Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czekam na odpowiedź

Brak miesiączki przez długi czas - kto tak miał?

Polecane posty

Gość czekam na odpowiedź

Bardzo nieregularnie miesiaczkuje, od kiedy tylko zaczelam (pozno, w wieku 16 lat). mimo uplywu kilku lat cykle dotad sie nie uregulowaly. Przez tydzien bralam podjezykowo 3 tabletki Luteiny dziennie (skonczylam brac 17 bm.). Dotad zawsze dostawalam okresu 2-3 dni po odstawieniu Luteiny, a tym razem nie :(. Test ciazowy wyszedl "na nie". Czy jest ktos, kto bylby w stanie mi wyjasnic, jakie moga byc przyczyny zatrzymania miesiaczki? Z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie twój ginekolog
może ci wyjaśnić. Aż dziwne, że nie wysłał cie jeszcze na badanie podstawowych hormonów i tarczycy w ogóle. Może czas zmienić lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak mialam niestety...
...ale podstawa to badania hormonalne,bez nich można tylko gdybać.Ja niestety ciągle borykam się z tym problemem bo wyszło z badań że mam PCO- a tego paskudztwa nistety nieda sie wyleczyć:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na odpowiedź
Mam miec wykonane badania hormonalne, ale ginekolog powiedzial, ze najlepiej bedzie je wykonac w 8-9 dniu cyklu i dostalam teraz Luteine na wywolanie (ostatni okres - 13 stycznia, tez wywolywany Luteina, poprzedni - 15 sierpnia :/ ). Tylko, ze jakos ten okres sie nie pojawia, strasznie sie denerwuje :(. Chyba powtorze test :(. Dodam jeszcze, ze od tygodnia utrzymuja sie u mnie takie typowo "okresowe" bole podbrzusza, ale krwawienia brak. Dotad bol pojawial sie u mnie rowno pierwszego dnia cyklu, nigdy nie poprzedzal wystapienia miesiaczki, a tym razem bole trwaja juz tydzien i nic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na odpowiedź
Nie zdiagnozowano u mnie PCO, mialam w listopadzie wykonywane USG i interpretowalo wyniki 2 lekarzy, zaden nie stwierdzil PCO. Do lekarza ide w piatek, niezaleznie od tego, co sie bedzie dzialo. Moze ktos moglby podac mi przypuszczalna przyczyne braku okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na odpowiedź
Zblizenia :) :) :) ostatnie wspolzycie --->9 IV test pokazal tylko jedna kreske, mam nadzieje, ze sie nie mylil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj
Jesli ostatnia miesiączka była 13 stycznia to faktycznie niezle pokopany masz organizm możliwe ze to zaburzenia hormonalne ale kto przy takich zaburzeniach nie mierzy przynajmniej temp zeby się zorientować czy dochodzi do owulacji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na odpowiedź
Mierzylam sobie temperature wlasnie od tej styczniowej miesiaczki, bo tak zalecil mi ginekolog, ale nie zauwazylam takich charakterystycznych przebiegow wykresu (tzn. tych "skokow" temperatury sygnalizujacych owulacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż za nieodpowiedzialność
mieć tak niureulowane miesiączki i nie zabezpieczać się podczas zbliżenia... Może to rzeczywiście ciąża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podaj
no to po co zadajesz to pytanie na forum? Nie było skoku temp=nie było owulacji=nie było możliwosci poczęcia. Pod warunkiem ze mierzyłaś temp tak jak lekarz kazał czyli systematycznie, dzień po dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż za nieodpowiedzialność
sama jesteś durniem, bo skoro się zabezpieczałaś to po jaką cholerę był ci test ciążowy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż za nieodpowiedzialność
a przykładową przyczynę podałam wcześniej - źle pracująca tarczyca albo coś w ogóle z hormonami. Jeśli nie wykonasz badania, to nikt jako jasnowidz nie podpowie ci, dlaczego masz nieregularne miesiączki. Żegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na odpowiedź
Zadne zabezpieczenie nie daje 100% pewnosci, wiec wolalam wykluczyc ciaze. Pytanie zadalam po to, zeby dowiedziec sie, czy ktos mial podobne problemy i czym byly u niego spowodowane. O dziwo doskonale wiem, ze dokladna przyczyne swoich zaburzen poznam PO wykonaniu badan, ale interesowaly mnie rozne MOZLIWE przyczyny, na przykladzie innych osob, ktorym moglo cos takiego sie przydarzyc. Dziekuje za informacje odnosnie tarczycy, ale zalezy mi na tym, zeby wpowiedzialy sie tez inne osoby, bo pewnie przyczyn moze byc wiele i chcialbaym wiedziec, co jeszcze moze powodowac tego typu zaburzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzik997
