Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość PrinceofTime
Możesz mi nie wierzyć, ale po Iranie podróżowałem też stopem. I wdg mnie jest to bezpieczniejszy kraj od Polski. Bardzo im zależy żeby pokazać jaki ich kraj jest wspaniały. Są bardzo gościnni, pomocni - czasem nawet za bardzo. W wielu krajach jest tak, że jak przyjeżdża turysta ceny nagle lecą w górę. W Iranie jest na odwrót. Nie raz i nie dwa płaciłem mniej o ile w ogóle płaciłem, czy to w sklepie czy w restauracji albo na bazarze. Kobiety w Iranie, rzeczywiście są "opatulone" oprócz twarzy- Teheran jest trochę bardziej tolerancyjny i dziewczyny miały tak założone chusty, że widać było włosy i szyję. Zauważyłem, że Perskie kobiety bardzo dbają o wygląd twarzy- może dlatego, ze jest to jedyna oprócz dłoni odkryta część ciała. Ogólnie Iranki są bardzo ładne- mają ładną ciemną oprawę oczu i gładką skórę. Jednak lepiej bez porządnego researchu żadnej nie podrywać. Tak dla swojego dobra Dużo zależy od regionu i od kobiety. Była sytuacja, że bawiłem się przez kilkadziesiąt minut w foreign speakera w żeńskiej klasie. Ogólnie panuje zasada, że nie wolno zaczepiać obcych kobiet na ulicy (też chodzą bez towrzystwa mężczyzn), oprócz zapytania o drogę. Jednak róznica, co wolno a czego nie w domu Mój dom, moje zasady więc i pidżama party się zdarzały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
"Żadna inna religia nie nawołuje do mordowania w imię swojej religii." Buahahahahahahahahahahaha - a hiszpańska inkwizycja? To co nie było mordowanie w imie religii? Nie bądź hipokrytką. Nie prawda. Największą, najlepiej zorganizowaną i najniebezpieczniejszą organizacją terrorystyczną na świecie jest CIA, a tam nie ma muzułmanów. Padł argument, że IRA walczą o niepodległość. Arabowie też walczą o niepodległość swoich państw, które były i są pod panowaniem Anglosasów. Najlepszym przykładem jest Arabia Saudyjska z której pochodzi Osama bin Laden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince, ale musisz pamietac, ze Ty tam byles turysta i tak Cie traktowano. Do tego jestes mezczyzna, a to tez na plus w tamtych rejonach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno- ale byłem tam dwa razy ze swoją ex-lubą i równie życzliwi byli w stosunku do kobiety. Druga sprawa, nie pakujcie wszystkich muzułmanów do jednego worka. Nie wszyscy muzułmanie to arabowie, tak samo jak nie wszyscy chrześcijanie to europejczycy. Poza tym, gdyby byli tacy nie tolerancyjni- dlaczego nadal dbają o nasze cmentarze, o groby Polaków, którzy zmarli podczas 2wojny światowej w Iranie? Mój ojciec spędził w Iranie kilka lat- nigdy nie powiedział na nich złego słowa, do dzisiaj bardzo dobrze ich wspomina i nazywa ich swoimi przyszywanymi "braćmi" :). Wiem, że trudno w to uwierzyć, bo większość z nas ma spaczony obraz muzułmanów- przez media i kilku kretynów -terrorystów. Pierwszy raz po Iranie jeżdźiłem stopem i nigdy nie spotkało mnie nic negatywnego, z ich strony. Wyobrażasz sobie że samotny Irańczyk jeździ stopem po Polsce, mieszka za darmo u Polaków przez tydzień? Hehehe już to widzę. Powiedzmy sobie szczerze- my wielcy Polacy nie chcemy muzułmanów w Polsce- a sami Polacy szczają jak worki na pomniki w Londynie, mieszkają w norze w 10- bo taniej i robią sobie libację do rana:) Od dziecka jeździłem po świecie i zawsze jak wracam do Polski to -dziwny widok- jesteśmy naprawdę krajem jednokulturowym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
