Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mam pytanko

PREZENT NA KOMUNIĘ

Polecane posty

Gość mam pytanko

Powiedzcie, proszę, jakie prezenty, na komunie, dla chłopca obowiązują teraz? Komputer i rower odpadają. Nie jestem chrzestną, tylko ciocią. Muszę jeszcze kupić prezent w imieniu dziadków. Można by to połączyć razem. Brak mi koncepcji... Czy możecie coś podpowiedzieć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może odtwarzacz mp3? jest wiele różnych, tańszych i droższych, na pewno coś się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralaalaaaaaaasa
Na ślubie to żadają już tylko kasy, zapewnie ci komunijni tez, coby sobie za to póżniej porobić zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysza
tez mamy z rodzicami problem z tym prezentem, tato jest chrzestny. moze znajda sie na forum ludzie ktorzy napisza co kupowali nawet w zeszlym roku, tez myslalam o MP3 ale czy to dobry prezent dla takiego malolata? czy dzieci w tym wieku jzu tez maja takie odtwarzacze???? napiszcie cos prosze a jeszcze slyszalam ze sie dodatkowo daje jakis album swiety czy biblie czy encyklopedie... dajcie jakies pomysly, rodzice nie chca wydac wiecej niz 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ptysza
nikt nie ma pmyslów???/ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka dni temu też pytałam o prezent na komunię dla chłopca. I też nic poza tymi pomysłami się nie pojawiło.. Ja mam dosyć dobry kontakt z rodzicami chłopca, więc jak dostałam zaproszenie, to po prostu zapytałam: co chcieliby dostać, czy chłopiec zbiera pieniązki na np. komputer, rower, aparat etc. czy ma na oku coś konkretnego co mogłabym mu kupić. Powiedział, że zbiera pieniążki na kamerę, ale też oglądał jakąś encyklopedię nauki i techniki (mały naukowiec:P) i chciałby nową skórzaną piłkę do nogi. Więc mogę wybrać. Jego młodsza siostrzyczka \"na pocieszenie\' zażyczyła sobie różową bluzeczkę :D Dzieciaki są w tej chwili tak \"oblatane\" z nowinkami elektronicznymi, że MP3, odtwarzacz CD, radiomagnetofon bedą jak najbardziej na miejscu. Chociaż pamiętam, że Biblia którą mój brat dawno dawno temu dostał (piękne wydanie, format A4, skórzana oprawa) jest świetną pamiątką (koniecznie z dedykacją). Tylko sama nie wiem jak do tego podchodzą dzieciaki w dzisiejszych czasach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frostka ...
dzieci sa ok tylko jak slyszą co mowia ich rodzice to juz nie wiedza co jest dobre a co złe. Komunie to targowisko próżności i nowobogactwa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli możesz się z kimś złożyć to odtwarzacz mp3 lub aparat jest swietnym pomysłem, ale w sumie to najlepiej dać kaskę, chłopak nie będzie rozczarowany prezentem, a może uskłada na coś, o czym marzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mam podobny problem i zupelnie nie wiem co kupic chlopcu moze to teraz zabrzmi jakos dziwnie, ale ZA MOICH CZASOW ;) dostawalo sie medalik jakies drobiazgi, nawet nie rowery, a co dopiero komputery w koncu przez cale zycie mi wpajali ze to swieto religijne! a nie przechwalanie co kto dostal szlag mnie trafia, bo kupilabym malolatowi jakas ksiazke typu slownik czy atlas a to dziecko jeszcze mi powie ze chcialo mp3, bo to dziecko z tego pokroju czekam na dalsze wasze pomysly;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawniej dostawało sie medalik i zegarek, bo nic innego nie było, i takie prezenty były nierozerwalnie zwiazane z komunia, były jakimś symbolem, ale czasy nam sie troche zmieniły. I o ile ksiądz i rodzice mają obowiązek przekazać dziecku jak ważny jest to sakrament i jakie niesie wartości, to goście zawsze daja jakiś prezent, niestety z każdym rokiem coraz droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stawiam na mp3 :) sama mam małego w domu i wiem ,ze to teraz ich marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom Wolf
M 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj syn mial komunie dwa lata temu nikt z jego klasy nie dostał komputera. Przeważające prezenty to: telefony komórkowe, rolki, rowery, zegarki i tyle... żadne dziecko sie nie przechwalało ale gdy rodzinki zajadały pieczyste - chłopcy po prostu założyli rolki i poszli pojezdzic ;) U mnie chrzestna dała synowi zegarek chrzestny magnetofon z kompaktem... Po tygodniu mielismy komunię u chrześnicy męża kupiliśmy jej przenośny odtwarzacz CD nie chcieliśmy dawac pieniędzy bo wiedzieliśmy że nigdy z nich i taknie skorzysta bo rodzice je skonfiskują i pokryją straty poniesione na obiad... a co do medalików albumów i biblii - to raczej prezenty które w dzisiejszych czasach daje się na chrzcie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem chrzestną dziewczynki i mam wielki dylemat co jej kupic...znalazlam taka stronke: www.fatty.pl czy dziecko bedzie sie cieszylo z takiego fotela? Prosze o rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALUSIA
