Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość Mada744
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......41..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....37.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....30...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....27...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......18....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....17...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........17........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............? edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........11.......Swindon.......?........ Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Kaska, sprawdzalam: jako kobietaw ciacy mozesz sie ubiegac o:- Maternity Allowance (tylko, jesli pracowalas conajmniej 13 tygodni od dn.11.06.06 do 15.09.07 i zarabialas powyzej £30 na tydzien), Incom Support (dla osob, ktore z jakichs przyczyn nie moga podjac pracy-aplikacje skladasz 11tyg.przed planowanym porodem), Incapacity Benefit (dla bezrobotnych), Sure Start Maternity Grant (dla najbiedniejszych, na pokrycie kosztow zwiazanych z przyjsciem na swiat dziecka-aplikacja 11tyg. przed planowanym porodem), Budgeting Loan(dla najbiedniejszych na zakup mebli itp), Job Seekers Allowance(dla osob, ktore udowodnia, ze szukaja pracy, ale nie moga znalezc). Twoj partner tez moze sie starac o: Housing Benefit (zaleznie od dochodow, na pokrycie oplat za mieszkanie), Council Tax Benefit (zaleznie od dochodow, dodatek na podatek za dom), Working Tax Credit (zaleznie do dochodow) i moze jeszcze jakis dodatek na dziecko. Pamietaj, ze dokladnych informacji udziela Ci w Job Centre Plus. To, czy dostaniecie benefity, zalezy przede wszystkim od wielkosci dochodow na ilosc osob zyjacych we wspolnym gospodarstwie (przy skladaniu podania, czesto trzeba to uwzglednic). Acha, ja tylko napisalam, co znalazlam, wiec nie biore za to pelnej odpowiedzialnosci bo nie mam doswiadczenia w braniu tych dodatkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
No i jeszcze cos: w ogole nie wiem, jakto sie ma do osob, ktore nie maja NIN.Ale pewnie wystarczy podac ten nr. zastepczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Witajcie kobietki. Juz jestem po wizycie w szpitalu. Mialam pobierana krew na Tripple Test. Wiem , ze to nie jest wiarygodne badanie ale tak zrobilam go dla swietego spokoju. I bylam bardzo zaskoczona gdy przyszlam do szpitala a tam na mnie czekala pani tlumaczka. Szpital juz z gory umowil sie z nia. Za miesiac przy skanie tez bedzie. Wiecie co naprawde sie ciesze bo jakos czlowiek bardziej wie o co chodzi. Tym bardziej, ze ta pani mieszka w UK 25lat.I bywala juz przy roznych opreacjach itp wiec zna typowe nazewnistwo medyczne. Kiki- najlepiej udac sie do Job Center oni powinni wiedziec najlepiej. Tak jak pisala wyzej Okruch to mozesz nawet dostac tam tlumacza. Skorpionka- Jesli chodzi o inne zapomogi jak juz wam sie rodzina powiekszy to najlepiej wypelnic druk z Taxu o Tax credir- powinniscie dostac Famili Tax Credit- ja to dostaje bo nie pracuje i wychowyje dziecko. Co do np benefit Hausing i Consil Benefit to akurat w naszym przypadku sie nie zalapalismi bo dochod razem z Tax Credit przekroczyl 15000 wiec powiedzieli nam , ze jak 2gie dziecko sie urodzi to moze wtedy dostaniemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laboszek - dzięki Ci wielkie. ❤️ Na pewno będę się tym interesować bardziej, jak już przyjdzie co do czego, czyli jak będę w wysokiej ciąży. Na razie nasze warunki są dobre, ale jak będę miec dziecko (wczesniej już w sumie) to z pewnych powodów, wszystko zmieni się o 180 stopni. Będę w kontakcie. (Mamy podobny okres porodu) ;) p.s. Idę się położyć, bo za 3 godz. do pracy, więc zdążę drzemkę zrobić.