Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Hej. Jest tam ktos jeszcze o tej porze,doradzcie mi co jest dobre na suchy kaszel bo po tym przeziebieniu mi zostal i normalnie brzuch mnie boli od kaszlu bo takie ataki miewam ze nie da sie przestac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Oleniga ty juz pewnie z synusiem!!!ale czekamy na potwierdzenie!!:-) Ja dzisiaj pierwsza na forum!Mojej corci zdechla ta swinka morska (Antek sie nazywal)wczoraj wiczorem:-(Tak mi bylo mojej Nikoli szkoda bo tak plakala :-)ze az mi sie cisnely lzy do oczu ale musialam byc twarda i tlumaczyc jej ze tak czasem sie zdarza.Nie pomogly te leki ktore dala weterynarz:-(biedny sie tak meczyl.Obecalismy kupic jej psa.Wiem ze przy malutkim dziecku jak sie urodzi to spory problem ale ona bardzo chce zwierzaczka.Swini moja corcia juz nie chce bo sie boi ze znów zdechnie.Kot odpada!!ale piesek moglby byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Witam dziewczynki :) Kamilo26-jak mi przykro dzieci strasznie przezywaja taka strate.My dorosli tez ale inaczej;) wiesz pies rzeczywiscie nie jest superr przy malenstwie ale tez znam wiele par ktore maja psa i jakos zyja a piesek nie wplynal w zaden sposob-pod katem alergicznym na male dziecko, wiec.... osobiscie bym chyba kupila takiego z krotka sierscia bo latwiej zadbac o porzadek albo tego co ma wlosy a nie siersc:) tylko to dodatkowe jakby dziecko w domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Kamila26- wiesz w polsce na toksoplazmoze robia badania przypierwszysm pobraniu krwi nie wiem jak tu jest ale zapewne powinnas sie o to zapytac,ponoc najniebezpieczniejsze sa koty,ale z Wasza swinka to tez nalezy sie upewnic...bo tak naprawde to tak jak Mama*Eli Ci napisala ze jesli sie je mieso zwierzaka-surowe to mozna sie zarazic..ale ostroznosci nigdy nie za wiele!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! u mnie bez zmian, ide dzis na sweep. zobaczymy co sie bedzie dzialo. toksoplazmoza nie zaraza sie przez surowe mieso iwwwa! :D tym sie zarazisz jesli zmianiasz kuwete lub masz np ogrodek, zwierzak sie tam zalatwi, a Ty nie domyjesz warzywek ;) czyli ogolnie jesli masz kontakt z jego odchodami. dlatego zaleca sie nakladanie rekawic do prac ogrodowych (nawet do przesadzania kwiatkow) i nie powinno sie tez zmieniac kuwety ani wysciolki zwierzakom ;) dobra jest, kawencja lejdis? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
przepraszam ze wprowadzilam w blad ale to slowa lekarza z ktorym rozmwialam i tak mi powiedzial..chociaz tez wczesniej wlaasnie wyczytalam ze droga przez odchody...no ale ..... w zasadzie to byl ginekolog a nie toksoplazmolog :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to jeszcze sobie poczytam o tej toksoplazmozie, bo do tej pory nie byl mi ten temat zbyt potrzebny. hejka2008 w takim razie probuj tak jak pisala mi83. powodzenia i daj znac jak postepy. :) gosiulek mialam Ci napisac wczoraj jak to wyliczyc zaraz Ci napisze bo wlasnie gadam przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszych 6 tygodni jest to tzw company pay czyli macierzynskie placone przez pracodawce. do naliczenia tego bierze sie pod uwage Twoje zarobki od 15 do konca 8 tygodnia przed przewidywanym terminem porodu. czyli w praktyce jest to od ok 4 do 6 miesiaca ciazy. sumujesz wtedy swoje zarobki, dzielisz przez 8 (ilosc tygodni) i odejmujesz od tego 10%. tyle beda Ci placic. pozniej jest to juz 117 funtow przez nastepne 33 tygodnie. jak masz jeszcze jakies pytania albo chcesz zeby Ci to dokladnie wyliczyc - daj znac ;) :D ciekawe jak tam oleniga?