Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Marcia ***

ciezarne Polki w Anglii.....odezwijie sie!-

Polecane posty

Gość kiki26
Czesc pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie! Jestem w 6 tyg.ciazy mam pytanko ja nie pracuje nie mam NIN,moj maz jest samozatrudniajacym ,czy w takim przypadku bede cos placic za porod dodam ze musze miec cesarke bo 2,5 roku temu mialam usuwany miesniak i normalny porod grozi peknieciem macicy,myslimy z mezem o wykupieniu pryawtnego ubezp.zdrowotnego takiego rodzinnego zeby pozniej mozna bylo tez dziecko dopisac,ale czy takie prywatne ubezp pokrywa koszty porodu czy szpitala?dziekuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
To znow ja ,mieszka ktoras z was kolo Moreton?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
Jeszcze jedno pytanko czy rodzila ktoras z was ,albo slyszala cos o szpitalu Arrowe Park Hospital bo tam bylam na pierwszym scanie wszyscy mili ale niewiem jak to naprawde wyglada pod wzgledem cesarki czy pobytu w szpitalu dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Kiki- witaj.🌼 Wydaje mi sie ze , powinnas zglosic sie do Job Center i tam zapytac o NIN. Ja tez nie pracuje ale przy wystapieniu o Tax Credit otrzymalam NIN i wszystko bylo zalatwiane przez Job Center. Ale mam znajomom co tez wogole nie ma do tej pory NIN a rodzila we wrzesniu i nic nie musiala placic za porod. Wystarczylo, ze byla zapisana w przychodni do GP.Tylko nie dostala tej karty co przysluguje na darmowe wizyty u dentysty i darmowe leki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki ja gdzieś czytałam, że w Anglii darmowa opieka medyczna jest dla każdego, bez względu na to czy pracuje czy nie., a więc Kiki26 myślę, że i Ty będziesz mogła bezpłatnie korzystac z opieki nad kobieta ciężarną!Nie wiem czy warto wykupić takie prywatne ubezpiecznie, tzn. napewno warto, ale ono pewnie dużo kosztuje, a moim skromnym zdaniem lepiej te pieniążki na dzidzię przeznaczyć :) A co do tej karty na darmowe leki to mam znajomą, która mimo nie posiadania NIN dostała ją :) A wogóle to możesz sobie wyrobić NIN. Nie musisz pracować, aby je mieć :) Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś kask mi wyszedł ;) Witam w ten słoneczny dzień wszystkie najpiękniejsze kobiety na świecie (czytaj - ciężarne ) :) 🌼 Dziś humor mam zdecydowanie lepszy i mam nadzieję, że tak będzie cały czas. Gawit jeszcze raz dziękuję, że w tych trudnych chwilach Ty jedna się do mnie odezwałaś ze słowami otuchy ❤️ flowerska słonko - melisy chyba jednak dalej potrzebuje - wiesz coś o angielskiej nazwie?? Byłabym wdzięczna. iwtek29 ta druga stronka jest zdecydowanie lepsza :) dziękuję Ci bardzo 🌼 okruszku - dzięki za podpowiedź odnośnie stronki z aplikacją. Masz 100% rację. Jak się miewają nasze mamy na \"rozsypce\"??? asiek co z Tobą kochana? Wszystko ok?? Pewnie maluszek jeszcze nie wyskoczyl ;) Ciekawa jestem jak się mają Sztefka i Aleks...ma któraś z Was wieści od nich??? Jakby co to pozdrowienia dla tej dwójki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada744 mam pytanko. Piszesz, że nie masz NIN, i że starałaś się o tax credit - razem z mężem - czy na jakiej zasadzie??? Bo ja gdzieś wyczytałam, że tax credit jest dla pracująych, aczkolwiek o niskich zarobkach. Interesuje mnie to ponieważ ja w obecnej chwili też nie pracuje (ogólnie pracowałam, ale krótko i przez agencję) i też nie mam NIN - ponieważ pokpiłam sprawę (wiesz - ciągle miałam czas, bo przecież ja nie choruje....no i nie zachorowałam, ale...;)). Mój mąż pracuje, od stycznia ma kontrakt. Możesz napisać jak to wyglądało u Ciebie?? No i jak to załatwiałaś. Z góry baaaaaardzo Ci dziękuję :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Kaska0110- ja mam nr NIN. Dostalam go wlasnie w momencie kiedy staralismy sie o Tax Credit. Dostalismy to swiadczenie tzn maz Working tax credit bo nie przekraczamy chyba 15 tys rocznie a ja dostalam Famili tax credit bo siedze w domu i wychowuje obecnie 