Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość eta1313
cześć dziewczyny! mam tkie pytanie do tych co juz są po lub tuż,tuż... Jak to jest z ruchami dziecka w 9 mieśiącu? Bo moje maleństwo zawsze było bardzo ruchliwe,a ostatnio bywają bardzo długie chwile ze wogóle nic sie nie dzieje w moim brzuchu i oczywiście przeżywam chwile grozy!Juz nie czuje jego ruchów tak często jak przeddem,czy to normalne pod koniec ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eta1313
Laboszek dziek. w czwartek mam spotkanie z lekarzem i usg wiec sie dowiem co i jak. A jak to jest z tym wywiadem przed porodem,w którym tygodniu miałyście ? bo ja mam juz tylko niecałe 3 tyg. do końca a jak do tej pory nikt nie rozmawiał ze mną na temat porodu.Czy sama mam sie upomnieć i dopytywać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eta ja jestem w 9miesiącu ciąży moja dzidzia też mało się rusza, jak powiedziałam o tym położnej to kazała jeść dużo lodów, pić zimną wodę i jeśli nie wyczuwasz 10ruchów w ciągu doby to wtedy musisz sie zgłosić do szpitala, aha przypomniało mi się jeszcze że jeśli przerwy są spore to naciskaj boki brzucha lub klep brzuch takie rady dała mi moja położna i tak jak powiedziała laboszek w 9miesiącu dzidzia już jest duża i nie ma miejsca się już tak ruszać jak to było do tej pory.Nic się nie martw i zastosuj te metody a napewno będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od położnej moja dzidzia się nie odwróciła i prawdopodobnie się juz nie odwróci bo jest juz duza i nie ma miejsca, ma ponad 40cm!!!!! za 2 tygodnie czeka mnie cesarka w piatek idę do szpitala się umówic na termin cesarki. Dziś miałam iść do szkoły rodzenia ale stwierdziłam ze skoro czeka mnie cesarka to nie ma sensu siedzieć tam, tym bardziej że u nas nie uczą opieki i pielęgnacji nad niemowlakiem, podobno przygotowują cię psychicznie do porodu ja niestety muszę się przygotować sama na cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
czesc mamuski pogoda znowu sie pogarsza ale dzisiaj mi sie nie bedzie nudzic bo ide robic placka pierwszy raz go robie a wiec nie iwme czy mi wyjdzie ale jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eta1313
Anusia23- 10 ruchówna dobe!!!! to znaczy ze niepotrzebnie sie stresuje bo ja wyczówam znacznie wiecej na dobe,a wrazie co to zastosuje wasze sposoby.Dziekuje bardzo za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia w 9 mies ma naprawde malo miejsca w brzuchu i tez jej ruchy nie sa czeste.:( Co by bylo jakby taki maluszek ok 50 cm chcial zrobic fikolka -nawet nie chce myslec hahahah. Wiec tymi ruchami musimy sie nacieszyc poki maluszek jest malutki bo pozniej nie bedzie taki aktywny pod koniec ciazy:) Loboszek- ja tez pamietam , ze to chodzi o ruchy w ciagu doby ale nie pamietam co do ich ilosci-- ale chyba 10- 15 w ciagu doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Laboszek za pocieszenie narazie się nie martwie ale pewnie jak przyjdzie już termin cesraki to znając mnie będę się denerwować. A co do ruchów to tez się zdziwiłam jak mi powiedziała,że 10 na dobę moja bratowa rodziła w Polsce i jej mówili ze 10 na godzinę. Mówiłam o tym położnej to ona mi na to ze pewnie moja bratowa sie pomyliła bo to jest 10 na dobę, także nie wiem jak jest prawda,piszę to co mi mówiła. Wysłałam dziś dokumenty o Sure Start Maternity Grand czy któraś z was wiem ile się czeka na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, moja dzidzia tez prawie sie nie rusza. Do 36-38 tyg. kopala jak szalona, a teraz mam codziennie stres. Dobre jest zjedzenie loda, albo wypicie czegos zimnego (przynajjmniej u mnie). Ja slyszalam o takiej metodzie sprawdzania dziecka: kazdy dzieciaczek w osmym-dziewiatym miesiacu ma juz swoje stale godziny aktywnosci. Jak sie je zna, to trzeba sie polozyc i w ciagu godziny liczyc ilosc ruchow. Jesli jest ich mniej niz dziesiec, to niepokojacy znak. Ja niestety nie znam tych godzin, bo moja dzidzia jest \"niepoukladana\" :) Anusia, szkoda, ze bedziesz miala cesarke, bo to zawsze gorzej niz porod naturalny. Ogladalam kiedys program na kanale LIVING 2, w ktorym lekarz przekrecal dziecko i wcale to nie wygladalo zle. Wrecz przeciwnie-delikatny masarz brzucha sprawil, ze maluch sie przekrecil. Ja Cie nie chce do niczego namawiac (tymbardziej, ze wiekszosc osob jest przeciwnych a ja nie znam wszystkich \"za i przeciw\" tego zabiegu), tylko pisze, co widzialam. Jesli chodzi o opalanie, to nie polecam smazenia sie na sloncu, bo slyszalam ze salna jest nie wskazana. Mysle, ze siedzenie w rozsadnej temperaturze, nawet w naslonecznionym miejscu nie moze wyrzadzic zadnej szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