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :-) 🖐️ pare dni mnie nie bylo za co was przepraszam ale nie mam za duzo czasu by wejsc na kompa a jak mam czas to samopoczucie czesto do Bani :-( Dzis mam usg wiec znow zobacze moja dzidzie z czego bardzo sie ciesze obecnie mam 32 +4 dzien ciazy :-) kolezanka z polski ma termin jeden dzien przedemna i tez wczoraj miala usg i dzidzia jje wazy juz 2100 ciekawe ile moje wazy :) Oleniga trzymam kciuki jak tylko wrocisz daj znac co u ciebie i twojego dzidziusia :) Powodzenia i duzo zdrowka zycze. mnie polozna tez powiedziala iz nie wolno serow plesniowych jajek pasztetu surowego miesa i unikac kotow jak ognia.Jezeli chodzi o ser plesniowy nie jadlam go cala ciaze ale w zeszlym tygodniu juz nie moglam sie powstrzymac i kupilam no i zjadlam go pasztet zalezy ale bardzo rzadko i tylko jeden rodzaj.Majonezu tez sobie nie odmawiam bo to troszke paranoja aby nie jesc wszsytkiego. Ja mam 2 klapouszki na ogrodku ale nie wymieniam im tylko prosze meza ja je tylko karmie i glaszcze po czym ide umyc raczki.tataru nie dotykam bo rzeczywiscie jest tam najwieksze prawdpodobienstwo spoitkania jakiegos pasozyta a lubie ale wiem czym to grozi. to chyba tyle czego nie mozna.mozliwe ze cos pominelam :p jedynie co mnie meczy to to ze nie moge sie kapac w wannie a ja kocham goraca wode i moczyc sie z 20 minut w pachnacej pianie :-) ale jeszcze troszke i jak dzidzia sie pojawi na swiecie bede sie chyba kapala z godzine :D pozdrawiam was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o mokrym poranku. MamoEli - czwartek przedpołudniem? Oczywiście dzidziuś ma pierwszeństwo :D Oleniga pewnie już odpoczywa.🌻 Życzę miłego dnia, mimo deszczu i zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ale u nas pogoda :( Tylko kawa, film lub książka, najlepiej nie zedjmować szlafroku i tak się zagnieździć na kanapie. Patitka 26 dlaczego uważasz, iż nie wolno się kąpać w wannie, ja czasem robię sobie krótkie seanse do 15 minut, bo dłużej już mi się nie chce, oczywiście nie siedzę we wrzątku, także myślę, że to nie szkodzi! Oleniga pewnie już patrzy na swoje maleństwo, super ma :) Mamo***Eli widzę, że dziś masz lepszy humor niż wczoraj rano, pewnie na myśl o sweep\'ie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey lejdis ja dziś przesunęłam swój zegar spania o godzine :) Ale całkiem nieźle się czuje. Popijam kawke i skończyłam pyszną strawberry trifle :) \"jumi\" Tez bardzo jestem ciekawa jak Oleniga. Ma ktoś do niej numer na komórke, może można skrobnąc albo coś, ja niestety nie mam. Mamo Eli twojemu dzidziusiowi też widzę zupełnie się nie spieszy.. Mój Ed mówił, że ma nadzieje, że nasze przyjdzie w terminie, bo już ma wpisane 2 tygodnie urlopu ;/ Kamila26 współczuje świnki. U mnie w domu w Polsce ostatnio jakiś pech był i mój szczurek zdechł, potem ukochany piesek zaginął.. a teraz znów pod nieobecnośc rodziców sąsiadka przekarmiła wszystkie rybki w akwarium. Wiem co twoja córcia czuje. Ja też bym chciała miec psa. Nie wiem czy wiesz, że ten interes jest tutaj bardzo drogi. Przede wszystkim zakup, bo psy musza byc legalnie i formalnie szczepione. Mozna adoptowac ze schroniska, ale to też kosztuje. Ja sobie jakiś czas nie pozwole, bo dzidzia ważniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego patinka nie mozesz posiedziec w wannie? jak woda nie jest goraca to czemu nie? ja tam sobie posiedze czasami ;) Monika2 pasuje oczywiscie :) . moze po tym sweepie dzisiejszym do czwartku to w domu bede :) co do