*chodziło mi, że nie chcemy muzułmanów w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince, nie bede polemizowac z Toba na temat Iranu, bo naprawde nie wiem jak tam jest. Wiem jednak, ze panuje tam szariat, wiec mimo wszystko nie sadze, ze jest tak rozowo Jesli chodzi o Turcje to jest tak, ze turysta moze robic co chce (no, prawie ;)) i zawsze wyjezdza stad zakochany w kulturze, w ludziach itp. Zycie *naprawde* zaczyna sie tu jednak dopiero jak tu zamieszkasz. Pojawiaja sie wymagania, u mnie byly to wymagania ze strony tesciowej, a to mam calowac starszych w reke w ramach szacunku, a to uslugiwac wszystkim, gdy jestem u tesciow w domu, na koniec jeszcze mialam przejsc na islam. Troche czasu i konfliktow wymagalo, by zrozumieli, ze ja nie przyjechalam do Turcji po to, by byc klonem tureckiej pani domu. Problem nauki jezyka mnie ominal, bo znalam turecki zanim przeprowadzilam sie do Turcji, ale mieszkajacym tu cudzoziemcom daje sie (na poczatku delikatnie) do zrozumienia, ze skoro sa w Turcji, to powinni uczyc sie tureckiego. Zapominaja, ze wiele osob, ktore w latach 60. pojechala do Niemiec do dzis zna raptem zwroty grzecznosciowe, czy nazwy spozywcze, ale dogadac sie po niemiecku nie potrafi. Bardzo duza grupa dziewczyn zwiazanych z Turkami jest stawiana przed dylematem: albo przejdziesz na islam albo koniec z nami. Chrzescijanie raczej nie narzucaja swojej religii w ten sposob :) Na poczatku jest fajnie, ale pozniej wiele rzeczy zaczyna Cie draznic. Po latach uczysz sie zyc w tej kulturze, nawet rozumiesz pewne zachowania, ale nie uczysz sie jej kochac, czy uznawac za swoja. Przynajmniej u mnie tak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Nie zachwycam się muzułmanami- nic do nich nie mam, nigdy nie wyrządzili mi ani mojej rodzinie żadnej krzywdy- dlatego nie potępiam kogoś, tylko dlatego że jest wyznawcą islamu. Należy zaznaczyć, że Persowie to nie Arabowie, to samo się tyczy Turków którzy również nie są Arabami-(czy się myle?). Łączy ich jedynie religia. Mam jednego przyjaciela Persa- z którym mam stały konakt- a poznaliżmy się na wymianie studenckiej. Jeśli chodzi o tolerancję i szacunek do innych religii- to o tym głośno mówi już historia. Persowie tolerancje mają chyba już we krwi- bo już w VI w.pn.e Imperium Perskie szanowało odrębne obyczaje podbitych krajów. Zresztą jeśli chodzi o Iran, to każdy kto zna ten kraj lub tam mieszkał- potwierdzi moje słowa. A propos Turków- nie znam żadnego Turka, wiem tylko z opowiadań że są jak lep na Polki. Nie wiem czy to prawda, nie chcę oceniać. Mam ciotkę, która wyszła za Turka- mieszkają w Australii ale oboje są agnostykami- normalne małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turcy to nie Arabowie, ale sa muzulmanami, wiec kultura arabska miala na nich duzy wplyw, tak jak na wszystkie kraje, w ktorych religia dominujaca jest islam. Co racja to racja to nie muzulmanie zapoczatkowali wojny krzyzowe. Historycy twierdza, ze wlasnie po nich stosunki muzulmansko-chrzescijanskie zaczely sie pogarszac. Faktem jest, ze polskie media manipuluja informacjami nt muzulmanow, lub zwiazkow mieszanych pokazujac wszystko tak, aby pasowalo do powszechnego przekonania. Turcy sa jak lep na Polki? Nie. Leca na czule slowka, latwo je zmylic. Panowie z tutejszych rejonow nie maja oporow, by po godzinie znajomosci wygadywac dziewczynom, ze sa miloscia ich zycia, a po 2 dniach sie oswiadczac. A dziewczyny w to wierza. Zreszta wsrod naszych pan panuje przekonanie, ze im szybciej Turek sie oswiadczy, tym bardziej mu zalezy :) Niepojete, a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Do Zuzanna: nie wiem czemu mąż bijący żone i nie reagujący ludzie mieli by być przykładem na obłudę. Skoro Koran nakazuje upominać żonę, karać, a nawet bić w razie nieposłuszeństwa żony. Jak ją leje tzn, że jest ok, bo Koran tak nakazuje. Jeśli ją całuje publicznie- to jest haram, czyli ludzie reagują. x Zuzanna nie wiem co mnie bardziej u Ciebie poraża ignorancja , czy arogancja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Zuzanna masz wrazenie, że jestem kolejną po nie udanym związku. No masz wrażnie. W turcji byłam 2 tyg. więc jestem w połowie takim "ekspertem" jak Prince. Poczytałam wtedy o tym kraju i ludziach. A moje zainteresowanie kulturą arabską wzieło się stąd, że mam duży kontakt jakby to nazwać biznesowy. Ale już niedługo. x Właśnie patrząc na ich święty obrazek, zaczełam zadawać pytanie , co przedstawia. Facet mi wyjaśnił i powiedział, że zatem (skoro pytam o