Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Zuzanna30
Czesc w deszczowy poniedzialek! Marianka, czyli z ciaza wszystko OK? Extra! Zeby jeszcze konkretnie powiedzieli czemu boli to byloby cacy! U mnie znalezli cyste na jajniku, takze wiedzialam czemu boli. Mam ja zreszta do dzisiaj. Ale sporadycznie takie bole jak miesiaczkowe tez mialam. Mowia, ze ciaza nie powinna byc bolesna, ale tu akurat lekarze sa zbyt optymistyczni :-). A jak porownasz ta ciaze do poprzedniej - nic Cie nie bolalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Dziewczyny, to ciagle ja, Zuzanna 18, ale ktos zarezerwowal nick Zuzanna18 i musialam swoj zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
no wiec w pierwszej ciazy nic mnie nie bolalo....nie mialam tez nudnosci 24 na dobe jak teraz....takze co ciaza to inna historia jak widac... w tamtej za to mialam niskie cisnienie i zawroty glowy na poczatku...teraz mam z tym spokoj odpukac:) od polowy mialam skrocona szyjke macicy i skorcze...noi mam nadzieje ze tym razemm nie to ominie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanno
twoj nick zarezerwowala najpewniej agata26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze sie odezwalasi wszystko w porzasdku z toba i dzidzia. Ja tez na usg czesto nie wiedzialam tego o czym lekarz mowil ze widac :) ale udawalam ze widze :) Moj pierwszy skan byl w 9 tygodniu i nie wiedzialam ktore to cialko zoltkowe a ktore dzidzius. A widac ciaza ciazy nie rowna nawet u tej samej kobiety. idziemy na spacer bo slonce piekne a ja jeszcze w pizamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kohannah
Witam kochane ! Pojawiam sie dosc rzadko , praca , dom a szczegolnie dojazdy gdziekolwiek w Londynie zajmujami naprawde duzo czasu . Mam nadzieje ze z waszymi brzuszkami wszystko dobrze , ja jestem ostatnio dosc podekscytowana , ide 12 October na scan , to juz 13 tydzien wiec mam nadzieje ze pieknie bedzie wszystko widac . MOj narzeczony tez juz sie denerwuje i wszystkim wkolo dumnie opowiada ze idziemy zobaczyc dzidziusia . Szkoda tylko ze nei poznam jeszcze plci ! Ty chyba za wczesnie prawda ? W ktorym tygodniu mozna poznac plec dziecka ??? Najwczesneij ? POzdrawiam i mamnadzije ze uda mi sie zajrzec tu szybciej juz wkrotce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc brzuszki! Marianko - podobno im wieksze mdlosci, tym lepiej wrozy dla ciazy, to znaczy ze Twoje hormony dzialaja na calego! :-) KOhannah - tez mam nasdzieje ze z wszystkimi brzuszkami OK bo cos Natalia sie znwu nie odzywa. W sprawie plci - powtarzam sie juz, wiem o tym, u mnie powiedzieli ze to chlopiec jak mialam skan w 12 tyg. Szanta na to, ze to nie lada wyczyn tak wczesnie orzekac, pewnie miala racje. Mam nadzieje ze z Toba bedzie tak jak ze mna. Wczoraj pozalila mi sie pewna angielka, ze tacy jak ja, czyli przybysze, lepiej znaja ich prawo od nich samych. Ze wiemy gdzie, i co i jak zalatwic, gdzie poskarzyc, gdzie cos dostac. Przeciez to nie moja wina, i bynajmniej nie bede nad tym rozpaczac, ze my tacy clever jestesmy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
kohannah rob jak chcesz ale ja ci radze nie brac do siebie za bardzo wyniow plci z tego scanu...mi w 20 tygodniu powiedzieli ze ma byc dziewcz\ynka a urodzilam syna...dopiero na pozniejszych usg wyszlo ze ta dziewczynka to ma siusiaka :) ja tez ide na usg w listopadzie:) mam termina na 7. ale mysle ze plec to pewnie poznam dopiero na tym w 22 tygodniu albo i pozniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja nauczycielka angielskiego tez co tydzien zachwala spryt i inteligencje obcokrajowcow. Ciagle narzeka na anglikow, a szczegolnie na angielska mlodziez. Moze jest toche prawdy w powiedzeniu Polak potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette79