3 letnia corke.Ta procedura trwaola ok 3 mies zanim dostalismy swiadczenia. Wszystkio bylo zalatwiane przez Job Center u nas w miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mada skarbie - ja wszystko rozumiem - że NIN dostałaś przy okazji załatwiania tax credit - i o to właśnie pytam (bo też chciałabym mieć NIN i też chcemy się starać o tax credit) - jak to załatwialiście - czy składając papiery wpisywaliście Was oboje jako wnioskodawców? Wtedy zaprzeczeniem będzie to co przeczytałam - że o tax credit mogą ubiegać się tylko osoby pracujące. Chyba że dostał tylko Twój mąż ale uwzględniał Ciebie we wspólnym gospodarstwie. Jak to było? Możesz napisać coś więcej? I czy oni sami automatycznie przyznali Ci NIN? Mam nadzieję, że poświęcisz mi jeszcze troszkę czasu i odpowiesz. Dziękuję z góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki mam takie pytanie czy ktoras z was ma polozna w szpitalu na archwey poniewaz mam pierwsza wizyte i troszke sie denerwuje jak tu jest w tym kraju to moj pierwszy dzidzius jak tu wyglada porod po ilu wychodzi sie ze szpitala po porodzie i czy nacinaja pod czas porodu?prosze oszybka odpowiedz z gory dziekuje przyszle mamusie i juz mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mada744
Kaska0110- masz calkowita racje , ze working tax credit jest tylko dla pracujacych. To swiadczenie dostal tylko moj maz. Ja staralam sie o Famili tax Credit i Benefit Child. Wiem, ze maz moje dane i dziecka wpisal do jakiejs broszurki z Taxu i po jakims czasie dostalam zawiadomienie, ze musze miec ten NIN, zreszta dziecko tez. To poszlismy do Job Center na umowione wczesniej spotkanie- tam pani wziela ode mnie wszystkie dane z dokumentow, Ksero paszportu, dowodu os. ksero pisma , ze maz stara sie o swiadczenie z taxu i nusze miec numer. Wlasnie na podstawie tego pisma z Taxu , ze musze miec ten NIN Job Center przeprowadzilo ze mna tzw wywiad i wyslalo moje dane dalej.Po miesiacu dostalam juz ten numer i dopiero wtedy moglismy kontynuowac starania o swiadczenia z taxu. To wszystko zalatwialismy rok temu i za bardzo nie pamietam jak to wygladalo. Ale jak bedziesz chciala cos wiecej wiedziec to pytaj :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
czesc dziewczynki. maz robi doniczki na naszym betonowym jardzie, mieso sie samo piecze, wiec postanowilam poczytac. Kaska, ostatnio moja znajoma przyjechala do Anglii i starala sie o NIN, ale jej powiedzieli, ze sa nowe zasady i zeby dostac ten numer musi miec prace, albo zaswiadczenie z agencji, ze poszukuje pracy. Nie wiem, na ile to dotyczy kobiet w ciazy (na moj rozum nie dotyczy w ogole), ale warto sie przejsc do job centre (albo zadzwonic) i popytac, miedzy innymi jakie swiadczenia Wam przysluguja. Sluchaj, w Job Centre i w innych placowkach ludzie sa naprawde bardzo mili i pomocni, zatem nie poruszaj sie po omacku, tylko po prostu idz i sie dowiedz- to, moim zdaniem, jest najszybsza i najpewniejsza droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kurcze co do tych nowych zasad o przyznaniu NIN to ja mam troszkę inne informacje!Tydzien temu przyjechali do nas znajomi!Dziewczyna jest już w 5 miesiącu ciąży!Bez problemu zarejestrowaliśmy ja do GP. Jutro ma juz pierwszą wizytę po rejestracji, no i właśnie w job center dowiadywaliśmy się jak to z jej NIN, no bo wiadomo, ze ona pracowac nie będzie!Pani powiedziała, ze nie musi!Byc może właśnie dlatego, że jest w ciąży!O to dokładnie nie wypytaliśmy! Ale kaska0110 powinni Ci ten NIN wyrobic bez problemu!Takie jest moje zdanie! :) Niestety jak melisa sie tu nazywa to nie mam pojęcia, ale może idź do apteki i powiedz, że chcesz zioła na uspokojenie :) Może bedą coś mieli :) A wogóle to sie już tak nie denerwuj ;) Pamiętaj o maluszku, który bardzo nie lubi złej mamusi :) MAGDALENKA22 niestety o szpital, który pytasz nie wiem kompletnie nic :( Pozdrawiam kobitki! PS. jutro rano lecimy do Polski. Wrócimy 27.03 i pewnie dopiero wtedy tu zajrzę, także prosze