takie rzeczy) nic nie wiem. Żle mi z tym było, bo wydawało mi się, że wiem wszystko -bo uwaga byłam w Turcji 2 tygodnie. Ale postanowiłam temat zgłębic, bo myślałam, że nie wiem jakiegoś drobiazgu. Dopiero szukajac podstawowych odpowiedzi odkryłam, jaka ogroma jest moja niewiedza. x Ponieważ jest to świat tak odmienny od mojego, to każda zdobyta przeze mnie informacja była ciekawa i powodowała szukanie więcej np. przy okazji Kaaby dowiedziałam się o Czarnym Kamieniu. Chciałam wiedzieć więcej niż to, że to prawdopodobnie meteoryt i dlaczego jest ważny dla muzułmanów. Ponieważ nasze źródła są b. ubogie, zajeło mi chyba ze 2 tygodnie, by odkryć, że miał byc przyniesiony z raju albo przez Gabryiela, albo przez Adama (są dwie wersje). Ipewnie więcej nie znajdziesz, no może poza tym, że początkowo był biały i sam Mahomet umiesił go w Kaabie. x Już nie wspomne jaką trudnością było poznanie historii rodziny Mahometa, gdzie wszyscy się mordowali, ale ciężko było się połapać kto z kim, bo nazwiska były takie podobne. x Więc Zuzanna nie sadz innych podłóg siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Zachowania i dowolne interpretacje pobieżnie zebranych baśniowych wiadomości przez przez kilku uczestników tej dyskusji przypominają mi jako żywo tz Inteligencję francuską ,sowiecko-filną o której najbardziej zainteresowany J.Stalin mówił ,,użyteczni głupcy,,. W okresie największego zagrożenia nawałą komunizmu i grożbą eksterminacji swe opinie, apologeci szczęścia życia w Związku Radzdieckim wygłaszali po pobieżnych wizytach we wioskach potiomkinowskich . Dosłownie jak jak dzisiejszy,, Żora Depardieu ,,..Mam wrażenie że rozmawiam z takimi osobnikami lub przez jakąś mgłę pseudo intelektualizmu pobożno życzeniowego..... ...jeśli w Europie jakiś muslim podrzyna gardło swej córce jak świni tz że nie rozróżnia zbyt dobrze kozę barana czy swego domownika..Jeśli jest to choćby jeden przypadek to deprecjonuje on całą społeczność... Takich przypadków jest wiele więcej tym bardziej że nie o wszystkich wiemy a Europa to też Bałkany z których żadnych wiadomości nie ma na ten temat.... Dla mnie ważniejsze jest zbiorowisko islamu na Bałkanach niż w części zachodniej bo tam jest rozsadnik i centrum organizacyjne.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Ten od Sobieskiego- fajnie manilupulujesz faktami. A jak jakaś katoliczka w Polsce morduje swoje dziecko? No? Ty podajesz jakieś skrajne przypadki- które zdarzają się w każdej nacji. Równie dobrze któś mógłby powiedzieć, że polskie matki mordują swoje dzieci- bo słyszał w TV o KAtarzynie W. albo tej rodzince, która trzymała ciała swoich dzieci w beczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Obrona twierdzy Kamieniec Podolski nabiera ponownie wymiaru....tym bardziej ..multi kulti,, wymysł między innymi ,,użytecznych głupców,,staje się słabością wobec pełzającej cichej agresji islamu wojującego......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
No i teraz oprę się na faktach. Najwięcej poszukiwanych w Anglii za przestępstwa- to biali i o zgrozo Polacy, więc nie pierdziel. Najpierw spójrz na nas, jak my jako Polacy się zachowujemy, a później oceniaj innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Tiaaa jak narazie największym zagrożeniem stanowi Izrael- który teraz wyciągnął swoje łapsko po Iran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
A i na koniec- padł idiotyczny argument- związany z dziecięceym wiekiem żony Mahometa. A ile nasza Królowa Jadwiga miała 12 lat jak wychodziła za mąż za Jagiełłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
I jeszcze jedna sprawa- Magnolio nie bądź hipokrytką- nasza Biblia jano mówi, że kobieta jest własnością mężczyzny, który jest jej Panem. Ponadto żony powinny zapewnić mężom bezwzględne posłuszeństwo. W Biblii jest też napisane, że kobiety które noszą stroje mężczyzn brzydzą samego Boga - hehehe każda Święta Księga ma takie "kwiatki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a.