Np ja teraz nie mam miesiaczki juz dwa tygodnie.Na poczatku myslałąm ze jestem w ciazy ale okazało sie ze to przez stres.Najlepiej wybierz sie do ginekologa zeby sie upewnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na odpowiedz
Mam juz wyczekiwany okres. Uff... Jutro ide do lekarza i umawiam sie na dokladna date badania hormonow, trzeba wreszcie z tym zrobic porzadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też tak miałam i mam
bo mam PCOS :-( sprawdz obraz jajników w USG czy nie są policystycznie torbielowate,tkzw sznur korali wobrazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz810
od dłuższego czasu borykam się z tym problemem a mój lekarz zawsze daje mi tabletki na wywołanie miesiączki,badania tarczycy nic nie wykazały wszystko w normie,pomóżcie od tych tabletek strasznie przytyłam i mimo że nie biorę ich już od 3 miesięcy nadal tyję co robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odstawiłam gravistat 125 nie mam miesiaczki robiłam testy ale niestety negatywne dzisiaj ide do gina po tabletki na wywołanie czy któraś z was tez tak miała? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też tak mam
ja też nie mam miesiączki, spóźnia mi się tydzień, robiłam 2 razy test ciążowy, oba wyszły negatywnie , niewiecie jaka może być przyczyna braku miesiączki, zawsze regularnie miesiączkowałam , pierwszy raz tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek-bulek
Do czekam na odpowiedz. Nie przejmuj sie tak też tak mam. Ostatnio okres miałam w październiku potem przez poł roku nic. Jak w końcu poszłam do ginka to też dostałam Luteinę i po nie w końcu @ sie pojawiła. Wcześniej też zdarzyła mi przerwa ponad czteromiesięczna. Jak kiedyś brałam tabsy anty to okres był jak w zegarku. Ale staramy się o dziecko i odstawiłam je. Mi gin powiedział to samo że badania hormonalne robi się w określonym dniu cyklu i dlatego u mnie nie ma sensu w tej chwili ich robić bo to nic nie da. U mnie prawdopodobnie zanik mesiączki wynika z tego powodu że jestem za chuda i za mało ważę. Nie odchudzam się a mimi to ostatnio sporo schudłam i do tego ciągłe nerwy, stres. Dostałam zapas Luteiny i polecenie przytyć przynajmniej ze dwa -trzy kilo. Na razie okres mam jak biorę Luteinę, ale przytyć mi sie nie udaje. Zobaczymy co będzie jak ją odstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małaa2
Ja też brałam luteine. Ale nic gin nie mówiła mi o określonych dniach badań hormonalnych. W końcu u mnie to było trudne do ustalenia kiedy dokładnie są bo okres spóźniał mi sie 4 miesiace. Po luteinie wszytko sie unormowało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 1000
Mam pytanie. Czy kobieta 25 lat może nie mieć miesiączki? Nigdy nie dostałam tej pierwszej zawsze miałam wywoływaną min. Luteina. Leczyłam się 7 lat. Przerwałąm leczenie na 3 miesiące dostałam miesiączkę. Zaszłam w ciążę. Urodziłam dziecko - zdrowe. Mała ma rok a ja nadal nie mam okresu mimo że ni e karmię piersią już trzy miesiące. Jak karmiłam to jedną miesiączkę miałam ok 5 miesięcy temu . Lekarze nie wiedzą dlaczego i faszerują lekami bez żadnych badań. Co dalej Robić? Obecnie się nie lecze. Miesiączki brak. Czasami boli mnie brzuch ale nic nie ma.Pozdrawiam proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igrek9876
hej dziewczyny. ja robiłam 3 testy w róznych odstępach czasu z róznych firm poniewaz juz prawie 3 tygodnie spoznia mi sie miesiaczka.testy pokazuja ze w ciązy nie jestem oprocz tego brałam takze globulki bo miałam nadrzerke.czy to mozliwe zebym byął w ciązy gdy 3 testy pokazały ze nie jestem? wizyte u ginekologa mam dopiero w czwartek ale naprawde niewiem co się ze mną dzieje,sam ginekolog powiedział ze jest b.duzo czynników mowiących o tym ze w ciązy nie jestem jednak ze jestemc iekawa dlaczeo tak jest ze niemam okresu! czy któras jzu z was tak miała? b.proszę o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńka -
też tak mam i postanowiłam narazie poczekać ale jeśli ktoś ma naprawdę długo niezwlekaj wybierz sie do specjalisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogotowie czekam
od 12 roku zycia dostałam miesiaczki teraz obecnie mam 14 lat i od 4 miesiecy nie mialam miesiaczki.Nigdy niewspolzylam z chłopakiem.Prosze o pomoc jak najszybciej bo niewiem co mam robic???:-{

