruch - Ty lepiej sie przejdź do tego szpitala.... o ile jeszcze tam nie jesteś :P Ktoś ma jakies wieści od niej????????? duila - Ty juz też lada dzień!! :) Już niebawem będą dwa noworodki na naszym topiku! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skorpionka a tu w anglii sa usg 3 i 4 d ?? czy ja tez bede miala robione stardardowo czy mówisz o polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Hej Brzuchatki! Czy cos wiecie?Jak tam Okruch? Trzymam ksiuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka, slicznego masz synka!! asiulek27, nie martw sie, teraz sie przemeczysz z dwojka dzieci, ale jak beda troszke wieksze to beda sie razem bawic. dla mnie taka roznica wieku jest idealna. chcialabym tak miec dzieci w odstepie 2 lat, ale mysle ze bede potrzebowala pomocy ;) skorpionka, na 3d/4d idziesz w anglii? prywatnie czy normalnie z NHS? jesli prywatnie to ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, jak okruch? moze juz urodzila i przytula dziecko :) ale sie zbiera po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czesc mamauski NICK.........DATA......TC.....MIEJSCOWOŚĆ.......PŁEĆ.... .... ....IMIĘ Okruch12....1/06....41...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania duila...........13/06...39.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......36.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....36......Manchester...dziewczynka.. ....Julia gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......31....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........28........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........28.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......26......Wolverhampton....syne k..........?.... kaska0110....16/09......26.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09......24........streatham......?.. ...Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .22........Leicester..............?.............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier laboszek.........14/10.....23....Swindon......dziewczynk a.....Natasza migotka_bober..15/10..22...Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel Skorpionka81..19/10......21....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....19....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....17.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....14.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....9......Londyn.............. ....................... asiulek27.........06/01....8.....Preston........?....... .Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Dziewczyny,kiedy zaczelyscie brac jakies witaminki dla ciezarnych i co jest dostepne na rynku angielskim?Chodzi mi o nazwe i czy na recepte? Pozdowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobiety!!! OKRUCH ❤️❤️❤️ myślę, ze już jesteś po...ale jeśli nie to życzę powodzenia. Daj nam znać co z Tobą jak tylko dojdziesz do siebie, albo pogoń męża ;) Martwimy się!!!! 😘😘😘 OLECZKA kochana - ja niestety Ci nie podpowiem, ponieważ od 3 miesięcy nie pracuję :( Nie chcieli mnie do pracy. Może inne dziewczyny coś Ci poradzą z tym zwolnieniem. Radzę wejść na topik MATKI POLKI W WIEKLIEJ BRYTANII - one cały temat mają już za sobą :) na pewno Ci pomogą!! DUILA - tobie dużo sił i spokoju na nadchodzące dni życzę :) Dziewczyny sądzę, że Skorpionka idzie prywatnie na usg 3,4d. Tutaj się za to słono płaci...no ale może się mylę i jej się udało państwowo... S_DAGA i MIGOTKA_BOBER - baaardzo się cieszę, że WAs ominęło to cholerstwo!!! Trzymam kciuki, żeby cały czas wyniki były dobre!!! ANIU GRIMSBY - to nie za szybko. Co prawda ja jeszcze nie mam a jestem w 6 miesiącu, ale pytałam ostatnio połóżnej i powiedziała, ze u niektórych może pojawić się nawet w 3-4 miesiącu, a niektóre dostają dopiero po porodzie. Tak więc głowa do góry i niczym się nie martw!!! 🌼 USADZONA - fajnie, że to napisałaś :) Dzięki!!! Bo ja często też się nad powrotem zastanawiałam - ale zdecydowaliśmy że urodzę tu!!! Mam nadzieję, że tak jak i Ty - nie pożałuję tego! 🌼 ANECZKA witaj słonko!!! Dobrze, że jesteś :) Zdjęcia cudowne, Mateusz prześłiczny :) Ale już znasz moje zdanie na jego temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka, ja zaczelam brac folik 2 miesiace przed zajsciem, a jak juz zaszlam to zaczelam brac centrum, ale za 2 tygodnie skoncze centrum i bede beala pregnacare. jak pojdziesz do apteki to masz witaminy specjalnie dla kobiet w ciazy, wszystkie sa bez recepty. :) jak sie w ogole czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleczka ja o witaminkach pomyślałam dopiero jak odstawiłam kwas foliowy - ale w sumie nie pomyślałam, bo mogłam brać od początku. Co do angielskich nazw - nie mam pojęcia, bo ja z Polski sobie zamówiłam Prenatal. Kwas foliowy - to wiadomo - im wcześniej tym lepiej, a odstawiamy po 12 tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki 🌼 asiulek27- na pewno dasz sobie rade z 2ka maluchow. Ja tez bede miala 3latka i noworodka. ale moja corcia juz mowi, ze bedzie mi pomagac