dziewczyny mam pytanie czy jak twardnieje brzuch to jest cos zlego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
przewaznie twardnieje tylko raz lub dwa razy dziennie przewaznie rano jak sie obudze a to cos zlego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
i to nie chodzi o caly brzuch tylko np. z prawej strony jest wybulwienie na chwile i zaraz jest normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
no ja mam je codziennie i to juz dosc dlugo tylko ja myslalam ze to normalne ale dzisiaj bylam na innym forum i tam pisaly cos ze to nie dobrze takze ja juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
no wlasnie ja tak zawsze myslalm ze to dzidzi sie przekreca ja mam nadzieje ze to jest to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
dzieki laboszek uspokoilas mnie. ide juz lu lu bo jestem zmeczona do jutra zycze milej nocy i milych snow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
nie przewaznie mam wybulwienie z prawej strony i wtedy on jest taki twary ale tylko chwilke to napewno dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
i to naprawde wyglada smiesznie smiac mi sie zawsze z tego chce jak by chcial juz sam wyjsc na swiat hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RELACJA Z MOJEG USG: polozylam sie(sama bylam) no i babka mowi ze glowka dziecka jest w kanale rodnym,malo nie zemdlalam ale szczegol) wiec ona nie moze zmierzyc twarzyczki ani szyjki bo nie widac profilu... zmierzyla reszte ale glowka nie dala sie-konkretnie front czyli twarz dziecka... wiec stukala w brzuch,,no nic nadal,, kazala podniesz tylek i potrzasnac..nic wstac i pocwiczyc,potrzasac,,nic wyjsc do lazienki,wysikac sie,potrzasac,,,nic wyjsc na spacer i pochodzic,zjesc cos i wrocic za 30 minut ,,,,nic wreszcie nadjechal maz(mial mnie odebrac ze szpitala) i udalo mu sie byc na usg bo musialam wrocic po tej gimnastyce na usg ...!!! no i nadal nic,,,zupelnie mialo nas gdzies!!! MAM WROCIC ZA TYDZIEN BO NIE MOGLA ZROBIC TYCH POMIAROW TWARZY,UST!! ma mi dac dwie fotki ale za tydzien bo teraz nie bylo nawet profilu:) no to sie dowiedzialam,,,,wiecie co wszystko by nawet uszlo,ale martwi mnie czemu a glowka juz jest nisko????czy to normalne jest>>?? nie za wczesni? slyszalyscie o czyms takim??czy to nie oznacza ze dzidzior sie pcha?? nie bede miala testu na obciazenie glukoza bo w moim szpitalu robia tylko gdy jest obciazenie dziedziczne w rodzinie,wysoka nadwaga ciezarnej lub jesli cukier wyjdzie w moczu...!!! zapytalam czy widac plec? odpowiedziala pani :co byscie chcieli? ja mowi:dziwczynke ona na to:ja tu dziewczynki nie widze,wiec zapytalam na ile ma pewnosc-odparla jestem prawie pewna-99%,,,,, traktujemy to z przymrozeniem oka,ale diagnoza padla wiec wpisuje sie do statystyki:) Moze wiecie co zrobic zeby sobie dal spokoj z tym siedzeniem glowa w kanale??? bede wdzeczna za wskazowki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bardziej wam kochane nie moglam opisac usg :D sie rozpisalam sie :D wciaz czekam na wyniki krwi w spr cholestazy :( oto moja tabelka: NICK.........DATA......TC.....MIEJSCOWOŚĆ.......PŁEĆ.... .... ....IMIĘ Okruch12....1/06....41...Boldon/Tyne and Wear....?....Wojtuś/Hania duila...........13/06...38.......londyn............synek ............Filip iwtek29......22/06.......36.......Colchester.........dzi ewczynka .....? anusia23.....30/06....36......Manchester...dziewczynka.. ....Julia gosiaczek27..12/08.....29........Croydon.....dziewczynk a ....Amelka s_daga.......15/08.......30....london/richmond...synek.. .......Kacper Mada744....26/08........28........Harrogate......chlopak ........Julian Kalcia64.....31/08........28.......Waltham Abbey..chlopak.....Aleks... ***niunia***....14/09......26......Wolverhampton....syne k..........?.... kaska0110....16/09......26.........Leicester.......synek ................? anka00........27/09......23........streatham......?.. ...Roksana/Kubus Gosia24Leicester..03/10. .22........Leicester..............?.............? edziulka..........05/10...15.........Bristol.......?... ...Wiktoria/Oliwier laboszek.........14/10.....22....Swindon......dziewczynk a.....Natasza migotka_bober..15/10..22...Londyn-chlopczyk..Maximilian lub Samuel Skorpionka81..19/10......21....Southampton.....dziewczyn ka....Iza karina82........01/11.....17....chichester..........?... ......julia/antoś anagro..........15/11.....17.....Alcester..........?.... ...........? camillee..........29/11....14.....Bristol............? ...................? kurczaczek13...16/12....9.....Windsor...............? ....................? lorenka..........22/12......7.....Milton Keynes.....?.......................? eulalia............25/12.....9......Londyn.............. ....................... asiulek27.........06/01....8.....Preston........?....... .Judytka/Szymon Szczęśliwe Mamusie : sztefka.....15/03....2,700g......Londyn.......chlopak ......Aleksander asiek 392...22/03....3,740g......Londyn..........chlopak........Pa tryk flowerska...19/04....3,880g..Londyn- Enfield...chłopak........Tomasz Kohannah ... 