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......41..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....37.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....30...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....27...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......19....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....17...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........17........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............? edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........11.......Swindon.......?........ Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s_daga
hej dziewczyny dzieki za te wszystkie linki o rezydenture jestescie super pomocne tez chcemy starac sie z mezem pobyt staly ale dopiero jak dzidzia sie urodzi zeby tez juz byla uwzgledniona.. pozdrawiam i sle buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Mada744!! Napisalas ze dostajesz Famili tax credit??skad mozna wziac na to dokumenty(jak one sie nazywaja dokladnie, na jakiej podstawie mozna je dostac??) bo ja tez obecnie siedze w domu wychowuje 2 miesiecznego synka,moj maz ma working tax credit i child tax credit a ja mam child benefit( pracowalam tu w Anglii rok i mam HO i NIN)!!! Pozdraiwma mamusie i kobietki ciezarne!!! Trzymjcie sie cieplo bo u mnie dzis pogoda straszna-pada raz deszcz, raz grad potem snieg potem wychodzi slonce i tak w kolko(pogoda zmienna jak w gorach o moj synus chyba sie przeziebil:((BIEDACTWO(ma katar i pokasluje a w srode ma pierwsze szczepienie-mam nadzieje ze zdazymy sie wyleczyc!!! Moze ktoras z Was ma szybki sposob na te dolegliowsci??bo u lekarza to tylko paracetamol a po co mi paracetamol jak on nie ma goraczki!!! Gorace usciski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Ten Famili tax Credit to jest to samo co Child Tax Credit I Working Tax Credit. Sama az zesknelam do dokumentow bo kazdy z naszych znajomych mowi na to Famili TC ale poprawna nazwa iest Child TC. SORKI za male zamieszanie :):) Poza tym to u mnie tez zimno, ciagle pada grad i wieje wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Z ta tlumaczka to sama bylam zaskoczona bo ja nic nie zglaszalam w szpitalu, ze potrzebuje- przynajmniej na ta wizyte. Widocznie szpital sam uznal , ze bedzie lepiej jak bedzie ktos kto rozumie. Ale jak mialam w 8 tyg krwawienie to pytalam sie o tlumacza na oddziale wczesnej ciazy i ta pani chyba dzwonila do Antenatal Clinik i moze wtedy sobie zapisali, ze na przyszlosc bedzie potrzebny tlumacz. Wiem juz , ze jak bede miala 2gi skan to ta pani tez bedzie. Za to sie nic nie placi. Szpital tylko wystawia tej osobie jakies potwierdzenie, ze tlumaczyla i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Asiek 392!!! widze ze jestes po terminie-to juz chyba ponad 10 dni??!!kiedy masz przewidziany termin wywolywania porodu?? Ja juz jestem mamusia 2 miesiecznego Jeremiego ale nadal mam sentyment do tego forum i fzytam co tam u Was slychac brzuchate kobietki!!Ja mialam wywolywany porod moj synus tez nie chcial wyjsc o terminie-dobrze mu tam bylo!!!:)) pozdrawiam wszystkie ciezarne!!!KOLOROWYCH SNOW!!!papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc dziewczyny. Wczoraj pierwszy raz bylam w szkole rodzenia. Jestem przekonana, ze w Polsce nigdy nie moglabym liczyc na taka opieke i warunki. Polozna pokazywala nam sale porodowe (do rodzenia w wodzie, zwykle salki i do cesarskiego ciecia), sprzet (wyjasniala jak dzialaja rozne maszyny i kiedy sie je stosuje), opowiadala o lekarzach i poloznych pracujacych w moim szpitalu i omawiala, co nalezy spakowac do torby.Atmosfera super, wszyscy wyluzowani, usmiechnieci, nikt nikogo