MAM KOMUNIĘ 4 CZERWCA. I WICIĄŻ NIE WIEM CO DAC CHRZEŚNIAKOWI. JEGO BRAT BLIŹNIAK DOSTAJE KOMPUTER!!!!!!! I ROWER, MÓJ DOSTAJE OD CHRZESTNEGO ROWER(ZAKLEPANE) A JA NIE MAM KONCEPCJI CO DAĆ.POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnn
Halusia ...pozostaje komputer....:-) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnn
o moze samochód mu kup....:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HALUSIA
DZIĘKI ZA RADY...KUPIŁAM ZEGAREK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nightex
Ja ide na podwójną komunię :) Do brata i sister. Wg. dobrym pomysłem dla nichy była by Konsola PS2 (PS3 jest za droga :D pozatym sam wolałbym ją mieć :D). I w ten sposób za 500 zł dostaną jeden wspólny prezent....... mniej pakowania i innych kłopotów. Co wy na to ?? Mysłałem jeszcze o MP4 dla brata i "Przenośne DISNEY DVD" dla siostry. Co lepsze /?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /łączenie tematów/
Jaki prezent na KOMUNIE????? 10:13 hmmx dla chlopca, siostrzenca. dodam ze maja kasy jak lodu, w sumie dzieciak ma wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo mnie denerwuje
takie podejscie dzieci i rodziców do I Komunii. Aparat cyfrowy???? Kurde ja sama nie mam takiego aparatu a takie dziecko juz chce miec:O Do czego to doszło. Ja na pewno nie dam sie juz wkręcic na zadna chrzesna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawka z drzewa
Zastanowię się z mężem i coś ustalimy. Dzięki za rady. Na pewno się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.32
słuchajcie , moj syn w zeszlym roku mial komunie no i zapraszalismy w sumie najwieksza rodzine, nie chcielismy robic kłopotu reszcie rodziny własnie ze wzgledu na prezenty,bo co tu kupic dziecku ktore teoretycznie wszystko ma?????? wyobrazcie sobie taka sytuacje: moj syn po obejrzeniu prezentow, a był tam i zegarek,dysckmen,wieża cd no i oczywiście kasa,przyszedł do mnie i byl bardzo smutny bo wśrod tych wszystkich prezentow,kartek, i slodkich bombonier nikt nie pamietal tak naprawde że jest to świeto mojego syna,dzien w ktorym polaczył sie z Bogiem,zapytal mnie on wprost dlaczego nie otrzymal on żadnego łańcuszka z medalikiem??biblii czy nawet jakiegos obrazka z kimś świetym???? było mu naprawde przykro kiedy ksiądz na wieczornej mszy poprosil dzieci aby wyjeły i poswiecily wszystkie swoje prezenty komunijne!? a co on biedny miał poswiecić? dysckmena? mp3?? pamietajcie drodzy rodzice chrzestni,dziadkowie i babcie,wujkowie i ciocie:to od Was samych zalezy jak dziecko podejdzie do tego szczegolnego sakramentu,obdarujcie go czyms waznym w tymn dniu!my rodzice podeszlismy zbyt lekcewazaco do tego dnia,ale jak sie okazało dla naszego dziecka to wazna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nipes
W ogole dziwi mnie to przesciganie sie w prezentach. Na litosc boska - przeciez ten "komunista" pare lat temu jeszcze bawil sie kawalkiem sznurka! Ja kupilem Slownik Kopalinskiego z prodoksu bo tam byla dobra cena. Maja duzy wybor takich prezentow komunijnych: http://www.prodoks.pl/index.php?opc=prezentynakomunie Atlas swiata tez niczego sobie. Oczywiscie koperta do srodka. Moze nie zbyt dobre ale przynajmniej praktyczne. Bo kupowanie laptopa czy o zgrozo quada (!) to juz ogromna przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IzaaaD
a co myślicie o perfumach dla dziewczynki.Ładne ,delikatne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaproszony ateista
Ateista zaproszony na komunię dziecka ... ateistów ;) Pewnie nie pójdę - bycia chrzestnym zdecydowanie odmówiłem. Gdybym jednak się pojawił, wybrałbym prezent albo związany ściśle z wyznaniem (łańcuszek, jakaś książka np. JP2 , biblia ... Ja bym siebie na miejscu ww. rodziców nie zapraszał. Pewnie liczą, że bogaty wujek sypnie kasą ... No to się rozczarują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listeczek wiśni
A co byście powiedzieli na zdalnie sterowany samochodzik,czy to prezent nie za dziecinny dla chłopczyka,który idzie w tym roku do komunii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×