Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

oleniga fair rent jest tylko jednym z wyznacznikow do przyznawania Housing Benefitu (HB). jak chcesz to zajze jutro do papierow i powiem Ci czy jest to stawka stala dla wszystkich czy zalezy rowniez od dochodow aplikujacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co nie dziwilo by mnie to gdybym mieszkala sama z mezem i dzieckiem ale ja przez te dwa lata mieszkam z innymi ludzmi w jednym domu tylko dlatego tyle sie meczylam aby dostac mieszkanie ale teraz powiedzialam sobie ze koniec nie bede dluzej czekac bo chce zyc normalnie dlatego wyprowadzam sie na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mamo***Eli byłabym bardzo, bardzo wdzięczna 🌼 ... włąśnie patrzę na ten \'fair rent\' i \'housing benefit\' i znowu zaczynam się gmatwać... to będę czekała jutro na wiadomości od Ciebie :)... z góry dziękuję :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to już mam dosyć czytania tych angielskich stron i szukania tego wszystkiego, to można oszaleć :(... oczy i głowa mnie rozbolała... życzę powodzenia jutro z załatwianiem biurokracji :) i trzymam kciuki :) śpijcie dobrze dzieweczki :) miłej nocy, pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo elo dla wszystkich ja juz wstalam o 8:30 i patrzylam co tam bylo pisane wczoraj. Nocka mineła lepiej, chociaz na wszelki wielki spałam w korkach w uszach. Niebo dziś nie wygląda za pięknie ale może się poprawi Moja kopareczka juz aktywna, szczególnie na żebrach, ale do zniesienia czekamy na reszte, na pewno jeszcze nie rodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) pospałam trochę dzisiaj... :) brzuszek oczywiście ruszał się rano, więc musiałam wstać i zjeść conieco ale poszłam z powrotem do wyrka :) U mnie też nieciekawie za oknem... ale zobaczymy później... idę jakąś herbatkę sobie zaserwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wypozyczylam Rug Doctora i wczoraj caly dzien spedzilam na praniu dywanow ...ale szlam mialam te dywany chyba nigdy nie byly prane !!! troche sie zmeczylam i dzis mam cala lapke spuchnieta i obolala:( przegielam !! co do mieszkania z miasta to my czekamy juz 20 miesiecy dostalismy band C i czekamy ....w piatek wybieram sie do nich bo moze to ze jestem w ciazy cos przyspieszy ???no i przydalaby sie jedna sypialnia wiecej no to popisalam rodzice juz robia atak na skypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
witam wszystkich:) widze ,ze przez ten tydzien co mnie nie bylo duzo sie u Was dzialo,ale nie jestem w stanie tego wszystkiego przeczytac:(.Ja juz sobie mieszkam na nowym mieszkanku,wszystko juz gotowe,tylko teraz czekac na dzidzie.Jeszcze dokladnie 2 miesiace zostaly i coraz bardziej sie boje,ale wszystkie domy rade :)chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) ja już na nogach od 7,30. nocka dziś też superska. ja już po wizycie w councilu. teraz będę wypełniać aplikację i moja prośba mamo***Eli czy możesz mi podać do siebie nr tel. bo mam kilka pytań odnośnie wypełnienia tej aplikacji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga przegladam te swoje papiery i nic nie moge znalezc o tym jaka to jest stawka. poza tym, doczytalam sie w papierach co sklada sie na HB i jest tego od groma i troche. miedzy innymi wynika z tych papierow, ze jesli masz oszczednosci mozesz zapomniec o tym beneficie bo najpierw kaza Ci wykorzystac swoje zasoby. poza tym zalezy to od zarobkow Twoich i meza. wliczaja rowniez benefity (lacznie z ChB) tax credit\'s i wszystkie inne mozliwe zarobki i dochody. poza tym trzeba im przedstawic wyciagi z kont jakie posiadasz za ostatnie 3 miesiace :), payslipy za okres ostatnich kilku tygodni ( nie pamietam jaki to byl okres). jest wiec tego troszke. jesli jednak masz sytuacje podbramkowa, to chetnie wszystko pozbierasz do kupy ;) poza tym, nalezy ich informowac o wszystkich zmianach w swoich dochodach, np o zmianach w