Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Magnolia.a.a.a
Jeszcze tylko wyjąsnię dlaczego piszemu o Islamie, aby wyjaśnic motywy Muzułmanów. Islam to nie religia, Islam to system polityczny, moralny, prawny, a na koncu duchowy. x Islam dominuje w każdym aspekcie życia Muzułmanów. Mówi np. którą rękę myć najpierw (prawą), co wolno jadać i kiedy, podaje prawa dziedziczenia, małżeństwa, rozwodu, jakiej muzyki wolno słuchać ( różnie podają, niektórzy twierdzą, że żadnej inni, że tylko niektórych instrumentów), reguluje kwestie stroju i stosunków rodzinnych i politycznych. x Islam definiuje czas wojny i czas pokoju. (Pokój wg Islamu to okres przerwy w trakcie wojny, który nie powinien być dłuższy niż 10 lat i ma służyć dozbrojeniu się, pokój można zaakceptować tylko jeśli jest się w defensywie, w przeciwnym wypadku należy prowadzić wojnę, aż do unicestwienia wroga). x Więc kiedy luby powie, że jest niepraktykujący, to kłamie, bo Islam to system, a nie religia- coś osobistego. To jakby powiedzieć, że się nie praktykuje demokracji, czy równouprawnienia (mozna próbować, ale czy nam w Europie to się uda?), albo języka polskiego będąc za granicą- ale przecież myślimy po polsku. Może to oznaczać tylko, że nie przestrzega np. Ramadanu i modlitw. Zobacz czy np. zje coś lewą ręką...wątpię. Albo nie użyje konewki, czy bidetu hymmm później. x Dobra teraz to juz idę zapoznać się z łóżkiem. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
PrinceOfThives- "Biblia jano mówi, że kobieta jest własnością mężczyzny, który jest jej Panem. Ponadto żony powinny zapewnić mężom bezwzględne posłuszeństwo. W Biblii jest też napisane, że kobiety które noszą stroje mężczyzn brzydzą samego Boga" ok No to sprawdźmy te cytaty :) Po 1 Biblii się nie czyta wyrywkami i nie tłumaczy dosłownie jak u muzułmanów Koran. 1 twój cytat: 1 Kor 11, 5-6 " 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! " Czy ty tam widzisz kiedy ma mieć zakrytą głowę? Kiedy się modli. Tam nie ma aby kobieta cały czas miała szmatę na głowie w życiu codziennym. Ma mieć okrycie głowy kiedy się modli. Tak jak mężczyzna ma mieć odkrytą podczas modlitwy. Zresztą cały 1 list do Koryntian mówi jak ludzie mają modlić się i jak godnie przyjmować Pana pod postacią Ciała i Krwi. I tylko tego dotyczy. Nie nakazuje kobietom łażenia w szmatach na głowie cały czas i nie wiadomo jak się okrywania. 2 twój cytat: 1 Kor 11, 8-10 " 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów. " ok. ale Czemu nie przytoczysz dalszej części? Co nie pasuje już tutaj twoja ideologia albo ideologia muzułmanów? Dalej mamy 1 Kor 11, 11-12 "(11) Zresztą u Pana ani mężczyzna nie jest bez kobiety, ani kobieta nie jest bez mężczyzny. (12) Jak bowiem kobieta powstała z mężczyzny, tak mężczyzna rodzi się przez kobietę. Wszystko zaś pochodzi od Boga." i Czy ty tu widzisz gdzieś że kobieta jest własnością mężczyzny? Bo ja tu widzę jedność. Kobieta powstała z mężczyzny ale mężczyzna rodzi się przez kobietę. A wszystko pochodzi od Boga. Widzę tu nie wiem jak to nazwać "zachowaną równowagę". Kobieta z mężczyzny, mężczyzna z kobiety. 3 twój cytat: Ef 5, 22-24 " 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. " List do Efezjan mówi o tym aby nie być rozpustnym, aby nie pić a wypełniać się Duchem świętym jednym słowem jak godnie postępować. I następują tutaj oto fragmenty które przytoczyłeś. Ale za chwile mamy dosłownie w kolejnym wersie: "(25) Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, (26) aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, (27) aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany." i Zobaczcie że tutaj Dla Chrystusa Kościoł jest tym czym dla mężczyzny kobieta. A co robi Chrystus z Kościołem? Uświęca aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, bez skazy, aby był święty i nieskalany. Czy to jest za ciężkie aby zrozumieć jak mężczyzna ma traktować kobietę? Czy ktoś tu widzi że kobieta jest własnością mężczyzny? idźmy dalej: "(28) Mężowie powinni miłować swoje żony, tak jak własne ciało. Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. (29) Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus - Kościół, (30) bo jesteśmy członkami Jego Ciała. (31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem." Aaahaa czyli jednym ciałem mają być. (a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem.) A dalej: "(32) Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. (33) W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego! A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża!" Odnoszenie się do kogoś z szacunkiem to nie jest bezwzględne posłuszeństwo, a opieka i troska (lecz je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół) to nie jest własność. Szukaj własności kobiet w Koranie. 4 Reszta cytatów pochodzi ze Starego Testamentu a Chrześcijanie jak mówię podążają za Nowym zwłaszcza jeżeli Jezus daną kwestię zmienił bądź wyjaśnił. 5 Biblii nie "rozumuje się" poprzez wyrwane z kontekstu wersety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
A propo kontekstu- to Muzułmanie przecież wyjaśniają kontekst, aż nadto dobitnie, w lekcjak dla swoich. Mówią jak należy rozumieć dany fragment w Koranie poprzez Sunne (fragmenty zyciorysu Mahometa i tradycję) zawartą w Hadisach. Muzułmanie wzorują się na Mahomecie (o jego życiu Koran nie pisze, Koran to zbiór objawień przekazanych Mahometowi przez Gabryiela). x Podobnie robią chrześcijanie- też wyjaśniają kontekst i mówią jak rozumieć dany fragment Biblii. Współcześnie tłumaczy się ją b. humanitarnie i pokojowo. Ja nie znam, żadnych innych wyjaśnień niż tylko pokojowe. Chrześcijanie wzorują się na Jezusie (Biblia to jedyne źróf\dło jego życiorysu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Muzułmanin- oznacza posłuszny Islamowi. Jak więc może nie być niepraktykujący? Musiąłby odejść od swojej religii. Za odejście od Islamu każde się kobiety- dożywociem, mężczyzn- śmiercią. x Kończę bo ostatecznie każdy znajdzie sobie na necie, jeśli tylko chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Magnolia to nie tak że Biblie tłumaczy się bardzo pokojowo. Bo tak naprawdę Biblia to Stary i Nowy Testament i Bóg w Starym jest inny niż ten w Nowym. W Starym mamy Boga przedstawionego jako tego karzącego, wystawiającego człowieka na trudne próby, surowego ojca i sędziego, wymagającego posłuszeństwa, choć też miłującego. Niektórzy powiedzą okrutnego. W Nowym zaś Bóg ma łagodniejszy wizerunek. Przestawia się jako ten miłujący, odpuszczający grzechy i przebaczający, mało tego poświęca się za ludzi, troszczy. To są dwa różne wizerunki. Chrześcijanie podążają za Jezusem i może dlatego "łagodniej" oceniają Stary testament (humanitarnie). Dlatego Bóg Chrześcijan jest pokojowy. Nie wiem za to jak tłumaczą Stary Testament Żydzi. I myślę że oni byliby tu kluczem do Starego Testamentu. A i należy powiedzieć jeszcze że każdy Chrześcijanin ma Biblie i może ją sobie czytać i tłumaczyć jak chce. Chrześcijanie nie mają spisanych nigdzie wyjaśnień jak mają kategorycznie rozumieć dany fragment. Oczywiście są "wskazówki" mamy np. księży, którzy to tłumaczą ale nikt Ci nie zabroni tego rozumieć jak chcesz. Natomiast u muzułmanów jak napisałaś kontekst jest wyjaśniony aż nadto dobitnie i taki zwykły muzułmanin nie może sobie sam zacząć interpretować. Zresztą im tego chyba nawet nie wolno. Tylko najwyżsi mogą. 1 Tu masz ten filmik o Aiszy: http://www.youtube.com/watch?v=8mmyxnFC0lU&list=PLv-6I4LpfGuXHGfsck8_P1NUbecEzSVMz&index=27 2 A tu jeszcze dwa o stosunkach udowych z niemowlakami. http://www.youtube.com/watch?v=78p7FUFLPOE&list=PLv-6I4LpfGuXHGfsck8_P1NUbecEzSVMz&index=31 i http://www.youtube.com/watch?v=S1PP3-Ok1ko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki, czy my wszystkich przekonałyśmy? Czy też właśnie siedzą nad fatwą dla nas ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