nie goni...tak, jak sobie to wyobrazalam, albo i lepiej. Zauwazylam, ze wszystkim zalezy na jak najbardziej domowych warunkach, bo w pokoikach jest bardzo intymna atmosfera, sciany sa izolowane, wiec nic nie slychac, wykladzina, telewizor, telefon, myzyczka, przygaszane lampy, firanki w oknach, a caly sprzet pochowany w szafkach. Oczywiscie kazdy pokoik ma wlasna lazienke z wanna lub prysznicem. Tak rodzic, to ja rozumiem. Nastepne zajecia za tydzien-juz sie nie moge doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Dziewczyny POTRZEBUJE RADY Udalo mi sie dostac karte kredytowa, ale zanim podpisze umowe, chce sie upewnic w nastepujacych kwestiach: -czy jesli nie kozystam z karty kredytowej, to nic nie place? -jesli wezme jakies pieniadze i oddam powiedzmy za dwa dni to i tak musze zaplacic odsetki, czy dopiero naliczaja je od natepnego miesiaca? Bardzo mi zalezy, wiec jesli ktoras z Was ma juz karte kredytowa, prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ!!!!! Dzisiaj na szczęście nie wstałam tak wcześnie :-) Wiecie kochane - jutro kalendarzowa wiosna się zaczyna a u nas..gwiździ jak cholera :-( Ju ż nie mogę się doczekać takiej prawdziwej wiosny...wtedy jest tak cudownie i nastroje są wyśmienite... :-) Okruszku mój kochany: PO PIERWSZE: straaaasznie mocno Ci dziękuję, że poświęciłaś czas na szukanie dla mnie tych informacji, jesteś bardzo kochana 😘 Zamierzam jeszcze w tym tygodniu pójść za Twoimi poradami i zadzwonić do job center! PO DRUGIE: tak ładnie piszesz o ciąży :-) Tylko nie o tym, że czujesz się czasami bezużyteczna!!!!! Nawet nie wolno Ci tak myśleć - pamiętaj!!!! Cieszę się, że ten topik Ci pomaga, tak jak i mi :-) PO TRZECIE: co to jest to JIU - JITSU???????????????? Pierwszy raz o tym słyszę w ogóle :-) Za wszystko jeszcze raz dziękuję pięknie 🌼 flowerska smutno, że bolą Cię żebra i nie możesz spać... Już niedługo i skończy się to wszystko i w Twoich ramionach pojawi się maleńkie serduszko :-) Trzymam kciuki żebyś tę noc przespała bezproblemowo :-) Cieszę się dziewczynki, że się odezwałyście - róbcie to czasami proszę, bo dobrze wiedzieć, że u Was wszystko w porządku. Buziaki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okruszku ja nie wiem czy Ci pomogę, bo mieliśmy kartę ale w Polsce, a nie wiem czy to tak samo działa. No ale może powiem Ci jak to było. W każdym razie w Polsce ta karta była bezpłatna przez pierwszy rok - taka niby promocja. A jeżeli chodzi o zakupy to do jakiegoś okresu nie płaciłaś nic a odsetki naliczali po przekroczeniu tego terminu - choćby o kilka godzin. Były to pieniądze ogromne. Aha - z tego co pamiętam to nie było na zasadzie: zrobiłam zakupy 13 marca więc muszę spłacić do 13 kwietnia. Obowiązywał ich miesiąc rozliczeniowy - czyli oni rozliczali się powiedzmy od 1 do ostatniego, ty wzięłaś zakupy 13 więc musisz je spłacić w ciągu 2 tyg - czyli do ostatniego. To tak w skrócie. Z tą kartą to takie małe wałki jak dla mnie więc dowiedz się dokładnie jak jest tutaj zanim się zdecydujesz. buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do karty kredytowej, okruch - mój mąż wyrabial sobie nie tak dawno, więc co nie co wiem. Jeśli nie korzystasz z karty - nie płacisz nic. Jak spłacisz szybciej - to nie ma żadnych odsetek - odsetki są tylko jak przekroczysz termin spłaty. Acha! I ważna sprawa, o której nie wiedzieliśmy wcześniej. Nie wiem ile Wam dali tego kredytu na początek, nam dali chyba 250 funtów, (ponoć tak jest jak sie pierwszą karte kredytową dostaje). Wyrobilismy ją po to, by móc potem łatwiej dostać mortgage. Bez tego - ponoc są klopoty. Tylko że kartę kredytową trzeba używać. Tak sie złożyło, że my nie używalismy jej jeszcze ani razu, jakoś zapominamy o tym. I przysłali nam ostatnio pismo, że w związku z