Prince tym argumentem o królowej Jadwidze się zdemaskowałeś- jest to najczestrzy (jedyny ) argument przywoływany przez Muzułmanów. x Obecnie jednak nikt nie wychodzi za mąż w tym wieku, a jednak u muzułmanów nie ma takich przeciwskazań. Wręcz jesli ktoś to podważa, to występuje przeciw szariatowi. :)) x Poza tym jest różnica między 6 a 12 lat. Choc oba czyny są naganne. x Prince możesz się przyznać do swego wyznania, my nie kamieniujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Hehehe jestem Katolikeim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
hehehehe nie uznaję żadnej religii- o czym pisałem już wcześniej:) Ogólnie uważam, że cała raligia to ZŁO i zdura:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Katolikiem- jako że obchodzę boże nadrodzenie, wigilię i wielkanoc- ale w żadnego Boga, tudzież szatana nie wieżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a.
Prince jak juz się zdecydujesz kim jesteś, to porozmawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Ochrzczonym i po sakramencie bierzmowania- ateistą, obchodzącym ze względu na tradycje- katolickie święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koran ma dwa polskie tlumaczenia, w jednym autor przetlumaczyl slowo na *bic*, w drugim na *upominac*. W tureckim tlumaczeniu tez jest o upominaniu, nie o biciu, tym bardziej publicznym. Maltretowanie kobiet jest bardzo dalekie od upominania, ale na to tez wielkiej reakcji spoleczenstwa nie ma. Mezczyzni wykorzystuja ten werset jak zreszta wiele innych. Na picie alkoholu sie nie reaguje, w koncu to tez haram, najwazniejsze by nie robic tego publicznie. To moj ostatni post w odpowiedzi do Ciebie, Magnolia. Epitetami na epitety odpowiadac nie bede, to nie w moim stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a.
Zuzanna, gdybym opierała się tylko na języku polskim, to praktycznie nic bym nie znalazła. Ale i owszem upominać, karać i bić. Niektórzy twierdzą, że w tej kolejności. Jednak nie jest to napisane, żeby najpierw żonę upomnieć, potem ukarać, acha i za karę nie dzielić z nią łoża (to też jest przywołane) , karać w inny sposób i dopiero jak się nie opamięta lać. Kolejność może być dowolna. x Nie tylko bić, a nawet zabić może żonę. Jest jeden hadis o tym jak do Mahometa przyszła kobieta cała w siniakach, a ściślej, jej ciło było bardziej zielone niż jej szata. Skarżyła się na męża i chciała rozwieść, jako, że mąż jest impotentem (jest to powód do rozwodu, a nie bicie). Jednak mąż przyprowadził 4 synów i to był dowód na to, że nie jest impotentem (przemilcze sens tego dowodu). Mahomet uznał rację mężczyzny. Fakt, że była aż tak pobita nie miał żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Zuzanna, co ja ci ,będę tłumaczyć.... Mnie się nie chce wysilać, aby zmienić Twój światopogląd. Skoro Ty masz inną wizję prawdy ok. Przytoczę jeszcze Ci z Wikipedii (tak tam podają, że teraz to się inaczej tłumaczy, ale wytłumacz to w szariacie). I już pisz co chcesz, nie będę się wdawać w dyskusje. Czekam tylko na odpowiedź Linki. x A to jeszcze dla Ciebie: Wikipedia: Koran podkreśla różnice między płciami, wyraźnie określając kobiety jako gorsze od mężczyzn: Mężczyzna pod każdym względem przewyższa kobietę: ...niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami. (2:228) Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie? (43:17) Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez mężczyzn. (4:38) Kobieta musi być posłuszna mężczyźnie i może być zmuszona do tego biciem, jeśli inne