A o Bibli tak napisałam -w sensie tłumaczenia, żeby Princowi wyjaśnić, że można znaleźć ludzi, którzy współcześnie (nie chce mi się wracać do wypraw krzyżowych i inkwizycji) interpretują Koran jako nawołanie do walki. Tzw dżihad mały (dżihad duży to walka ze swoimi słabościami). I jest to znakomita większość wyznawców. Pokojowe interpretacje Koranu są tylko na nasz- niewiernych- użytek. x Natomiast tego typu interpretacji Biblii się nie spotyka współcześnie. Jasne że może się zdarzyć chora psychicznie osoba, ale nikt nie morduje za znieważenie Biblii. x a tu ładnie wypowiada się były terrorysta (ten człowieczek z wąsem), przytacza te fakty, które zostały uznane za mój bełkot http://www.youtube.com/watch?v=sXt7Zy0hDHQ x tu pan wyjaśnia pokojowe nastawienie muzułmanóhttp://www.youtube.com/watch?v=sXt7Zy0hDHQw x tu pan wyjaśnia jak został terrorystą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie bledne przekonanie mamy o krucjatach krzyzowych, to az haniebne. KLAMSTWO : Krucjaty były wojnami niczym nie sprowokowanej agresji przeciwko pokojowemu światu islamu Jest to tak błędne, jak tylko możliwe. Od czasów Mahometa muzułmanie dążyli do podboju świata chrześcijańskiego. Całkiem się też nieźle przy tym spisali. Po kilku wiekach stopniowych podbojów muzułmańskie armie zajęły całą Afrykę północną, Bliski Wschód, Azję Mniejszą i większość Hiszpanii. Innymi słowy, przed końcem XI wieku siły islamu zdobyły dwie trzecie świata chrześcijańskiego. Palestyna, ojczyzna Jezusa Chrystusa; Egipt, miejsce narodzin chrześcijańskiego monastycyzmu; Azja Mniejsza, gdzie św. Paweł zasiał ziarna chrześcijańskich społeczności - to nie były peryferia chrześcijaństwa, ale samo jego centrum. A budowa imperiów muzułmańskich jeszcze nie była ukończona. Kontynuowały one presję na zachód, w stronę Konstantynopola, wkraczając ostatecznie do samej Europy. Jeśli myślimy o niczym nie sprowokowanej agresji, to była ona po stronie muzułmańskiej. W którymś momencie to, co ocalało z chrześcijańskiego świata, musiałoby się bronić lub po prostu poddać się podbojowi islamu. Pierwsza krucjata została zwołana przez papieża Urbana II w roku 1095 w odpowiedzi na ponaglające prośby cesarza bizantyjskiego płynące z Konstantynopola. Papież Urban II wezwał rycerstwo chrześcijaństwa, aby pospieszyło z pomocą wschodnim braciom. Miał to być czyn miłosierdzia, wyzwolenie chrześcijan Wschodu od muzułmańskich napastników. Innymi słowy, krucjaty od początku były wojną obronną. Cała historia wschodnich krucjat jest historią odpowiedzi na muzułmańską agresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki dzięki za filmiki. Wszystkich wywiało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorin
Ale pierdolamento- ciekaw jestem czy większość z was, która pluje na muzułmanów chociaż raz bylo w krajach muzułmańskich- czy informacje o nich czerpie z internetu. Mieszkałem w autonomii kurdyjskiej w Iraku- stoją tam kościoły, w których odbywają się normalne msze, mam krzyż wytatułowany na nadgarstku i nikt mnie nie ukamieniował- wręcz przeciwnie oni bardzo szanuja chrześcijan- jak czytam niektóre komentarze, to na serio my Polacy jesteśmy zacofani i nietoerancyjni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
fan anitki wiem o powodach tych krucjatat, ale żeby nie bawić się w wyjaśnienia z ubiegłych stuleci-koncentruję się na tu i teraz. Ale inkwizycji nie da się wyjaśnić. Więc proponuję mówić o tym co Islam i Chrześcijaństwo dają nam teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Thorin to juz w Iraku nie morduje się chrześcijan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inkwizycja to tez wiekszosc to mity, ale tu nie ten temat, wiec zamilcze. Piszcie dalej, czytam was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorin
hehehe w autonomii kurdyjskiej w Iraku byłem 3krotnie, 2razy w Tunezji, 2 razy w Iranie i raz w Dubaju- w każdym z tych miast są kościoły katolickie i budowane są nowe. Bzdury gadacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Magnolia: ...mój wpis ...bełkot.... był skierowany do Prince...tylko. Trochę nie precyzyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
fan anitki to lepiej zmilcz, bo mijasz się z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