spieszenia sie, to moje dziecko nr1 tez nie bylo zbyt chetne do wyjscia, wiec nie oczekuje niczego innego i tym razem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny :) mam głupie pytanie :D zaraz lece do ośrodka na badanie krwi i moczu i musze nasikać to tego pojemniczka, a w tym pojemniczku jest jakiś biały proszek.. czy mam sikać do tego proszku czy go wysypać i umyć ten pojemniczek?? :) proszę odpowidzcie mi w miare szybciutko, dzieki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bes, właśnie przejżałam moje pojemniczki i w żadnym nie ma proszku! Więc chyba lepiej to wyparz. No chyba, że lekarz dał Ci ten pojemnik ze specjalnym proszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dwa pojemniczki i w obu jest odrobina tego proszku, a na pojemniczku napisane, ze jest tam boric acid, chyba nasikam do tego bo coś mi się wydaje, że powinnam to zostawić i znalazłam, że ejst jeszcze napisane: not to be taken, for bacteriological use only ale głupio, że się nie zapytałąm położnej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeaaaa
bes nasikaj do tego proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, już wiem, znalazłam w necie, że to ma jakoś zabezpieczać siuśki, żeby się nie zepsuły zanim będą je badać przepraszam za ten szczegółowy opis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny szlak mnie trafi!!! 😭 leze wlasnie w lozku szpitalnym a moj maz pisze do Was bo ja mam skurcze.....miala byc wczoraj indukcja ale nie ma komu zrobic...wczoraj bylo 9 rodzacych i 6 poloznych - koszmar! ja do roddzacych zaliczana nie jestem...cala noc sie meczylam z tymi skurczami co 10min ale za to juz bardzo bolesnymi, ale to niewazne bbo wody nie sa jeszcze zielone(skurcz-oooojj) no i rano miala byc indukcja a ja dalej leze i czekam i z boluu sie wije co 10 min, nawet ssniadania nie dali,dobrze ze mialam swoje jedzonko... w nocy zrobili ktg na moje zyczenie a kolo 10am powtorzyli, no i indukcja podobno ma byc kolo lunchu(na jedzenie wolaja) wspanialy lek podaja mi w max dawkach(wiecie jaki), wynika z tego ze jak nie ma emergency no oni do niczego sie nie rusza szybciej, pozdrawiam wszystkich.....narazje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamy, a ja jestem zalamana, maly nadal jest wysypany na calym ciele, i juz nie wiem czy to potowki czy tradzik niemowlecy bo to nie sa tyle male kropeczki z ropka ale rowniez takie wieksze plamy czerwone z ropa i ten mix ma wszedzie na buzi za uszkami na szyi a brzuszek to ma taki jabky wpadl w pokrzywy a na dodatek caly sie zluszcza-pewnie przenoszony jednak, i z jednej strony powinnam go oliwic ale z drugiej strony oliwka nie sluzy na te potowki-brak slow. znam kilka sposobow na potowki no bo na tradzik to trzeba odczekac miesiac zeby sobie poszedl, chcialabym go wykapac w krochmalu ale nie wiem jak sie szykuje taka krochmal?podpowiedzcie🌼 no i to jego picie, on chce pic dobre pol godz zeby niecala godz byc napity-martwie sie czy moj pokarm nie jest za slaby i przejsc na butelke, jezeli mozecie cos doradzic to bede bardzo wdzieczna-pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki!!! ojej ale sie dzieje!kamila26 uplawy ustaly mocz ok,dzisiaj bylam u poloznej,ktora nie przyszla,a ja 40min zapier...do niej!!!i 30min czekalam az mnie inna przyjmie! pobrala mi krew na test nieprawidlowosci plodu za 2tyg mam przyjsc znowu na wynik,serduszko mozno bije dzidzi,ale nawet sie nie cieszylam...mam b.zly chumor od wczoraj!moja zasrana tesciowa sie do nas wybiera... mi83 jestes kochana normalnie!!!