mnie nie zapominać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Gawit, milego pobytu w Polsce (tylko sie nie przemeczaj). Asiek, zjedz cos ostrego albo namow swojego faceta na sex ( podobno te dwie rzeczy pomagaja). PS. Sex zdecydowanie ma wiecej zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was kochane Panie o 6.30 czasu angielskiego...nie wiem co się ze mną dzieje ale nie mogę spać i albo męczę się w nocy albo rano. Wiadomość, którą teraz piszę, napisałam już wczoraj, piękną, długą...ale niestety zagdał mnie coś mąż i nawet nie wiem co wcisnęłam bo głowę do niego odwróciłam, w każdym bądź razie moje \"wypociny\" zniknęły. Tak więc dzisiaj zaczynam od początku bo wczoraj to już nie byłam w stanie ;) Mada baaaardzo dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź, naświetliłaś mi obraz sytuacji. No i za cierpliwość też dziękuję ;) 🌼 Okruszku powiem Ci wprost dlaczego wiercę Madzie dziurę w brzuchu - bo nie znamy z mężem angielskiego niestety. Jakieś tam podstawy są ale nie wystarczające do tego typu rozmowy. Ja w szkole uczyłam się niemieckiego, mąż rosyjskiego - i wszystko jasne. Chęci mam bo jak tu przyleciałam to we wrześniu zapisałam się do collegu ale czekam do tej pory :-/ Dzwonił za to za nas w tej sprawie kolega do job center, ale powiedzieli mu, że jak urodzę to mi NIN wyrobią i wtedy dziecku też od razu. Ja wtedy dopiero co skończyłam pracować,ale im o tym nie mówiliśmy, list z agencji był więc jeszcze \"świeży\" ;) Z kolei żeby dowiedzieć się o benefity to też musiałabym kogoś ze sobą zabrać, a niestety wszyscy pracują i nie mają czasu...i tak kółeczko się zamyka... Gawit tobie jak zwykle za troskę dziękuję, no i miłego pobytu w Polsce naszej kochanej!!!! Wypocznij, porób badania i wracaj już spokojniejsza. Nie martw się, nikt tu o Tobie nie zapomni, będziemy czekać na Ciebie 😘 MAGDALENKA22 🌼 witaj! Ja niestety też Ci nie pomogę. Nie mam pojęcia o tym szpitalu. asiek!!!!! ojej a Ty jeszcze grubiutka :) Wiesz co...tak sobie myślę, że musiałaś cudowny domek stworzyć Patryczkowi w brzuszku, że mu tam tak dobrze i nie śpieszno do Nas... :) Trzymaj się kochanieńka i dzięki za namiary na melisę 🌼 aaa...i weź sobie może do serca te porady Okruszka...pewnie ta druga pomoże i na pewno ma więcej zalet...hihihihi buziaki papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kuuuuuurka...ale tego wyszło...sorki to nie miał być list...hehhehh :D Jakby coś to wytrwałości życzę...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......41..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....36.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....29...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....26...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......18....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....16...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........16........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............?edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........10.......Swindon.......?...... ..Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie 🌼: sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander \"Odświeżyłam się\" tak za jednym zamachem... Tak patrzę na tą tabeleczkę i zastanawiam się gdzie się podziała nasza flowerska, gdzie jest aneczka21, s_dagi też już dawno nie było, Kalcia a co z tobą?? Laboszek i Skorpionka81 też nie dają znaków życia... Dziewczyny odzywajcie się kochane, bo nie wiemy co się u Was i z Wami dzieje. Jak się czujecie...napiszcie coś. Tymczasem wielkie pozdrowienia i 😘 dla Was!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Czesc Kaska, ja nie spie od siodmej, ale mam tak zawsze. Tez przepisuje tabelke (siebie i Kalicie). To juz moj 30-sty tydzien. Co do rozmowy o benefitach, to w Job Centre jest polski tlumacz do dyspozycji. Musi tylko ktos zadzwonic, podac Twoje dane, nr. telefonu,powiedziec o co chodzi i ze nie mowisz po angielsku, a oni sami oddzwona (juz z tlumaczem). Podczas rozmowy zapewne tlumacz powie Ci, jakie mozesz dostac dodatki i nie wykluczone, ze od razu wypelnisz odpowiednie druki. Ja jeszcze dzisiaj w wolnej chwili postaram sie gdzies, cos znalezc. NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......41..