kwocie tax credit\'s lub jesli wracasz do pracy. my bralismy ten benefit przez 4 miesiace bo pozniej wrocilam do pracy i juz nam sie nie nalezal ale zaluje ze nie zlozylam papierow wczesniej jak tylko skonczyl mi sie platny macierzynski. byloby nam duzo latwiej zwiazac koniec z koncem. ale jak to mowia czlowiek uczy sie na wlasnych bledach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli gdybyś miała chwilę, bez pośpiechu oczywiście, bo ja będę na dniach rodzić, mam nadzieję. .:)...więc nie ma co się spieszyć i tak pojadę to pozałatwić jak maluch będzie już miał jakieś 2 tyg.... ale prosiłabym gdybyś mogła dać mi znać, jakie dokumenty są mi potrzebne i jakie papiery musiałabym, czy musielibyśmy wypełnić, żeby dostać np. dofinansowanie do mieszkania... bo pewnie nic innego nam nie będzie przysługiwało... (oszczędności nie mamy, bo wszystko poszło do Polski)... zastanawiałam się jak jest liczony 'low income' bo jak pod to będziemy się kwalifikować to i house benefit i council tax benefit można byłoby dostać bez poblemu, no i jeszcze do tego można złożyć o sure start maternity grant...może wiesz czy do 'low income' biorą bierzące dochody? np. z ostatnich 3 miesięcy czy całoroczne z P60... dzięki za wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. pisząc 'low income' ...nie wiem czemu tak piszę...ale chodzi mi o 'income support' :o... chodzi mi, jaki jest próg żeby się pod to podciągnąć?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga nie wiem dokladnie jakie to sa kwoty, po prostu skladaj o wszystko. co Ci przyznaja to Ci przyznaja :) przejdz sie do job centre plus i do councilu, i pozbieraj formy, chociaz forme na maternity grant mozesz zciagnac z netu. w job centre powinni Ci pomoc z income support i maternity grant. z councilu wez forme na mieszkanie i HB. popros meza niech pozbiera formy i powypelniaj je zanim urodzi sie dziecko bo pozniej nie bedziesz miala na to czasu :D. potem mozesz donosic papierki ale formy jest lepiej wypelnic teraz bo sa czasochlonne ;) w kazdej formie powinien byc spis dokumentow jakie powinnas do niej dolaczyc (chociaz aniapud wlasnie mi powiedziala, ze u niej w formie nie ma tego spisu). jesli nie masz takiego spisu pod koniec formy lub oddzielnej ksiazeczki instruktazowej do formy wypytaj urzednika lub wez wszystko co mozliwe i niech sobie sami wybieraja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik81 - gratulacje z okazji nowego mieszkanka... :) teraz pewnie wszystko urządzacie i szykujecie, ja tak właśnie zaczęłam jakieś dwa miesiące temu, wszystko pozamawialiśmy i pokupywaliśmy... sama już układałam, prałam i szykowałam, nawet wydrukowałam różne zwierzątka, powycinałam je i pomalowałam farbkami :) teraz wiszą poprzyczepiane do ścian i drzwi, i czekają na malucha :) :D ... torbę dla siebie i malucha to już miałam przygotowaną dobry miesiąc temu... myśłam że szybciej wylezie ;) ale wciąż czekam... Lorinka widze że mama***Eli zaraziła Cię pomysłem na pranie dywanów :) ... no i jak dzisiaj bubu masz, ale widać ze żyjesz ;) zagoi się :) Aniapud powodzenia z papierzyskami...brrr Kamila_black gratuluję przespanej nocy :) ... może ktoś jej coś nagadał i uspokoiła się :o... czy to raczej nierealne?... nieważne dobrze że miałąś dobrą noc... A jak tam Kamila26... wszystko dobrze dzisiaj?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz rozumiem od czego chcesz zaczac ;) niestety nie wiem jakie trzeba spelniac warunki zeby dostac IS, ja dostalam dofinansowanie do mieszkania bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki mamo***Eli, wyślę męża po te wszystkie papierzyska, to co można ściągnąć z internetu jak 'sure start maternity grant' już mam, będę patrzeć dalej... dzięki wielkie :) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