20/04... 3256 g ... Londyn ...........Synus jak ulal Antos zeluchna......26/04.......?.....Hillingdon........chlopc zyk....... Kacper aneczka21..09/05.......3400.......Bedford.....chłopczyk. ....Mateusz sinia......... 29/05.... ..3500 ......Coventry .....synuś........... Philip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka_bober- to usg naprawde mialas zabawne ale za to znowu bedziesz mogla zobaczyc swoje malenstwo:) Oczywiscie gratuluje synka. Ja tez juz zmykam, do jutra:) 😴 😴 😴 Aha przez to wczesniejsze pisanie ubrankach itp dla dzieci jak bylam na miescie to chcac nie chcac kupilam pajacyka- takiego ocieplanego- w second hand za 0.20p wiec glopota byloby nie kupic go tym bardziej, ze jest nowy-:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka00
dzien dobry mamusie i dzidziusie. widze ze dzisiaj jestem pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim małym i duzym brzuszką, widzę ze dzis ja otwieram nowy dzień na naszym topiku Jak tak czytam te wszystkie wasze wczorajsze wypowiedzi to że mi sie nasuwa pytanie do tych dziewczyn które juz rodziły i do tych które są już tuż tuż... mój brzuch jest już bardzo twardy,jak go dotykam to nic nie czuję oczywiście poza główką, która mi się wbija z zebra:-) czy to normalne juz tuż przed porodem Migotka_bober- gratuluję synka, ale miałaś wesołe usg, no aleplus tego wszystkiego ze jeszcze raz masz szanse zobaczyć dzidzie, nie wszystkie maja takie względy:-) 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak,nie wszystkie maja takie przeboje :D co by tu zrobic zeby on sie wycofal stamtad, bo inaczej z kolejnego badania nici :P buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
halo halo witam z rana u mnie wkoncu swieci slonce wiec spedze pewnie dzionek na dzialce.... migotka_bober gratuluje synka i czekam na wiesci z wynikow ja moj szpital chyba zmusze do powtorki bo swedzi potwornie az mi wczoraj palce u stop popuchly od drapania i sine byly!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Hej dziewczyny! Ja dopiero raczkuje w temacie ciezarnych. Bardzo chetnie poslucham dobrych rad co dalej? Mieszkam w Leicester. Bardzo licze na opinie Leicesterowiczek! Bede wdzieczna.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka - mówię Ci - wydaje mi się, że skoro nasze dzieci w tym wieku (w polowie ciąży) są tak ruchliwe - ćwiczą mięśnie, wywijają na prawo i lewo kończynami, to mogą sie znaleźć w każdym zakątku macicy - \'tam\' też!! Być może dziecko każdej z nas coś takiego robi, a tylko Ty mialas takiego farta, że byłaś tego świadkiem, bo zrobił to w czasie usg. Przecież dziecko zmienia swoje położenie non stop, więc kręci się woół wlasnej osi. Gdyby coś bylo nie tak, to maluch nie ruszalby się, serduszko by nie biło. A przeciez tak nie bylo :) Widać było ruchy, widać bylo serduńko, więc nie ma tym co zrobil chyba nic złego! Inaczej lekarz na pewno by coś powiedzial - zleciłby kolejne badania, itp. A tak - za tydzien pojdziesz na kolejne usg (ależ zazdroszczę!) i zobaczysz, że będzie już w zupełnie innej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka bober, ale mialas przygody z usg :) mam nadzieje ze dzidzius sie przekreci i zapozuje do zdjecia i pomiarow ;) i bardzo mi sie podoba imie Samuel, jakie wybralas dla synka :) anusia, ja z jednej strony bym sie cieszyla ze bedzie cesarka ;) nie nameczysz sie tak bardzo i dzidzia nie bedzie tak bardzo wymeczona porodem :) tylko ty dluzej bedziesz dochodzila do siebie :/ u mnie dzisiaj piekna pogoda, znowu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka0629
Gdzie lepiej urodzic? W Anglii czy w Polsce??? Dziewczyny moze ktoras podpowie jak to wyglada prawnie? Mieszkamy w GB na stale pewnie tu zostaniemy albo przynajmniej bedziemy bardzo dlugo. Chcialabym wiedziec co lepsze dla Maluszka.Obywatelstwo,prawa itd...Napewno cos wiecie:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×