środki okażą się niewystarczające: Żony powinny być posłuszne, zachowywać tajemnice mężów swoich, gdyż pod ich straż niebo je oddało; mężowie doznający ich nieposłuszeństwa, mogą je karać, zostawić w osobnych lożach, a nawet bić je; uległość niewiast powinna dla nich być ochroną od złego z niemi obchodzenia się. (4:34). We współczesnych tłumaczeniach Koranu słowo „bić jest tłumaczone jako „odsuwać się (od nich). Kobiety muszą zakrywać ciała, a według niektórych interpretacji także twarze (jednak w samym Koranie nie ma dosłownego nakazu zakrywania twarzy ani włosów): Powiedz wierzącym kobietom, żeby spuszczały skromnie swoje spojrzenia i strzegły swojej czystości; i żeby pokazywały jedynie te ozdoby, które są widoczne na zewnątrz; i żeby narzucały zasłony na piersi, i pokazywały swoje ozdoby jedynie swoim mężom lub ojcom, albo ojcom swoich mężów, albo swoim synom lub synom swoich mężów, albo swoim braciom, albo synom braci, lub synom swoich sióstr; lub ich żonom, lub tym, którymi zawładnęły ich prawice; albo swoim służącym spośród mężczyzn, którzy nie są owładnięci pożądaniem cielesnym; albo też chłopcom, którzy nie poznali nagości kobiet.(24:31) Muzułmanka nie może poślubić „niewiernego, podczas gdy muzułmanin może pojąć za żonę żydówkę, chrześcijankę lub czcicielkę ognia. (2:221) Mężczyzna może (poza okresem menstruacji i okołoporodowym) zawsze wymagać od żony współżycia seksualnego: Wasze żony, są to wasze pola, uprawiajcie je, ilekroć wam podobać się będzie. (2:223) Kobieta dziedziczy znacznie mniej majątku, niż mężczyzna: Bóg ci zaleca; abyś podzielając majątek swój między swe dzieci, synom dwa razy tyle dawał, co dajesz córkom. (4:12) Kobieta ma przed sądami mniej praw, niż mężczyzna: Niech wezmą dwóch ludzi za świadków, albo w niedostatku jednego lub dwie niewiasty, wybrane według waszej woli; jeżeli by jedna z nich pomyliła się przez zapomnienie, druga jej przypomni prawdę. (2:282) Żona po śmierci męża dziedziczy tylko niewielką część jego majątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia, nie wysilaj sie. Ja pisze o mentalnosci ludzi, ty mi rzucasz cytaty z Koranu, mimo ze wielu muzulmanow nie ma pojecia co tam jest. Muzulmanka nie jestem, wiec nie mam zadnej wizji *prawdy*. Rownie daleko mi do kazdej religii, wiec nie trudz sie niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Oj Zuzanno, Zuzanno, Zuzanno nie podoba mi się Twój sposób rozmowy. Najpierw chciałabym wyjaśnić to bicie kobiet. Otóż tutaj masz różne tłumaczenia (nawet 4 w jęz. angielskim) i w każdym jest mowa o biciu, niestety. (werset 34) http://www.searchtruth.com/chapter_display_all.php?chapter=4 Nie zrozum mnie źle. Ja też uważam że muzułmanie to obłudnicy i wielokrotnie nadużywają danych im praw albo próbują je omijać jak muzułmanin pijący pod koparką mówiący że tam to go Allah nie widzi (doświadczenie empiryczne). Ale wiem o co chodzi tez Magnoli. To że mają te prawa zapisane w Koranie i teoretycznie nikt nie powinien się czepiać że taki leje żonę na ulicy bo zawsze może sobie to wytłumaczyć że ją upomina bo jest nieposłuszna. (przynajmniej ja tak to zrozumiałam jeżeli coś źle to przepraszam i się więcej Wam w rozmowę nie wtrącam) Ale mam inny zarzut wobec Ciebie: Zuzanna: "wybacz, nie mam zwyczaju dyskutowac z zaslepionymi ludzmi, obojetnie czy to z milosci, czy to z nienawisci, szkoda czasu. Nie chcesz zauwazyc i dowiedziec sie pewnych rzeczy, bo zburzyloby to Twoj swiatopoglad. Twoja sprawa. Moze kiedys zauwazysz, ze masz rownie ciasny horyzont, co