Dziewczyny wyskoczyła mi opryszczka na ustach. Czy to moze byc groźne dla mojego 2 miesiecznego dziecka? Dodam, że nie zauważyłam jej wczesniej, musiała mi wyskoczyć ze dwie godziny temu i niestety zdążyłam już swojego bobasa obsypać buziakami. Gdzieś mi sie obiło o uszy, że opryszczka jest niebezpieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Anette, opryszczka jest zarazliwa! Wielu ludzi jest zarazonych wirusem opryszczki, ale nigdy sie u nich nie objawia. Nie wiem natomiast, czy to jest niebezpieczne dla malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Anette, znalazlam to: Opryszczka pierwotna może wystąpić już w okresie niemowlęctwa lub dzieciństwa i objawia się gorączką, zmianami pęcherzykowatymi na błonach śluzowych jamy ustnej (zapalenie dziąseł, języka, ponadto na wewnętrznych powierzchniach policzków i podniebienia) oraz skórze wargi, powiększeniem węzłów chłonnych, świądem. Jeżeli opryszczka ma charakter zakażenia ogólnego wówczas jej przebieg jest ciężki i może doprowadzić nawet do zgonu dziecka lub niemowlęcia. Śmiertelne przypadki dotyczą sytuacji, gdy wirus zaatakuje mózg, wątrobę i płuca. Do zakażenia wirusowego mogą przyłączyć się bakterie, np. pseudomonas. Szczególnie niebezpieczne są zakażenia wirusem opryszczki w okresie ciąży (zakażenie wewnątrzmaciczne płodu), w czasie porodu (zakażenie noworodka okołoporodowe) i wkrótce po porodzie (zakażenie niemowlęcia poporodowe). Infekcje te prowadzą najczęściej do powstania wad rozwojowych płodu, obumarcia płodu lub śmierci noworodka. Niedopuszczalne jest, aby na oddział położniczy wchodziły osoby mające opryszczkę. Pielęgniarki i pielęgniarze powinni szczególnie na to zwracać uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette79
Zuzanna mam nadzieję,ze jej nie zaraz :(. Mam teraz stracha,jutro bEdE u lekarza to ciekawe co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette79
Dzieki Zuanna za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Jestem od wczoraj w Polsce. Jest piekna zlota jesien. Zostane jeszcze tydzien. Wybieram sie dzisiaj do mojej pani ginekolog, juz rano bylam na badaniach i w ogole jak tu przyjade to zawsze mam napiety plan. Dobrze sie zobaczyc z rodzinka i pomieszkac w swoim starym pokoju jak za czasow kiedy sie bylo beztroska uczennica albo studentka. No nic, powiadomie Was jakie wiesci przyniose od lekarza. Dzisiaj zaczal sie moj 15 tydzien i czuje sie cudownie. Tesnknie tylko za mezem bo my nie z tych, ktorym latwo przychodza rozstania, chociazby na krotko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc! Ale Fajnie masz flowerska! A tu niebo czarne, pada, i blyskawice przecinaja niebo. Ja tez chetnie wrocilabym czasem do lat beztroski z czasow studenckich, ale furtka sie zatrzasnela :-) Anette daj znac co lekarz Ci poradzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, u mnie totalne urwanie glowy, w pracy zasuw (jak widac :p) w domu remont + 5 dodatkowych doroslych osob mieszka :) Kompa w domu nawet nie wlaczam, dzisiaj to sie zastanawiam czy go w ogole brac z powrotem...Bo po co dzwigac jak i tak nie uzywam... Marianka - super ze z ciaza wszystko w porzadku, wyglada na to ze te pierwsze 12 tyg bedziesz miala trudne, a z pracy sie zwlaniaj jak tylko dasz rade - do tygodnia wolno ci nie przychodzic bez zwolnienia lekarskiego, wiec jak sie bedziesz czuc szczegolnie zle, to chyba lepiej sobie odpuscic? A kiedy chcesz sie przyznac ze jestes w ciazy? Juz Cie kiedys o to pytalam, ale chyab odpowiedzialas ze \"jesczze nie\" :) Moze warto, jesli dzieki temu bedziesz ulgowo traktowana? Zuzanna - moze zarezerwuj sobie nicka teraz zanim ktos Cie ubiegnie :) Na maila odpisze, ale patrz wyzej co sie teraz u mnie dzieje... Pozdrawiam serdecznie i uciekam do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianka 2006