oleniga....tak juz prawie wszystko gotowe lózeczko stoi juz na swoim miejscu,tylko jeszcze ciuszki musze poprac:(ale dzisaj to nic mi sie nie chce.A ty jak sie czujesz?jeszcze 5 dni:)ale fajnie masz juz nie moge sie doczekac na relacje z Twojego porodu,a wiesz jak dlugo bedziesz w szpitalu?bo tu w Manchester podobno jak porod przebiegl dobrze,bez komplikacji to 24 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo***Eli jeszcze jedno, to jak dostałaś dofinansowanie do mieszkania bez IS to napisz mi prosze co było potrzebne i czy załatwiałąś to w council czy job center... już nie będę Cię męczyć :o...aż mi głupio... jeszcze raz dzięki, to już wszystko :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakersik w Cambridge też jakoś podobnie, do szpitala, poród i jak jest wszystko dobrze to wypisują najszybciej jak to jest możliwe... kiedyś, tzn. kilka miesięcy temu myślałam sobie, żeby posiedzieć trochę w tym szpitalu, żeby mi wszystko pokazali...co i jak, bo ja nie miałam nigdy do czynienia z takim maleństwem... ale teraz już będę chciała jak najszybciej do domu :)... i tak na następny dzięń po wypisaniu przychodzi położna do malucha, także jakoś to będzie...napewno trudno bo jesteśmy tu sami z mężem, ale damy radę...:) A Ty nie spiesz się z praniem ciuszków, zostaw sobie po trochę roboty na każdy dzień bo później nie będziesz wiedziała co z czasem zrobić... chyba, że Twój maluszek zechce szybciej pojawić się na tym świecie :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniga nie ma problemu :) nie meczysz mnie :D forme bierzesz z councilu. do mojej formy trzeba bylo dolaczyc z tego co pamietam: - dowody tozsamosci -akt urodzenia dziecka -akt zawarcia malzenstwa -home office -payslipy -wyciagi z kont za ostatnie 3 miesiace -umowe najmu -dowody przyznania benefitow takich jak ChB, tax credit's wiecej nie pamietam, ale jak sobie przypomne to Ci napisze. jak juz pisalam powinnas miec caly spis na koncu formy o benefit. ide nastawie chlebek, niech rosnie. juz dawno mi sie chcialo swego chleba... mmmmm..... z prawdziwym maselkiem (trzeba zadzwonic do meza niech kupi w polskim sklepie "łaciate")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
oleniga...tak polozna przychodzi chyba z 9 razy tak mi mówila,a z tymi ciuszkami masz racje:)lepiej pojde polazic po sklepach poki jeszcze daje rade:)bo pozniej to chyba bedzie gorzej?napisz mi ile przytylas?ja tylko 6 kg.i sie martwie,ale polozna mowi ze wszystko z nami jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, czy sa tu jakies dzieczyny z Manchestru? Mieszkam na Gortonie,jestem mama 6 miesiecznego Kubusia.... fajnie byloby umowic sie kiedys razem na spacer:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Zauważyłam,że piszecie o mieszkaniach councilowskich,ja właśnie mam pytanie odnośnie tego jaka jest pełna nazwa tego formularza o mieszkanie councilowskie? Mieszkam w Cambridge,mam 3 letniego syna i męża,który pracuje na full time.Ja pracuję tylko 4 godzinki i to nie w każdy dzień w tygodniu.Mieszkamy w domu od Landlorda i nie mieszkamy sami tylko z dwoma chłopakami.Mamy tylko jeden mały pokoik,w którym jesteśmy we trójkę.Reszta mieszkania jest wspólna(oprócz ich pokoi).Noi jest nam strasznie ciężko.Jeśli będziecie mogli mi pomóc to dziękuję bardzo. Pozdawiam,evka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakersik81
kasialud....ja jestem z Manchester,ale jeszcze dzidzi nie mam jest w drodze za dwa miesiace :),a gdzie jest to Gortonie?bo nie mam zielonego pojecia,a w jakim szpitalu rodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki mamo***Eli :) ... tylko ze my mamy akt zawarcia małżeństwa w języku polskim tylko, czy to przejdzie?? Krakersik ja akurat przytyłam za dużo, teraz jakieś 25kg a może i teraz już więcej... ale podobno też nie mam się czym przejmować...:).. to różnie bo każda z nas jest inna :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten formularz nazywa sie "Housing needs application form". pobierzesz go w swoim coucilu, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×