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....36.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....30...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....26...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......18....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....16...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........17........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............?edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........10.......Swindon.......?...... ..Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwtek29
Czesc dziewczyny!Ja tez nie spie od siodmej.Wstaje razem ze swoim starym.Ja tez nie mam NIN,ale jutro razem ze swoim chlopakiem bedziemy cos dzialac.Jutro mam wizyte u lekarza i oczywiscie badania.A przed wizyta jade ogladac mieszkanie.No i na sam koniec pojdziemy do job center po aplikacje i dowiedziec sie wlasnie na temat tego NIN.Tez od razu odswiezam tabelke. NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......41..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....36.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....30...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....27...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......18....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....16...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........17........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............?edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........10.......Swindon.......?...... ..Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander Tym razem chyba nic nie namieszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To widzę, ze nie ja jedna snuję się jak cień tak wcześnie ;) Dziewczyny pracujecie czy nie? Bo ja nie i strasznie mi doskwiera brak zajęć, no bo ileż można sprzątać???? Ostatnio zrobiła się ze mnie kuchara, że hohohho...nie mam czym się zajmować więc eksperymentuję w kuchni. Nieraz fajne rzeczy wychodzą a nieraz...nie pytajcie :D Może jednak wrócę do pracy. Zobaczymy. Okruszek kochana jesteś bardzo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie miałam pojęcia że w job center mają tłumacza...no to Ci powiem, że mi poprawiłaś humor. Na pewno teraz to załatwię!!!! Dziękuję 🌼 Iwtek to widzę gramy w te same klocki (z NIN). Mieszkania też będziemy z mężem szukać ale to w maju dopiero, bo do końca maja tutaj mamy umowę. Okruszekty już 30!!!!!!!!!!! Ojej kiedy to będzie - już się nie mogę doczekać :-) Powiedz jak się czujesz, jakie masz dolegliwości i jaki brzuch :-) Opowiadaj wszystko bo ja jestem ciekawa a Ty już doświadczona bardziej :) Ile miałaś usg i jak było na tym w 20 tyg. bo ja po pierwszym nie mogłam przestać przeżywać...a że z natury gaduła jestem, to jak się rozkręciłam to przestać nie mogłam :D heheh ps. to że ze mnie gaduła widać chociażby po długości wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwtek29
kaska my tez mamy umowe do 15 maja ale juz szukamy.W sumie mozemy miesiac wczesniej sie wyprowadzic,a dla mnie to na reke.bo w maju to raczej nie za bardzo z ta przeprowadzka,bo bym byla w osmym miesiacu,a brzucho mam tak wielkie ze raczej nic by nie bylo z mojej pomocy.Ale na szczescie mam jeszcze siostre tutaj to ona mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okruch12