szanta ja jestem dopiero gdzies pod koniec 8tygodnia i nie chcialam mowic w pracy bo jakos tak dlugo walczylam o ta ciaze ze chyba nie chce zapeszyc...sama nie wiem....myslalam zeby odczekac do 12 tyg kiedy bede miala usg. ale juz sama nie wiem...do tego szefowej ani szefa nie moa wiec nie mam do kogo uderzyc.... poradzcie mi o co powinnam na takiej rozmowie zapytac? ja przez te mdlosci to normalnie myslec nie moge.... mam jeszcze pytanie: jak to jest ze zwolnieniami albo chorowaniem w ciazy bo slyszalam ze od ktoregos tygodnia to trzeba juz isc na macierzyski w ciazy jak sie choruje....wiecie cos o tym? a poza tym u mnie w pracy mozna chorowac max 3 dni bez zwolnienia i to chyba do tego max 30 dni w roku.....a ze to juz koniec prawie a ja musialam sciemniac ze jestem chora jak mi dziecko chorowalo to juz pewnie za duzo nie mam.....kurde ze oni nie wpadna na pomysl zrobienia czegos takiego jak opieka nda chorym dzieckiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianka z tym macierzynskim to jest tak ze mozesz go zaczac najwczesniej 11 tygodni przed terminem. Delkarujesz sobie kiedy chcesz zaczac urolop, ale jesli jestes off przez 4 tygodnie to wtedy automatycznie zaczyna sie urlop wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik24
Hej.Pierwszy raz do Was tu zagladam i jakos mi tu dobrze.Moje malenstwo ma 27 tygodni i 4 dni i ma przyjsc na swiat 06.01.2007.Wiemy ze jest chlopcem i razem z tatusiem wybralismy imie Sean. Przyjechalam do Anglii w pazdzierniku rok temu i na tutejsza sluzbe zdrowia nie moge narzekac.Mam za to inny problem.Pracowalam (niestety tylko przez agencje) w warehouse przez 7 miesiecy.Praca czasami obejmowala dzwiganie(ale nie zawsze) wiec moje kochanie postanowilo poinformowac nasza supervisor ze spodziewamy sie kruszynki.Oczywiscie byly gratulacje ale pod koniec tygodnia dostalam telefon z agencji ze niestety nie moge tam dluzej pracowac.Zaczelam wiec odwiedzac Jobcentre i starac sie o Job Seeker Allownce.Po dwoch i pol miesiaca (czyli w zeszlym tygodniu) podpisywania listy,i po wykonaniu tysiecy telefonow dostalam decyzje ze Job Seeker Allowance mi nie przysluguje gdyz nie przepracowalam pelnych 12 miesiecy(fakt nie doczytalam ale nie mogli mi o tym powiedziec w lokalnym Jobcentre???).Wiec nie pracuje, utrzymuje mnie facet i z kasa nie jest kolorowo.Wiem ze bedzie lepiej kiedy maly sie tu zjawi i bedziemy sie starac o family tax credit(mam nadzieje ze chociaz z tym pojdzie ok), ale zaczynam tu juz wariowac,miec koszmary i same czarne mysli. Placilam national insurance,mam swoj numer NHS ale czy nadal przysluguje mi bezplatna opieka zdrowotna czy raczej beda mi po porodzie kazali zaplacic za pobyt w szpitalu??? Czy ktos moze wie cos na ten temat bo mi sie juz w glowie kreci od czytania magicznych angielskich przepisow,a im wiecej czytam tym mniej rozumiem. Pozdrowionka dla wszystich przyszlych i obecnych mamus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Madzik, panstwowa opieka zdrowotna w Anglii jest bezplatna. Takze sie nie martw. Napisz, a kto Cie zatrudnial w Warehouse - agencja czy Warehouse? Z ki m mialas umowe i na ile czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette79
Witam Zuzanna oczywiscie lekarz gdzies sie bardzo spieszyl. Powiedział, ze nic sie nie powinno dziecku stac. Mam nadzieje, ze miał rację Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zuzanna dzieki za reakcje.Ja sobie po prostu wymyslam kolejne problemy w swojej glowce,poza tym hormony nie daja mi zyc. Zatrudniona bylam przez agencje i na czas nieokreslony.Taka pierwsza lepsza robota ktora znalazlam. Wiem ze nie mieli prawa powiedziec mi dowidzenia tylko dlatego ze jestem w ciazy i moglabym z nimi powalczyc ale nawet nie wiem gdzie to zglosic i czy ma to jakis sens. Nie mam tez zadnego dowodu ze moja ciaza byla powodem zwolnienia. Jeszcze raz dzieki za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mieszkam w Lonynie,porod mam wyznaczony na 9.03.2007-wiem,ze to jeszcze troche czasu ale mam do Was takie pytanie,moze ktoras bedzie znala odpowiedz.Jak dlugo po porodzie kobieta zostaje w szpitalu i jakie rzeczy ma ze soba zabrac?Czy to jest podobnie jak w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette79