to wolno w krajach arabskich już budowac kościoły? Dotychczas chrześcijanie byli tolerowani tylko jesli kościół ma charakteru ie wolno było budować nowych kosciołów, ani remontować istniejących. Widzę, że wiele się zmieniło. x No tatuaż krzyża , tak jak u Koptów w Egipcie. No ale Koptów tam się "nawraca", mimo to istnieją i nawet turysci przyjeżdżają. I koscioły są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
fan anitki nie chciałam cię obrazić przepraszam Poczytaj Deschnera byłego zakonnika- chociaż fragmenty. Inkwizycja zabiła wiecej ludzi niż jakakolwiek wojna do chwili obecnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mit o masowym zasięgu i olbrzymiej ilości ofiar inkwizycji jest szczególnie brzemienny w skutki, gdyż czyni z niej w naszej świadomości instytucję masowej zagłady, prekursorkę SS czy NKWD, organizacji, które w imię zbrodniczych ideałów wymordowały miliony ludzi. Tymczasem liczba zabitych z wyroku inkwizycji prawdopodobnie nie przekroczyła w całej Europie i w całym średniowieczu kilku tysięcy. Wobec licznych wojen (tylko pod Grunwaldem zginęło kilkanaście tysięcy ludzi) czy zaraz (epidemia dżumy w połowie XIV wieku zabiła 30 procent ludności Europy) była to ilość znikoma. I nic w tym dziwnego, mianowanych przez papieża inkwizytorów było bowiem, wbrew pozorom, zbyt mało, aby mogli ogarnąć działalnością inkwizycji większą liczbę ludzi. Na przykład w drugiej połowie XIV stulecia w całych Niemczech działało zaledwie kilku inkwizytorów. Nietrudno się domyślić, że ogromna większość ówczesnych Niemców nigdy w życiu żadnego z nich nie spotkała, nie mówiąc już o byciu sądzonym." Deschner tez pisze mity, ja czytam historykow a nie zakonnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
fan anitki nie chce mi sie szuskać jeszcze na temat inkwizycji, pochodzenia Jezusa i innych rzeczy na temat chrześcijanstwa, szczególnie sprzed wielu wieków. Mówmy tu i teraz. x Jeśli coś działo się kilka stuleci temu , a chrześcijanie wyciagnęli wnioski i są pokojowi i tolerancyjni, to nie trzeba rozpatrywać co było, bo dyskusja zboczy na inne wątki. x Nie chcę tu pisac zbyt wiele o sobie. W każdym razie możesz mi wierzyć, że doktrynę chrześcijańską znam b.dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
no i teraz będziemy sądzić inkwizycję fan anitki nie chce mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na koniec to specjalnie dla ciebie: "kilkuset skazanych przez Inkwizycję Hiszpańską, w cudowny sposób pomnożonych do dziesiątek, a nawet już setek (!) tysięcy, jest bezustannie przywołanych jako argument przeciwko katolicyzmowi i przy każdej okazji opatrywanych żądaniem jakichś specjalnych ekspiacji oraz pokut. Ten stan rzeczy będzie się utrzymywał tak długo, jak długo pozwolimy naszym współczesnym trwać w historycznej ignorancji na ten temat. Przekazanie im prawdy o Inkwizycji i położenie kresu czarnej legendzie pozostaje wielkim zadaniem dla historyków i publicystów." Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarzucilas mi klamstwo, a tego nie moglem tak zostawic, tylko dlatego byly te linki, inaczej bym buzi nie otworzyl, zamilczal jak pisalem, jeszcze raz dobrej nocy, mialem dzisiaj fatalny dzien :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka23
Co wyslalam macie do Turków są Poprostu tacy jacy są polacy też nie sa święci!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Z linku przesłanego fana anitki : x "Stąd Inkwizycja przywróciła szereg instytucji nie znanych Europie od czasów antycznych oraz dodała szereg nowych, przejętych później przez sądy świeckie i uważanych dziś za nieodłączny warunek wolności obywatelskich" x No fakt inkwizycja to nawet stworzyła wolności obywatelskie. Ech.... x Do Linki wiesz, ja chyba się zmęczyłam tymi "ekspertami" z chrześcijanstwa i islamu. Nie wiem, czy mam na tyle cierpliwości, kontynuować dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tacy jak Polacy mowisz ? To pomodl sie z nim w kosciele i zjedz schaboszczaka w niedziele :) Nawet sie zrymowalo :P Czesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tacy jak Polacy mowisz ? To pomodl sie z nim w kosciele i zjedz schaboszczaka w niedziele :) Nawet sie zrymowalo :P Czesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×