tym, że nie korzystamy z karty - obniżają nam ten limit do 150 futnów bodajże tyle). :-0 Także - jak już wyrobisz - to płać nią normalnei za zakupy, a potem spłacają nawet tgo samego dnia, (np. przez Internet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Kaska, dzieki za rady. Jiu-Jitsu to jest japonska sztuka walki , cos jakby judo (o tym chyka slyszalas) i cos jakby karate, ale na zupelnie innych zasadach. Skorpionka, bardzo mi pomoglas. Tez staralam sie o karte kredytowa, zeby moc dostac kredyt (tyle ze nie na morgage ale na otworzenie wlasnego biznesu). Dobrze wiedziec, ze trzeba z niej kozystac i na jakich to jest zasadach. Ale to dziwne, ze dostalas taki maly limit kredytu (ja mam do £2,5tys, ale odsetki 34. 9%, dlatego troche mnie to wystraszylo). Jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne, może to zależy od banku, a może od deklaracji. Może trzeba powiedzieć ile się chce i wtedy tyle dają. My mamy konto w Barclay\'s - nie chcielismy jakiejś konkretnej sumy, po prostu chcielismy cokolwiek, żeby tylko zacząć sobie historię kredytową. My mamy odsetki chyba poniżej 10% ale pewna nie jestem, nie pamiętam. Nie wiem od czego zależy ile dają - może zależy od tego, kto ile zarabia, albo jak dlugo ma konto w banku. Nie wiem. Mój mąż nie zarabia mało, ale dostal tylko tyle i jak rozmawial z kolegą, który też wyrabial sobie karte w tym samym banku - to on dostał taką samą sumę. (zarabia inaczej) Idę się położyć i pooglądać na tvn Rozmowy w Toku. Spać mi się chce. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie pochwale, ze na naszym forum kwietniowek urodzily sie dzisiaj dwie kruszynki - gabrysia i iga. Czekamy na dalsze wiesci jak sie maja mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Widze,ze produkcja forumowa pieknie sie powieksza.Dziekuje Wam za troske i dobre rady.Probowalismy juz chyba wszystkiego i nic,lacznie z sexem,tak synkowi za dobrze u mamy ;).Jutro na 20 ide do szpitala na wywolanie i czas najwyzszy,bo szczerze powiedziawszy mam naprawde dosc.Poprawiam siebie jeszcze w tabelce NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......42..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....37.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....30...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....27...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......19....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....17...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........17........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............? edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........11.......Swindon.......?........ Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander P.S. Trzymajcie za nas kciuki 28,bo wowczas sie przeprowadzamy do nowego domku.Troche bedzie ciezko z tak maluskim dzieciaczkiem ale bedzie dobrze,wiec nie bede mogla sie przez jakis czas odezwac miedzy innymi z powodu braku netu. Uwazajcie na siebie dziewczyny i dbajcie,to naprawde niesamowity czas. Flowerska-Ty juz na finishu i juz niedlugo przytulisz malenstwo. Trzymaj sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Asiek, o nas sie nie martw,my mamy jeszcze troche czasu ale Ty sie trzymaj i badz dzielna. Zycze Ci, zeby wszystko przebieglo sprawnie, a maluszek szybko wyskoczyl z cieplego brzuszka na spotkanie z rodzicami (zdrowy jak ryba). A ta przeprowadzka sie nie martw, bo chociaz nie mam zadnego doswiadczenia z dziecmi, to wydaje mi sie, ze takiemu maluszkowi nie robi roznicy co sie z nim dzieje, poki ma cieplo, nie jest glodny, nic go nie boli i oczywiscie wie, ze zawsze jest ktos, kto go przytuli. Mam tylko prosbe, napisz jak poszlo jeszcze przed przeprowadzka, zebysmy wiedzialy, co sie z Wami dzieje. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Asiek392!!! jak tez mialam wywolywany porod w prawdzie to nic przyjemnego ale pociesz sie ze juz niedlugo za parenascie godzin bedziesz miala swoj skarb przy sobie!!! POWODZONKA!!! Daj znac jak Ci poszlo!!Jestem z toba duchem!!!badz dzielna!!! Epidural jak bedziesz chciala wziac to wez w oststnim etapie porodu-to taka moja rada!Jak wezmmiesz gaz to na poczatku bedziesz czula jak sie kreci w glowie potem minie i krzycz kochana ile wlezie to pomaga i najlepiej zebys kogos sciskala za reke tez pomaga-sprawdzone! Jeszcz jedno pamietaj zamknij oczy i glowa do klatki piersiowej zeby tarczyca nie wyszla!!! Trzymam kciuki!! pozdrawiam wszystkie pozostale mamusie oczekujece swoich pociech!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Okruszku,odezwe sie do przyszlej srody jeszcze troche czasu,wiec raczej napewno sie odezwe.Mam przeczucie,ze bedzie dobrze wiec sie nie stresuje za bardzo;) Postaram sie do tego czasu zdac tez relacje z przebiegu porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Ulus! Powaiadasz,ze krzyk pomaga-to dobrze,bo ktoras ze znajomych mojej kolezanki mowila,ze w szpitalu nie pozwaolili jej krzyczec(dziwne) zapamietam wszyskie rady i postaram sie z nich skorzystac w miare mozliwosci a mam nadzieje,ze bedzie dobrze.Na dlugo pomaga gaz?Ulus czemu epidural dopiero w ostatnim momencie?Jest jakas zasada lub zaleznosc miedzy znieczuleniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiek - Ulus pisala kiedys, ze ten epidural (czy cos takiego) brac w ostatecznosci - na koncu, bo jak wezmiesz na poczatku, a nie daj Boże potem coś nie pojdzie i bedzie trzeba cesarke robic, to trzeba wtedy czekac, az ten e...cos tam przestanie dzialac. Ulus pewnie wytłumaczy ci bardziej fachowo. I trzymaj się dzielnie kochaniutka...jesteśmy z Tobą!!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulus24
Asiek392!!! Mi gaz pomagal(wzielam go po 12 godz. porodu i nie bralam epiduralu bo nie zdazylam(poza tym nie czulam potrzeby-dawalam rade bez) gdyz Jeremiemu tetno zaczlo zanikac i mialam cesarke!!! jesli chodzi o skurcze to przy wywolywanym porodzie sa sulniejsze lale na szczescie krotsze niz przerwa masz inne wrazenie ale tak jest!! JESZCZE JEDNA RADA-juz ja pisalam wczesniej ale sie powtorze- DUZO CHODZ a jak bedzie skurcz to przykucnij=pomaga sprawdzilam(ja chodzilam az dopoki mi nie kazali sie polozyc i nie podlaczyli do aparatury)ciezko jets nie powiem ale chodz ile daszrade i mysl o Malenstwie!!!NIE PATRZ NA ZEGAREK bo masz wrazenie ze to wiecznosc:)) A jesli chodzi o epidural dlaczego ostatnim etapie(tak mi radzila polozna) poniewaz-ODPUKAC I OBY TAK NIE BYLO cos bedzie nie tak jak u mnie to musieliby czekac az znieczulenie minie zeby mogli mi zrobic cesarke(znieczulic do cesarki) i moglo to grozic uduszeniu Maluszka a tak nie mialam epiduralu i szybko na sale operacyjna znieczulenie ogolne i po 10 min. Jeremi byl juz na swiecie!!!CAŁY I ZDROWY!!! poza tym jak dluzej masz epidural to przestaje on tak pomagac jak powinien(to realcja moich kolezanek ktore urodzily i braly epidural odrazu!!!) pozdrawim i szybkiego rozwiaznia!!!POWODZONKA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do was pytanko. Za kilka miesięcy wybieram się z 3 letnią córą do Anglii. Mam takie pytanko. Czy faktycznie tak źle ze służbą zdrowia? Czytałam , że na specjalistów czeka się długo. Moja córa często łapie wirusa na brzuch i nie wiem może lepiej, żebym zabrała z Polski jakieś antybiotyki. Może mi ktoś odpowiedzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fista
dziewczyny prosze o pomoc.gdzie moge sie dowiedziec o adresy ginekologicznych klinik w londynie.???pomozcie.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×