Pieluszki,ze trzy koszule,jakies kosmetyki dla siebie,ubranka dla dziecka. Ja po porodzie ze szpitala wyszłam po 24 godzinach. pielegniarka zapytała czy chcę wyjsc, ja oczywiscie chciałam, bo nie lubie szpitali. Myslę, ze czas pobytu jest uzalezniona od stanu zdrowia rodzącej. Troche informacji znajdziesz tutaj na topiku, tylko musisz sie cofnąć i poczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Czesc dziewczeta! Madzik, zajrzalam do swoich poradnikow dla ciezarnych. Do Statory Maternity Pay sie nie kwalifikujesz, bo musialabys pracowac dla tej cholernej agencji do 14 tyg przed wyznaczona data porodu. No i tu Cie zalatwili. I teraz tak. Maternity Allowance mozesz dostac, jezeli przepracowalas 26 tygodni w 66-tygodniowym okresie ktory konczy sie tydzien przed wyznaczona data porodu badz jesli zarabialas przecietnie 30 Funtow ( i wiecej) tygodniowo w ponad 13 tygodniowym okresie (ale nie napisali w ktorych tyg ciazy a to moze byc wazne). I na koniec napisali tak - MA jest wyplacane od momentu kiedy przestaniesz pracowac przez 26 tyg ale najwczesniej kiedy mozesz go dostac to 11 tyg przed wyznaczona data porodu i teraz jestem zakrecona, bo nie wiem, czy nalezy to interpretowac ze musisz pracowac do tego 11 tygodnia przed data porodu czy nie. Jesli nie, to sie kwalifikujesz. Jesli chodzi o Agencje - Ty nie musisz miec dowodu ze zwolnili Cie z powodu ciazy, poniewaz oni nie mieli prawa zwolnic Cie, wlasnie dlatego ze jestes w ciazy. Zastanawiam sie tylko, czy agencje nie rzadza sie swoimi prawami. Dlatego proponuje skontaktowac sie z Acas. Mi pomogli. Opowiesz im cala historie i oni powiedza Ci, co powinnas zrobic, czy Agencja miala prawo Cie zwolnic itd. W ostatecznosci, beda Cie za darmo reprezentowac przed sadem dla pracodawcow. I nie boj sie dzwonic. Tu masz kontakt - helpline - 08457 47 47 47 webside - www.acas.org.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
a.... i jest jeszcze Sure Start Maternity Grant dla rodzin o niskich dochodach. Mozesz sie o nie ubiegac od 29 tc do trzeciego miesiaca zycia dziecko. Ktos mi powiedzial, ze to ok 500funtow. Bezzwrotne. Zeby to dosatc musisz spytac w Job Centre Plus o formularz SF100 Sure start. Maternity Allowence to 106 funtow tyg albo 90% twoich tyg zarobkow zaleznie od tego co jest nizsze. Madzik - dzwon i pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna30
Anette - to co Ci przeslalam, bardzo groznie brzmialo, ale moze rzeczywiscie, sa to sporadyczne, najgrozniejsze przypadki. Powiem Ci szczerze, ze gdyby nie Twoje pytanie, to w przyszlosci moglabym nie zwrocic na opryszczke uwagi, a tu masz - takie ryzyko. Mam nadzieje, ze lekarz Cie uspokoil. Nie pamietam zebys opisywala swoj porod na tym topiku - myle sie czy cos przespalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anette79
Zuzanna chyba nie opisywałam tutaj swojego porodu-nie pamietam. No właśnie lekarz mnie nie uspokoił, bo miałam jeszcze wiele pytań a on sie bardzo śpieszył. Myślę, ze lekarze nie znają tutaj problemu opryszczki. Ja tez bym nie zdawala sobie sprawy, ze to cos groznego,tylko kiedys siostra zwrocila mi uwage zebym nie calowala jej dzieci jak mam opryszczkę. Pozdrawiam i życzę przyszłym mamom lekkich i szczesliwych porodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×