przy dzidzi :):) Co do tego usc3D/ 4D to skorpionka pewnie idzie prywatnie lub w Polsce bo tu na NHS nie robia takich. No chyba, ze sie akurat na taki sprzet zalapala- ale by bylo suuper:):) bo ogolnie to jest drogi scan:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loboszek- Ninka slodziutka, a fotka pewnie z nad morza:):):) Malutka ma fajne loczki- a lubi je czesac?? Bo ja ostatnio to mam problem z Ola przy czesaniu a ona ma proste wlosy. Wczoraj jej musialam troszke podciac bo za kazdym razem jest placz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek, piekna masz coreczke!! nie widzialam jej wczesniej :) slodziutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do scanu 3d/4d - jasne że prywatnie - byłabym w ciężkim szoku, gdy NHS robilo to za friko. Ceny - niestety - nie należą do groszowych, bo w granicach 100-200 funtów, w zależności czy życzymy sobie po takim scanie tylko zdjęcia czy też nagrany na płytę filmik. Siedzę od dłuższego czasu w poszukiwnaiu jakiejs nienajdroższej kliniki, ale widzę, że wszedzie ceny podobne, a W Londynie, to już w ogole... Ja w Londynie niestety nie mieszkam. Niestety, bo u mnie na palcach jednej ręki mozna zliczyć kliniki gdzie prwatnie sie scany robi, a stety - bo przynajmniej taniej jest na poludniu, u mnie, niż w stolicy. Z drugiej strony patrząc - jak nie zrobie tego 3D - bo bedzie mi szkoda kasy, to potem może cale zycie nie bede mogla se podarować, że przysknerzyłam :P Teraz wydam, teraz trochę pomarudzę na cenę, ale to tylko pieniądze - a zdjęcie/film, no i wspomnienia będą na całe życie. :) Drugiej takiej okazji nie będzie - pierwsze dziecko rodzi się tylko raz ;) A co do witamin - to ja od początku ciązy biorę Pregnacare (ostatnio Pregnacare plus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka - popieram Cię. Ja już żałuję, że nie zrobiłam i nie zrobię. Niestety finansowo nie stoimy na tyle dobrze by pozwolić sobie na ten scan. Uważam jednak, że to rewelacyjna sprawa!!! Kobietki a powiedzcie mi - czy macie tą kartę na bezpłatne leki i dentystę?? Korzystałyście z niej?? Zastanawiam się jak to wygląda w przypadku dentysty, bo mam zamiar z niej skorzystać. Wiecie coś na ten temat? Jeśli tak to dajcie znać. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do karty - ja mam coś takiego plastikowego, kartę wlasnie, która niby uprawnia do zakupu leków na receptę, za darmo. Ale to lerz musi przepisać nagle. Nie korzystalam jeszcze, nie wiem też jak to wygląda jesli o dentystę chodzi - teoretycznie lekarze powinni ją akceptować; chyba najlepiej zapytac samego dentysty. A ja oglądam wlasnie porody na YouTube. Masakra po prostu. Na dodatek jestem na etapie płakania przy każdej okazji, gdy jakies usg widzę czy filmik na którym dziecko kopie, rodzi się, itp. :) W ogole rozwalił mnie ten ten filmik -patrzcie - nie wiem czemu w sumie, ale sie poryczałam :D http://www.youtube.com/watch?v=xpmlKKzdZQE&mode=related&search=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie mam pilne pytanie do was... jak wpisywalyscie imie dziecka do paszportu w konsulacie??? na akcie urodzenia mam w angielskiej wersjii ... i nie wiem czy tak samo bedzie w paszporcie czy kaza zapisac po polsku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaśka0110 - ja tej karty nie mam ale byłam ostatnio u dentysty i wystarczyła mi tylko karta ciązy, pokazałam ja w rejestracji ( chociaz nie musiałam bo brzuszek jest spory i nie da się go nie zauwazyć) i przyjął mnie za darmo, jednak nic mi z zębem nie zrobiła bo stwierdziła,że musi mi zrobic prześwietlenie a w ciąży ne może.Niewiem czy to było zbycie czy tak powinno być, ząb od czasu do czasu boli ale muszę czekać. A co do witamin to ja brałam pregnancy care ale juz odstawiłam bo one zawierają magnez a to opóźnia poród. Jutro idę do szpitala ciekawe co mi powiedzą o mojej dzidzi, czy się odwróciła, napewno nie bo nadal czuję główkę wbijającą się w żebra i pewnie już jutro poznam termin cesarki. Jak wrócę ze szpitala to się odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
kaska0110 ja bylam u dentysty i nic nie musialam pokazywac tylko poprostu powiedzialam ze jestem w ciazy i nic nie placilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
anusia23 mi tez nic nie zrobil bo tez powiedzial ze musi zrobic zdjecie ale nie moze bo jestem wciazy i tez stwierdzilam ze mnie zbyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tej karty jeszcze nie mam wiec nie wiem co z dentysta... anusia23, chyba cie nie zbyla, bo przeswietlenia w ciazy nie sa wskazane, wiec dobrze ze cie odeslala. tylko szkoda ze zab ciagle boli :/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeswietlen w ciazy faktycznie nie mozna robic, tylko szkoda ze zab boli i trzeba czekac. Ale , nie wiem jak tutaj w UK bo w Polsce i Niemczech akladaja taki fartuch ochronny. On ochrania przed promieniami. A leki za darmo kupi sie jak je lekarz przepisze na recepte:( bo bez recepty chyba trzeba placic- ale co do tego nie mam pewnosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×