Kaska, na drugim na scanie jest tak samo fajnie, jak na pierwszym. Wtedy juz wszystko widac, calego dzieciaczka (plec tez juz mozna okreslic). Ja sie czuje b. dobrze, chwilowo mialam klopoty z oczami i podpuchniete konczyny, ale szybko mi przeszlo. Jak sie ma juz taki sporawy brzuszek i 13kg.do przodu, to jest troche ciezko ale idzie wytrzymac (poniewaz wczesniej przez kilka lat uprawialam Jiu-Jitsu-teraz nie mam problemow z kregoslupem). No i fajnie jest. Czasami tylko mam doly, ze jestem gruba i bezuzyteczna, bo nie pracuje, tylko siedze w domku ale jak sobie wejde na forum, to mi przechodzi. Kaska i inne dziewczyny we wczesnej ciazy: pomimo niektorych dolegliwosci, czeka Was najlepsze kilka miesiecy w zyciu. Tego jestem pewna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem jestem tylko przez caly weekend \\\'\\\'nacieszam sie \\\'\\\' zawsze moim mezem i jakos nie zagladam tak czesto na forum. Ja nie spie dzisiaj od 4.30, niestety. A ten czas w ktorym spie tez jest paskudny bo budze sie co chwile. Bardzo mnie bola zebra, wczesniej tylko z prawej a teraz juz obie strony i nie moge znalezc wygodnej pozycji do spania. W tym tygodniu w czwartek byc moze moja ostatnia wizyta u poloznej. W przyszlym tygodniu przemeblujemy juz na dobre i wszystko bedzie ready :) NICK...........TERMIN.....TC........MIASTO..... ......PŁEĆ....... IMIę asiek392....9/03.......41..........Londyn.......chłopak. ......Patryk flowerska...11/04.....37.....Londyn- Enfield........?...............? aneczka21...12/05....32.......Bedford........chłopczyk.. .... Mateusz Okruch12....01/06....30...Boldon/Tyne and Wear.?....Wojtuś/Hania iwtek29.....22/06.....27...Colchester........dziewczynka .....? s_daga......15/08......18....london/richmond.....?... Kacper/Viktoria Mada744....26/08.....16...Harrogate..chlopakna 75%....jeszcze nie mamy Kalcia64...31.08........17........Waltham Abbey.....? ....Zuzanna kaska0110..16/09.....15........Leicester............?... ............? edziulka...05.10.........10.........Bristol.... ......?.. ..Wiktoria/Oliwier gawit_27...09.10........10.......Luton......?........... Oliwia/Dominik laboszek...14/10........10.......Swindon.......?...... ..Natasza/Hubert Skorpionka81..24/10....8.....Southampton...........?.... ...Iza/Robert Szczęsliwe Mamusie : sztefka.....15/03...................Londyn.......chłopak ... .Aleksander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki26
dziekuje za wszystkie odpowiedzi:) Mada744 piszesz,ze dostalas NIN,jak sie staralas o tax credit,my nie bedziemy sie starac o tax credit,to co wtedy jak moge sobie ten NIN zrobic,dodam jeszcze,ze jak bylam u lekarza to zapytal mnie czy pracuje,powiedzialam,ze nie i dal mi formulasz do wypelnienia i wyslania,a po kilku dniach dostalam karte na darmowe leki i dentyste. Z europejska karta zdrowia tez nie mialam problemow tylko w miejsce gdzie wpisalam mojemu mezowi NIN u siebie wpisalam NHS numer i dostalam karte, jestem troche zagubiona,bo niektorzy mowia ze NIN jest potrzebny do tego wszystkiego ,a ja dostalam to wszystko bez niego. kaska0110 niejestes sama z ta nuda,jestem tu sama niemam zadnych przyjaciol,bo sami anglicy wokol mnie i podejrzewam ze w mojej okolicy zadnych polakow niema:( a przez co tez,ze nie pracuje to niemam okazji nikogo poznac,dzieki za to forum pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja mam pytanie do tych co się znają na tych wszystkich NINach i innych. Wiem, że można to sobie znaleźć na necie, ale pytam, bo może ktoraś z Was wie. Chodzi mi o zasiłki (oprócz Child Benefit, bo to dostają wszyscy). Czy będą nam przyslugiwały jakieś zapomogi, podczas gdy ja nie będę pracowac ale zarobki męża będą przewyższać 15000 rocznie? (Jak będę rodzić, to tak własnie będzie - nie będę wtedy pracować). Będziemy wynajmować mieszkanie i żyć tylko z pensji męża - czy coś możemy dostać od Państwa? Czy ja mogę coś dostać jako kobieta, ktora porzucila pracę na rzecz wychowywania dziecka? (Nie mówię o wychowawczym, tylko o zasiłkach). p.s. Jak ja sie rejestrowalam do mojego GP, to nikt ode mnie nawet NINu nie chcial. Chodze do lekarza a oni nawet nie wiedzą czy ja pracuje i czy kiedykolwiek pracowalam, bo nie musialam NINu przynosić ani nic o tym pisać. Nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×