🌼🌼🌼❤️ oleniga bidulko meczysz sie!!!szok normlanie!!!przesada!!!powinnas juz swoje cudo tulic!!!zycze ci zeby porod byl latwy,i jak nakmniej bolesny🌼trzymaj sie kochana i pisz co i jak papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga ależ Ty się biedulku namęczysz, ale już niebawem pora lunchu i coś się ruszy pewnie po indukcji, także wytrzymaj jeszcze trochę, w takich ciężkich chwilach trudno dobrać słowa, żeby pocieszyć, chyba po prostu trzeba to wszystko znieść, i tak jesteś bardzo dzielna i dużo wytrzymałaś, dasz radę dalej, tego Ci życzę! Trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae wzielam z internetu:) Krochmal (porcyjkę)rozpuszcza się w wodzie zimnej - patrz: sposób przygotowania kisielu. (W przeciwnym razie - wlaka z glutkami.) Potem dolewaj do wody ciepłej, w wannie - gotować nie trzeba! Na mocne odparzenia też polecam nadmanganian potasu - kilka kryształków, żeby woda zabarwiła się na b.jasny (blady!), różowy kolor. Możesz też przemywać pupę przy okazji zmiany pieluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae,a moze jadlas nabialu duzo ostatnio, cos nowego zjadlas,albo to od proszku... Dziewczyny, u nas również jest skaza białkowa, lekarz nie polecał kąpieli w krochmalu, a zalecił w Oilatum lub Balneum Hermal. Buzię mamy smarować kilka razy dziennie kremem Bepanthen i przemywać mydełkiem Oilatum. Poza tym jestem na diecie, na razie poprawa jest taka, że skóra na buzi nie schodzi nam płatami (z uszkami podobnie). Napiszcie co jecie, bo ja jak na razie żywię się: - płatki jęczmienne, pszenne na wodzie - jabłka, marchew, szpinak, buraczki gotowane, powidła śliwkowe - wieprzowina i drób gotowany lub duszony w warzywach - wędliny gotowane (w małych ilościach), parówki drobiowe - ciasto kruche z mąki i margaryny zwykłej przełożone powidłami śliwkowymi - soki jabłkowe, gruszkowe - mus jabłkowy - chleb biały, słonecznikowy, razowy - do smarowania pieczywa margaryna zwykła - ryż, różne kasze, makaron bez jajek, ziemniaki - krupnik, pieczarkowa, pomidorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko boska.. co sie dzieje dziewczyny współczuje wam Oleniga, to niedopuszczalne!!! w Polsce już dawno by wywoływali poród, a nie trzymali Cie z bólami, strach rodzic w tym cholernym kraju!!!!!! Anecia wspolczuje teściowej, łącze się w bólu :D Magda nadmanganian potasu to dobra sprawa, siostra dużo swoją córeczke płukała jak mała była niemowlakiem. A krochmal to wiem że z mąki ziemniaczanej się robi, czy to pomaga tego akurat nie wiem, bo moja mama to w tym pościel płukała (????) Ja czytałam, że już powinno mi się lepiej oddychac, bo dziecko schodzi niżej a tu nic! Sapie jak piesek a brzuch się nie obniża. Jeśli to będzie oznaczac, ze mojemu dziecku też się nie spieszy to się potne normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes sikaj do proszku! tez kiedys tak mialam i zapytalam i ten proszek po cos tam jest, juz nie pamietam po co ale nie wysypuj go!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze wpisz w google skaza bialkowa,tam pewnie gdzies bedzie opisane jak to wyglada,jesli sie martwisz to idz do jakiejs sister chociaz i to pokaz:)moze ktoras z dziewczyn wiecej bedzie wiedziec...moje mialy krostki,ale tylko na buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kamila_black ona jest straszna, syn starszy tez jej niecierpi!!!powiedziala,ze za granica jeszcze nie byla,aze my mieszkamy w anglii to sobie do nas przyleci...uczuc nie potrafi okazac,jest taka sztuczna!buuuuuuuuuuuuu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×