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanka zzz2007
Cześć dziewczyny. Bardzo będę wdzięczna gdy zechcecie mi pomóc. Mianowicie mam prawie 19 lat i bardzo nieregularne miesiączki. Tzn. pierwszą miesiączke dostałam około 13-14 roku życia i tak naprawde nigdy nie były one co miesiąc tylko co od 5 do nawet 9 miesięcy. Ostatnią miesiączke dostałam na początku sierpnia zeszłego roku, teraz mamy styczeń i ja znowu nie mam miesiączki. Nie byłam jeszcze u żadnego lekarza bo musze się przyznać , ze bardzo się boję, że to moze być coś poważnego. jak już dostane miesiączke (tak jak np. tę pół roku temu) to trwała ona 5-6 dni i było to normalne krwawienie. Myslałam, ze wszystko sie unormowało i że teraz będę już miała regularne i nic. Bardzo proszę dziewczyny napiszcie mi czy mam powód do obaw czy nie. Czy to może nie być nic groźnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak miesiaczki może wystepować także wtedy gdy nie pęka pęcherzyk graffa jest to także związane z z zaburzeniami hormonalnymi fazy lutealnej czyli II fazy cyklu, czasem te zaburzenia mogą być takie niewielkie że badaniezawartości hormonów z krwi ich nie wykazują a mimo to jest efekt w postaci braku okresu.Wokół takiego pęcherzyka zaczyna nadmiernie rozrastać się endometrium a to nie jest zbyt koerzystne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mam podobny problem tez nie mma okresu najpierw przez 1.5 roku potem 1.5 tabletki antykoncepcyjne i bylo ok potem odstawilam i okresu nie bylo 7 miesiecy wywolano mi go przez lutanie a teraz zmowu nic juz 6 miesiac. czekam na przyjecie do szpitala juz 2 miesiace.Co o tym myslicie co mi jest????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanka
nie mam okresu od 19 stycznia 2 testy wyszły ze jestem w ciazy potwierdziło to badanie ginek. i usg a także tezt hcg przestałam karmic piersia i wtedy już nie dostałam czy to moze byc powód w dodatku mam duzo stresu oraz spadłam z wagi i lecą mi włosy co jest?? prosze ratujcie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoski
to sa problemy z owulacja poprostu nie co miesiac peka pecherzyk i tyle , mi lekarz powiedzial ze nie da sie nic z tym zrobic pocieszyl ze raczej z zajsciem w ciaze w przyszlosci nie bede miala problemu i tyle i jak nie bede miala dlugo to zebym wziela duphaston na wywolanie i tyle. Nie chce sie faszerowac lekami wiec spokojnie czekam na okres ale pewnie nie co miesiac!!!1pozdrawiam powodzenia, radze jednak isc do lekarza dla pewnosci!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×