muzulmanie, ktorych opisujesz." Wolałabym abyś ustosunkowała się do tego co napisała Magnolia zamiast wyzywać ją od zaślepionych ludźmi z ciasnymi horyzontami bo z tego co ja widzę to ona napisała wiele konkretów takich jak że hadissy mówią o tym jak czytać Koran albo że "wersy Mekkańskie są bardziej pokojowe i powstały wcześniej niż wersy Medyńskie napisane (objawione później) i są to tzw sury miecza" i ładnie wszystko wyjaśnia a Twoim jedynym argumentem na to było tylko że jest zaślepiona. Wiedza vs obelga. Tak to wygląda. i kiedy widzę później że przy innej rozmowie piszesz "Epitetami na epitety odpowiadac nie bede, to nie w moim stylu." To kto wcześniej za Ciebie pisał? Ja nie chce wskazywać palcem kto ma racje a kto nie tylko że ja np. nie mam takiej wiedzy jak Magnolia. Tak słyszałam o tym ale z głowy i sama z siebie bym tego nie przytoczyła zatem chciałabym jeśli się z tym nie zgadzasz abyś wytłumaczyła mi i innym z czym się tam nie zgadzasz. Ja chcę poznać inny punkt widzenia. Naprawdę. Bo być może ja mam złą wiedzę a nie chcę w czymś takim tkwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Magnolia: "BEZNESS i syndrom AMIGA szukałam , ale wyszukłao mi tylko niemieckie strony, które po mechanicznym tłumaczeniu dały mi piekny bełkot. Niestety żadnego filmiku nie znalazłam. Miej więcej wiem o co chodzi. Ale ja chciałabym więcej." Po niemiecku bo syndron ANIGA wymyślili Niemcy ale była tez strona która dokładnie w różnych językach w tym polskim opisywała ich działanie krok po kroku ku przestrodze. Jak coś znajdę na ten temat to obiecuję że podeślę. Szukałam teraz ale tego jest tyle że jak się nie zapisze adresów to ciężko ponownie odnaleźć. Teraz znalazłam to: http://www.youtube.com/watch?v=uJLhyuLS2iA Nie wiem czy to Cię usatysfakcjonuje. Zobacz z jakim to on uśmiechem na gębie to wszystko opowiada. Rzygać się chce. Pamiętaj że mowa tu o kobietach muzułmankach. Kobiecie niewierzącej może wciskać kit ile chce i na każdy temat. Ale Ty akurat to wiesz :) 1 "Do linki, nie wiem czy Ci podziękowałam za tego linka o przyjażni. Teraz to robie: dziękuję. Teraz wiem, kim dla moich znajomych jestem . Ale lepsze to niż miałabym się wyginać, aby mieć z nimi dobre relacje, skoro to jest po prostu niemożliwe. Dzięki." Nie musisz mi dziękować :) Dla mnie jest ważne że ktoś zamiast łykać jak rybka przynętę islamską zastanowi się na chwile i zacznie myśleć. A co mu z tego wyjdzie to już jest jego sprawa. I oficjalnie witam Cię w klubie ograniczonych myśleniowo. :). (Nie zostawiaj mnie tutaj samej :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Monologi kanapowych gawędziarzy rzeczywiście są doskonały ćwiczeniem na wyrozumiałość ,cierpliwość i współczucie istotom zbłąkanym ... Ciekawe jakie znaczenie miały słowa ułożone w treść koranu,i pism towarzyszących i ile osób je rozumiało słuchając bełkocących ,nawiedzonych wieszczy. Zresztą nie tylko islamskich. Jak więc dziś, można ten bełkot traktować jako przesłanie ponadczasowe?... Ba, zabraniać interpretacji komukolwiek poza osobnikami którzy przeszli przez medresy gdzie wyprano im mózg i wtłoczono ...wersety. Nie życzę sobie by im podobni przybywali na moją ziemię bez mojej zgody i aprobaty by mówić że jestem niewiernym psem..i kciukiem po szyi sygnalizować,, kisim,, lub będą kombinować jak dobrać się do tyłka moim dzieciom.Dosłownie. Niech u siebie na swojej ziemi wezmą się do roboty i za kilka pokoleń ich wnuki będą bogatymi ludżmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×